Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Htc Chacha ve Widfire s arasında kararsız kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar orta sınıf bi akıllı telefon almaya karar verdim ve Htc'de karar kıldım. Chacha ve wildfire s modellerinden hangisini tercih etmeliyim. Chacha wilfire s'ye göre daha hızlı işlemciye sahip. Ekran renkleri ve çözünürlüğü konusunda da chacha wildfire s'den daha iyi. Chacha da fiziksel klavye var. Ama ekranı biraz küçük. Wildfire ekranı ideal boyutta ve kompakt boyutlara sahip. Şimdi benim gönlüm chachadan yana. İkisinin artı ve eksilerini yazdım. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?

Htc Chacha

+Fiziksel klavye (kullanımı çok rahat)
    +800 mhz işlemci hızı
    +Ekran çözünürlüğü
    +Dokunmatik ekran tepkileri
    -2,60 inç ekran
    Fiyatı:487 TL

Htc Wildfire S

+Boyutları
    +600 mhz işlemci hızı
    +105 gr ağırlık (chacha 120 gr)
    +3,2 inç ekran
    -Chachaya göre daha yavaş işlemci
    Fiyatı:509 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    htc salsa al hacı =)
    cok güzel telefon ben cok niyetlendim alamadım
    ama net için facebook için onun üzerine yok
    valvole bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Salsa da olabilirdi ama onun da işlemci hızı 600 mhz ve fiyatı bu iki telefondan 150 tl daha fazla. O yüzden şuan salsa düşünmüyorum

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Htc Chacha .
    valvole bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yerinizde olsam 2. el garantisi devam eden bir galaxy S i 500 TL ye alır keyfini sürerdim. Bu telefonlarla kısıtlı kalırsınız ne yazık ki.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salsa da olabilirdi ama onun da işlemci hızı 600 mhz ve fiyatı bu iki telefondan 150 tl daha fazla. O yüzden şuan salsa düşünmüyorum
    salsada 800 mhz işlemci var arkadaşlar
    hiç birşekilde kasmaz
    http://www.gsmtamir.net/teknoloji-ha...is-tarihi.html
    iyice bakın özelliklerine..
    galaxy ice dan filan daha iyi bu telefon
    valvole bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    akrabamın wildfire ını kullandım cidden klavye çok iyi dediğin gibi ekran biraz ufak ama hıcı gayet tatminkar ancak şarjı çok az gidiyo sanırım tüm HTC lerin böyle
    valvole bunu beğendi.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.androidtelefonlari.com/ca...axy-ace-s5830/

Almışken bunu al bari de telefon kullan. 3,5 inç ekran 800 mhz işlemci. Çok sağlam telefondur.
    valvole bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bende wildfire s var. notebook almaktan vazgeçtim. ayrıca normal bilgisayarı kendi üzerinden internete bağladığında kabloludan daha iyi modemlik yapıyor. klavyesi dokunmatiği on numara. kullanması çok güzel.
    valvole bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 yıl önce bi Hd2 aldım hala bu telefonlardan çok daha hızlı. Bulabiliyorsan ucuza al derim. Bir de android yükle , mis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Geçen motorolalara da göz attım. Ilk göz ağrımdır , şu an ne durumda kalitesi bilemiyorum ama fiyatları gayet uygun.
    Motorola Motoluxe'e bir göz at derim...
    Galaxy Mini 2 de fena değil

Gayet uygun demişimde gayet uygun muygun değil arkadaş. Yurtdışında millet bedavaya veriyor bunları Türkiyede bir ailenin geçimi neredeyse... En güzeli yurtdışına çıkan arkadaş tanıdık bulup sipariş vermek.
    valvole bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl önce bi Hd2 aldım hala bu telefonlardan çok daha hızlı. Bulabiliyorsan ucuza al derim. Bir de android yükle , mis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Geçen motorolalara da göz attım. Ilk göz ağrımdır , şu an ne durumda kalitesi bilemiyorum ama fiyatları gayet uygun.
    Motorola Motoluxe'e bir göz at derim...
    Galaxy Mini 2 de fena değil

Gayet uygun demişimde gayet uygun muygun değil arkadaş. Yurtdışında millet bedavaya veriyor bunları Türkiyede bir ailenin geçimi neredeyse... En güzeli yurtdışına çıkan arkadaş tanıdık bulup sipariş vermek.
    Motorolayı da çok düşündüm ama nedense vazgeçtim. Motorola aslında piyasadaki birçok markadan sağlam ve kalitelidir. Bugün akşamüzeri gidip bakıcam ilk tercihim chacha 2.si motoluxe 3.sü wildfire s.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Alacağım telefonun incelemesini bu akşam bu başlıkta paylaşırım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alcatel Android piyasasina girmek icin model ismini hatirlamadigim bir telefon cikardi. Teknosa da satiliyor.
    İslemcisi 1.4 Gh. 4 inch ekrani var. Fiyati 600 lira civariydi. Alcatel dandik bir marka degil sonucta. Ona da bir goz at istersen.
    valvole bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu markalı telefonlara çinlilerin çıkardıkları yeni telefonları gördükten sonra verilen paranın çok fazla olduğunu farkettim...

dört çekirdekli, 2 gb ram'li, 16-32 gb rom'lu, full hd - hd ekranlı bilgisayar gibi, 4.3"-5" modeller bu ay içinde piyasaya sürülüyor, oppo, xiaomi, lenovo aklıma ilk gelen markalar... buraya satışları olmayacak, ancak posta ile mp3 player-gps vb ibarelerle normal posta ile getirenler olacak, aşağıdaki siteden konuları okuyup, marka telefonları alarak kazıklandığımızı anlayabilirsiniz, 300-400 usd rakamlarına alınabilecek çok enteresan telefonlar var, 150-200 usd arasına da var ama kalitesi nasıl bilemem, kalitesi iyi olanlar 300 usd'den başlıyorlar, üzerinden araba geçse kırılmayan ekranlı olanlarda var (gorilla glass camlı deniyor galiba) ...

