Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2012 Londra olimpiyat oyunları - Halimize bakın

Motovento
    REKLAM ALANI
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu daha önce açıldıysa özür dilerim ama çok doluyum..

Kafile henüz Londra'ya uçmadan bi estik gürledik vay efendim tarihin en kalabalık kafilesiymiş, tüm branşlarda madalya beklentimiz varmış, sporcularımız çok iddialıymış vs. vs...Hüsran üstüne hüsran yaşıyoruz.. Devşirme sporcularımız bile yüzümüzü eğdi..16 branşla katıldığımız oyunların 9 branşında havlu attık...Demirbaşlarımız halter ve güreşte bile yerin dibine battık..Şükür ki bugün Rıza Kayaalp güreşte bronz madalya kazandı..İlk madalyamız..

Bir de bir kısım sporcularımız "baskı hissettik" gibisinden açıklama yapmaz mı tabi bu baskıyı Çinlisi, Almanı, Amerikalısı hissetmedi..Allahın Japon güreşçisi bizim Türk'ü yenerken üzerinde baskı yoktu !

Bizim bayan haltercilerimiz stres yaşarken rekor kıran Kazakistanlı kız çok mu rahattı acaba ?

Son olarak bir söylenti konuşuluyor bayan sporcularımızdan birisi tehdit edilmiş, davetlere götürülmemiş, olumsuz şartlarda çalışmış..

Biz skandal üretmeyi, entrikayı, arkadan laf çıkarmayı vs. seven bir milletiz..Ağzımız sulanır bu haberleri üretirken...Onlar bu işi hakkıyla yapan ve emeğinin karşılığını alan milletler...Süreyya Ayhan'ı bile iki lokmada yemedik mi ? Derya Büyükuncu 6 kez katılmış rekor kırmış gurur kaynağıymış...Madalya?

Söylenecek çok söz var da kime duyuracaksın sesini..Muhtemelen oyunlar bittikten sonra bu konu her yönüyle ele alınacaktır ve muhtemelen birileri günah keçisi ilan edilip görevinden el çektirilecektir...ve sonra 2016 için yine kendi çapımızda, kendimizi kandırarak, birkaç sporcuyu yine balon gibi şişirerek hazırlanırız...gider avcumuzu yalar geliriz...

Tatil dedin mi aklımıza sahil beldeleri gelir, deniz gelir, yüzmek gelir..çocukken yüzmeyi derelerde pet şişeleri bağlayarak öğreniriz, madalyalı yüzücümüz yok... Silah dedin mi karadeniz'de çoluk çocukta var artık, atıcılıkta doğru düzgün sporcumuz yok..3 tarafımız denizlerle çevrili, iç denize sahibiz (marmara), yelkende kürekte adımız geçmez..Kış geldi mi yurdun üçte ikisi karla kaplanır, kayak sporlarının yanından geçmeyiz..

Burada suç kimde ? Zamanını başıboş hovarda geçiren, verirsen yerim,serersen yatarım zihniyetindeki genç nesilde mi ? Yoksa onları yönlendirmeyen, bilinçsiz ve amaçsız yetişip de sorgulama yetisinden yoksun bırakan makam mevki shiplerinde mi ?
    erro bunu beğendi.
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    iktidar her zamanki gibi kendisini şişirerek "aha bakın en yüksek katılımla gidiyoruz" dedi. kimse kusura bakmasın bundan sonrada eleştirilirde dalga da geçilir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Big brother bizi izlerken bu kadar oluyor belki de

az önce boksta oyuncumuz Japon sporcuya karşı oynadı..ilk raund bizimki biraz iyidi..sonraki 2 raundda hem kaçtı hem dayak yedi..spiker de pişkin pişkin masa başı oyundan bahsediyor, adam kayırmaktan bahsediyor.. çıldırmamak işten değil.. 5 yaşındaki çocuk bile maçı japonun hakettiğini anlar...başımızı kuma saplama hastalığından kurtulamıyoruz...kazanırsak alınterimizle, kaybedersek masa başında...bu bizim için bir atasözü oldu artık..

