Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elektroshock cihazı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Bi tanıdığım elektroshock cihazı almış.Cihazın ön kısmında koruyucu bir kapak var.Kapağı çıkarınca kutuplar ortaya çıkıyo.Cihazın düğmesine basınca kutuplar arasında şiddetli bir elektrik atlaması oluyo.Baya da bi gürültü çıkıyo.Sanırım insan veya hayvan vücuduna bu kutuplar temas ettiğinde şoklama gerçekleşiyo.Henüz bi canlı üzerinde kullanmadık ancak etkileri ne olur merak ediyorum.Hatta ben de bi tane almayı düşünüyorum.Çünkü endurocuyuz ve dağda bayırda bi köpek sürüsüne yem olmak istemem.Acil durumda hayat kurtarabilir diye düşünüyorum.Bu tür cihazlar hakkında bilgisi olan varsa merak ediyorum , çok tehlikeli midir?Yanlışlıkla insana gelse ne gibi zararları olur?Köpeği veya vahşi hayvanları uzaklaştırmaya yeterli olur mu?Aslında bi aralar kuru sıkı tabanca almayı da düşünüyodum.Ateş etsem dağda karşıma çıkabilecek köpek sürüsü gibi vahşi hayvanlara etkisi ne olur?Hayvanlar kuru sıkı sesini duyunca kaçar mı?Ne tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla fazla bir bilgim yok ama insanlarda kalp damar hastalıkları varsa tehlikeli olabilir. Tabi başka rahatsızlığı olanlar içinde öldürücü sonuçlar doğurabilir diyebiliyorum . ama her türlü hayvan için etkili olacaktır elbet . Yalnız hayvan için kullanacasanız cop şeklind eolanlarda vardı . araştırmanızı öneririm. Tabi işin yasal boyutunuda araştırın derim.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Dostum sakın!! Yıllarca defibrilatör cihazlarının satışını yapmış biri olarak sana bunu tavsiye etmem.. Zira durum söyledir.. Muhtemelen aldığınız ürün bifazik çalışır yani 160 Joule e kadar akım verecektir. Çalışma mantığı ise şu şekildedir. Bilindiği üzere insan kalbinin vücuda kan pompalaması için kasılması gerekmektedir. Bu kasılmayı ise kalp bir elektrik akımı sayesinde yapar. İşte bu elektrik akımı sayesinde yaşayabiliyoruz.

Şimdi sizin sorularınızı cevaplamaya çalışim.. Yanlışlıkla bir insana yada şöyle düzeltim kalbi düzenli çalışan herhangi bir canlıya gelse muhtemelen onun kalp kasları üzerindeki elektrik akımını bozacağınız için olası bir taşikardi yada bradikardiye neden olup müdahele edilmediği takdirde %90 ÖLDÜRÜRSÜNÜZ!!!

Eğer amatör hobilerinizde bu cihazları yanınızda bulundurmak istiyorsanız almanız gereken ürünler AED lerdir. Bunlar bifazik çalışan tam otomatik yada yarı otomatik defi lerdir. Genelde havayolları, acil durum ekipleri, ciddi kalp rahatsızlığı bulunan insanaların evlerinde, Akut gibi sivil kurtarma topluluklarında bulundurulur. Bu cihazlar iki adet elektrotun insan vücuduna bağlanması ile birlikte türkçe destekli yada ingilizce destekli olarak müdaheleyi yapacak kişiyi uyararak çalışır. Eğer defi uygulanan kişiye uygulama esnasında bir temasınız varsa sizde ölebilirsiniz!! uyarılar genelde şu şekildedir. " Elektrotları bağla, nabızı kontrol et, suni tenefüs uygula, kalp masajı uygula, geri çekilin ve şoklama düğmesine basınız...vb" ayrıca bu cihazlar uygulanan tüm prosesi üzerlerindeki micro sd karta işleyerek sizi kanun önündede korumaktadırlar.

