Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet almış kadar sevindim-sütunlu matkabım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    senin mutluluğun benim mutluluğum panpiş...
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili İrfan,
    Gerçi sen biliyorsundur ama hatırlatayım dedim. Sütunlu matkaplarda kesinlikle mengene kullanmalısın, iş parçasını sabitlemelisin, çünkü tork fazladır.
    Küçük bir ipucu vereyim, emniyet için kayışı gevşek bırakırsan iş sarınca uç kırmasın veya bir iş kazasına sebep olmasın. En fazla kayışın ömrü erken biter o da mesele değil.

Eline sağlık, güle güle kullan.
    evet aynı fikirdeyiz orhan abicim resimlerde çıkmamış lakin üzerinde mengenesi vardı çekmeyi unutmuşum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum yorumlarınızdan ötürü bazı cevap vermessem olmayacak yorumlara cevap vermeye çalışıyorum yinede cevaplayabildiğim kadar cevasplamaya çalışacağım

ama ondan önce kendi tecrübe ettiğim ve ufak ama bu işlerle uğraşanların ki zaman zaman hepimiz el matkabı yada vs. matkap kullnırız lakin piyasada nalburlarda satılan 3-5 liralık uçlardan tutun tanesinin 8-10 liradan başlayıp 15 euroya satılanlarına kadar denedim bu konu hakkında benden daha da deneyimi olan arkadaşlardan bilgilerini alabilirim ki bu konu önemli benim için

ilk zamanlar 3-5 liralık nalburlardan aldığım uçlarla neler çekiyormuşum haberim yokmuş hatta bir adet matkabı bile bu uğurda kurban verip yaktım istemeden uyuz oldum

yapı marketlerden almadığım matkap ucu kalmadı her çeşidini denedim , zira burada ince bir nokta var şayet sütunlu matkapla delik açarken uca belirli bir devir olması gerekli yani çok hızlı dönerse ucu yakıyorsunuz yavaş dönerse baskı uygulayamassanız bu severde uç iş malzemesini delmiyor zorlanıyorsunuz zurna burada zırlıyor işte sütunlu matkapla yukarıda bahsettiğim ucuz uçlarla iş yapmak mümkün çünkü belirli bir hız ayarı yapılabildiği gibi uca istendiği miktarda basınçta uygulandığı için bir çok segmentte uçla çalışabilirsiniz , ama el matkabıyla dandik bir uçla delik açmaya kalktığınız zaman 1-2 mm de farketmez belki ama 1cm kalınlığında bir levhayı delmeye kalktığınızda yeterli baskıyı uygulayamadığınız için ucu yakıyorsunuz, ter döküyorsunuz , hatta çok inat ederseniz matkabınızın yarı ömrü gidiyor hatta çin malı matkap ise yanması işten bile değil

asıl söyleyeceklerimi aklınızın bir kenarına yazın , titanyum, cobalt vs uçların hepsini silip süpürecek hem elde hemde tezgah makinalarında kullanılan bir uçla tanıştım marlkası dewalt adamlar öyle bir uç yapmışki ne kırılıyor ne yanıyor nede aşınma oluyor nasıl bir malzemedir bilmiyorum ama az önce saydığım titanyum , cobalt ve aklıma gelmeyen envai matkap uçlarına fark atar, çok zorlarsanız ve delerken bir sıkıntı olursa en fazla kendi yamuluyor ve çekiçle takrar düzeltip yoluma devam ediyorum

ayrıca bir teknoloji daha uygulamışlar uca ! örneğin matkap ucumuz 13 mm lik bir uç olsun mesela geniş çaplı bir delik açılacaksa önden daha küçük çaplı bir uçla ilk delik açılır ki bu işin kolay yoludur ardından normalde deleceğiniz 13 mm yi ardından delersiniz ,

ama bu uçta şöyle bir şey uygulamışlar bu tabi sadece 13 mm lik uçlarda değil 4 mm den sonra dewaltın tüm uçlarında geçerli 1 tek uçla aynı anda 2 işi yapıyorsunuz önden 8 mm ile giriyor ardından 13 mm büyütüyor ve zaman hız kazandırıyor

kimbilir belki benim bu zamana kadar haberim yoktu herkez kullanıyordu bilmiyorum ama adamlar dehşet uç yapmışlar kaç tane uç harcadım ama 1 tek dewalt hala daha kullanıyorum ,

