Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Atatürk'süz 'Hatıra para' tedavülde

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek demokrasi şudur ki;
    Atatürk ve değerlerine bağlı kişilerin iktidar olması durumunda
    sizlerin biz bu değerlere bağlı olmak istemiyoruz demenizi normal karşılayıp
    o şekilde yaşam hakkınızı savunması ve imkan yaratmasıdır.
    senin demokrasi tarifine tükürem.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçek demokrasi şudur ki;
    Atatürk ve değerlerine bağlı kişilerin iktidar olması durumunda
    sizlerin biz bu değerlere bağlı olmak istemiyoruz demenizi normal karşılayıp
    o şekilde yaşam hakkınızı savunması ve imkan yaratmasıdır.
    Katılıyorum. Ben de şahidim, Kemalist iktidarlarda her zaman başkalarının değerlerine saygı ve özen gösterilmiş, onların yaşam hakkı savunulmuş ve korunmuştur netekim...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay şu:

İnönü'nün resmi olan para hariç diğerleri sınırlı sayıda basıldı, üzerinde yazan değerin 50-100 katı arasında fiyatlarla özel hatıra parası olarak "satıldı"; normal para gibi tedavüle çıkmadı. Bu "Türkçe Olimpiyatları" parası 1 milyon adet basıldı, 1TL olarak kullanılabiliyor.

Paranın ön yüzüne hayatta olmayan devlet büyüklerini neden basalım? Ben Erbakan'ın parada olmasını istemem, başkası Ecevit'in olmasını istemez. Para basma yetkisi sadece devlete ait, bu para da devletin cemaati açıkça desteklediğini gösteriyor.
    ilk mesajın basılan paranın adediyle mi alakalı?
    yoksa çuvalladığını farkedince sarıldığın dal mı o?
    çuvallamana da lafım yok, olabilir, yanlış anlayabilirsin, haybeye gaza gelebilirsin.
    ama insanları türkiye'nin arena olmasına davet etmen haddini aşan söylem.
    adamsan özür borçlusun,
    bana değil ülke barışına.
    "yurtta sulh, cihanda sulh"a

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    cumhuriyetin 75. yılında basılan paraların arkasında 75.yıl logosu yer alıyordu.

zamanındada yapıldı, direk basının hedef kitlesisiniz,
    hemen bi manşet ondan sonra yarışın..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    belli ki bazı dönemlerden bu yana süre gelen bir uygulama
    normal karşılamak gerek

ama sayın bakanımız öcalana ev hapsi verilebilir açıklaması yapmış
    geçenlerde de herona rakip yerli insansız hava aracı üreten şirketin patronunun oğlunun boğazı kesilmişti evde
    bunları hiç görmüyor muyuz acep?
    doğru ya; komple terorisi bunnar
    safakk bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Fırat ve benzeri sığ düşünceli Atatürk sado mazoları Atatürk elden gidiyor laiklik elden gidiyor bişeyler elden gidiyor ama neyin gittiğinide bilmeyen uhrevi bi pelesenk düşünceye kapılmış gidiyolar...

yahu şu adamın düşüncelerini fikirlerini özünü önemseyin biraz...kahrolası fotosu hayatımın her anında büst olarak para olarak bir şekil olarak karşıma çıkmak zorunda mı...

Atamızı istediğiniz yerinizde saklayın...içinizde kalbinizde veya her nerde olursa olsun...ama biraz da beyninizin içinde mantık lobunun oralarda olsun...

bu Atatürk bağımlılığı bence ruh hastalığı gibi bişey...tedavi olunması gereken bir durum...Aha Atam orda yok burda yok önceden ebemizin örekesindeyken şimdi bu hükümetaldı götürdü falan hissiyatlarını ısrarla anlamıyorum...

bu Atatürk sado mazolarına olm bak git diyorum...

5500 yıllık dilimize cemaat sahip çıkmışsa bu siz Atatürke fikir anlamında değilde cismen sığınan aczlerin ayıbı değil mi...

