Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Otomobil seçimime yardım edin.Kararsızlık içindeyim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Merhaba,

Uzun süredir devam eden motosiklet hayatıma biri kız diğeri erkek 2 çocuğum olması nedeniyle geçen sene virgül koydum ve işimi görsün diye 2004 model dizel bir albea aldım işimide oldukça fazla gördü saolsun

Her neyse, şu ara kaşıntım devam ediyor ki aslında kaşıntı değil bu fakat çocukların ayaklanıp ihtiyaçlarınında artması sebebiyle çıktığımız yolculuklarda araç bize küçük gelmeye başladı. E biraz da konfor ve donanım istiyorum.

Bu bağlamda nacizane araştırmalarım sonucunda 30 bin liralık bütçemle aklımdaki araçları değerlendirmeye çalışıyorum ama içinden çıkamadım.
    Aşağıda bana göre eksi ve artılarını yazdığım konularda bu araçları mutlaka kullanan siz değerli dostlarımdan değerli fikirlerinizi almak isterim lütfen benden kullanan arkadaşlar yardımlarını esirgemesin.

1. Fiat Linea => 1.3 Emotion Plus 2010 modelinine bakıyorum çünkü tam donanımlı ( 6 airbag, far, yağmur sensörü, Abs, EBD , ASR, digital klima vs vs) fakat fiat için çabuk dökülür imajı korkutuyor. Yüksek model olsun ki enaz 5 sene kullanmayı düşünüyorum.

2. Renault Fluence=> Biraz daha kasarak bu modelin basic donanımını alabilirim (2010) ancak nasıl bir araç bilmiyorum. Sadece tipi Eşimin çok hoşuna gidiyor.

3. Totota Corolla => 2008 - 2009 model basic, 1.4D Class modelini alabilirim ama 2 airbagden başka bir donanımı yok klima dahi manuel. Comfort ve elegance modelleri harika ama fiyat yükseliyor, bütçemi aşıyor.

4. Renault Megane 2=> 2009-2010 modellerinin fullerini sanırım alabilme gücüm var (Max:30.000 TL) ama aracın tipi eski kaldı diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu araçların dizel seçeneklerine bakıyorum ve yukarıda yazdığım eksilerine rağmen bana tavsiyeniz ile karar değiştirebilirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Saygılar,

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Ayrıca, Yakıt+Konfor+Yeni olması = Yani klasik türk zihniyetiyle "Az yaksın çok kaçsın" (nasıl olacaksa ) bir araç düşündüğüm için 1.3 motordan 1.5 dci ye kadar en düşük motor seçeneklerini düşünmekteyim (Malum vergi durumları). Daha düşük yada yüksek değil ideal aralık bu bence.
    Görebildiğin en uzak yere git, oradan daha uzakları göreceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    12 yıldır tofaş fabrika çalışanıyım. Linea'yı Albea'dan sonra seçmen garip olmuş. İç hacimler aynı. Fiat çabuk dökülür imajı tofaş kuş serisi içindi. Aynı fabrikada şuan dünya klasında üretim yapılıyor. Türkiye'deki otomobil fabrikaları içinde ilkler hep buradan çıkmıştır. linea güzel araç. Parça olarak diğer yazdığın araçlar ile kolay temin ve uygun fiyat olarak kıyaslanamaz bile. Kolay gelsin
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 yıldır tofaş fabrika çalışanıyım. Linea'yı Albea'dan sonra seçmen garip olmuş. İç hacimler aynı. Fiat çabuk dökülür imajı tofaş kuş serisi içindi. Aynı fabrikada şuan dünya klasında üretim yapılıyor. Türkiye'deki otomobil fabrikaları içinde ilkler hep buradan çıkmıştır. linea güzel araç. Parça olarak diğer yazdığın araçlar ile kolay temin ve uygun fiyat olarak kıyaslanamaz bile. Kolay gelsin
    Cevap için teşekkürler, Linea seçimim değil seçeneklerimden biri, evet hacim aynı olabilir ama donanımları oldukça fazla ve bu bir artı, parça fiyatları albea gibi ucuz ve albeanın 2012 den sonra üretilmemesi nedeniyle artık taksicilerin seçimi olacak (ne kadar doğru bilmem ama bir taksici bana " bu araba taksici arabası olursa fiyatı düşürmek için kaliteyi düşürürler" demişti. Zira yeni urban ve via modellerinde airbag sayısı 2 ye düştü ama makyajlandı.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    cocuklariniz kac yasinda?

