Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Sizden daha magandası var mı? (Ailesi yanında polisten dayak yiyen baba)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben görmedim rüşvet alan öğretmeni ama duydum, ne kadar doğrudur bilememem, günahını almiyim adamın. hatta rüşveti geçin öğrencisini evlenmek için kaçıran bile var. ama dediğim gibi çok çok nadir bunlar.
    ama polis camiasında işini düzgün yapan adam çok çok nadir bulunuyor, haliyle insanlar genelliyor. hatta ille rüşvet, dayak bunlarada gerek yok, yoldaki polise emniyet müdürlüğü nerede diye soruyorum kibarlıktan şekilden şekile girerek, öyle bir konuşuyorki bir dövmediği kalıyor. Kibar da davranmasın istemem, "aha ilerde" de geç, ne bu asabiyet. Cidden insanların sevmemesi için çaba sayfediliyor.

Yeğenimin öğretmeni şakayla karışık rüşvet talep etti resmen ve başımıza gelen ilk değil...
    Bu dediğini kimse inkar edemez ben de karşılaşıyorum ...
    Bazıları karşısındakini küçük görüp bozuk ağızla konuşuyor..üniformaya güvenip kendilerini büyük sanıyorlar.
    Yakışmıyor Türk polisine utanıyorum bende...
    Fakat dediğim gibi istisna çok olabilir ama görevini iyi yapanları da kirletmek iyi olmaz..
    Emniyette başarılı güzel işler gerçekleştiriliyor ama bunlar çıkmıyor medyada da..
    Demek istediğim haklı olduğunuz yerler zaten var ama büsbütünüyle bu mesleği yapanları kötülemek adil olmaz...
    İnşallah bu olay ders olur ..
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150-2012
    Böyle ruh hastalarını atacaksın meslekten devlet te yaptı zaten.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    arkadaşlar bırakın genelleme yapmayı, sonrasında birbirinize giriyorsunuz, konu mecburen kilitleniyor, sonra da kayboluyor ...

siz bu olayı takip edin, iki kişi daha açığa alınmış galiba, görüntüleri izleyin bakalım kaç kişi var? olayları vatandaşın takip etmesi gerekiyor, sonra unutturuluyor, kürtaj sezeryan durup dururken nereden çıktı, o kadar çok enteresan olaylar var ki say say bitmiyor, başta deniz feneri, fenerbahçe, paşalar, sınırdaki mayınların temizlenmesi, iha'lar, mavi marmara vs vs ... esas bunların medeni insanlar gibi tarafsız gözle tartışılması gerekiyor ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Güzel şeyleri yapmak her meslek erbabının zaten görevi, bu bir lütuf değil.
    Bu sözleri bireysel olarak forum arkadaşlarım için yazmıyorum, sıkça dile getirilen bir söyleme karşı yazıyorum.
    Sabah sabah gazeteleri okurken karşılaştığım haberlerden biri.
    Alın size güzel haber, polis akademisinde olan bu olaya siz de isyan etmez misiniz polis memuru forumdaşlarım?
    Bırakın çürükleri ayıklamayı iyice mayalansın diye bolca maya ekleniyor aranıza haberiniz olsun.

Polis Akademisi’nde büyük skandal! Düşük not alan 200 öğrenciyi sınıf geçirdiler

Profesör ve doçentlerden ‘Başarısız’ notu alan 200 öğrenci, notlar bilgisayara girildikten sonra yapılan ‘yönerge değişikliği’ ile başarılı sayıldı, 100 üzerinden 18 alan öğrenci bile sınıfı geçti...

Prof. Eryılmaz, skandalı e-postayla protesto etti: “Asker ve emniyet müdürü başkanlarımızın döneminde yapılamayan bir işi başardınız... Bizleri öğrencinin gözünde değersizleştirdiniz...”

Doç. Arıcan daha sert çıktı: “25 yıllık akademi hayatımda böyle rezalet görmedim. Hocanın meslek onuru, saygınlığı yok mu? Bu okula dinamit koyma hakkını sizlere kim veriyor?..”

http://haber.gazetevatan.com/polis-a...59518/1/Manset
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Olayın aslını astarını bilmeden yorum yapıyorsunuz o kamera görüntülerinin basında dayak yiyen adamın ne yaptıgı nasıl saldırdığı var medya bunu göstermiyor. Sizde yargısız infazsiz suçlu polis. Sizin adalaet anlayışınız bu kadar iste

