Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Araba almayı düşünüyoruz yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Merhaba arkadaşlar yakında kış gelicek araba almayı düşünüyoruz kışın malüm motorun tadı pek kalmıyor karda
    Bütçemiz:13.000-.17.000 TL arası.
    Aradığımız özellikler:
    -Klima olsun
    -Hidrolik direksiyon
    -Deri koltuk(olursa iyi olur ama olmasada olur.)
    -Geniş arabaları seviyorum.
    -4 otomatik açılabilen cam
    -ABS
    -4 disk fren

Şimdilik aklıma bunlar geldi bu arada yakıtta cimri olsun

Benim aklıma Renault Laguna RXE 2.0 geliyor aradığım özellikler mevcut ama yakıtta pamuk eller cebe misali
    Sizin önerdiğiniz marka model varmı ??

Not:Burası motor sitesi ama arabadanda anlayan vardır.) En güvenilir bilgi burada sonuçta.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    istersen mareayı verebilirim..2006 model..üstelik bayramda balıkesire geleceğiz ailece..acelen yoksa görebilirsin...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istersen mareayı verebilirim..2006 model..üstelik bayramda balıkesire geleceğiz ailece..acelen yoksa görebilirsin...
    Önceki sene Fiat Marea vardı bizdede onu sattık işte önceki sene az bişeyde üstüne para koyduk bu sefer dediğim fiyat aralığında bir araba almayı düşünüyoruz.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Dizel Ford diyeceğim ama... Fusion, çok çok az yakıyor. Ama piyasası pek yok.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı BornToBeWild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizel Ford diyeceğim ama... Fusion, çok çok az yakıyor. Ama piyasası pek yok.
    Piyası olmadımıda iyi olmaz ya sonra elden çıkarmak zor olur.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sene Fiat Marea vardı bizdede onu sattık işte önceki sene az bişeyde üstüne para koyduk bu sefer dediğim fiyat aralığında bir araba almayı düşünüyoruz.
    benimki 2006 model liberty...parasına göre alınabilecek en dolu en konforlu en yüksek modelli arabadır...gerçi sende biliyorsundur ya...

ne alırsan al,hayırlısı olsun...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 2006 model liberty...parasına göre alınabilecek en dolu en konforlu en yüksek modelli arabadır...gerçi sende biliyorsundur ya...

ne alırsan al,hayırlısı olsun...
    Seninkinin modeli yüksekmiş Liberty iyi arabaydı hiç almamış olsak alabilirdik.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Peugeot 605 öneririm.Bizim eski arabaydı 160 beygir turbo deri koltuk ısıtmalı immobilisier filan vardı bildiğin tanktı çok geniş bir arçtı sıralı sistem lpg ile hiçbir şey yakmıyordu ama biz birgün nerdeyse hızından kamyonun altına giriyorduk o gün satışa çıkardık 3 gün içinde satıldı.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

selam

YAMAHA

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motor hacmi ve yakıt türü olarak özel kriterin varmı.

sorunsuzluk ve piyasası olması açısından honda yı öneririm. civic bakabilirsin eski modellerden. 98-99 modeller sana göre birşeyler bulabilirsin ve satacağın zamanda her şekilde müşteri bulursun. megane örneği verdiğine göre 2.0 motor olması ihtimalide var gibi. gene 98-99 modelş eski accord çok çok sağlam ve kaliteli bir araçtır. civici kadar olmasada ikinci elde gider. şu an çalışmıyorum, işi bıraktım ama honda teknisyeni olarak yazdım bunu.

honda dan öncede nissan da çalışıyordum. nissan malzeme kalitesi honda kadar olmasada sağlamlık ve kalite yönlerinden pek çok markadan üstün markadır. 2000 cc de düşünürsen ve geniş araçlardan hoşlanıyorsan maxima bakabilirsin. daha çok otomatik viteslileri piyasada bulunur ama düz viteslileride var. otomatikler daha çok tutuluyor ama düzlerin de alırken fiyat avantajı oluyor. satarken pek kolay elden çıkmaz ama binerken verdiği keyif yeter. makam aracı olarak tercih edilen bir model olmuştur maxima. bunun dışında 1997-1999 model arası eski kasa veya 2000-2001 model yuvarlak hatlı orta kasa model primera lar bakılabilir.

bu iki markada çalıştığım için sağlıklı olarak önerebileceklerim bunlar.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    fiyatı 2 bin yada 3 bin yukarı çıkarırsanız bagaj hacmine göre linea multijet veya grande punto öneririm
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu paralara alınabilecek en iyi araçlardan biri bence octavia.

http://www.sahibinden.com/skoda-octa...sorting=a4_asc

Fiat ile falan kıyaslamayın üzülürsünüz Özellikle LPG'de inanılmaz az yakıyor. Bazı arkadaşlar bagaj hacmi demiş ama octinin arka camının tamamen kalktığını hatırlatmak isterim