http://forum.donanimhaber.com/forumid_716/tt.htm#
    valvole bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alcatel Android piyasasina girmek icin model ismini hatirlamadigim bir telefon cikardi. Teknosa da satiliyor.
    İslemcisi 1.4 Gh. 4 inch ekrani var. Fiyati 600 lira civariydi. Alcatel dandik bir marka degil sonucta. Ona da bir goz at istersen.
    Alcatel'de ot991 diye bi model var. 500 tl 800 mhz işlemcili. İstediğim gibi. Birazdan gidicem onu da biraz kurcalarım. Ekran renkleri dokunmatik hassasiyeti falan iyiyse alcatel'de olabilir. Pek bilindik bir marka değil ama kaliteli olduğunu biliyorum

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    android 4 çalıştırsa iyi olur, min dual core 1 ghz mtk6577 işlemci, en az 1 gb ram'de olsa iyi olurdu, ekran min 4" 800*480 (960*540 qhd olsa keşke), IPS çizilmez olsa diyicem ama markalı pekçok telefonda bu özellikler halen yok verdiğim linkteki siteye bakarsanız artık sizde uyanırsınız, bunlar bize takozları satıyor dersiniz
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ot995 olması lazım benim dediğim, 1.4 Ghz işlemcili olan O da 599 liraydı sanırım.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    alcatel'in özelliklerine baktım, fiyatına göre ülkemiz şartlarında raflardaki pekçok telefondan daha iyi görünüyor, android 4 için 512 ram yetmez diye düşünüyorum, işlemci de dual değil ...

antutu test skoruna bakınca işlemci dual core olmadığı için 3513 aldığını alttaki linkten görüyoruz, aynı linkte Motorola atrix 4G, Google Nexus S, HTC Desire HD and LG optimus 2X telefonlarını bu skorla geçtiğini görüyoruz.
    http://www.techenclave.com/reviews-p...acatel-136806/

eğer çinlilerin yeni telefonlarını görmemiş olsaydım iyi güzel derdim, şimdi işlemci ve ram'in nelere kadir olduğuna bakalım sadece 1 ghz mtk6577 1 gb ram'li çinin iyi markalarından zopo zp900'e bakalım, 300 usd ye satılıyor, antutu skoru 5646.
    http://www.zopomobileshop.com/zopo-r...antutu-review/

benzer özellikteki 512 ram'li herhangi bir çin telefonun skoru 5448
    http://www.asianproducts.com/product...art-phone.html

quadcore işlemcili samsung s3'ün bu mantıkla skor olarak uçması lazım ki dediğim gibi oluyor, antutu skoru 12060
    http://www.antutu.com/view.shtml?id=75

şimdide quadcore'lu bir çinlinin s3'ü az farkla geçtiği link aşağıda, fark olarak fiyat farkı var, başka bir şey yok, biraz araştırırsanız çinlilerin kendi ülkeleri dışına telefon yetiştiremediklerini görürsünüz, piyasaya çıktığı gün yüzbinlerce satılıyor, kullanılan parça, malzeme zaten ortak, toplama bilgisayar mantığı ne ise akıllı telefonlar da öyle oldu, ille de garanti isteyen, 2. eli olsun isteyen markalı almalı, performans isteyen çinli bulmalı ...
    http://www.theandroidsoul.com/meizu-...utu-benchmark/

bu da hem quadcore hemde 2 gb ram ile yeni kral şimdilik Xiaomi M2 .....antutu 14639
    http://ciphone.fr/blog/blog2.php/xia...ore-impressive

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

şu an xiaomi mi-2 için 63 kişi sıraya girmiş durumda, max 400 usd'ye o iş bitecek, tabiki çin dışına satacak kadar çok üretim yapabilirlerse
    http://forum.donanimhaber.com/m_6467...page_12/tm.htm

Dün akşam bimekse gittim chacha yoktu wildfire yoktu motorola da yoktu kısacası istediğim markaların hiçbiri yoktu. Ordan media markta geçtim motorola yoktu chacha da yoktu wildfire s vardı istemedim. En son vatan bilgisayara gittim motorola yoktu. Alcatel de yoktu. wildfire ve chacha vardı. Chachayı tercih ettim. 487 tlye aldım. Cihazın gerçekten fiyatına göre çok iyi performansı var. Klavyesi dediğim gbi çok rahat. Batarya ful şarj olduğunda şarjdan çıkardım baya kurcaladım nete girdim müzik dinledim 15 saatlik kullanımdan sonra şu an %30 şarjı var. İyi sayılmasada idare eder. Kamerası karanlıkta iyi değil ama ışıklı ortamlarda yeterli. Benim ihtiyaçlarıma cevap verebilecek bir telefon. Bu fiyat aralığında tercih yapmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    İkiside iyi değil Ram yetersizliği var aynı zamanda işlemcileride o kadar güçlü değil doğru düzgün kullanamayacağın bir telefon alma Huawei İdeos X5 bak[ikinci el(sıfırı yok)] - Yada Motorola ATRİX

Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside iyi değil Ram yetersizliği var aynı zamanda işlemcileride o kadar güçlü değil doğru düzgün kullanamayacağın bir telefon alma Huawei İdeos X5 bak[ikinci el(sıfırı yok)] - Yada Motorola ATRİX
    Suan memnunum bi sorun yok. Ekran cozunurlugu olsun dokunma
    Hassasiyeti olsun gayet iyi. Ucak dgl ama yeterli bi cihaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)