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Biri 1, diğeri 2.5 yaşında. Üstbaş kirletme durumları oldukça fazla oluyor e bu nedenden onlar için yanımıza bolca kıyafet alıyoruz, mamasıdır, bezidir, şampuanı, sabunu, bisküvisi ıvır zıvır çok.
    agrasiwe bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    ne olursa olsun japon olsun
    ben toyota derim ...
    -unnamed- bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    renault laguna 1.5
    chevrolet cruze
    renault fluence
    wolswagen jetta ikinci el bulursan kaçırma derim
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri 1, diğeri 2.5 yaşında. Üstbaş kirletme durumları oldukça fazla oluyor e bu nedenden onlar için yanımıza bolca kıyafet alıyoruz, mamasıdır, bezidir, şampuanı, sabunu, bisküvisi ıvır zıvır çok.
    Henuz cocuk koltugu yasindalar.
    Yani yaniniza alacaginiz malzemeden cok,
    onlarin rahat yolculuk edebilmelerini saglamaniz gerekiyor.

Bu nedenle yuksek arabalar secmelisiniz.
    Alcak arabalar,
    hem malzeme yukleme acisindan,
    hem cocuklarinizi indirip bindirme acisindan,
    hem de rahatlari icin iyi bir secim degil.
    Egoistligi birakip,kendi begenilerinizi degil,cocuklariniz icin en iyisini secmeye calisin.
    Sizin acaba hangisi diyerek ornek verdiginiz modellerin hicbiri,
    cocuklariniz icin uygun degil.
    Aykut009 bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r
    wolswagen
    den şaşmamak lazım...

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henuz cocuk koltugu yasindalar.
    Yani yaniniza alacaginiz malzemeden cok,
    onlarin rahat yolculuk edebilmelerini saglamaniz gerekiyor.

Bu nedenle yuksek arabalar secmelisiniz.
    Alcak arabalar,
    hem malzeme yukleme acisindan,
    hem cocuklarinizi indirip bindirme acisindan,
    hem de rahatlari icin iyi bir secim degil.
    Egoistligi birakip,kendi begenilerinizi degil,cocuklariniz icin en iyisini secmeye calisin.
    Sizin acaba hangisi diyerek ornek verdiginiz modellerin hicbiri,
    cocuklariniz icin uygun degil.
    Aslında yanlış düşünüyorsun. Bütçeme göre seçtiğim araçlar hem çocukların koltuğu için isofix hazırlıklı , konforda ve güvenlikde bu paraya alınabilecek en iyilerinden. Yüksek araç derken sanırım türkiyede bu paraya alabileceğim tek yüksek aracın Dacia Sandero olduğunu bilmiyorsun (Bizim ve çosuklar için Güvenliksiz, konforsuz, donanımsız ama yüksek)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    renault laguna 1.5
    chevrolet cruze
    renault fluence
    wolswagen jetta ikinci el bulursan kaçırma derim
    Teşekkürler neden Laguna?
    Cruze dizel 40.000 Tl den başlıyor sanırım.
    Aykut009 bunu beğendi.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Dacia lar gayet guzel araclar clio nun biraz kalitesi dusuk versiyonu gibi dusunun . Renault fluence gelince super bir arac , yaklasik 15 senedir renault kullanicisiyim. Duzgun bakildiginda ithal olan renault araclar yolda cok ama cok nadir birakiyor . Ben sadece bir kere akum bittigi icin yolda kaldim. Tamamiyle benim hatam
    Renault crash teslerde aldigi yildizlar olsun , iscilik olsun bir dusunun derim .
    Chevrolet Cruze uzak durun .
    En sonunda tuplu her yeri oten bir araciniz olur. Iscilik yerlerde , goruntu ise muthis .

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bana sorarsan volvo 20t5 98/2000 mod. arası fiyat aralıgı 15 ila 18 civarında isvec tankı derim hafızalı koltuk onkoltıklar ısıtmalı 4 cam otomatık varik virik aklına gelirse sanrufuna kadar Allah ne verdiyse bu arabada var yakıt sehir ici 2.60 ila 3.00 yakmaktadır.
    ÜmitDURA bunu beğendi.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana sorarsan volvo 20t5 98/2000 mod. arası fiyat aralıgı 15 ila 18 civarında isvec tankı derim hafızalı koltuk onkoltıklar ısıtmalı 4 cam otomatık varik virik aklına gelirse sanrufuna kadar Allah ne verdiyse bu arabada var yakıt sehir ici 2.60 ila 3.00 yakmaktadır.
    Bahsettiğiniz modeller çok eski ve artık masraf zamanı gelmiştir. Velakin yukarıda yazdığım seçenekler arasında özellikle kullanan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Neden Ford Focus düşünmüyorsunuz ? 2008-2009 modelleri bütçenizede uygun olabilir !