Son olarak belirtmek isterimki hayat doktorlar dizisindeki gibi hastada nabız yok, kalp atmıyor, QRS eğrisi yok ekranda sadece düz bir çizgi var ver elektro şok u adam hayata dönsün değil!! Malesef bu cihazların amacı elektrki olmayan kalp kasına elektrik vermek değil, düzensiz çalışan elektrik iletimine elektro şokla müdahele ederek elektrik akımını düz ve stabil hale getirmektir. Yani pulse ı olmayan bir hastaya ( kalbi çalışmayan, durmuş) elektro şok vermek doğru değildir. Öncelikle kalp masajı ve suni tenefüs ile hastanın kalbinde bir atımlık bile olsa kasılma elde etmelisinizki elektro şok verebilesiniz. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, saygılarla..
    erro, krd, ortadadogulu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    işin kolay yoluna gitmelisin, doğada / şehirde Hayvan saldırısına uğrarsan bir şok cihazı yetersiz kalır, en güzeli Biber gazıdır. 3-5 tanesi aynı anda bile saldırsa kaçma imkanı olur.Trafikdeki hayvanlarada uygulanabilir.
    YASAL KULLANIMI
    Öldürücü olmayan kimyasal silahlar sınıfına girer. Kullanımı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulamasına İlişkin Yönetmelikte, yasal olarak kabul edilmektedir. İlgili Yönetmeliğin Ateşli Silahlar başlıklı, 4.bölümünün Silah Bulundurma ve Taşıma İzni Verilmesi başlığını taşıyan 24. maddesinde şu ifade yer almaktadır: Koruma ve güvenliğin sağlanabilmesi için fiziki önlemlere ve güvenlik cihazlarına öncelik verilir. Komisyon, orantılılık ilkesine uygun olarak canlılar üzerinde kalıcı etkisi olmayan kimyasalların kullanılmasına izin verebilir."
    yani kullanılabilir.(astım vb nefes almakta zorluk çekenlerde sıkıntılı)
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    OPSS!!! Ben tamamen yanlış anlamışım pardon kirlilik yaptığım için.. Siz şu bazı ülkelerde polislerin kullandığı elektro şok cihazlarından bahsetmişsiniz ben defi anlamışım elektro şok? Ha iyidir o iyi ama yırtıcı hayvana yada hayvan silüetindeki insana o kadar yaklaşabilmek bile sıkıntıdır diye düşünmekteyim
    APALA bunu beğendi.

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Bence çok gereksiz bir alet. Ne köpeğe karşı ne de insana karşı bir işe yaramaz. Çünkü cihazın hedefe temas etmesi ama hedefin size temas etmemesi lazım. O kadar yaklaştıktan sonra köpeğin ısırması ya da adamın bıçaklaması vs. büyük risk olacaktır.

Biber gazı çok daha kullanışlı ve güvenli olacaktır. Ayı vs. için olan biber gazı görmüştüm yabancı bir sitede ama köpek gibi hayvanlara karşı normal bir biber gazıda işe yarar heralde. Elektronik köpek kovucularda var dazer mi ne markası ama o da her köpeği kaçırır mı bilmem.
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı whitetrash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok gereksiz bir alet. Ne köpeğe karşı ne de insana karşı bir işe yaramaz. Çünkü cihazın hedefe temas etmesi ama hedefin size temas etmemesi lazım. O kadar yaklaştıktan sonra köpeğin ısırması ya da adamın bıçaklaması vs. büyük risk olacaktır.

