Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcular ve sismanlik.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Merhaba arkadaslar,

Amacim hem ozelestiri yapmak hem de aldigim kararlari forumdaki arkadaslarimla paylasmak. ilk olarak soylemek istedigim su, motorcu dostlarim (ozellikle cruiser/ chopper kullanan) abilerim genelde kilo problemi yasiyorlar. Bende yaklasik 5-6 aydir gecirdigim 2 ameliyattan dolayi kilo problemi yasiyorum. Tabiki ben bazi arkadaslar gibi kortizon aldim cart curt olaylarina girmiyorum. Ben yedim, ben yattim, ben aldim arkadas. Varsa problem bendedir yani Ne demisler ''bahane g*t gibidir herkeste bulunur.''

Sonuc olarak suanda 107 kiloyum ve artik kesin kararli ve azimliyim. Aramizda bu dertten muzdarip olan arkadaslarimda muhakkak vardir, onlarda bir an evvel yeni kararlar alarak sagliklarina kavusmalilar diye dusunuyorum. Umarim konuyu gorupte gormezlikten gelmezler

Karar: Baslangicta 107 kilo olan arkadasimizin;

1. Hafta 104 kiloya dusmesine (su hesaplari falan filan)

2. Hafta 102 kiloya dusmesine

3. Hafta 100 kiloya dusmesine

4. Hafta 99 kiloya dusmesine

Karar verilmistir.! Kestim cezani haci

Bugunden itibaren her hafta pazar gunu buraya kac kilo oldugumu yazmaya devam edicem.

Saglicakla kalin...
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmis olsun oncelikle. benimde sag kaval parcali kirildi platin 8 vida takildi 1 sene yatakta, bacak alcida, koltuk degneklerimle gecti tabi ben 120 leri gordum su an 95 lerdeyim ekmek yasak ve alistim bi dilim aliyorum yemiyorum bole :-) hergunde ise bisikletle gidip geliyorum. bi 10kg daha verirsem tammdir boy 180. :-) diyecrgim o ekmek bas dusman ;-)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    askerde kilo alınmazdı gerçi
    her hafta kaç kilo olduğunu yaz sen
    hedefi tutturamazsan her türlü dalgamızı geçeriz haberin olsun
    eray_uluyazı ve APALA bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçmiş olsun.
    Cross motor alıp ormanlarda dolaşın fazlasıyla kilo verirsiniz. Hemde kilo verme işi eğlenceli bir hal almış olur.
    Ben size parkur rotası ayarlarım. Hatta ekipte ayarlarım beraber takılabileceğiniz. Fakat onlara yetişmek biraz sıkıntı olabilir. Adamlar ormanda uçuyorlar resmen .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

007mac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 25 2020 alacağım
    Kısa sürede fazla kilo vermek çok zararlıdır.. Metabolizmayı bozar... verilen o kilolar sonra fazlasıyla geri gelir... en ideali haftada en fazla yarım kilo vermektir...
    Ayda 1,5 - 2 kg...
    Full koruma + Fulll dikkat...

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Her hafta yazicam, eger veremezsem her turlu dalgayi gecin tamamdir. Ya askerdeyken almadim zaten, askerde gecirdigim 1 amelyatim var. Birde dondukten sonra iznimde gecirdim amelyati. Bu sebepten dolayi sporda yasaklandi bir muddet. Ama suan iyi hissediyorum, umarim hersey yoluna girecek

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

Kardesim ayni dertten muzdaribiz, bisiklet iyi fikirde. Ben suan motora bile pek binemiyorum. Bisiklet hayli zorlar beni. Ama benim gibi dertleri olan arkadaslarimi gorunce, bir guc dalgalanmasi olmuyor degil..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    97 kilodan 89'a kadar indim üstümden yük kalktı sanki ama bu sıralar yine 95 kiloyum

bende itiraf ediyorum yedim ve dikkat etmedim motorda buna katkı sağladı 100 mtre ötedeki bakkala gitmek için 2 gündür yatan motor çalıştırılırmısonuç kilo alıyorum hemde sürekli açım kilo aldıkca alası geliyo insanın...

benimde katı kararlar almam lazm

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerde kilo alınmazdı gerçi
    her hafta kaç kilo olduğunu yaz sen
    hedefi tutturamazsan her türlü dalgamızı geçeriz haberin olsun
    seni gaza getirip, kilo verdirmek babında, yukarıdaki yorumun aynısını bende yaparım haberin olsun
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyunuz kaç? bi orantı alalım...

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyunuz kaç? bi orantı alalım...
    Boy 1.81 hocam.

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni gaza getirip, kilo verdirmek babında, yukarıdaki yorumun aynısını bende yaparım haberin olsun

Kabulumdur hocam..

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    97 kilodan 89'a kadar indim üstümden yük kalktı sanki ama bu sıralar yine 95 kiloyum

bende itiraf ediyorum yedim ve dikkat etmedim motorda buna katkı sağladı 100 mtre ötedeki bakkala gitmek için 2 gündür yatan motor çalıştırılırmısonuç kilo alıyorum hemde sürekli açım kilo aldıkca alası geliyo insanın...

benimde katı kararlar almam lazm
    Hocam seni de aramiza bekleriz. Gel basla sende.. Birak iskenderi kunefeyi

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bekara karı boşamak kolay derler

Burdan atıp tutmuyayım ama inşallah dediğin gibi en kısa zamanda fazla kilolardan kurtulursun.

