Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Hakkari'de çatışma! Yine Yüreğimize Ateş Düştü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Son dakika haberi ;

Polis lojmanlarina roketli saldırı yapılmış.

http://haber.mynet.com/polis-lojmani...636876-guncel/
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Okumayayim dedim icimiz yaniyor kan agliyoruZ zaten
    dayanamadim yine soyleyecek cok sey var aslinda ama soylememeli onlari hayvan yerine bile koyanlari dahi asmali
    milletle ugrasacaklarina kurtajmis egitimmis sutmus su neyidugu belirsiz nefes alanlarin nefesini kesseler daha ii olacak

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki, öyle istiyorsan barış senden uzak olsun. Zaten bu düşünce tarzıyla barış senden uzak olur, orada sorun yok.

Yani diyorsun ki, "asker ölünce elbette üzülürüm ama bunlarla barışmaktansa askerlerin ölmeye devam etmesini tercih ederim". Doğru mu anlamışım?

Not: Ha bu arada, ismini savaş mı mücadele mi koyduğunun bence önemi yok. Ellerinde silah olan insanlar birbirlerini öldürüyor. Ben buna genelde "savaş" diyorum ama başka bir isimle de anabiliriz. Bence bir mahzuru yok.
    Peki silahları bırakınca, PKK'lı kardeşlerimizi ne yapalım? Bağrımıza basalım, yargılamadan salıverelim mi toplumun içine onca katili?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karnında çocuğuyla öldürülen kadına bunu yapan haini, zalimi öldürmeyip imralıda beslemek mutlu ediyormu peki sizi?
    İşte söylemeye çalıştığım budur... Bir siyasalcıya böyle leb demeden leblebiyi anlamak yakışır. Bir cümlede hemen hain emellerimi çözdün, ne derece kötü niyetli bir adam olduğumu şıp diye anladın. Bununla da kalmadı yine her tarafından zeka fışkıran kısacık bir cümle ile ipliğimi pazara çıkartarak beni ifşa ettin.

Böyle büyük bir zeka karşısında yapılabilecek tek şey saygı ile eğilmektir.

Reverans...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki silahları bırakınca, PKK'lı kardeşlerimizi ne yapalım? Bağrımıza basalım, yargılamadan salıverelim mi toplumun içine onca katili?
    Yahu Lucas, sen benim ne demek istemediğimi gayet iyi biliyorsun. Allahını seversen, demogoji yapma yahu. İlaç için bir tane şiddeti öven mesajımı bul çıkar. Suça bulaşan, insan öldüren silah kullanan her kimse cezasını alsın... Almasın mı dedik? Ne zaman dedik? Nerede dedik? Ayıptır yahu.
    cbr125races bunu beğendi.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben pkk leşleri için tören yapılıp, bölücü (!) sloganlanlar atılmasını hazmedemiyorum ...
    ben uluderede ölenler için zerre kadar üzülmüyorum, evinin önünde oturan, kanunları çiğnemeyen adamlar ölmedi, belki sırf o yüzden bugün ağır silahlarla adamlar gün ışığında sınırı geçebildi, insansız uçaklar tu kaka oldu, sonuçta olan MEHMETÇİĞE oldu ...
    el kaide amerika da avrupada neyse pkk da benim için öyle, sizler için de öyle değil mi? öyle değilse neden bir sürü asker hain pusularda şehit oluyor ...
    ben bu düşüncelerimle böyle demokrasi olmaz olsun diyebilirmiyim? böyle demokrasi dünyanın neresinde var diye sorsam cevabı ne olur, el kaide amerikada böyle şeyler yapabiliyor mu? pkk burada yapıyorsa demek ki el kaide gibi bir örgüt değil ki izin veriliyor ... o zaman ona izin verenleri sorgulamak lazım değilmidir ? madem izin veriyorsunuz neden askeri karşılarına dikiyorsunuz, burada bir ikilem yok mu ?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte söylemeye çalıştığım budur... Bir siyasalcıya böyle leb demeden leblebiyi anlamak yakışır. Bir cümlede hemen hain emellerimi çözdün, ne derece kötü niyetli bir adam olduğumu şıp diye anladın. Bununla da kalmadı yine her tarafından zeka fışkıran kısacık bir cümle ile ipliğimi pazara çıkartarak beni ifşa ettin.

Böyle büyük bir zeka karşısında yapılabilecek tek şey saygı ile eğilmektir.

