Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Su içelim de nasıl ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    ben yorum yapmasam olmazmı ?

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250
    damacana kullanılmamasına karşı çözüm olarak tek kullanımlık şişeler yada 5 litrelik şişelerden bahsediliyor.peki atıyorum insanlar damacana kullanımını azalttı,ozaman cam şişelerde veya tek kullanımlık şişelerde masrafdan düşmek için malzeme kalitesiyle oynanarak o şişeler de adi hale getirilecek,yap bırak değilde denetim denen şeyi bu memlekete getirseler belki ozaman işler değişebilir. misal korsan taksilere binenlere 200 küsür lira para cezası veriyorlarmış,ben dahil benim çoğu arkadaşım korsan taksiye biniyoruz ceza makbuzunu yakından görenimiz olmadı.öyle yasayı çıkar 2-3 hafta göz korkutla bu iş malesef yürümüyor,

biz damacana kullanıyoruz bazen yerimden kalkacak halim olmuyor adamı eve sokuyoruz damacanayı taksın diye,ozaman da eve sinen müthiş bir ayak kokusu ardından annem çamaşır suları ile yerleri temizliyor

ek olarak damacanalara mazot oyuncak pislik kaçıyor dedin de bu memlekette damacanayla ilişkiye giren adamlar var.
    sanki yazdıklarınla alakasız bişeyler yazdım ama idare et can abi

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Damacana kullanmak istemiyorsanız, plastik şişeden su tüketmek istemiyorsanız, adres değiştirin Yalova'ya taşının. Musluğu açıp 15 saniye bekleyince buzdolabından çıkmışcasına buz gibi suyunuz hazır. Belediyemiz sağolsun, yazın sularımızı soğutan bir sistem kurdu yıllar önce.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    suyunuz istedigini kadar kaliteli
    bayiniz istediginiz kadar hos gorulu bilgili kulturlu olsun
    damacanayi birakin 0.5L lik tek kullanimlik su da iciyor olsaniz

Suyun konuldugu plastik onemli PET diye satilan urunler ulkemizde PET degildir olmasida imkansizdir. Maliyet yuzunden, buyuk marketlerde 0,5L lik suyu 20-25krs a alinabiliyor buyuk markalar dahil bu PETin maliyetini karsilamaz. PET nedir plastigin hammaddesi adi plastik gunes isinlariyla fitokimyasallar suya geciyor bunu gozel gormek zaten imkansiz, kansere neden oluyor ve bu goz ardi ediliyor. bebeklerin biberonlari en kaliteli pet lerden yapiliyor bu sekilde olmali isinlarla reaksiyona girmemeli. Avrupada bunun standardi var ancak ulkemizde yok onune gelen adi plastikten pet uretip pazarliyor yani suyunuz istediginiz kadar saglikli olsada cam sise olmadiktan sonra bir onemi yok isim geregi okudugum makalelerde ulkemiz icin yapilan calismalarda icler acisi malesef

edit: ulkemizde neden basta antibiyotikler olmak uzere diger ilaclarin satisi dunya standardinin uzerinde oldugu gida teroruruyle orantili zaten. Resime daha buyuk cerceveden bakarsak herseyi daha net gorucez. Amac alinterimizle kazandigimiz paralari baskalarinin cebine akitma. Milli servetimiz ilaclara gidiyor malesef.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    çok güzel açıklamışsın durumu, Bir GIDA mühendisi olarak söyliyeyim bende damacana su içmenizi tavsiye etmiyorum. Hemde hiç.

Denetleme kısmına gelince, Denetleme yapanların çoğu ziraat mühendisi. Gıda mühendisi kontenjanı açmıyor devlet. Ha açıpta aldığı adam o işi düzgün yapıyor mu? orası tartışılır.

geçenlerde bir su fabrikasını ziyarete gittim. Baktım mühendisleri yok. Mühendis ihtisdamı zorunlu personeldir ve o suyun hyjeninden o sorumludur. MECBURİDİR. adam aynen şöyle dedi. Bizde laborant var ya idare ediyoruz!!!!!!!!
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yazınızı canı gönülden tebrik ediyorum, aydınlatıcı bilgiler verdiğiniz içinse klavyenize sağlık..
    Pek fazla yorum yapmak istemiyorum.. Kısaca bu ülkede ne düzende gidiyor ki, bu su işleri gitsin..
    Sağlık bakanlığı denetlemeleri, ruhsatlar falan vs... Hepsi koltuk arasına sıkışmış mangıra bakar..