bu arada 13 mm lik bahsettiğim dewalt ucun fiyatı 14.5 eurodur yani 28 lira civarı ama helal hoş olsun ucum var diyebiliyor işim düştüğünde düşünmeden işimi halledebiliyorum sanki 1 cm lik demir parçasını ağaç gibi deliyor abartısız söylüyorum resimde sanırım daha iyi anlatabilirim , makro modda çekmeyi unuttum net çıkmamış ama konunun özünü anlatıyor sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun İrfan'ım güzel oyuncak
    ama boya'yı bol bulmuşsun belli,iyiki mötörü'de boyamadın
    motorun jantlarından ve koruma demirlerinden başlayacağım tamer abi yarın kompresörüm gelecek inşallah o zaman eeeee arap yağı bol bulunca ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun. Güle güle kullanın. Lisede ve üniversite sınavlarına çalışırken dersane paramı kazanmaya yardım etmişti bu sütunlu matkap. Belki de kendimizden bir şeyler katmamıza izin verdiği için daha çok seviyorum bu aletleri. Şimdiyse kusursuz hassasiyette çalışan buz gibi cnc'ler sardı piyasayı :( Cincinnati vargel tezgahını, 40'lı yıllardan kalma tornada çalışmamı hala hatırlarım. O günler güzeldi.. Güle güle, kazasız kullanmanızı ve el işlerinizde başarılarınızın devamını dilerim..
    teşekkürler ilkay üstadım evet sürekli imkanlar alım gücü ,ve ihtiyaç çerçevesinde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz kendi çapımızda, belkide çoğumuz , çok değişik ürün gamında ve sektöre hitab eden aletler çıktı hatta bunların hepsine yetişebilmek neredeyse imkansız lakin işimizi görsünde varsın 1956 model olsun

her yeni teknolojik bir makina dendiğinde , daha konfor, daha kalite, daha hızlı, ve daha güvenli demek ama anlatmak istediğinizi anladım allah tekrar o eski tatları yaşamanızı veile eylesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldum olası hep alet edevat hastalığım vardır.. depomda kaynak makinesinden tut taşlama , mengene ,dekopaj, canavar, çeşitli büyüklerde ve şarjlı matkap.. ama bu yok valla

hayyırlı olsun misler gibide parlatmışsın .. olmuş sıfır .. elinden iş gelecek kardeşim .. bide alet işler el övünür derler.. doğrudur . gerekli ekipmanın yoksa olmaz ...
    abi işin içine girmeye başladığınız zaman ha anahtar takımıydı, ha lokmasıydı tornavida setiydi,alyanıydı ehhh bide mengene şart derken bir bakmışsın bir atölye kuracak malzemen olmuş

benimki de seninkiyle aynı sanırım lakin ben bu konuda galiba biraz daha fazla arızayım ne dersin ? aslında son söylediğin atasözü olayın özünü açıklıyor bu ne kadar malzeme o kadar kaliteli iş demek yani alet çalışıyor , ama çalıştıranda önemli aleti

yeminle bu uğurda harcayabileceğim ihtiyacım olmayacak fazladan 50 bin liram olsun son kuruşuna kadar bu takım taklavat işine gömezsem bende namerdim ne araba, ne motosiklet nede ev varsa yoksa alet edevat çünkü alet edavat varsa , motosiklette var, evde var, arabada var, işte aş ta , var

nasıııı barışçım ben olayı çözmüşüm değilmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hacı güzel elt sevindik marka sanırsam adana yapimi bide 2 mtrelik rus yapimi bi torna alırsan sana bide tornacı lazım olur bi ara karamürseldeki motor hurdalığına gelecemde ne zaman artık ..arka jantı disk yapmak istiyom fikirleriine açığım
    valla sedatcım markasının sevindik olduğundan emin değilim lakin türk malı sağlam bir şey olduğunu görüyorum torna makinasının şimdilik hayellerini kurmakla yetinmek durumundayım ama yolun buralara düşerse beni bul hurdalığa beraber gideriz ne gerekiyorsa hallederiz sıkıntı olmaz her zaman beklerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gene biri gereksiz bir başlık açmış birisi dedim,başladım okumaya okudukça
    benimde hoşuma gitti.
    iki notkta var güzel olan konuda;
    1.böyle eski bir aletiin tekrar kullanılır hale gelmesi.
    2.makinayı kullanılacak hale getirirken,gerçekten severek
    ve tutkuyla uğraşıp onca emek vermişsin ki,aşk gibi bişey yani.
    güle güle kullanasın diyelim.