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili skolyusk, hatırlarsanız bir süre önce Antalyada bir komiser vurulmuştu.
    Benzin alırken silahını çekip sağa sola ateş eden adamı sakinleştirip silahını almaya çalışan komiser ölmüştü.
    Halbuki silahını çıkarıp teslim ol dese ve ayağından omuzundan vursa kesinlikle silahlı mukavemet olduğu için savcı bile soruşturmada takipsizlik verir.
    Bu olayla kıyaslanınca tam tersi bir olay var.
    Silahlı, döner bıçaklı, karısını doğrayan adama şevkat, silahsız küfürcü yumrukçu adama sopa.
    Kısacası, çok güzel hareketler bunlar değil, çok dengesiz hareket bunlar diyorum yanlış mı?
    Polis istese, yumruk tekme atan birisini iki kişiyle çooook rahat yıkıp etkisiz hale getirir doğru mu?
    Yerde yatanın üzerinde on kişinin zıplaması ( abartıyorum) doğru mu?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arkadaş, bu kadar detaya girmek istemedim ama mecbur bırakıyorsunuz
    istanbulun geldiği noktayı bilmeden ileri geri konuşmayın
    senin karşında kanunu devleti hiçe sayan adamlar var
    bunu yaptığında da en fazla para cezası alıyor
    senin kanun uygulayıcıların bile korkuyor "adamlar aşiret abi"
    çok gördüm
    sizin gibi hariçten gazel okumuyorum
    bu polislerin yaptığı şey yanlış, kanunsuz; lakin büyük bir birikimin sonucu, buna adım gibi eminim
    hem kanun cezalarını verdi, açığa alındılar, darptan yargılanacaklar
    peki ya öteki, özür dileyip üste para mı verirler acep?
    bizi o hale getirdiler ki yakında aynı tepkileri halk göstermeye başlayacak, Allah muhafaza
    algılarınız öyle şekillendirildi ki artık, "s...tirin gidin bu memleketten" dendiğinde basıp gideceksiniz
    aklınızı başınıza toplayın
    aslanefe09 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Mesajların tamamını okumadım ama, birkaç kişi adamın daha öncesinde polise saldırdığını, dayılandığını vs. yazmış.
    Farzedelim ki o adam 3 polisi knock out etti.
    Bu durumda adama 7 polisin birden dalması revadır. Öyle mi?
    Yani önce 1 adam 3 polise, sonra 7 polis 1 adama...
    Çok adil. Adam haketmiş dayağı!
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alın bu da mobese görüntüleri, Ankarada Hopa protestosunda onlarca polisin bir kadını sakat bırakmaları ve yerlerde sürükleyip orta refüje öldü diye terketmelerinin görüntüleri.

http://video.milliyet.com.tr/video-i...tTvGVSBTM.html

http://gundem.milliyet.com.tr/kamu-g...47/default.htm

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajların tamamını okumadım ama, birkaç kişi adamın daha öncesinde polise saldırdığını, dayılandığını vs. yazmış.
    Farzedelim ki o adam 3 polisi knock out etti.
    Bu durumda adama 7 polisin birden dalması revadır. Öyle mi?
    Yani önce 1 adam 3 polise, sonra 7 polis 1 adama...
    Çok adil. Adam haketmiş dayağı!
    darp olayı haksız tamam
    ama etkisiz hale getirmek için gerekiyorsa 7 kişi de çullanır adama
    ne yani teke tek turnuva yapacaklar da adam 7 kişiyi de yere sererese geçip gidecek miydi?

ihtiyar
    belli ki kinin var
    sapla samanı birbirine karıştırıyorsun ki acısını bir şekilde çıkarayım derdindesin
    sen ikeya dan alışveriş yapıp evde solculuk oynamaya devam et
    bir gün bu dünyanın oyun bahçesi olmadığını anlayabilseniz keşke
    80 darbesinin aldatılan nesillerindensiniz
    bazınız akıllandı, oyunu anladı
    bazınız ise hala o dönemin kinini güdüyor
    Allah' tan akıl fikir dilerim

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili tiger, benim hiç kimseye kinim yok. KİN İNSANIN ZAYIFLIĞIDIR.
    Hayatımda hiç intikam hissi yaşamadım, beni dolandırıp giden ortağa, evimi soyan hırsıza, işkence yapan polise bile.
    Neden mi? Çok şükür aklım sayesinde, olanları insan gibi analiz edebiliyorum, bu beni daha güçlü biri yapıyor.
    Güç, sırttaki üniforma, beldeki silah, makam, koltuk, kariyer, banka hesabı, şu millet, şu ırk, şu din, bu şehirli olmak veya şu takımı tutup bu cemiyetten olmakta değil.
    Güç kalbinizde ve beyninizin içindedir.
    İşkence yapan polisler ile bugün imkan bulsam neden insanlıktan çıktıklarını konuşup tartışmak isterim.
    Onlara insan olduklarını, insanlık dışı her türlü davranışın kendilerine ve insanlık onuruna yakışmayacağını anlatmaya çalışırım, eminim ikna olurlar.
    Çünkü onlar da insan evladı, her ne kadar beyinleri yıkanmış, beyinlerinin doğal yeteneği olan sorgulama düşünme yeteneği törpülenmiş olsada.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    ne güzel diyorsun
    ama beni ikilemde bırakmayın, üzülüyorum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    benim de diyeceğim var.
    herkes desin, en son diyecem
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Ducati 797