Reverans...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Yahu Lucas, sen benim ne demek istemediğimi gayet iyi biliyorsun. Allahını seversen, demogoji yapma yahu. İlaç için bir tane şiddeti öven mesajımı bul çıkar. Suça bulaşan, insan öldüren silah kullanan her kimse cezasını alsın... Almasın mı dedik? Ne zaman dedik? Nerede dedik? Ayıptır yahu.
    İyi de adamlar silah bırakmak için şart koşuyorlar, şartlarından biri de yargılanmamak.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pkk leşleri için tören yapılıp, bölücü (!) sloganlanlar atılmasını hazmedemiyorum ...
    ben uluderede ölenler için zerre kadar üzülmüyorum, evinin önünde oturan, kanunları çiğnemeyen adamlar ölmedi, belki sırf o yüzden bugün ağır silahlarla adamlar gün ışığında sınırı geçebildi, insansız uçaklar tu kaka oldu, sonuçta olan MEHMETÇİĞE oldu ...
    el kaide amerika da avrupada neyse pkk da benim için öyle, sizler için de öyle değil mi? öyle değilse neden bir sürü asker hain pusularda şehit oluyor ...
    ben bu düşüncelerimle böyle demokrasi olmaz olsun diyebilirmiyim? böyle demokrasi dünyanın neresinde var diye sorsam cevabı ne olur, el kaide amerikada böyle şeyler yapabiliyor mu? pkk burada yapıyorsa demek ki el kaide gibi bir örgüt değil ki izin veriliyor ... o zaman ona izin verenleri sorgulamak lazım değilmidir ? madem izin veriyorsunuz neden askeri karşılarına dikiyorsunuz, burada bir ikilem yok mu ?
    Pkk militanlarının ciddi bir kısmı bu ülkenin vatandaşı.
    Ayrıca güneydoğu'da ciddi bir sempatizan kitlesi var.

El-Kaide ile pkk arasındaki en büyük fark bu.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Allah rahmet eğlesin.şehitlerimize...
    böyle yas tutulası konu da bile siyaset yapılmış,inançlar konuşulmuş,hatta daha ileriye gidilmiş gülücükler atılmış.yazık diyorum sadece çok yazık.gencecik fidanların daha dökülen kanları soğumamış.millet hayatına olduğu şekilde devam ediyor.
    Onur Y. bunu beğendi.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de adamlar silah bırakmak için şart koşuyorlar, şartlarından biri de yargılanmamak.
    Of be Lucas... Adamların şartları suça bulaşmayanların (silahlı eylemlere katılmayanların) yargılanmaması. Hem pratikte bir şey değişmez ki, sen yargılamak istesen ne değişir. Silah bıraktıklarında Kürdistan'a (Kuzey Irak, hemen atlamayın) çekilecek militan olanlar. Zaten yargılayamazsın, yargılasan da ancak gıyabında yargılarsın. Kaldı ki benim önceliğim insan hayatı, insan hayatından daha değerli değil bence bu insanların yargılanıp yargılanmamaları.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eğlesin.şehitlerimize...
    böyle yas tutulası konu da bile siyaset yapılmış,inançlar konuşulmuş,hatta daha ileriye gidilmiş gülücükler atılmış.yazık diyorum sadece çok yazık.gencecik fidanların daha dökülen kanları soğumamış.millet hayatına olduğu şekilde devam ediyor.
    olurmu hüseyin abi, şehitler kimin umrunda, adam için önemli olan atatürk, erdoğanın yaptığı yanlışlar, adam amatör bir fotoğraf makinasıyla siyasi iki liderin el ele resim çekildiği fotorafın doğruluğuna inanabilen bir yaşlı, olgun kişilik..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pkk militanlarının ciddi bir kısmı bu ülkenin vatandaşı.
    Ayrıca güneydoğu'da ciddi bir sempatizan kitlesi var.

