Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursa paramotor trayk uçuşum iyi seyirler :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X

irfanın paramotor la çekılmış resmini buldum
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Adamın hevesini kırdınız beya.Wright kardeşler için de uçmayın ölürsünüz demişlerdi ama adamlar dinlemedi uçağı icat etti.Elleşmeyin bizim mucidimize.
    piyanist_irf bunu beğendi.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://lh5.googleusercontent.com/-x...64+kopyala.jpg

yok daha neler artık arkadaş
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İRFAN videolarını izledikten sonra bu gece düşündüm. Ne öyle arkanda birileri falan. Gök yüzünde yanlız dolaşıp uçuşmalar. Bak ben senin gibi delikanlıya yakıştırmadım. Hem sonra bu görüntüleri ZIPPIRMAN izlerse yandın... Gel sen şu gaza gelme. İdol midol seni uçuracaklar. Ondan sonrada "Bizim Niyazi" diye arkandan fikra kahramanı yapacaklar. Bence otur oturduğun yerde de hiç olmazsa bilelim ki bir tane dostumuz, yoldaşımız ve piyanistımız var.
    osman abi bu işe yabancı olabilirsin , hatta uçmak sözcüğü sana çok ürkütücü bile gelebilir ama işin içine girdiğinde o kadar imkansız olmadığını görmen zor olmayacak

bildiğim bir gerçek varki bu işten sanırım vazgeçmeyeceğim onun için idol vs. olma çabasında değilim ben fikirlerimi paylaştım katılan onaylayanda olacak durumu tehlikeli bulup onaylamayanda olacak buna hazırlıklıyım ama ben biliyorumki beni seviyorsun iyiliğimi istiyorsun

amma velakin ok yaydan fırlamış durumda geri vites yok bu saatten sonra icab ederse 2yıl 3 yıl beklerim ama gereken her şeyi tamamladıktan sonra allah kaza keder vermez ise gökyüzüyle buluşmuş olacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://lh5.googleusercontent.com/-x...64+kopyala.jpg

ramizanım dostmusun düşmanmısın uleeee bu ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi tebrik ederim, aynen devam, allah iniş takımlarına zeval vermesin.
    burakcım söylesene bilader ben yamaç paraşütü eğitmeniyim irfan abi bu işi kıvırır desene bak üstüme çullanıyorlar yalnız bırakma beni
    ramizan83 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Len sen iyice uçtun haaaa.
    Töbeeeee
    sana armut odunuda traş
    vazgeçtim demiyorum birşey.
    bu boku birde oturup yapacaksın gibi duruyor
    aluminyum şase düşün derim
    ama demeyeceğim deliyle deli olamam.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    [QUOTE=piyanist_irf;2830118]amma velakin ok yaydan fırlamış durumda geri vites yok bu saatten sonra icab ederse 2yıl 3 yıl beklerim ama gereken her şeyi tamamladıktan sonra allah kaza keder vermez ise gökyüzüyle buluşmuş olacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Anlaşıldı İRFAN. Ne desekte cevabın hazır. Minareyi çalan kılıfını hazırlar hesabı.
    Len yoksa İRFAN'nı kıskanıyomuyuz ne...!!! Seni bu işten kopartamıyacağımız belli oldu.Mademki geri vitesin yok hadi bende arkandayım. Selamet ile.

Motosikleti
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Len sen iyice uçtun haaaa.
    Töbeeeee
    sana armut odunuda traş
    vazgeçtim demiyorum birşey.
    bu boku birde oturup yapacaksın gibi duruyor
    aluminyum şase düşün derim
    ama demeyeceğim deliyle deli olamam.
    ahaaaa iyi adam lafın üzerine gelirmiş , osman abi ispiyonladı demi beni sana

abi aliminyum şasi düşünüyorumda her yerinde değil sen daha iyi bilirsin bu iş balkon korkuluklarında kullanılan perforje vs. korkuluk aliminyumlarından olmaz titanyum, silisyum vs. karışımlı dur. aliminyum olayı hakkında bilgi lazım nereden temin edebilirim esneklik ve mukavemeti güzel olmalı hava araçlarında kullanılan bir aliminyum aslında topu topu 160 kg. yüke dayanım gösterecek örneklerinin çoğu metalden tabi üzerinde çalıştığım trayk meselesinde ,

sırta takılan paramotorların genelde dizaynı aliminyumdan ,

bu arada armut odununu ben almiyiyim çok incesin teşekkür ama yiyecek çok adam var bak yeminle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    AA 2424
    AA 6061
    AA 7075
    en bulanabilir olanı AA7075 tir.
    başka??

