Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yer Verme Tartışması(Asker Gencin Cevabı)Kime Hak Verirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Eşitlik nerde ??? Kadınlar bize o durumda yer vericekmiydi..Aaa ne ayıp diye bakarlardı.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı 80gün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He oturanı kesmiyolar ayaktakini kesiyolar yani ? Nezaket yer vermekle olmaz, kadına saygı farklı şey insana saygı farklı şey. Eli ayağı tutan bir kadına yer vermediği için birini eleştirmeye kimsenin hakkı yoktur. Toplu taşımayı hususi araçla karıştırmayalım lütfen.

arkadaş sen yer verme, sana kimse neden yer vermiyorsun demez.. Ama işin şekli bayana yer vermektir.. Neden uzadı ki.. 2+2 = 5 değil bunu hala çözemedin galiba..
    nezakettir.. nezaketten haberin yok mu şimdi onuda sorgulamayacağım... ama sen yer verme.. şimdi kadının ve erkeğin anatomisine girmeye gerek yok.. hani onlar daha hassas, erkek daha güçlü dayanıklı falan

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşitlik nerde ??? Kadınlar bize o durumda yer vericekmiydi..Aaa ne ayıp diye bakarlardı.
    bayanlar ve yer vermek.bir erkeğe vermek hemde ben görmedim.Ama yaşlı bir teyzeye yer verdiğini görmüştüm bir tarihte.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mesele yer verip vermeme meselesi degil.
    Mesele askerin verdigi cevap.
    Türk gencini digerlerinden ayiran en büyük özelliklerden biri, büyüklere saygiydi bir zamanlar.
    Görüyorum ki bu vasfimizi yitirmisiz.

Askerlik yapmak bir ayricalik degildir.
    Vatan görevidir.
    O sirtinda yük tasimis, daglarda gezmis.
    Belki terbiyesizlik ettigi adam gaziydi, belki askerligi çatismayla geçti, belki evladini verdi.
    Bilemezsin.
    Yani asker olman, seni ayricalikli kilmiyor.
    Seni ondan üstünde kilmiyor.

Yorgun olabilirsiniz.
    Hasta olabilirsiniz.
    Belki sakat da olabilirsiniz.
    Yani o sirada sizin oturmanizi gerektiren bir çok sey olabilir.
    Hatta caniniz istemiyor da olabilir.
    Bu sizin kisisel tercihinizdir ve kimsenin buna karismaya hakki yok.
    Ama diyelim ki bu olaydaki gibi biri karismaya kalkti.
    Vereceginiz cevap bu olmamali.
    Ayip!
    çok ayip......
    K o r @ y ve Sadık1453 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görmeden ön yargı ile konuşuyor olsamda olay aklım da şöyle canlanıyor.

1. Adam kızlara iş oluyor ve buna istinaden yer istiyor. Belki ekmek çıkar diye.
    2. Asker muhtemelen bu durumu anladığı için gıcık olup bu kadar sert çıkıyor.

Ama askerin biz 30 kilo taşıyoruz nöbet tutuyoruz deme hakkı yok hepimiz yaptık, ayrıca tutulan nöbetlerin ne kadar sağlıklı olduğu da şüphelidir. Herkes askerden dönünce nöbette nasıl uyuduğunu ne teknikler geliştirdiğini anlatır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Askerin cevabı da, 40 yaşında ki adamın tutumu da tamamiyle yanlış.Bayanlara yer vermek gibi bir adetin de gereksiz olduğuna inanıyorum.Ben bir bayana neden yer vereyim? "Sen güçsüzsün sen kadınsın ayakta durmakta zorlanırsın ama ben durabilirim" gibi bir anlayış bana göre.Madem kadın ve erkek eşit, o zaman kadınlara yer vermek ne demek.

Her şey bellidir.Hamile, gazi, yaşlı ve sakatlara yer verilir.Tabi bu kural değil vicdan meselesidir.