teşekkür ederim hocam eksik olmayasın

lakin benim açtığım konuların başlığı dışarıdan saçma gibi gelsede , aslında mümkün olduğunca anlamlı başlıklar atmaya ve işe yarar konularla sizlerle paylaşımda bulunmaya sürekli dikkat etmeye çalışmışımdır ki bu aralar bende söylediğiniz tarz durumdan sıkıntılıyım bir çok insan gibi daraldım artık

diğer beğendiğiniz 2 hususta şunu söyleyebilirim profilinizde 2008 yılından beridir buraya üye olduğunuzu görmekteyim ama bu ve buna benzer bir çok paylaşımda bulunmuştum , sanırım çok fazla zaman geçirmiyorsnuz burada

yoruma değer bulduğunuz için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi ne delcen bunla?
    Abi 15 yaşındayım eğliyetim yoq. Hayabusa düşünüyom ne dersin? Başlangıç olarak iyimidir? Rampaları 2 kişi çekermi?
    hayabusalar kötü aletlerdir , 2 kişi binersin rampada pedal çevirmek zorunda kalırsın, rüzgara karşı yavaşlarda yavaşlar, uzun yolda şişme yapar, dinlendirmen gerek , rampalar için zincir dişli, kasnak sistemiyle oynayıp 2 kişi ile torkunu yükseltmek suretiyle 3 kulhuvallah, üzerine birde elhamı ı okursan büyük ihtimal çekecektir,

mesela benim yiğen var 4 yaşında zx 10 r ile toz attırıyor böyle daha küçük aletler iyidir adama ızdırap acı vermezler acıyı hissedecek zamanın olmaz en azından , düştüğün anda tüm sıkıntılarından acısız kurtulursun

ehliyet olayına gelince ehliyette neymiş boş ver sen bakma kimseye çokmu lazım bir şey yenmiyor içilmiyor naapcan ehliyeti yardır gitsin , herkez varmış gibi yapıyor emme kimse kulanmıyorki ehliyeti , cüzdanınızda yada ruhsatın arasında öylece duruyor möhöm bişiii değil yani zittiret

yaş itibari ile tam motüre binecek yaştasın ben 4.5 yaşında başlamıştım şimdi tek teker ön teker farketmiyor , hatta her türk genci 3 yaşından itibaren aşılanmalı motosiklet aşısıyla yaşın çok müsait ama hayabusa yetmez daha büyük cc ile başlamalısın
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    körelen matkapları ayır çok güzel matkap bilerim aga sıfır gibi kesme yapar.. yeterki matkap yanmamiş olsun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    irfan abi yakında elmalar oluyor alıp bi çuval geleceğim lakin şöyle 2 tane kol yapabilirmiyiz senin hurdalıkta
    ayy ne hurdalığı takımhanede
    bu link incele o bahsettiğim kolları göreceksin ve ivedi cevap bekliyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-493.html

abi linkteki bağlantı aparatlarından yapabilirmiyiz yani sen yapabilirmisin bi incelersen çok senirim
    ybr sayfası diye incelememezlik yapma
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    körelen matkapları ayır çok güzel matkap bilerim aga sıfır gibi kesme yapar.. yeterki matkap yanmamiş olsun
    neyle biliyorsun ? taşlama ile mi yoksa tezgah taşlaması ile mi ? neye dikkat etmek gerek ? bir sürü kırık kör uç var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi yakında elmalar oluyor alıp bi çuval geleceğim lakin şöyle 2 tane kol yapabilirmiyiz senin hurdalıkta
    ayy ne hurdalığı takımhanede
    bu link incele o bahsettiğim kolları göreceksin ve ivedi cevap bekliyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-493.html

abi linkteki bağlantı aparatlarından yapabilirmiyiz yani sen yapabilirmisin bi incelersen çok senirim
    ybr sayfası diye incelememezlik yapma

o tur camını tutturmak için benim atölyede bir şey yok lakin bisikletlerden ve hurdaya atılmış bebek arabalarından ve benzeri eşyalardan bu taraz aparatlar yapılabilir ama aynısı olmaz o başka sen acele etme uygun malzemeyi bulduğumda ben seni ararım bakarız çaresi ne yiğenim

bu noktalar hassas noktalar senin ustan filan çakmaz bu işlerden anca hazırını alır iteler sizlere 3 kuruşluk malzemeyi 20-30 gaymeye