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Ben şahsen 2016 olimpiyatlarına katılmayı düşünüyorum şun aktif bir spor yapmıyorum ama 4 yıl, hazırlanmak için yeterli bi süre bu ismi unutumayın.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Ya büyük bir kafileyle gidilmesi güzel birşey katılım olmasıda güzel bir şey ama tabi başarılı olamamak kötü. Suç hem ailelerde, hem de hükümette. spor gerekli desteği alamıyor, spor futboldan ibaret değil. Ben amatör basket oynadım zamanında, kendi imkanlarımızla gittik maçlara, antreman yapamadık en son da baktık olmuyor bıraktık ama aslında lisanslıydık. Bunun yanındada bazı arkadaşlar başka takımlar tarafından beğenildi, boyu 2m nin üstünde olduğu için başka takımlardan istenenler oldu ama aileler göndermedi. Bizim aileler bir bilmiş tıp mühendislik öğretmenlik. Başka meslek yok sanki, türkiyedeki gençlerin yarısından çoğu sayısal okuyor lisede okumayan adamdan sayılmıyor. Fen liseleri tercihte birinci. Aslında besyo okuyan ve lisanslı spor yaparak geçinen birsürü arkadaşım var benim. Hiç bir şeye spor gözüyle bakılmıyor önem verilmiyor dikkate alınmıyor.

Buna güzel bir örnek Nevin Yanıt ailesi ve antıranörünün desteğiyle nerelere geldi. Kız madalya alana kadar pist bile yokmuş mersinde. Atletizmle merak saran bir genç olsaydı nereye gidecekti o ana kadar? Nevin Yanıt sokaklarda koşarak engelli yarışına hazırlandı ve kazandı helal olsun. Yarın 21.15 dede koşusu var hepinizi izlemeye davet ederim.

zaten umudumuz bir Nevin bir de potanin perileri!

http://www.youtube.com/watch?v=hHA-EamxybA >>>> Nevin Yanıt
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

sporcu yetiştirmek ciddi bir iştir...bizim bürokrasi karpuz gibi yetiştiğini zannettiğinden olsa gerek böyle rezillikler yaşıyoruz...
    bu gün madalya alan atletler bu işe tam anlamı ile ömrünü vermiş insanlar...bizimkiler yetiştireceğine hazırını alıyor zenci veya çekik gözlü
    atletlerimiz oluyor...sonrada rezalet paçamızdan akıyor...ben genelde kaçırmam ama son ikisinide hiç seyretmedim...sanırım bir daha da seyretmem...
    yanlız o kızgınlıkla antalyalı okçu begül kardeşimiz karambole geldi...
    sağlıcakla kalın...

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı İbrahim Büyükcevher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce boksta oyuncumuz Japon sporcuya karşı oynadı..ilk raund bizimki biraz iyidi..sonraki 2 raundda hem kaçtı hem dayak yedi..spiker de pişkin pişkin masa başı oyundan bahsediyor, adam kayırmaktan bahsediyor.. çıldırmamak işten değil.. 5 yaşındaki çocuk bile maçı japonun hakettiğini anlar...başımızı kuma saplama hastalığından kurtulamıyoruz...kazanırsak alınterimizle, kaybedersek masa başında...bu bizim için bir atasözü oldu artık..
    abi bende izledim maçı önceki maçları da izledim ve dediği olay doğrudur hakemler cidden bir şekilde adam kayırıyor
    bir de siz kimsiniz kaç senedir boks hayatındasınız sırf iki boks maçı izleyerek bu yorumları yapabiliyorsunuz masa başında pişkin pişkin oturuyo dediğiniz insanın sadece boks dalında yorumladığı yıllarda babanız daha yeni doğuyordu yarım asırı aşkın bir süredir maç yorumlayan bizzat ring kenarında maçları izleyen bazen hakemlerin içinde puanlamaları izleyen gören bir insan siz nasıl bu insana böyle laflar edebilirsiniz nasıl söylenirsiniz anlamış değilim.Bence asıl hiç bir şey bilmeyip bilen kişilerle ilgili yorum yapanlar sporcuları antrenörleri sunucuları hayatını bu işe veren insanlara laf edenler tıkamakta.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Spor politikası ve yatırımı olmayan bir ülkede edinilen her olimpiyat başarısı tesadüftür bence...
    Syanur bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

hayelsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fırtına
    tek değilsiniz hocam.
    BİZİ BİLEN BİLİR,BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR
    tek dostum yalnızlığım
    hiç ellerin taşı bana değmez, illa dostun gülü yaralar beni!!!

