Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

12 ağustos 2012 hüseyin aygün'ün kaçırılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapacaktık, oyumuzu sizinkilere verelim de Başbakan, Vekil, Seçmen demeden hepsini sallandırın değil mi? Bizim bu numaralara 50 yıllık aşinalığımız var efendi…
    Hem senin Hüseyin Vekilin, bir MV’ in oralarda polissiz askersiz gezemeyeceğini çok iyi biliyor. Acaba nasıl bir paslaşma var ki PKK “Birkaç gün misafir edeceğiz” diyor. Sakın bana “ Ne paslaşması” deme; kendi camisini bombalayacak, kendi jetini düşüreceklerle yıllarca paslaşmış bir parti bu işlerden beri duramaz karrrrrrdeşşş..
    Oralar diye bahsettiğiniz yerler vatan toprağı değil mi ? Kendi vatan toprağında korumayla mı dolaşılmalı? Oralardaki huzuru, refahı, insanların rahatça dolaşabilmesini, okuyabilmesini, öğretmenlik yapabilmesini sağlamak polisin askerin görevi mi yoksa hükümetin mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimizin atladığı bir nokta var. olay bir karakola 5 km mesafede ceryan ediyor demekki adamlar bu kadar fütursuz. PKK hemen hemen her gün doğuda yol kesip kimlik kontrolü yapıyor. Olaylar şehre inmiş.

Hadi sınır karakollarında karşıdan sızıyorlar. ama bu kabüllenemez . Bu ülkenin bir istikbarat birimi yokmu . Bu ülke yolda giden vatandaşının can emniyetini sağlayamayacak kadar acizmi. Siyasilere giydiriyoruz ama , MİT, Genel Kurmay ne yapıyor.

Göstermelik iki harekat, iki tutuklama 10 larca şehit .

Emekli albay Erdal Sarızeybek bas bas bağırıyor PKK yapı olarak 200 kişi tarafından yönetiliyor. geri kalanı kuklalar ve rabotlar. 30 yılda öldürülen 30000 PKK lı işte bu rabotlardan o 200 kişinin yeri yurdu belli bir kısmı suriyede bir kısmı ırakta bir kıswmıda avrupanın çeşitli yerlerinde
    "Münih" filmini izlemişsinizdir. Hatta uzağa gitmeye gerek yok ASALA vardı PKK dan önce , aynı münih filmindeki gibi bir ekip ile yöneticilerini avrupada infaz ettiler ASALA 1 yıldan kısa sürede tarih oldu.

Kur böyle bir ekip. o 200 kişinin fazla değil 20-30 tanesini infaz et. gerisi zaten korkudan kaçacak yer arar.

Hem Siyaset hemde Genelkurmay PKK dan rant elde ediyor. Bitmesini her iki tarafta istemiyor.

Ne yazarsasanız yazın. Bu iş bitmez.
    Zaten dünyadaki tüm düzen Rant üzerine kurulu Barış abi. Çıkar dengeleri değişirse başka bir çıkar dengesi oluşturulur. Bundan 30 sene önce Sol-Sağ ile çıkar elde edenler, bugün PKK ile çıkar sağlıyorlar. Evet bazı şeyler siyaset üstü, çok fazla entrikalar, senaryolar dönüyor, ama insan üstü bir olay olduğunu kimse iddia edemez. Eğer bu vatan sadece bir tek insanın inanıp, inancını tüm halka yayarak, milli mücadele ile kurulduysa, bu PKK illetini de bitirecek bir babayiğit çıkar elbet.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bu vatan sadece bir tek insanın inanıp, inancını tüm halka yayarak, milli mücadele ile kurulduysa, bu PKK illetini de bitirecek bir babayiğit çıkar elbet.
    konu dışı ama böyle bir şey yok
    olayı bu şekilde değerlendirmeye kalkar da doğa üstü niteliklerde birilerinin ülkeyi kurtarmasını beklerseniz daha çok beklersiniz
    bu memleketin bir kısmı hiç bir zaman teslim olmamıştır
    hemen her evladı cephede ölümüne savaşmıştır
    kurtuluş savaşını kazandıran da lider çıkartan da bu ruhtur

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Değil mi yaa; hepsi tezgah, hepsi dış mihraklar ile onların Yurt içindeki işbirlikçilerinin oyunu.