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyle biliyorsun ? taşlama ile mi yoksa tezgah taşlaması ile mi ? neye dikkat etmek gerek ? bir sürü kırık kör uç var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

o tur camını tutturmak için benim atölyede bir şey yok lakin bisikletlerden ve hurdaya atılmış bebek arabalarından ve benzeri eşyalardan bu taraz aparatlar yapılabilir ama aynısı olmaz o başka sen acele etme uygun malzemeyi bulduğumda ben seni ararım bakarız çaresi ne yiğenim

bu noktalar hassas noktalar senin ustan filan çakmaz bu işlerden anca hazırını alır iteler sizlere 3 kuruşluk malzemeyi 20-30 gaymeye
    aklıma soradan geldi bizde fazla elma yenmez onun için zahmet etme çürütüp ziyanlık olmasın evde bu kadarcık getirsen yeter

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi senin istediğin elma olsun o sorun değil ybr nin istihab haddini aşmayacak şekilde yükler gelirim ..
    lakin benim usta motosiklete bu kadar değer vermez bana da kızar çok titiz olduğum için
    böyle işleri tarif eder ama elini sürmez adam 20 yıllık motorcu motor görmekten bıkmış artık
    o yüzden bu işlerle ben bizzat uğraşıyorum benim aklımda birkaç yol var ama sen bekle diyorsun önümüz ramazan sen bi pide yapmaya başladığın zaman o ağustos 25 i bulur o yüzden o zaman a kadar elmalar biter
    haberin olsun..

sus'KUN... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eski bir elektrik süpürgesi kapağından nasıl bir iş çıkarmışsın böyle ,ne diyeyim valla kanka, helal olsun vesselam ...
    hürmetler ...
    Ve ZAMAN usulca fısıldadı:
    ' BANA BIRAK '...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyle biliyorsun ? taşlama ile mi yoksa tezgah taşlaması ile mi ? neye dikkat etmek gerek ? bir sürü kırık kör uç var [/COLOR]

artık sende hangisi varsa onla bileriz tezgah olsa daha iyi tabi.. püf noktası basit aslında ama burdan tarif edemem.. orda bi iki görsen yaparsın..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga ben cam siparişini verdim aynısna yakın bi cam çizdim bu akşam kesilecek
    ayaklar içinde direksiyona kelepçe ayarladım sadece 2 kol ve 2 lama lazım lamalar camı kıstırıp düşmesin diye 15mm reye 75 mm 2 ucu delik deliklerden 2 tane somunlu vida ile cam sıkılacak olay bu
    birde kaynak yapılacak işte olay bu kollar da 8mm demirden olabilir boyu ise yatıklık ayarına göre kesilecek olay bu şu işi ivedi el atman dileğiyle iyi geceler...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    hayırlı olsun,matkap sıfır gibi olmuş =) geçenlerde banada lazım olmuştu sanayiye gittim 10 tl verdim =) 25 kere lazım olsa kendi parasını çıkaracak =)
    Karadeniz - Giresun.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Cok guzel calışma olmuş. İnsallah emeginizin karşılıgını alırsınız.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Hayırlı olsun, güle güle kullan. Benim de böyle birşeye ihtiyacım var. Bir de minik torna tezgahı çok istiyorum yeri bile hazır

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Alıntı sus'KUN... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir elektrik süpürgesi kapağından nasıl bir iş çıkarmışsın böyle ,ne diyeyim valla kanka, helal olsun vesselam ...
    hürmetler ...
    sağolasın kankacım öperim gıdışından hasretle

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

aga ben cam siparişini verdim aynısna yakın bi cam çizdim bu akşam kesilecek
    ayaklar içinde direksiyona kelepçe ayarladım sadece 2 kol ve 2 lama lazım lamalar camı kıstırıp düşmesin diye 15mm reye 75 mm 2 ucu delik deliklerden 2 tane somunlu vida ile cam sıkılacak olay bu
    birde kaynak yapılacak işte olay bu kollar da 8mm demirden olabilir boyu ise yatıklık ayarına göre kesilecek olay bu şu işi ivedi el atman dileğiyle iyi geceler...
    fatihim şu an itibari ile bu yorumu okur okumaz gel derim ,ramazana kalırsan aynen dediğin gibi kafamı kaşıyacak zamanım olmayacak ona göre , gel sen hallederiz möhim değil , kolay iş onlar olmayacak bir şey söyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

sağolasın sedatcım sen benim matkapları bilersin bende sana nesgayfe yaparım olmammı ?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aga en erken cuma gelebilirim o da Ramazan yani bekle dersen bayram in 2. Gunü ordayim