Biber gazı çok daha kullanışlı ve güvenli olacaktır. Ayı vs. için olan biber gazı görmüştüm yabancı bir sitede ama köpek gibi hayvanlara karşı normal bir biber gazıda işe yarar heralde. Elektronik köpek kovucularda var dazer mi ne markası ama o da her köpeği kaçırır mı bilmem.
    arazide üzerine doğru koşan bir, Aksaray Malaklısı, Sivas Kangalı, kars çoban ya da şehirde üzerine koşan Pitt, Stafford Terrier, Mastiff, Rotweiller, Tosa...vb gördüğünde o biber gazını yutabilirsin korkundan en güzeli g.tüm g.tüm uzaklaşmak olacaktır ordan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Geçenlerde bi motorcunun kangal tarafından saldırıyo uğradığını okumuştum.1 saat güreştim kangalla diyodu.Beni baya etkiledi bu olay.Böyle bi durumda yanımızda bişeyler olması hiç de fena olmaz.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Yanımızda şans olsun o yeter yada 44 lük magnum kangal iyidir güzeldir ama çevresini korumakta da üstad dır.. O yüzden uzak durmakta fayda var

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Eğitimli ve biraz cüsseli çok sakin bir Rotweiler köpeğim var.

Gezdiğimiz parkta ve sahilde bizi istemeyen ve tehdit olarak gören bir kaç köpek çetesi var ve ciddi anlamda saldırıya geçtikleri zamanlar oldu,bende kendi köpeğimi ve daha çok diğer hayvancağızları korumak için tedbir almaya karar verdim.

Almanya'da kullanılan bazı ürünlerden gittikçe alıyorum.Ve tecrübe ile en zararsız ve etkili çözümü buldum desem yeridir.
    Biber gazını köpekler birbirine girerse diye ayrılmaları için kullanılıyor.Zira araya el kol vücut sokup ayırmak istendiğinde ciddi zararlar ve vücutta delikler oluşuyor

Normal biber gazı köpeklerde etkili değil, dalaşıp birbirleriyle boğuştuklarında sıktığım normal biber gazı hiç bir işe yaramadı,olan bana oldu

köpekler için olan biber gazları Türkiyede görmedim. Almanya'da mevcut.

En zararsızı Prodektor isimli gaz, Biberli veya kimyasal değil, boş havayı kuvvetli bir hava sesiyle verdiği için kaçmayan geri basmayan köpek görmedim. En zararsız ve kesin çözüm.

Dazer çoğu köpekte etkili olabiliyor ancak hepsine garantisi yok,bazen sakin hayvanı bile üzerinize saldırmasına daha beter kızmasına neden olabilir.Ama uzaktayken üzerinize yönelen bir saldırgan köpek ile karşılaşırsanız dibinize girmesine müsade etmeden dazer kullanmanızı öneririm.Genelde %80 işe yarıyor.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ölü taklidi yapın ya da mümkün olduğu kadar karşınızdakine zarar vermeyecek savunma yöntemleri bulun. biber gazını da kullanmayın bu ülkede yüzbinlerce astım hastasına ek astım olduğunu bile bilmeyen binlerce insan var. kaş yaparken göz çıkartırsınız: bir insanı öldürebilirsiniz.

polisin öldürdüğü hopalı öğretmen ve yalovadaki genci unutmayın.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Eğer köpeğe elektroshock yaparken ona temas etmememiz gerekiyosa sakat bi durum.Köpeği bayıltacağımıza kendimizi bayıltırız.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Hiç bir canlıya zarar vermeden çözüm bulmak en iyisi.
    Elektroshock cihazı işini görmez hem ben sana deyim
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir canlıya zarar vermeden çözüm bulmak en iyisi.
    Elektroshock cihazı işini görmez hem ben sana deyim
    Kuru sıkı işe yarar mı?Sesi kaçırır mı köpeği?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    silahın şöyle kötü bir yanı var. sinirlenirsin gözün döner çıkarırsın silahı ama karşındaki de bilmez o da çıkarır sıkar seninki ona işlemez ama onunki seni öldürür. böyle çok olay yaşandı, yaşanıyor. silahtan her daim uzak durun. silah savunma değil her zaman saldırı amaçlıdır.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Arkadaşlar elektrik ve gaz kullanımını bence biz köşeye koyalım amaç köpeklerden kurtulmaksa ses dalgalari yayan montunuz cebinizde taşıyabilecegiğiniz cihazlar var (ismini şimdi hatırlamadığım ama isterseniz bulabilirim) . Bu cihazlar kimyasal olmadığı için köpeklere hiç bir kalıcı zarar vermez.