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    megane bi bak bulursun sedan megane alırsan rahat edersin faz2 megane iyi dir iyi
    CİHAN bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hyundai elantra...

daha saymadığın bir çok özelliği mevcut ve gayet konforlu...
    lpg olması şartıyla...2004-2005 arası model alabilirsin..diğerlerinden daha yeni olur...
    ikinci eli çok canlı değil ama fiyat performans için mükemmle bir araç...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    mümkünse almayın bu aralar,bende 8-9 civarı ayağımız yerden kesecek bişeyler bakındım.otopazarları tamamen galericilerin elinde,internete göre fiyatlar 1-2 lira daha yüksek.beklemeye aldık şimdilik.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    araban varmı derdin var arkadaş ne yapacaksın arabayı

işin şakası bir yana küçük motorlu 2.0 geçmeyen araçlara bakman mantıklı tabi şahsım adına konuşuyorum malum vergiler her yıl düşeceği yerde artıyor hayırlı olsun şimdiden
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kia carens oneririm. Muhtesem bir araba. Benimde aklimda var.
    7 koltuklu ve gayet donanimli bir arac.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Arkadaşım tmmm aradığın kriterlere uygun bir araba buldum sana altında tüm özelliklerini yazmış 2003 model megane 16bin tl
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94005164/detay
    Aha bi tanede yeni kasa buldum magane ondada tüm aradığın özellikler mevcut abs li bu ucuz hemde 14,750 tl
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93972432/detay
    :D Hepsi aynı araç ama bu fiyatada bunları bulabiliyom :D buda yeni kasa
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93965309/detay
    Ahanda sana Japon
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...promotion_topl
    Sado

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Benim arabam satılık ilgilenirsen aşağıda linki var.
    Beğenirsen anlaşırız...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92226735/detay
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    yorumları okuyunca şok oldum arkadaş ya. tamam her araba iyidir ama alınmayacak bazı araçlar var. ben olsam yan markaları hayatta düşünmezdim; skoda octovia yerine ww passat çok çok daha iyi bir tercih olur.

skoda dacia hyundai kia sorunlu arabalar. hyundai çok masraf açar; 3 farklı aracını kullandığım için biliyorum. skoda dacia kia da piyasası türkiye de olmayan arabalardır. aynı zamanda yan markalardır. skoda yerine ww dacia yerine reno kia yerine chevrolet daha iyi tercih olur. ki chev de türkiye de tutmuyor ayrı konu.

ikinci olarak arabada aranan ilk özellik yakıtın az olması olmaz; olmamalı. bindiğiniz araç sorunsuz olmalı; bakım dışında servise gitmemelisiniz. yakıt bundan sonra gelir.

ve megane reno nun en kötü arabasıdır. tutmadı; kupasını çelikten yaptık dediler ama nasıl olsa kupası çelik diye ehralde yol tutuşu sınıfından 2 3 gömlek aşağıda. ayrıca ikinci elide çok ağır.

yerinizde olsam iç hacmi geniş olan yakıtı az olan performansı iyi olan ve az sorun çıkaran araçlara bakardım. bunlarda honda toyota, fiatın "bazı modelleri" volvo ww olurdu.

fiyat aralığınız dar olduğuna göre model çok önemli demiyorsanız toyota corolla oturaklı kasası ömürlük arabadır. lpg takılmamışını bulursanız 1.3 kasası hem az yakar hemde performansı çok tatmin edici. diğer bir arkadaşın dediği gibi honda civic ve accord a bakabilirsiniz. accord çok yakar ama bilesiniz. ve bu markaların parçaları çok pahalı olur. ancak sizin aralıklarınıza uygun; iç hacmi geniş olmayan ama ikinci eli giden ve yakıtı çok uygun olan ford fiesta var.
    kamyonet tarzı düşünüyorsaınz seçeneklere citroen berlingo ve nemo, fiat fiorino ve doblo, pegout bipperi ekleyebilirsiniz. bu segmente alınmayacak araçlar pegout partner renoult kangodur. motor ömrü diğer araçlara göre kısadır. pegout unda bipperi çok pahalı. 2000 2005 arası doblo fiyatlara.

araç tavsiyelerim hoşuna gitmediyse sana kesinlikle bir kardeş tavsiyesi; alacağın aracın 0 fiyatını öğren. sonra aracın modelli ikinci ellerine bak. ikinci eliyle sıfırı arasındaki fiyat farkı az ise; o araba tutulmuş demektir. tutulmuş bir aracın servis ağı geniş olur ve sorunları az olur her zaman. öte yandan yorulmuş arabaları alma. taksi çıkması, şirket arabalarından kesinlikle uzak dur. o araçların ekmeğini şirketler yemiştir, artık o arabalar bitmiş olur ve çok masraf açar...
    just4techno ve FermanogLu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)