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden Ford Focus düşünmüyorsunuz ? 2008-2009 modelleri bütçenizede uygun olabilir !
    Focus aslında seçenekler arasında ama yazmayı unutmuşum. sanırım en favori modeli titanium muş.

Motosikleti
    Honda
    Eger ben yanlis dusunuyorsam,sanirim dunyanin buyuk bolumu de yanlis dusunuyor.

Bahsettiginiz dacia modelini hatirlayamadim ama guvenlik gibi bir derdiniz varsa, ilk guvenlik kilidi , araci kullanan sizlersiniz.
    Turkiye'de otomobil fiyatlari ne durumda bilmiyorum ama orada yasasaydim ve param sizin orneklediginiz araclarin sifirina yetiyor olsaydi,
    onun yerine daha eski model monospace araclara bakardim.
    Hatta burada da oyle yaptik.
    Butcemiz bir cok modelin sifirini almaya yetiyorken 3 yasinda ikinci el bir araci tercih ettik.
    Kaza yapip olmemek icin arac alinmaz.
    Oncelikli olan konforunuzdur.
    Guvenlik kiyaslamasi,
    ancak belli modeller secildikten sonra,
    onlarin arasinda yapilir.
    Benim soyledigim sey ise bu noktada arac seciminizin yanlis oldugudur.
    Herhangi bir kaza durumunda,
    cocuklarinizin ve sizin hayatinizi garanti eden tek bir arac bile henuz icat edilmedi.
    Evet guvenlik,arac seciminde bir kriterdir ama araclar kaza yapmak icin degil,
    sizin rahat yolculuklar yapmaniz icin tasarlanirlar.

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger ben yanlis dusunuyorsam,sanirim dunyanin buyuk bolumu de yanlis dusunuyor.

Bahsettiginiz dacia modelini hatirlayamadim ama guvenlik gibi bir derdiniz varsa, ilk guvenlik kilidi , araci kullanan sizlersiniz.
    Turkiye'de otomobil fiyatlari ne durumda bilmiyorum ama orada yasasaydim ve param sizin orneklediginiz araclarin sifirina yetiyor olsaydi,
    onun yerine daha eski model monospace araclara bakardim.
    Hatta burada da oyle yaptik.
    Butcemiz bir cok modelin sifirini almaya yetiyorken 3 yasinda ikinci el bir araci tercih ettik.
    Kaza yapip olmemek icin arac alinmaz.
    Oncelikli olan konforunuzdur.
    Guvenlik kiyaslamasi,
    ancak belli modeller secildikten sonra,
    onlarin arasinda yapilir.
    Benim soyledigim sey ise bu noktada arac seciminizin yanlis oldugudur.
    Herhangi bir kaza durumunda,
    cocuklarinizin ve sizin hayatinizi garanti eden tek bir arac bile henuz icat edilmedi.
    Evet guvenlik,arac seciminde bir kriterdir ama ataclar kaza yapmak icin degil,
    sizin rahat yolculuklar yapmaniz icin tasarlanirlar.
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Evet Focusta Titaninum donanım olarak en full ve malzeme kalitesi olarakta en üst düzey modelidir.

Çoq yani Euro Ncap felan hikaye diyorsun

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Bence sedan degilde fiat doblo tarzi daha çok işinizi görücek ama kesinlikle fiat degil citröen berlingo hem donanim olarak dolu oluyorlar hemde görünüs daha hos.Birde dacianin lodgy diye bi modeli gelcek ford c-max tarzi onuda inceleye bilirsiniz 30-40 bin tl arasi olmasi bekleniyor ve bence donanimlari fena degil .

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    madem en az 5 sene bineceksiniz sıfır km vw polo alıp lpg takabilirsiniz... gidişi diğerleri gibi olmaz ama onların dizelleri gibi yakar.... içi bagajı da küçük değildir ... bizim hanımın aracı oradan biliyorum 2010 model hala 11000 km'de ... satılık değil

bendeki lpgli honda civic bir ara opel astra 1.6 dizel ile aynı yakıyordu... prins yağlamalı lpg takılı ... polo küçük motoruyla 1.6 dizellerden daha az da yakabilir, araştırmak lazım
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler