Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektroshock cihazı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insanda demiştim işe yarıyor aynı zamanda polislerde kullanıyor amerika da birde bunun silah şeklinde olanı var fakat onun yerine köpek kovucu daha iyidir zaten motordan düşerseniz sizi kovalayan köpekler emin olun kaçarlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanınızda esaslı bir bıçak taşıyın soktunuz mu dönmeyen cinsten. kılıflı ve kemere asılabilir olsun. ihtiyaç halinde rahatça ulaşabilirisniz.
    esaslı bıçağın polis kontrolünde başınıza neler açabileceği konusunda bilginiz var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Ben her kontrol de bıçaklarımı geri aldım.
    Kendinizi doğru ifade edin amacınızı anlatın ve saklamayın

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektro şok uygulamak için köpeğe temas mesafesine kadar yaklaşmanız ve o sırada köpeğin veya sürüsününde size saldırmaması lazım ki zor ihtimal.

20-30 liraya alacağınız bir Beyzbol sopası ( tenis raketide olur ) her ne kadar taşıması zor gibide gözüksede hem köpeklere hemde trafik magandalarına karşı iyi bir caydırıcı olacaktır.Bir saldırı anında ulaşması ve kullanması kolay bir yere konumladırırsanız , sizede güven gelir.
    Elbette sopa veya raket ile köpeğin kafasına kafasına vurmayın, kendinizi belilir bir mesafede tutmaya çalışın.Polis çevirmesinde ise başınıza iş almazsınız.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi tanıdığım elektroshock cihazı almış.Cihazın ön kısmında koruyucu bir kapak var.Kapağı çıkarınca kutuplar ortaya çıkıyo.Cihazın düğmesine basınca kutuplar arasında şiddetli bir elektrik atlaması oluyo.Baya da bi gürültü çıkıyo.Sanırım insan veya hayvan vücuduna bu kutuplar temas ettiğinde şoklama gerçekleşiyo.Henüz bi canlı üzerinde kullanmadık ancak etkileri ne olur merak ediyorum.Hatta ben de bi tane almayı düşünüyorum.Çünkü endurocuyuz ve dağda bayırda bi köpek sürüsüne yem olmak istemem.Acil durumda hayat kurtarabilir diye düşünüyorum.Bu tür cihazlar hakkında bilgisi olan varsa merak ediyorum , çok tehlikeli midir?Yanlışlıkla insana gelse ne gibi zararları olur?Köpeği veya vahşi hayvanları uzaklaştırmaya yeterli olur mu?Aslında bi aralar kuru sıkı tabanca almayı da düşünüyodum.Ateş etsem dağda karşıma çıkabilecek köpek sürüsü gibi vahşi hayvanlara etkisi ne olur?Hayvanlar kuru sıkı sesini duyunca kaçar mı?Ne tavsiye edersiniz?
    şimdi olay tamamen soğuk kanlılıkta köpek sana saldırdı tam ısıracakken uzattın ya şoku veremezsen hop nanay
    sizin oranın köpekleri nasıldır bilmem ama burdaki köpekler silah sesine alışıktır o yüzden kuru sıkı hiç bir işe yaramaz

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektro şok uygulamak için köpeğe temas mesafesine kadar yaklaşmanız ve o sırada köpeğin veya sürüsününde size saldırmaması lazım ki zor ihtimal.

20-30 liraya alacağınız bir Beyzbol sopası ( tenis raketide olur ) her ne kadar taşıması zor gibide gözüksede hem köpeklere hemde trafik magandalarına karşı iyi bir caydırıcı olacaktır.Bir saldırı anında ulaşması ve kullanması kolay bir yere konumladırırsanız , sizede güven gelir.
    Elbette sopa veya raket ile köpeğin kafasına kafasına vurmayın, kendinizi belilir bir mesafede tutmaya çalışın.Polis çevirmesinde ise başınıza iş almazsınız.
    sayın abim sizin ordaki köpekler harbiden uysalmış ben araba tekerini ısırıp lastiği janttan ayıranını gördüm o yüzden şok filan hikaye
    ya benim gibi alakasız yere giderken (yaşadığım yer ve çevresi) tabanca taşıyacaksınız (havalı tabancalarda iş görür hayvan canı yanınca genelde kaşçıyor çünkü ses yok anlam veremiyor)
    ya da motosikletinize güvenip hayvanın üstüne sürüp son anda sıyırarak kaçacaksınız (üstüne sürünce bir an afallıyor kaçmanıza fırsat verecek kadar düşünüyor hayvan)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)