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    İrfan; Bizim memlekette genellikle fındıkları ilaçlamak için kullanılan sırt motoru var. Benzinle çalışır. Toz veye sıvı zirai ilaç püskürtme olanağına sahip. Meyva bahçelerini ilaçlamada da kullanılır. Şu an piyasada çin malları 250 - 350 TL. civarında. Alman malı veya ona eşdeğer olanlar çok daha kaliteli ve çok daha yüksek fiyatta. Bu makinalar sırta uyumlu arkalık ve özel kayış sistemleri var. Motor gücüne görede büyüklükleri değişir.
    Paramotor konusunda seni vazgeçirmek gibi bir havaya girdim ama senin bu yolda kesin kararlı olduğun ortada.
    Bende bu işe daha doğrusu uçmaya bir zamanlar kafa yormuş ve bahsettiğim makınadan helikopter yapabilirmiyim gibi fikirlerim olmuştu. 13 yaşımda saatlı bomba yapıp bizim evin camını penceresını uçurmuştum.Hatta daha gerisine gidersen arabaların arka camında bulunan silecekler benim 8-10 yaşlarında Alman FORD Fiesta otomobil fabrikasının kızına çocuk aklımla önerim olmuştu. O zaman beni kucaklayıp öperek zafer işaretleri yapmıştı. Almanya'ya döndüğünde de bu fikrimi ilk olarak arabalarda uygulamaya geçmiş ve bana çuvallarla hediyeler göndermişti.
    İstersen dediğim makinalar konusunda bir araştırma yap. Zirai makinalar satan yerlerde görmen mümkün. Bulamazsan ben sana internette bulup linkini atarım. Bu arada Özelden telefonunu yazarsan iletişim kurarız. Kolay gelsin
    piyanist_irf ve speedy2 bunu beğendiler.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    irfan kara yetmedi havaya diktin gözünü arkasından uzay mı gelecek?

Motosikleti
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AA 2424
    AA 6061
    AA 7075
    en bulanabilir olanı AA7075 tir.
    başka??
    tamam abi 6061 olmaz bina balkon korkuluklarında kullanılan malzeme sıkıntı olursa ararım seni araştıracağım buralarda

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    irfan 7075 alüminyum burada var
    http://www.seykoc.com.tr/tr/7075

Motosikleti
    İrfan; Bizim memlekette genellikle fındıkları ilaçlamak için kullanılan sırt motoru var. Benzinle çalışır. Toz veye sıvı zirai ilaç püskürtme olanağına sahip. Meyva bahçelerini ilaçlamada da kullanılır. Şu an piyasada çin malları 250 - 350 TL. civarında. Alman malı veya ona eşdeğer olanlar çok daha kaliteli ve çok daha yüksek fiyatta. Bu makinalar sırta uyumlu arkalık ve özel kayış sistemleri var. Motor gücüne görede büyüklükleri değişir.
    Paramotor konusunda seni vazgeçirmek gibi bir havaya girdim ama senin bu yolda kesin kararlı olduğun ortada.
    Bende bu işe daha doğrusu uçmaya bir zamanlar kafa yormuş ve bahsettiğim makınadan helikopter yapabilirmiyim gibi fikirlerim olmuştu. 13 yaşımda saatlı bomba yapıp bizim evin camını penceresını uçurmuştum.Hatta daha gerisine gidersen arabaların arka camında bulunan silecekler benim 8-10 yaşlarında Alman FORD Fiesta otomobil fabrikasının kızına çocuk aklımla önerim olmuştu. O zaman beni kucaklayıp öperek zafer işaretleri yapmıştı. Almanya'ya döndüğünde de bu fikrimi ilk olarak arabalarda uygulamaya geçmiş ve bana çuvallarla hediyeler göndermişti.
    İstersen dediğim makinalar konusunda bir araştırma yap. Zirai makinalar satan yerlerde görmen mümkün. Bulamazsan ben sana internette bulup linkini atarım. Bu arada Özelden telefonunu yazarsan iletişim kurarız. Kolay gelsin
    sağolasın osman abi zira elimde komple 300 cc MZ Motoru var gerekirse her tarafını sıfırlayacağım bu işlem için silindir piston kısmı sorun değil sorun olan şanzumanı kesme sureti ile fazlalıklarını traşlayıp doğruca grank milinden bağlantı alarak gereken rediksiyon ölçüleriyle motor gücünü pervaneye iletmek, iletmekte