Yıllarca devlet içinde devlet olmuş, hesap sorulamamış, sorulmak istenince de sorumluları faile mechule kurban gitmiş bir Kurumda böyle şeyler olur mu hiç?)))

Hey yavyum heeeey...
    pokemonu gerçek sanıp uçmak için camdan atlayan çocuklar büyüyünce senin gibi oluyor demekki. hayalle gerçeği ayırın olm artık. cami bombalanacakmış, jet düşürülecekmiş. hep miş muş.
    Shrieker bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pokemonu gerçek sanıp uçmak için camdan atlayan çocuklar büyüyünce senin gibi oluyor demekki. hayalle gerçeği ayırın olm artık. cami bombalanacakmış, jet düşürülecekmiş. hep miş muş.
    yoo bunlar yapılacaktı, inanıyorum ben
    benzerleri yapılmıştır da, tarihe bakın, çevre ülkelere bakın biraz
    yoksa nasıl türk-kürt, alevi-sünni, dinci- laik çatışması çıkarırsın ülkede?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Milletin vekilini terörist kaçırıyor, millet parti kavgası yapıyor. İşin kötüsü başbakanın, bakanların umurunda bile değil.

Kusura bakmayın ama s.keyim böyle kafayı! MİLLETVEKİLİ lan bu! Milletin iradesini temsil eden adamı teröristler kaçırmış; X, Y, Z partisinden olması mühim mi? 1923'ten beri var mı böyle bir olay? ABD'li bir senatörü El Kaide kaçırsa, İngiliz bir vekili İRA kaçırsa, İspanyol bir vekili ETA kaçırsa yer yerinden oynar, bizde hala "senin partin benim partim" kavgası!

Parti kavgası yapanın...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vazgeçtim.
    Siliyorum.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ne yapacaktık, oyumuzu sizinkilere verelim de Başbakan, Vekil, Seçmen demeden hepsini sallandırın değil mi? Bizim bu numaralara 50 yıllık aşinalığımız var efendi…
    Hem senin Hüseyin Vekilin, bir MV’ in oralarda polissiz askersiz gezemeyeceğini çok iyi biliyor. Acaba nasıl bir paslaşma var ki PKK “Birkaç gün misafir edeceğiz” diyor. Sakın bana “ Ne paslaşması” deme; kendi camisini bombalayacak, kendi jetini düşüreceklerle yıllarca paslaşmış bir parti bu işlerden beri duramaz karrrrrrdeşşş..

Benimkiler kim? Ne biliyorsun beni?

Ulkesinin askerini kursun asker gibi gorup BIR KAC MEHMET SEHIT OLDU DIYE MECLIS TOPLAMAM diyen bir zihniyetimi tutuyorsun.???

Bana masal okumayin , ulkenin resmen yabanciya satisini daha yeni onaylamadilarmi?

10 senede 818 asker evladi toprak ile bulustu , bana ne Milletvekilinden yaa, adam gitmis Turk askerini asagiliyor.

Bugun Turk askerine "bir kaci sehit oldu diye gozle bakan" ve bunu destekleyinin omur boyu pesini birakmam ben. Suriyeden gelen teroristi davul zurna ile karsiladiktan sonra serbest birakan , sonrada kendi oz askerine bir kac asker sehit olmus ne olacak mantigini guden ve buna halen oy veren her vatandas icin bu lafim.

Bu ulkesine ihanettir.....