Atatürk Tanrı değildir...Atatürk Yüce değildir...parada büstde vs bir maddenin üstünde olması bir şey anlam ifade etmez...

Atatürk sadece bir halk kahramanı ve başarılı bir komutandır...sadece bu...

sizin kafanız USSR ve Kuzey Kore kafası..olm çıkın şu moddan artık...hükümete vurayım diye Atatürkü kullanmayın faşo düşüncelere alet etmeyin bari...
    Güzel Şale, bY_aLp ve sarıdev bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk mesajın basılan paranın adediyle mi alakalı?
    yoksa çuvalladığını farkedince sarıldığın dal mı o?
    çuvallamana da lafım yok, olabilir, yanlış anlayabilirsin, haybeye gaza gelebilirsin.
    ama insanları türkiye'nin arena olmasına davet etmen haddini aşan söylem.
    adamsan özür borçlusun,
    bana değil ülke barışına.
    "yurtta sulh, cihanda sulh"a
    Haberin ilk cümlesi:
    "Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için 10. yıla özel çıkarılan madeni bir liradan Atatürk resmi çıkarılarak 1 milyon adet basılması ve alışverişte kullanılması yurttaşların tepkiye neden oldu."

Ben ne demişim?

"İnönü'nün resmi olan para hariç diğerleri sınırlı sayıda basıldı, üzerinde yazan değerin 50-100 katı arasında fiyatlarla özel hatıra parası olarak "satıldı"; normal para gibi tedavüle çıkmadı. Bu "Türkçe Olimpiyatları" parası 1 milyon adet basıldı, 1TL olarak kullanılabiliyor."

Adamsan "yanlış anlamışım" de.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırat ve benzeri sığ düşünceli Atatürk sado mazoları Atatürk elden gidiyor laiklik elden gidiyor bişeyler elden gidiyor ama neyin gittiğinide bilmeyen uhrevi bi pelesenk düşünceye kapılmış gidiyolar...

yahu şu adamın düşüncelerini fikirlerini özünü önemseyin biraz...kahrolası fotosu hayatımın her anında büst olarak para olarak bir şekil olarak karşıma çıkmak zorunda mı...

Atamızı istediğiniz yerinizde saklayın...içinizde kalbinizde veya her nerde olursa olsun...ama biraz da beyninizin içinde mantık lobunun oralarda olsun...

bu Atatürk bağımlılığı bence ruh hastalığı gibi bişey...tedavi olunması gereken bir durum...Aha Atam orda yok burda yok önceden ebemizin örekesindeyken şimdi bu hükümetaldı götürdü falan hissiyatlarını ısrarla anlamıyorum...

bu Atatürk sado mazolarına olm bak git diyorum...

5500 yıllık dilimize cemaat sahip çıkmışsa bu siz Atatürke fikir anlamında değilde cismen sığınan aczlerin ayıbı değil mi...

Atatürk Tanrı değildir...Atatürk Yüce değildir...parada büstde vs bir maddenin üstünde olması bir şey anlam ifade etmez...

Atatürk sadece bir halk kahramanı ve başarılı bir komutandır...sadece bu...

sizin kafanız USSR ve Kuzey Kore kafası..olm çıkın şu moddan artık...hükümete vurayım diye Atatürkü kullanmayın faşo düşüncelere alet etmeyin bari...
    Mete abi,

Bi yürü git allasen...

Motosikleti
    Fırat...Atatürk olmasaydı şimdi buralar Constantınapolıs olacağıdı...belkide AB de olacağıdık...ne malum hayırlara vesile olduğu ... iyi laikliği getirdi bizde ne güzel dinsiz olduk...senin ateist olmanın baş sorumlusu aslında bu laiklik...sana bu fırsatı sunan o tabi çok şey borçlusun...hükümet tabi tukaka...