[QUOTE=dreamkiller

Her nekadar köpeklerin koku alma duyusu insanlarda kat ve kat gelişmiş olsada onun suratına sıkacagınız biber gazının hiçbir yan tesiri yoktur.Sıkarsınız sonra yüzü gözü akan,öksüren siz olursunuz.(Tarafımdan olmasada denenmiştir)Şok cihazı arkadaşın belirttiği avantajı birden saldıranın sizinle temas etmesi halinde dezavantaja dönüşebilir ikinizde devrilir yerde kıvranırsınız.En mantıklısı köpeğin yada tehlikenin görüldüğü yerden uzaklaşmak

Endurocuyum diyorsunuz yabani hayat'tan korkuyorsunuz.Av'a gidiyorsan yanına silahını yada tüfeğini al . Arazi'de gezi yapan adamın şok cihazı ile işe ne?Birçok yabani hayvanla karşılaştım ayı,kurt dahil hiçte kendimi koruma ihtiyacı hissetmedim.Motorun kontağı kapatım uzaklaştım.Zaten doğal yaşamda tehlikeleri nasıl savuşturacagını bilmez tedbir olsun diye tüfek alır kazara yanında ki arkadasını vurursun.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    http://www.akdenizbilisim.com/detay.asp?kat=279 Bahsettiğim cihaz kedi köpek gayet etkili bu tip cihazlar.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Elektro şok cihazı, tehlikenin içinde kullanılır. Yani bahsi geçen köpeğe birebir temas zorunludur. Saldırı anında şok cihazını ne ara çekeceğiz, ne ara değdireceğiz, ne ara basacağız? Ayrıca birden fazla hayvan var ise, işimiz hep yaş demektir.

Biber gazı olayına gelince, denildiği gibi biber gazı hayvanlar üzerinde insanlarda ki gibi etki yapmamaktadır. Yine aynı şekilde onunda bilinmeyen yönleri var ayrıca. Rüzgarın geldiği taraf mesela, iyi hesaplayamaz isek, hem gözümüz yanar, hem nefes alamayız, hemde iyi bir ısırılırız

Kuru sıkı silah işe yarayabilir ancak, onunda bir sürü tantanası var. Yine tehlike anında hangi ara çıkarıp ateşleyeceğiz, kime ateşleyeceğiz? bu sırada motosiklet hareket halindeysek nasıl olacak? Ayrıca dip not, köy yollarında karşılaştığımız hayvanlar, çoğu zamanlar sahibi ile birlikte ava gitmiş, gitmemiş bile olsa bir çok kez silah sesi duymuş hayvanlar oluyorlar. Sese alışkın olduklarından sanıldığı gibi tepki vermedikleri olabilir.

Bunlardan en iyisi, köpek kovucu elektro cihazlardır. İnsanların algılayamadığı, köpeklerin algılayabildiği farklı sinyaller gönderir. Köpek bir anda yaşamaktan vazgeçiyor, bayılmış gibi boş boş bakıyor. Bizzat denedik. her gün peşimizden koşturup, bizleri mahveden köpek cihazı açtığımızda kuzu oluyordu. Ayrıca bu cihazın sürekli ulaşılabilen bir yerde olmasıda gerekmiyor. Motosikletin herhangi bir yerine koyabilirsiniz. Tehlikeyi hisettiğiniz anda da, (köy yollarında, geceleri çarşılarda vs.) açıp gidebilirsiniz. Bir diğer ve en sevdiğim şey ise, kaç tane olurlarsa olsunlar, hepsinde işie yarıyor.

Epey yazdım. Umarım yardımcı olmuşumdur.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    yanınızda esaslı bir bıçak taşıyın soktunuz mu dönmeyen cinsten. kılıflı ve kemere asılabilir olsun. ihtiyaç halinde rahatça ulaşabilirisniz.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)