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suyunuz istedigini kadar kaliteli
    bayiniz istediginiz kadar hos gorulu bilgili kulturlu olsun
    damacanayi birakin 0.5L lik tek kullanimlik su da iciyor olsaniz

Suyun konuldugu plastik onemli PET diye satilan urunler ulkemizde PET degildir olmasida imkansizdir. Maliyet yuzunden, buyuk marketlerde 0,5L lik suyu 20-25krs a alinabiliyor buyuk markalar dahil bu PETin maliyetini karsilamaz. PET nedir plastigin hammaddesi adi plastik gunes isinlariyla fitokimyasallar suya geciyor bunu gozel gormek zaten imkansiz, kansere neden oluyor ve bu goz ardi ediliyor. bebeklerin biberonlari en kaliteli pet lerden yapiliyor bu sekilde olmali isinlarla reaksiyona girmemeli. Avrupada bunun standardi var ancak ulkemizde yok onune gelen adi plastikten pet uretip pazarliyor yani suyunuz istediginiz kadar saglikli olsada cam sise olmadiktan sonra bir onemi yok isim geregi okudugum makalelerde ulkemiz icin yapilan calismalarda icler acisi malesef

edit: ulkemizde neden basta antibiyotikler olmak uzere diger ilaclarin satisi dunya standardinin uzerinde oldugu gida teroruruyle orantili zaten. Resime daha buyuk cerceveden bakarsak herseyi daha net gorucez. Amac alinterimizle kazandigimiz paralari baskalarinin cebine akitma. Milli servetimiz ilaclara gidiyor malesef.
    Ne demek istediğini çok iyi anladım, çok üzüldüğüm bir konudur ilaç kullanımı ve sağlık sistemi. Bilmeyenler için işin öz suyu şudur; 20.yy'ın 2. yarısından itibaren insanları ilaç satmak için hasta eden firma ve kişiler var.Biz bazen anlamasak da ilaç firmaları bu işi felsefe yaptı kendilerine. Mesela; kuş gribi,şarbon,grip aşıları vs. konuşacak çok şey var lakin...
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Damacana yerine arıtma cihazı kullanıp içme suyu ,yemek suyu,çay suyu gibi bir çok ihtiyacı ekonomik bir şekilde çözmek mümkün, eskiden büyük kamyonlar dolaşırdı cam damacanalar içinde güzel su olurdu,bu plastik bozması damacanlar çıktı ve iş ticarete döndü suyun da tadı kaçtı...

Ben evdeki damacananın içine baktım,dışkı göremedim

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Bugün başıma gelen olayı anlatacağım sizlere.

Fabrikamıza eski çalışanımızın vasıtasıyla Hamidiye suları almaya başladık geçen sene. Her ay 100 damacana artı olarak pet şişelerde tüketim yapıyoruz. Bugün tesadüfen kapının önündeydim şirketten bir arkadaşımla. Hamidiye çalışanları içeri su götürürken bizde dışarıda şişeler acaba eski mi diye altlarına bakmaya başladık.

Kimse anlamasın diye karmakarışık yazılan şifreleri çözdük ve elimizdeki şişenin 2008 yılına ait olduğunu tespit ettik. Yanımdaki arkadaş acele edip hemen su aldığımız bayiyi aradı, telefondaki adam arkadaşa salak muamelesi yapıp yok tarih öyle okunmaz, sağa bak sola bak gibi laflar etti,bizimki de şikayet edeceğini söyleyip kapattı.

Bir saat sonra arkadaş şirketten çıktı,ardından Hamidiye bölge bayiden aradılar,satınalmacı ve şahit olarak ben görüştüm. Adama güzelce izah ettim, o da tutturdu 71 kere kullanılır bir şişe 72 olmaz diye,bende isterse 0 şişe olsun 4 yıllık şişeyi kabul etmeyeceğimi söyledim. Plastiğin nasıl yapıldığını iyi bildiğimi anlattım.

Yarım saat sonra gelen telefon şu şekilde pazartesi sabah sizden randevu istiyoruz.Hamidiye bölge müdürü gelecek sizinle görüşmeye diye

Sizce bu adamlara ne yapmalı?
    Yakın zamanda paraya ihtiyacım olacak,acaba yasal yoldan rüşvet mi alsam yoksa ömür boyunca evin sularını bedavaya mı getirsem
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Bir hafta önce tv de desifre programinda izlemistim, 20 firmadan 19 u lagim suyunu aritiyormus. Bunu söyleyen uzmanlar, cesme suyu icmemizi öneriyorlar.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    iyide bir Allahın kulu da çıkıp dese ya şu firma mikroplu su satıyor diye? madem açıklama yaptılar 20 firmadan 19 u diye,açıklasalar ya kim bu 19 firma? kimden neyi neden saklıyorlar?
    Karadeniz - Giresun.

arkadaşlar ben musluktan gelen leş gibi şebeke suyundan içmek istemiyorum artık inanın bıktım su arıtma cihazları hakkında araştırma yapıyorum çok yorum okudum ve şu aşağıdaki firmalar gözüme çarptı bu firmalardan alım yapan varsa lütfen fikirlerini belirttin ya da başka marka da önerebilirsiniz.

https://mayersuaritma.com/

http://www.cobolsuaritma.com/

http://www.deiyonizesu.com/

ters ozmoz
    ters ozmoz sitelerinden detaylı bilgi alabilrisiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)