Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enkaz Altında Kalan Ruhlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 Ağustos 1999 gecen 13 yıla rağmen unutulmayan acılar allah bir daha böle bir acı yaşatmasın ülkemize. Yakınlarına kaybedenlere allah yardım etsin gecen 13 seneye rağmen hala unutulmayan şeyler var BABAMI 3 gün aramıştık oda bizi aramış böyle bir korku böyle bir bekleyiş düşman başına denilcek cinsten. Ölenleri saygıyla ile anıyorum.

eray_uluyazı ve yasin_942 bunu beğendiler.
    Asayiş berkemal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Binalarin sadece beton ve kum dan ibaret olmadigini , can tasidigini ve bir seylerin yanlis imal edilince ne kadar cok can alabildigini ogrendigimiz sene 1999. Onca masum insan, sadece Tum Turkiye depreme karsi onlem alinmasi gerektigini anlasin diye canindan oldu. Malesefki hep canimiz yaninca onlem aliyoruz. Halbuki bunlar hep kitaplarda yaziyordu. Bu aci o insanlarin hep hafizalarinda olacak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    o gün gerçekten çok ürkütücü bi hava vardı allah tekrardan yaşatmasın..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ülkenin doğusundan batısına sosyal travmaya yol açmış, gerçekten büyük bir felaketti.
    Tüm önlemler ise sadece lafta kaldı ve inşaatlar halen "aynı tas aynı hamam" yöntemlerle ruhsat almaya devam ediyor.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazmak, hatırlamak, düşünmek, görmek, herşey beni çok kötü yapıyor. 6 gün orada yaşadıklarımı ALLAH (c.c.) Bana ve kimseye tekrar yaşatmasın İNŞALLAH.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    depremden sonra inşaat sektörü daha kontrol altına alındı
    mecburen(vicdanen değil) depreme daha dayanıklı binalar yapıyor müteahhitler, belli kriterler sağlanmak zorunda, yoksa ruhsat alınamaz
    mesela bina yapımlarında hazır beton bile mecburi hale getirildi bildiğim kadarıyla

devletimiz ciddi önlem alma işini onbinlerce insanımızın ölümünden sonra akıl etti

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    depreme dayanıklı evler yapılıyor ama sel olduğu zaman gene insanlar ölüyor yani depremde insan ölmesin gerisi önemli değil
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Deprem olduğunda toplum olarak çok üzüldük yardım yaptık ama düşenede bir tekme devleten, deprem bölgesine yardım için o zamanki hükümet ötv çıkardı gel gelelim o bölgeler ötv ile dubai olması gerekirken hala bu gün normal bir Türk şehrinden öteye gitmezken ötv yi hala ödüyoruz.Keşke deprem hiç olmasaydı da ne canlar yansaydı nede böyle ne olduğu belli olmayan vergiler çıksaydı.

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depremden sonra inşaat sektörü daha kontrol altına alındı
    mecburen(vicdanen değil) depreme daha dayanıklı binalar yapıyor müteahhitler, belli kriterler sağlanmak zorunda, yoksa ruhsat alınamaz
    mesela bina yapımlarında hazır beton bile mecburi hale getirildi bildiğim kadarıyla

devletimiz ciddi önlem alma işini onbinlerce insanımızın ölümünden sonra akıl etti

Bildiğimiz kadarı ile işte ben temelsiz ev gördüm 4 5 ay önce adam kutu gibi binayı herkezin gözü önünde dikti hala gerekli önlemlerin olmadğını düşünüyorum 7 8 şiddetinde bir deprem olması halinde bence her yer gene yer ile bir olur devlet ne yaparsa yapsın iş insanlarda bitiyor.
    Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır keşke herkes bu sözü benimseyebilmiş olsa BEN dahil.
    Asayiş berkemal

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün 17 Ağustos 2012; 17 Ağustos depreminin üzerinden tam 13 yıl geçti.

''Zaman en iyi ilaçtır'' lafının doğruluğu bir kez daha ispatlanmış oldu. Yaşayanlar acılarını içlerinde bir yere gömdüler, yaşamayanlar ise zaman içinde bir çok şeyi sindirdi, yada eski heyecanları kalmadı...

Peki ne değişti..? Benim gördüğüm kadarıyla pek fazla değişiklik olmadı, hala bu işlerin için de olan biri olarak, halkımızın verdiği tepkiler kader ile bağlantılı...Ne yazık ki tedbir ve eğitimi ''Alın yazısı'' olarak değerlendiren çok insan var, yapılan eğitimlerde ''Bir an önce bitse de gitsek'' , ''Daha var mı'' , Ne zaman bitecek'' gibi sorular konu dan daha fazla soruluyor...Bir de bu eğitimlere ve yapılan masraflara gereksiz gözüyle bakan o kadar çok eğitimli insan var ki şaşarsınız...!

Bir de halkımızın boş vermişliği ve kendi başına gelmediği sürece konuya olan ilgisizliği...
    bunu bir türlü aşamadık, tabii bu bir tek deprem için geçerli değil çoğu konu da ne yazık ki böyleyiz...

1999 depremin de İsrail Arama-Kurtarma Ekibi nin bir lafı vardı;
    ''Neden hep olay sonrasını düşünüyorsunuz, olay öncesini düşünüp tedbir almıyorsunuz''

Bu akşam yine televizyon kanalların da anma programı, jeofizik mühendisleri, röportajlar
    bilim adamları olacak, yine aynı konular konuşulacak ve tartışılacak, yada eskisi gibi fazla ön plana çıkmayacak adet yerini bulsun diye geçiştirilecek....

Her ne olursa olsun, biz ne yaparsak yapalım, ne konuşursak konuşalım...

Değişmeyen bir şey var; o da geçmiş yıllarda ki istatistikler, zaman bakımından hepsi doldu yada geçti, bunların için de Bursa ve çevresi de var...

Allah ne gösterir, zaman ne getirir bilemeyiz, ama olan bir şey konusunda da onu yok sayamayız...Allah bir daha göstermesin demek istiyorum ama; 1999 yılını gören ve yaşayan biri olarak mantığım pek elvermiyor...

Toplumumuzun; biraz daha tepkili, biraz daha eğitimli ve ilgili, biraz daha hazırlıklı olması dileğiyle...
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yine kısır bir döngü...
    Bu akşam haberlerde;
    -Depremde vefat edenlere rahmet dilenecek,
    -"Olası bir depreme hazır mıyız?" sorusu uzmanlara sorulacak ve hazır değiliz yanıtı alınacak...

Sonrasında ise yarın hiçbir şey olmamış gibi hayat devam edecek...

Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Yazdıklarımı sildim sadece şunları diyeceğim;

Allah (cc) depremde hayatını kaybedenlerin üzerlerinden, rahmet ve merhametini eksik etmesin .
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    deprem feci deprem felaket
    depremi tarif etmeye burda sayfalar yetmez
    halen oturduğum yerde sallanıyormuşum gibi geliyor
    Allah ölenlere rahmet geride kalanlara da aklı başında şerefli haysiyetli ve malzemeden çalanlarla ortak olmayan yöneticiler nasip etsin
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)