olay mz piston silindirinde bitmiyor şanzumanı piyasada bulmak sıkıntı ama şu var bu alet benim işimi görecek bir alet ki ilk yapan ben değilim

avrupada bu amaçla özel motorlar yapılmakta , hafif devirli ve güçlü 15-16 kg gelen 250 cc bir motor 30 hp güç üretiyor benim mz 30 kg olacak ama 23 hp üretiyor

bunun türkçe meali şu aslında , avrupa motorlarla 2 kişi uçuluyor mz ile tek kişi uçulacak ama işimizi görecek ilerleyen zamanlarda durumlar da müsait lunca olmadı avrupa bir motor alınır

bu arada şaşırdım , nasıl yani bomba yapptım filan deyince tırsmadım desem yalan olur bak gürol abime bi gürgen odunu var her yere onla dalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan kara yetmedi havaya diktin gözünü arkasından uzay mı gelecek?
    yok be faruk abi uzay filan bozar bizi ama şöyle söylenebilir bu işte aynı motosiklet olayı gibi hani biri kalkıpta 600 rr motoru bağışlasa uzay değil ama oksijen tüpüyle strosfere çıkılabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    He işte
    kendisi anlatıyor ben abartmıyorum
    ben bu adamla sık sık görüşüyorum iyimi uçtuk uçacaz havaya yakındır,
    manyakmıyım neyim cesarete bak.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    İrfanım topiğini yeni gördüm,konu ile yazılanlarıda okudum.
    Şahsen tanıdığım ve henüz tanışma şansını yakalayamadığım,tüm arkadaşların aslında hepsinde adrenalin bağımlılığı var,da kendilerine itiraf edemiyorlar
    Bundan dolayıdırki tüm yorumlarda aslında kendilerine dir oğlum yavaş bak!!
    Sen doğrularınla kalbimdesin,herdaim...Kim tutar seni
    Yolun açık olsun,

Motosikleti
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfanım topiğini yeni gördüm,konu ile yazılanlarıda okudum.
    Şahsen tanıdığım ve henüz tanışma şansını yakalayamadığım,tüm arkadaşların aslında hepsinde adrenalin bağımlılığı var,da kendilerine itiraf edemiyorlar
    Bundan dolayıdırki tüm yorumlarda aslında kendilerine dir oğlum yavaş bak!!
    Sen doğrularınla kalbimdesin,herdaim...Kim tutar seni
    Yolun açık olsun,
    sana seviyoruz özer abi geçen pazar aradığında bursada uçuş hazırlıkları yapıyorduk , aslında çok isterdim ama öğleye doğru doğruca adapazarına senle görüştüğümüz kırantepeye geçtik, arkadaşın arabayla ama gönüller bir ben onu biliyorum
    speedy2 bunu beğendi.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ve irfan abim ayaklarını yerden keser. Artık toplu buluşmaları helikopter pistinde yapalım abim senin için sende gel :D:D

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi uçmuşsun sen
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve irfan abim ayaklarını yerden keser. Artık toplu buluşmaları helikopter pistinde yapalım abim senin için sende gel :D:D
    helikopter pistine gerek yok berkayım dağ bayır tarla arazi farketmez inşallah o günleride görürüz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Helal olsun irfan,
    daha önce ben görmüştüm MZ motorlu olanlarını,pek tutulmasa da motor piyasasının çinlileri gibi iş görüyor en azından.
    Çok hevesim var ama en son 1990 da paraşütle atlamıştım,o keyfi alıp alamayacağım şüpheli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)