Yanlış anlayanlar olabilir şimdi.40 yaş altı kadınlardan bahsediyorum.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Ben Oraya Bedavadan Oturmuyorum Parasını Verirse Veririm Yerimi

Sakat olursa yaşlı özürlü olursa zaten hemen yer veririrm ama kalk ordan şu bayanlar otursun dedilermi daha da çok oturma hissi doğuyor oturduğum yerde

Keyfi yani ben verirsem veririm başkasının uyarmasıyla yer vermem
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    söylediklerine harfiyen katılıyorum ilkay abi.

bu memlekette herşey yozlaşmakta.

ne batılı olabildik ne dogulu kalabildik.

askerlerimiz bizim gözbebegimiz ama böyle bir uslup yakışmamış. asker olmak hukuki olarak bir üsünlük saglayabilir ama ama örf ve adetlerimize göre yanlış davranmıştır.

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Böyle meseleler için kavga çıkaran adam bıçaklayan yaralayanlar bile var

İyiki dövmemişler o yer isteyen adamı birebir şahit oldum buna
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerin cevabı da, 40 yaşında ki adamın tutumu da tamamiyle yanlış.Bayanlara yer vermek gibi bir adetin de gereksiz olduğuna inanıyorum.Ben bir bayana neden yer vereyim? "Sen güçsüzsün sen kadınsın ayakta durmakta zorlanırsın ama ben durabilirim" gibi bir anlayış bana göre.Madem kadın ve erkek eşit, o zaman kadınlara yer vermek ne demek.

Her şey bellidir.Hamile, gazi, yaşlı ve sakatlara yer verilir.Tabi bu kural değil vicdan meselesidir.

Yanlış anlayanlar olabilir şimdi.40 yaş altı kadınlardan bahsediyorum.
    ben askere bir yerde hak veriyorum.Zor şartlarda askerlik yapıyorlar,her an ölüm tehlikesi ile karşı karşıya iken sivile izinle geliyor maruz kaldığı muamele içinde infial uyandırıyor ve tepkisini bu şekilde ortaya koyuyor.Tepkisi anlıkdı adam gittikten sonra konuşmadılar bile üzerine.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sanki askerliği gönüllü yapıyormuş gibi konuşmuş.
    Mecburi yapılan birşey için ben sunu yapıyorum bunu yapıyorum denmez. Zaten seke seke yaptırıyorlar sende saydıra saydıra yapıyorsun.
    Adamın yaptıgı saygısızlık değil ama askerin yaptığı saygısızlık. (yer vermek zorunda değil mesele uslup meselesi.)

Eminim orda İstiklal gazisi olsaydı 90 yaşında kalkar yer verirdi. Ama o İNSAN lar çoktan bitti
    MotorKafa bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kere kimse "oradan kalkın" deme saygısızlığını gösteremez , buna hukuken , ahlaken hiçbir türlü hakkı yoktur Hatunlara fors yapmak için artislik yapan eziklerin bu tür çok bilmiş tavırlarına ben olsam daha sert çıkışırdım... Cinsiyet ayrımını savunuyorsanız o başka... kimse kimseye zor durumda olmadığı sürece yer vermek zorunda değil, eşitlikse eşit olalım lütfen. Ama derseniz ki yaşlı kadına, adama, hamileye, özürlüye, hastaya eyvallah

iki arkadaştan alıntı yaptım

yukarıdaki son cümle dışında yer verme zorunluluğu olamaz bende para verdim ama rahat bir yolculuk için otobüse minibüsü yada taksiye binecen toplu taşıma aracına binip ayrıcalık istenmez