El-Kaide ile pkk arasındaki en büyük fark bu.
    ben Saddam zamanın önemli sayıda peşmergenin ülkemize yerleştiğini düşünüyorum, bunların durduğu yerlerde belirli şehirlerin etrafı, dolayısıyla tüm güneydoğu illerinde durum aynı değil, herneyse kim olurlarsa olsunlar nereden gelirlerse gelsinler ülkenin askeri ile savaşmaları normal mi? hem vatandaş olucan hem de askeri ölüdürücen, bu işte bir tezat yok mu sizce? bu nasıl vatandaşlık ben anlamıyorum, böyle vatandaş olmalı mı, bunlardan vatandaş olur mu tartışmak lazım belkide ...
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

bence o kadarda zekice yazmadım, ilk okul çocuğu bile kendi ülkesinde pusuya düşürülüp şehit olan askere nasıl bir hainin kurşun sıktığını bilir.. ve ona karşılık vermenin ne denli yanlış yada doğru olduğunu bilir.. bunu anlamak için siyasalcı, hukukcu, mühendis olmayla pek ilgisi yok.. bence cevap vermek için pek düşünme fırsatınız olmadı o yüzden aklınıza gelen ilk ve en basit savunmayı yazdınız, yinede saygı duyarım benim amacım kavga gürültü değil, yanlış yapan birisini uyardım ve hepten yanlışa düşmekteyiz..
    Zeki olduğunuz kadar da mütevazisiniz beyefendi...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    neyse...edit...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Zeki olduğunuz kadar da mütevazisiniz beyefendi...
    gidip tohum ayıklayın derim..

bırak kim neye inanıyorsa inansın.bu saatten sonra kimseye bir şey anlatamazsın.
    konu da nereye gelmiş.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Of be Lucas... Adamların şartları suça bulaşmayanların (silahlı eylemlere katılmayanların) yargılanmaması.
    şu an ister silahlı suça katılmış olanlar, isterse katılmamış olanlar suriye, iran, ırak da istediği gibi yaşayamıyor mu? avrupaya çok kolay iltica edip oranın vatandaşı olamıyorlar mı? oluyorlar ... neden illa askerle savaşıyorlar, gitsinler saydığım yerlerde yaşasınlar, oralarda da onlarla aynı dili konuşan insanlar var, teröristliği meslek edinmiş olmasınlar? çünkü hepsi ülkemizden değiller, içlerinde iranlılar, suriyeliler, ıraklılar da var, bu da enteresan değil mi?

gidip tohum ayıklayın derim..
    Al bir zekice cevap daha... Seninle başa çıkmak imkansız.
    qsTah bunu beğendi.

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Doğru-yanlış,haklı-haksız hiçbir Kürt vatandaşımızın siyasi yada sistematik hataları kendilerine sebep sayıp destek vererek; hiçbir Türk vatandaşımızında sapla samanı karıştırarak duygusal tepkilerle farkında olmadan hainlerin ekmeğine yağ sürüp pkk terörünün bir fikre, bir halk hareketine dönüşmesine katkıda bulunmamasını temenni ederek şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.
    otopsici bunu beğendi.

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an ister silahlı suça katılmış olanlar, isterse katılmamış olanlar suriye, iran, ırak da istediği gibi yaşayamıyor mu? avrupaya çok kolay iltica edip oranın vatandaşı olamıyorlar mı? oluyorlar ... neden illa askerle savaşıyorlar, gitsinler saydığım yerlerde yaşasınlar, oralarda da onlarla aynı dili konuşan insanlar var, teröristliği meslek edinmiş olmasınlar? çünkü hepsi ülkemizden değiller, içlerinde iranlılar, suriyeliler, ıraklılar da var, bu da enteresan değil mi?
    Bence değil.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bence değil.
    siz askerlik yaptınız mı? ya da güneydoğuda bulundunuz mu merak ediyorum ...

ben ağrı patnos ve tunceli ovacıkdaydım, ayrıca van şehir merkezinde de sık sık bulunuyorum, ben terör yüzünden mağdur durumda pekçok vatandaş biliyorum, önceden hayvancılık yapan, toprakları olan kişilerin şu an okullarda kazancılık, kapıcılık, temizlik yaptığını biliyorum, neden? çünkü o topraklar artık güvenli değil !!!
    magazin programlarında paraları saçan saçma sapan insanları kinle izleyen bir sürü genç de biliyorum ...
    bence herkes haklı, ancak sorun apaçık terörde, çözüm de 2012 yılında dağa çıkmak da değil ... kimle çarpıştıklarını sanıyorlar merak ediyorum, belki kardeşi belki kapı komşusu o yeşil elbisenin içindeki ... fabrika kurarsın gider kurşunlarlar, öğretmen gönderirsin kaçırırlar, yol yaparsın geçenleri bombalarlar, ne istiyorlar, halk cahil kalsın, oralarda büyük modern şehirler gibi olmasın, oralara benzemesin ...
    bu konu sabaha kalmaz, silinir görürsünüz ...
    nezih77 ve qsTah bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)