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bende izledim maçı önceki maçları da izledim ve dediği olay doğrudur hakemler cidden bir şekilde adam kayırıyor
    bir de siz kimsiniz kaç senedir boks hayatındasınız sırf iki boks maçı izleyerek bu yorumları yapabiliyorsunuz masa başında pişkin pişkin oturuyo dediğiniz insanın sadece boks dalında yorumladığı yıllarda babanız daha yeni doğuyordu yarım asırı aşkın bir süredir maç yorumlayan bizzat ring kenarında maçları izleyen bazen hakemlerin içinde puanlamaları izleyen gören bir insan siz nasıl bu insana böyle laflar edebilirsiniz nasıl söylenirsiniz anlamış değilim.Bence asıl hiç bir şey bilmeyip bilen kişilerle ilgili yorum yapanlar sporcuları antrenörleri sunucuları hayatını bu işe veren insanlara laf edenler tıkamakta.
    iki boks maçı izleyerek...çok iyisin...peki sen o kişinin nesi oluyorsun da savunuyorsun ? Konuyu kişiselleştirmeyeceğim...Ben maçı anlatan kişiyi gayet iyi tanıdığım için bu tepkiyi veriyorum..bir başkası olsa umursamam ama göz var nizam var..Allah için kim haketti maçı ? ayrıca bir insan 40 yıldır bu işi yapıyor diye eleştirilmeme hakkına mı sahip oluyor ? futbolda basketbolda uluslararası müsabakalarda yeni yetme spikerler duygusala bağlayıp bu tür konuşmalar yapıyor he deyip geçiyoruz ama bu tecrübede bir insan daha objektif olmalı..

biz zaten yıllarca böyle düşüne düşüne sporcularımızı kahraman yaptık pohpohladık...hep biz masa başında yeniliyoruz zaten bizden başka bir millet olmuyor...sonuç ? hep hüsran...hep önümüzdeki maçlara bakacağız..
    Seko bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Sporcu yetiştirilmez..
    Ya çindeki gibi 8 aylıkken başlatıcaksın sporcuları ,
    Ya da içinde azim olan , gayret olan gençlere yatırım yapıcaksın....
    Kalkıpta 40 yaşında tatil amacıyla sporcuyu yollarsanız tabiiki başarı elde edemezsiniz..

Voleybol bayan takımımızın gayretine hayran kaldım..
    Bu işi biliyorlar...
    Tek profesyonelce yaptığımız iş bence olimpiyatlarda...
    Yenmekde var yenilmekte...
    Amerikayla olan maçında yenilmelerinin tek sebebi karşılarında duran 2 tane çin seddi gibi kadını (kadın diyemeyeceğim ) aşamadılar....
    Ama en azından gayret ettiler.....

Hiç boşa para kaptırıyoruz olimpiyat işine...
    Oralara harcadığımız parayı sporcular için tesis yapsak daha hayra geçerdi...

İşin tuhafı kalkmışız 2020 ye talip olmuşuz...
    Ulen daha sporcun yok, hadi olsun, hani tesis?...
    ZIPPIRMAN ve İHTİYAR bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sporu seven bir millet değiliz , başka açıklaması yok.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bize göre de sporlar var ama; At ile engel atlama, okçuluk, eskrim, GÜREŞ, Halter .. Bunlar bizi simgeleyen şeyler en azından genetik olarak yatkın olduğumuz bu branşlara yoğunlaşırsak başarı gelir diye düşünüyorum.. varsın trambolin veya jimlastik olmasın..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış tez...
    Bu milletin yarıdan fazlası futbolla yatar kalkar...
    Ama futbolda da yerimiz belli...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Konu dışı mesajlar silinmiştir!
    Varsa olimpiyatlar, olimpik branşlar, katılım ve başarı durumumuzla ilgili yorumlarınızı yapıp, yoksa yazmamayı tercih edebilirsiniz!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bşabakanı dinlemezlerse öyle olur..o ne söylerse güzel söyler...

http://www.timeturk.com/tr/2012/08/0...dinlemedi.html

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Admin yazmis basari durumumuz, olimpik basari ile ilgili yazin diye. Peki bu dusunce de olan bir topluma biz nasil sporu sevdirecegiz? Konu disi ise linki silebilirsiniz

http://img12.imageshack.us/img12/505...0178897722.jpg
    Khutuck bunu beğendi.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    zaten sporda başarısız olduğumuz için geri kaldık
    aldığımız altın madalyaları yahudi sarrafta bozdurup memleketin ağır sanayi hamlesine katkıda bulunacaktık
    ama olmadı

Motosikleti
    cbf1000
    Getirmişiz elin kunta kintelerini Türk vatandaşı yapmışız...
    Ama hiç bir başarı yok...
    Bari Usain Bold u türk vatandaşı yapın namımız yürüsün dimi...

Uçan Sabri bile 3 altın alırdı bu olimpiyatlarda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)