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    adamın bayanlara kur yapmak için başka yol deneseymiş keşke..eskiden görürdüm yaşlı hamile cocuklu vs olmadığı halde yer veren adamlar görürdüm..Ne olur yani ayakta beklesin..Ama niye ayakta olursa rahat rahat mesajlaşamaz..Ayda yılda bir toplu taşıma araçlarını kullanmam icap ediyor hayatta yer vermem öyle süslü püslü ablalara..
    Bir keresinde ablamın biri 2 koca valizle belediye otobüsünden indi..babamla beraber otobüs bekliyoduk bizde (motorsuz olduğum zamanlar) ablamda gayet genç süslü püslü yanından geçenin dönüp dönüp arkasına baktiği türden.. etrafta pek kimseyi bulamayınca bize dönüp aynen yazıyorum..
    _Yaaaaaaaa biriniz bana yardım etsinnn... dedi hiç oralı olmadım babamda kızım ben bel fıtığıyım kaldıramam dedi daha sonra o iki koca valizi nasıl tutup merdivenlerden çıkarmaya başladı ağzım açık kaldı
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sen kim oluyonda? tanımadığın birisi adına yer istiyosun.üstelik sakat değil, yaşlı değil neymiş bayanmış o 40 yaşındaki adam gereksiz yere burnunu sokmuş . Asker yerinde cevap vermiş

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Insanoglu... Kimisi yer ister, kimisi vermez, kimisi verir, kimisi yer istemeden biri yer verir, kimisi oturur kimisi ayakta kalir. Herkesin bir yapisi, dusuncesi, kendi yanlis ve dogrulari var. Ne desek bos... O ani yasamak lazim.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Kadınlar ayakta durmayı fiziksel olarak becerebilen varlıklar; hatta dayanıklılık gerektiren durumlarda erkeklerden daha dayanıklıdırlar; erkekler kahvede pişpirik oynarken tarlada güneşin altında uğraşıp didinen sürüyle kadın var köylük yerlerde. bir de söz var; sen kadını mutfağa mahkum edip de nasıl ondan bir atılım yapmasını beklersin diye. Kapı açmak, otobüste yer vermek, yemekte sandalyesini çekmek jest gibi gözüken hareketler belki ama temelinde büyük resme bakarsak kadını şehir hayatında zayıf varlıklar olarak gösterip ayakta bile durmaktan aciz durumda olduklarına kadınların kendilerine bile inandırıp dışlatmaya yöneliktir. Hamile olur, çocuklu olur sakat olur, yaşlı olur hadi neyse; onda da cinsiyet farkı olmaz tabii. ( Hamilelik hariç ) Yer vermeyen gençlerin açıklaması biraz abes olmuş ama kadınlara yer vermemeleri doğru davranış kesinlikle.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Yaşlı, hamile, hasta oldu mu her zaman yer veririm, bayan yada erkek fark etmez.
    Bundan 10 yıl önce yada 15 yıl önce olsaydı bir bayana yer verir miydim derseniz..
    Evet yer verirdim.
    Ancak günümüzde, zaruri şartlar oluşmadıkça yer vermeye niyetim yok.
    Karşımdaki insana baştan güvenmem gerek.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yer vermemekte haklı, fakat bu konuşmayı sadece askerlik statüsüne güvenerek yapmış başka birşey değil
    Motosikletli Kaplumbağa...

80gün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş sen yer verme, sana kimse neden yer vermiyorsun demez.. Ama işin şekli bayana yer vermektir.. Neden uzadı ki.. 2+2 = 5 değil bunu hala çözemedin galiba..
    nezakettir.. nezaketten haberin yok mu şimdi onuda sorgulamayacağım... ama sen yer verme.. şimdi kadının ve erkeğin anatomisine girmeye gerek yok.. hani onlar daha hassas, erkek daha güçlü dayanıklı falan
    Bu konu anatomiye değil sosyoloji ve psikolojiye girer, yaşanan olayında nezaket ile uzaktan yakından alakası yoktur. Kelimeleri karıştırmış olma ?

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hanımlara karşı bir saygı, bir öncelik, pozitif ayrımcılık vardır her zaman. En azından Bizim kültürel zenginliğimizin bir parçası. Efendi adam, delikanlıyım diyen adam centilmendir. Olayı görmeden yorum yapmak yanlış olur ama ben askerlerin tutumunu yanlış buldum. Canımızsın, ciğerimizsin, gözümüzsün ama çıkıpta biz sizin için bunları bunları yaptık demesi doğru değil. Kendine yakışmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)