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    http://www.dipnot.tv/32937/TAKSiM-ME...la---izle.aspx

Taksici adamın kafasını patlatırken Polisin vatandaş gibi seyretmesi garip gelmiyor artık.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darp olayı haksız tamam
    ama etkisiz hale getirmek için gerekiyorsa 7 kişi de çullanır adama
    ne yani teke tek turnuva yapacaklar da adam 7 kişiyi de yere sererese geçip gidecek miydi?
    Hayır tabi abicim
    Aynı şeyi demek istedim ben de.
    Yani gerekiyorsa tüm emniyet çullansın etkisiz hale getirmek için. Onda sorun yok.
    Ama orada yapılan adamı etkisiz hale getirmeye çalışmak değil.
    Bildiğin linç.
    Hatta bilmediğin linç varsa o da dahil
    Motosikletli Kaplumbağa...

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.dipnot.tv/32937/TAKSiM-ME...la---izle.aspx

Taksici adamın kafasını patlatırken Polisin vatandaş gibi seyretmesi garip gelmiyor artık.
    Adam arkadan geldi vurdu ne yapsın orada polis ?
    Diğer olay tamam da herşeye de de suçlayacak adam aramayın...
    Trafikçi gerekeni yapıp ekip çağırıyor zaten...çıkarıp biber gazı sıksa jop vursa suçlu olurdu eminim...
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam arkadan geldi vurdu ne yapsın orada polis ?
    Diğer olay tamam da herşeye de de suçlayacak adam aramayın...
    Trafikçi gerekeni yapıp ekip çağırıyor zaten...çıkarıp biber gazı sıksa jop vursa suçlu olurdu eminim...
    Hadi adamın kafayı yararken bir şey yapmadın çok ani gelişti. Kafası yarılan bu seferde taksiciyi tepelemeye gidiyor bunada seyirci kalıyosun o anda oradaki tek yetkili sen değilmisin. Benim gibi seyrediyorsan farkın nerde.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi adamın kafayı yararken bir şey yapmadın çok ani gelişti. Kafası yarılan bu seferde taksiciyi tepelemeye gidiyor bunada seyirci kalıyosun o anda oradaki tek yetkili sen değilmisin. Benim gibi seyrediyorsan farkın nerde.
    Hocam uzun olan bölümünü de izlersen görürsün..sadece iki kişi arasında geçmiyor ticarilerden de karışan oluyor tek başına çözemeyeceğine göre ekip çağırmak en mantıklısı...3 5 kişinin girdiği olaya da tek başına müdahale etmek mantıklı olmaz çıkarıp biber gazı sıksa jop kullansa yine suçlu zaten...
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uzun olan bölümünü de izlersen görürsün..sadece iki kişi arasında geçmiyor ticarilerden de karışan oluyor tek başına çözemeyeceğine göre ekip çağırmak en mantıklısı...3 5 kişinin girdiği olaya da tek başına müdahale etmek mantıklı olmaz çıkarıp biber gazı sıksa jop kullansa yine suçlu zaten...
    Türkiyede yaşayan pek çok vatandaşın polise karşı anti-pati duyması, her olayda bir kusur araması kadar doğal bir şey yoktur.

Mesela ben, Maça giriş kuyruğunda adam gibi beklerken bilinçsizce cop yiyen,

Çalıştığım şirket 3 sefer sabaha karşı soyuldu. 3 seferde karşı komşu olay anında ihbar etti. Polis amcalar sirenlerini çalarak hırsıza geldiklerini haber verdikleri için hırsızlar mallarla birlikte kayıplara karıştı. 3. vakada komşu hacı amca karakolu arayıp memur beyler gelirken sirenleri çalmazlar ise hırsızları yakalayabilirsiniz diye dip not düşmesine rağmen.

Apartmanda komşumun dairesini baskına geldiler balta ve bıçaklarla polisi aradım durumu izah ettim. Bir saat sonra geldiler onlar gelene kadar komşuyu hastanelik etmişlerdi zaten.

Uzun lafın kısası bu saatten sonra ağızlarıyla kuş tutsalar bu imaj düzelmez.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)