50 yillik asinalikmi sana ve senin gibilere hak goruyor bu ulkenin askerinine bir kac degersiz mahlukat sifati ile seslenmeyi????
    Shrieker ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya söylenti atarak çıkartabiliriz mesela
    Bak burada bile insanlar biribirini yiyor.
    Bu konuda ismi geçen generaller hakkında henüz kesinleşmiş bir suç bile yok.
    Hüküm bile giymemişler daha.
    genel mevzuları özele indirgemek büyük yanlıştır sinan
    bir çok kavram, özele indirgenerek normalleştirildi bu ülkede
    insanın beyni böyle çalışıyor, örnekleme yapıyor karar verirken
    önce yaşadığı yeni durum hakkında "bu durum hangi kavrama yakın" kararını verir
    daha sonra "benim bu kavrama tepkim nasıl oluyor" diye sorar
    asla kabul etmeyeceğimiz bazı durumlar, bizi başka noktalardan vuracak özel hikayelerle kabullendirildi
    bu sayede bazı kırmızı çizgilerimizi yokettiler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ya tamam bunu yapan şerefsizler olur da ordu niye yapsın. hadi madem yapıcaklardı niye yapmadılar, neyi beklediler, bu iddia 2 sene önce atıldı, akp iktidarının 8.yılında yani. 8 yılda yapılamazmı, camiye bomba atmak istesem gider atarım ne düşünecem 8 yıl.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    genel mevzuları özele indirgemek büyük yanlıştır sinan
    bir çok kavram, özele indirgenerek normalleştirildi bu ülkede
    insanın beyni böyle çalışıyor, örnekleme yapıyor karar verirken
    önce yaşadığı yeni durum hakkında "bu durum hangi kavrama yakın" kararını verir
    daha sonra "benim bu kavrama tepkim nasıl oluyor" diye sorar
    asla kabul etmeyeceğimiz bazı durumlar, bizi başka noktalardan vuracak özel hikayelerle kabullendirildi
    bu sayede bazı kırmızı çizgilerimizi yokettiler
    Şahsıma yönelik söylemler haricinde özelime indirgediğim hiç bir durum olmadi.
    Konuyu amacından saptırmak istemem ama, bu adamlarında bu kadar haklı olduklarını düşünmüyorum.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsıma yönelik söylemler haricinde özelime indirgediğim hiç bir durum olmadi.
    Konuyu amacından saptırmak istemem ama, bu adamlarında bu kadar haklı olduklarını düşünmüyorum.
    konuyu daha da açayım
    ülkede bundan sonra bolca terör eylemi bekleyin (Allah fırsat vermesin)
    bir zaman sonra her kürt kökenli vatandaşımıza acaba pkk lı mı bu diye bakacağız
    olaylar arttıkça algıda seçicilik oluşacak
    insanlar biribirini kırmaya başlarsa (Allah bu günlere getirmesin bu ülkeyi) seçimi "bu adam kürt mü" diye yapacağız
    işte o noktada bir sürü haksızlığa gebe ortam
    yapılmak istenen, hedeflenen budur
    çünkü Türkiyenin en yumuşak karnı, hassasiyetinin en yüksek olduğu nokta burasıdır
    birileri kaşıyacaksa burayı kaşıyacak
    Sinan Aksu bunu beğendi.

[QUOTE=Lucas;2776759]Oralar diye bahsettiğiniz yerler vatan toprağı değil mi ? Kendi vatan toprağında korumayla mı dolaşılmalı? Oralardaki huzuru, refahı, insanların rahatça dolaşabilmesini, okuyabilmesini, öğretmenlik yapabilmesini sağlamak polisin askerin görevi mi yoksa hükümetin mi ?[COLOR="Silver"]

Hee, Hükümetin görevi. Vay hain Başbakan vaaay...

Eline silah alıp oraları korumak varken neler ile uğraşıyor.

Nıhahaha... Nıhahahahaha..

Efenim biraz makul olalım lütfen...
    Freng’ i görünce hayran kalmış, adını almış. Ne yapsın işte garip bir sevnç.
    Kendi halkını sevmek, Eyfel’ den küçük görme ile olur mu hç?
    Senin atan da oraları görünce Devletine-İnsanına sövmüş idi bre pç.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    [QUOTE=motutku;2776803]
    Oralar diye bahsettiğiniz yerler vatan toprağı değil mi ? Kendi vatan toprağında korumayla mı dolaşılmalı? Oralardaki huzuru, refahı, insanların rahatça dolaşabilmesini, okuyabilmesini, öğretmenlik yapabilmesini sağlamak polisin askerin görevi mi yoksa hükümetin mi ?[COLOR="Silver"]

Makul olmak mümkünmü?
    Senin atan da oraları görünce Devletine-İnsanına sövmüş idi...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı

Üslup işte, yazma şeklinden nasıl bir düşünce yapısı içinde olduğunuz belli oluyor. Durumun ciddiyetini kavrayabileydiniz keşke. Tam bir sene oldu kaymakam adayı kaçırılalı.
    http://haber.gazetevatan.com/kaciril...394246/1/Haber

yarın seni de kaçırırlar birinin eşi yaparlar görürsün.
    Sinan Aksu, erro, platipus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    [QUOTE=motutku;2776803]
    Oralar diye bahsettiğiniz yerler vatan toprağı değil mi ? Kendi vatan toprağında korumayla mı dolaşılmalı? Oralardaki huzuru, refahı, insanların rahatça dolaşabilmesini, okuyabilmesini, öğretmenlik yapabilmesini sağlamak polisin askerin görevi mi yoksa hükümetin mi ?[COLOR="Silver"]

Shrieker bunu beğendi.