Kararlı oldukdan sonra olmuyacak iş değildir yani

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorun bendede vardı taktik matematiksel ne yiyorsan yarısını yiceksin olay çözülür kendiliğinden. Bende az yemeğe başladım 1-2 hafta iççinde mide etkisini gösterdi, az yemeklede doyuyorum aile boyu domnos 1.5lt kola tek başıma gömerdim atık bir çorbayla doyar oldum kendiliğinden zayıdlmada geliyor
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    1.80 boy ile 92 - 95kg arasında dolaşıyorum uzun yıllardır...
    birde arada sırada motosiklet yada arabanın altına eğilme sorunu olmasa kilolarımla gayet barışığım aslında...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende tam tersi alamıyorum bir türlü.. Boy 1.65, kilo 59... Ama çok sıska durdugumu söylüyorlar.
    Son dört yılda kilo aldım. 22 yaşına kadar 50 kilo civarı idim.
    Kararını vermişsin zaten. Uygulama kısmına gelince, biz zaten her pazar sen söylemezsen bile sorarız. Kaçar yolu yok.
    Allah kuvvet versin...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende aynı dertten muzdaripim
    motor almadan önce sağlıklı fit bir insandım
    185 e 85 kg idim motor aldım 91 kg oldum sonra iş güç derken gene 85 oldum derken bir kaza geçirip 1 ay hastanede bir kaç ayda evde yatıp yedim içtim gezmedim
    öyle olunca 103 e dayandım 1 haftadırda tartıya hiç çıkmadım açıkçası korkuyorum

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı dertten muzdaripim
    motor almadan önce sağlıklı fit bir insandım
    185 e 85 kg idim motor aldım 91 kg oldum sonra iş güç derken gene 85 oldum derken bir kaza geçirip 1 ay hastanede bir kaç ayda evde yatıp yedim içtim gezmedim
    öyle olunca 103 e dayandım 1 haftadırda tartıya hiç çıkmadım açıkçası korkuyorum
    Hocam iste, diyorumda inanmiyor kimse. Napican hareket serbestisi kisitlaninca insanin yapacak bisey kalmiyor. Iste artik dur demenin vaktidir.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    fazla kilodan ziyade kilonun nerede olduğu önemli. erkeklerde yoğunluk göbekte olur ve iğrençtir kendimden biliyorum. daha doğrusu biliyordum. şu an fit durumdayım çok şükür. en önemlisi beslenmeye dikkat, sonra 2. spor, 3. ise dinlenme. akşam yemeğinden sonra yemek yasak. ayrıca ekmek zararlı değil, günde 1 tane yenebilir tabi spor yapmak şartıyla. bu çook detaylı konu.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    vala ben zayıflamaya karar vermene çok sevindim ya bizim burda bi cocuk var kilolu heveslenip motor almış nemi almış R1 gecen gün yolda gördüm nası duruyodu varya motor sanki cbr 125 gibiydi altında.
    şimdi kızıyorum yani bukadarmı zor kilo vermek diye cevremde bi arkadaş var ekmegi kestirdim ona inş.oda fazlaları vericek en nefret ettiğim şey kilo.insanın herşeyinden alıp götürüyo.ben kilo alcam diye cebelleşiyorum ama hiperaktifim hayatta otururken göremezsin beni keşke 75 kilo olsam sıska duruyorum sinir oluyorum ama en azından sağlıklıyım ve inşallah azminden dönmesin kilo verirsin benim takıntımdır kilo.yani senin adına çok sevindim inan
    Motosiklet mucidi

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kilo vermek için kendinizi paralamayın. Diyet ile kendinize eziyet etmeyin. Bütçenize göre bir bisiklet alın ve kendinize uygun bir parkurda sistematik kullanın ,Yakın yerlere bisikletle gidin , Canınız ne istiyorsa yiyin. Hemen olmaz ama zamanla hem form tutarsınız, hem nefesiniz açılır , hem kilo verirsiniz, hem sigara içiyorsanız bırakırsınız, hem alkol kullanıyorsanız bırakırsınız.hem ışıklara veya trafiğe takılmadığınız için hızlı hareket edersiniz , hem kan dolaşımı hızlandığı ve ana kaslar çalıştığı için geceleri süpermene dönersiniz, hem hem hemmm bu liste giderde gider. İyisimi siz bütçenize göre bir bisiklet alın.

130 kiloluk halim

Uploaded with ImageShack.us

Şu an 90 civarıyım. zayıflamaya devam ( 80 e kadar inmeyi planlıyorum)

Uploaded with ImageShack.us
    hercul3367 bunu beğendi.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Kilo vermenin sporla yapmanin en iyi yolu cardio egzersizleridir . Yani kalbinizi yormadan yapilan tempolu ama uzun suren bir yuruyus cok ciddi sekilde yag yakmanizi saglar . Bunu akilli telefonlarinizla takip edebileceginiz bantlar bile mevcut . Kalbinizin ustune taktiginiz bluetooth ozellikli bant size android veya iphone uygulamasi ile dogru tempoda spor yapmanizi sagliyabiliyor .

Bana Sorarsaniz eve bir kosu bandi alin . Ve onu duzenli yurumek icin kullanin .
    Ve kendinize soz verin bu kosu bandini elbise askisi yapmiyacagim diye . Cevremdeki herkes elbise askisi yaptida sonunda
    hercul3367 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)