Motosikleti
    Aga en erken cuma gelebilirim o da Ramazan yani bekle dersen bayram in 2. Gunü ordayim

hııııııı bayramın 2 günümü ?????? len fururum seni haaaaa de get bayramdan sonraki günler çuvala mı girdi , ama yok elini öpmeye gelirim harçlığımı kaparım dersen o başka

el öpenlerin çok olsun yavrum hanım hanım fatihe şeker ikram etsene

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sen adam aertık olamazsın, çünkü seni eritip yüreğimde döküm yaptım kardeşim...
    ( şu piyanist irfan nikini de değiştirip geridönüşüm irfan yapsak mı ne ? )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Hayırli olsun İrfan. Çok güzel iş yapmışsın. Bu aletten ben de olduğu için konuyu ve senin ne derece rahata ereceğini çok iyi anliyorum. Ben de bu alete sahip olmadan çok büyük eksiklerim varmiş ve birçok tehlikelere de bilmeden göğüs gerip iş yaparmışım.Tekrar Hayırlı olsun. Sev.ncine bende katılıyorum.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    irfan abi o zaman sıkı dur bayram sonu geliyorum bu işi hallediyoruz tuttacak işini benim arka jant ı boyuyoruz fara anahtar takıyoruz
    daha başka bi eksik aklıma gelirse yazarım
    ama kayış atarsan yakarım çıranı haberin olsun seni sakaryada uçarken yakalamayayım yani

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen adam aertık olamazsın, çünkü seni eritip yüreğimde döküm yaptım kardeşim...
    ( şu piyanist irfan nikini de değiştirip geridönüşüm irfan yapsak mı ne ? )
    sen sağol gurbaney gerisi teferruat

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırli olsun İrfan. Çok güzel iş yapmışsın. Bu aletten ben de olduğu için konuyu ve senin ne derece rahata ereceğini çok iyi anliyorum. Ben de bu alete sahip olmadan çok büyük eksiklerim varmiş ve birçok tehlikelere de bilmeden göğüs gerip iş yaparmışım.Tekrar Hayırlı olsun. Sev.ncine bende katılıyorum.
    ne yaptınız osman abi öndünüzmü gürcistandan valla topiğide takip edemedim ne oldfu ne bitti

evet abi gerçekten bir delik deleceğim diye bayağı sıkıntılar yaşanması büyük ihtimal , bir seferinde deleceğim iş parçası uçla sıkışınca , delinecek parçanın dönmesi sonucu parmakları götürüyordum nerdeyse hakikaten aklıma yazmak gelmedi ama rahatlığından ziyade güvenliği açısından tek geçerim

sağolasın abim eksik olma

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

irfan abi o zaman sıkı dur bayram sonu geliyorum bu işi hallediyoruz tuttacak işini benim arka jant ı boyuyoruz fara anahtar takıyoruz
    daha başka bi eksik aklıma gelirse yazarım
    ama kayış atarsan yakarım çıranı haberin olsun seni sakaryada uçarken yakalamayayım yani
    tamam yiğenim bayramdan sonra gel inşallah haberleşelim ben ramazan boyu gündüzde olacağım için bayramdan sonra geceye geçerim o arada yaparız lakin jantı boyama işi sakat görünmekte çünki iyi bir oto boya tabancası alacağım onun içinde boyama işini yapamayabiliriz ,

20-30 liralık vernik tabancalarıyla jantı kirletmeyelim , lakin boyayı yüzeye ince düşürmedikleri için boyanın kalın katman oluşmasından dolayı yarın bir gün taş,vs. janta vurduğunda boyada atmalar oluşur sora bana beddua edersin bende gelir iki tekerinide çalarım

Motosikleti
    evet arkadaşlar dün itibari, ile sizleri yeni yavrucuklarımla tanıştırmak isterim

en havalısından 100 lt lik kompresörüm, havalı somun sökme, zımpara ve taşlama motoru, yakın zamanda alacağım kaliteli bir boya tabancası ile cbf m boyanmaya hazır olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)