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ne güzel görmüş seksen sene sonra neler olacağını. Şu dizeler ile aktarmış bize '' Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.'' Şu anda yukarıda yazılanların hepsi gerçekleşmiştir. Ülke kötü bir yere doğru sürükleniyor.
    Shrieker ve anaconda84 bunu beğendiler.
    the A.G.Z

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Shrieker bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Siz kim arkadaş yaa ?
    Biz kim ? Onlar kim ?
    PKK bölüyormuş.
    Nah PKK bölüyor. Senin gibiler bölüyor bu ülkeyi !
    erimozel, Shrieker ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

motutku Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın Algılayan Beyin(!, ?, ) eğer sözünüz bize değilse mesel yok.
    Ancak o algılayaman beyin biz isek:
    Bu işin siyaset üstü (bir yere kadar ) olduğunu biz de biliyoruz ama yüksek müsaadelerinizle, siyasi tercihimize laf edenlere iki kelam edelim canııım değil mi?

sözüm hem sana hem seni karşısına alıp sana cevap verene
    şöylesi bir durumda siyasi tercihi bir kenara bırakın da hep beraber ne yaparız ona bakın
    iyi bilirim, mermiler partili seçmiyor
    Hımmm bilge adam, demek sözün hem bana hem ona. Bu ne ağır abilik...

Yahu bunlara cevap vermezsen, siyasi iktidarın seçmenini aptal yerine koymaya kadar götürüyorlar işi.

Adam kabız olsa hükümete ve seçmenine fatura edecek...

Madem o kadar bilgeyiz bunları da göz ardı etmeyelim istersen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayırdık olm ayırdık

Bir elli yılımızı aldı ama bir nebze olsun açıldı gözler...

Biraz daha açılıp üç yüz yıllık gerçekler de anlaşılsın, bak ozaman izle filmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin vekilini terörist kaçırıyor, millet parti kavgası yapıyor. İşin kötüsü başbakanın, bakanların umurunda bile değil.

Kusura bakmayın ama s.keyim böyle kafayı! MİLLETVEKİLİ lan bu! Milletin iradesini temsil eden adamı teröristler kaçırmış; X, Y, Z partisinden olması mühim mi? 1923'ten beri var mı böyle bir olay? ABD'li bir senatörü El Kaide kaçırsa, İngiliz bir vekili İRA kaçırsa, İspanyol bir vekili ETA kaçırsa yer yerinden oynar, bizde hala "senin partin benim partim" kavgası!

Parti kavgası yapanın...
    İşi parti meselesine kimin getirdiğini anlayamayanın...
    Freng’ i görünce hayran kalmış, adını almış. Ne yapsın işte garip bir sevnç.
    Kendi halkını sevmek, Eyfel’ den küçük görme ile olur mu hç?
    Senin atan da oraları görünce Devletine-İnsanına sövmüş idi bre pç.

Motosikleti
    Ducati 797
    Yahu bunlara cevap vermezsen, siyasi iktidarın seçmenini aptal yerine koymaya kadar götürüyorlar işi.
    Adam kabız olsa hükümete ve seçmenine fatura edecek...
    Madem o kadar bilgeyiz bunları da göz ardı etmeyelim istersen.
    o yüzden iki tarafı da uyarıyorum ya
    oyunu "karşı tarafın yaptıkları" olarak algılıyorsunuz
    ama oyunun amacı "karşı" kavramını oluşturmak

politikaya bulaştığında birilerini karşına almış oluyorsun
    veya "politikadan uzak kalalım, hepimiz bu ülkenin evladıyız" diyenler de politika yapanlarla karşı karşıya gelebiliyor (bizim örneğimiz)
    görüyor musunuz fitneyi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)