şaka bir yana bu saçma madeni paradaki ata sevdasını bırakında Sabetayizmi araştırın...Atatürk sabetaymıydı değilmiydi bunları araştırın...
    bY_aLp ve sarıdev bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Kominizm paranoyası bitti, darbe paranoyası geçti şimdi kemalist paranoya mı var? O paranoya değil, rüzgarın tersten esip eldeki milyar dolarcıkların ve gücün gitme korkusudur..
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin demokrasi tarifine tükürem.
    Ankarada olmaktan herhalde
    tükürme alışkanlığı Melih Gökçekten mi ?

Bu ne ki şimdi
    biri de demiş zamanında değelere saygı gösterildi filan
    ben de iktidar destekçilerinin içinde akılla haraket edenler var sanıyor tartışırız diye seviniyordum

DYP ANAP vs vs Kemalist iktidar mı
    Geçmiş uygulamlarla ilgili tek kelime konuştuk mu
    Tam demokrasi tarifi mi yaptım
    Hırslanmayın sakin olun artık mağdur değilsiniz.
    Zippo's ve dreamkiller bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Ben sizin halk kahramanı anlayışınızı yerim
    ATATÜRK ü bilişinizi severim
    Sizin birkaç ömür daha yaşayıp anlayamayacağınızı sizin gavurunuz anlamış
    bakın aşağıda sizede anlatıyor.
    yorun küçük beyninizi anlamaya çalışın sizde..

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:16 ----------

Ankarada olmaktan herhalde
    tükürme alışkanlığı Melih Gökçekten mi ?

.
    Hiç sanmıyorum,
    bence tamamen ZAVALLILIKTAN,
    kapasite okadar zorlama )
    arca94 ve muhozo bunu beğendiler.

Motosikleti
    en çokda popomla güldüğüm şey şu Anıtkabir Ziyaretleri...

Anıtkabire gidip saygı duruşları falan kendinizi ahmak gibi hissetmiyorsunuz...aklıma hemen Kuzey Blok ülkeleri geliyor..Bolşevik ihtilali geliyor...ülkeleri ülke yapan o heykeller yapılarmı yoksa...vay be...

çocuklarımızı birer asker gibi okulun önünde dikip bağırtmalar da cabası...asker toplumlarında savaş toplumlarında bu tarz kahramanlar yaratmak şart...birilerine tapacaksak bu tapma derecesinde bağlanacaksak ilk hükümdarımız Büyük Hun İmparator Teomoana tapabiliriz...veya Osmanlı Devleti Kurucusu Osman Gaziye hatta babası Ertuğrul Gazinin bizim için çok şey ifade etmesi gerekmiyormu...bizim aslında atamız onlar...

Gürol Abi hemen beyin yüzölçümünü ölçüp oranı belirledin... Beyin Kadastrocusumusun... hadi ben bi Karaburuna gideyim az kafa dağıtayım...küçük beynim oksijen alsın azcık...

...
    bY_aLp ve sarıdev bunu beğendiler.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberin ilk cümlesi:
    "Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için 10. yıla özel çıkarılan madeni bir liradan Atatürk resmi çıkarılarak 1 milyon adet basılması ve alışverişte kullanılması yurttaşların tepkiye neden oldu."

Ben ne demişim?

"İnönü'nün resmi olan para hariç diğerleri sınırlı sayıda basıldı, üzerinde yazan değerin 50-100 katı arasında fiyatlarla özel hatıra parası olarak "satıldı"; normal para gibi tedavüle çıkmadı. Bu "Türkçe Olimpiyatları" parası 1 milyon adet basıldı, 1TL olarak kullanılabiliyor."

Adamsan "yanlış anlamışım" de.
    söz konusu haberde sana ait tek cümle şu khutuck;
    "Atatürk'ü çıkarttılar paradan, yerine cemaat şenliğini koydular..."

buna rağmen bunca şahit huzurunda aksini iddia edip basılan paranın adediyle ilgili eleştiri yaptığını ve benim yanlış anladığımı inatla iddia ediyorsan adamlık bizde kalsın, yanlış anlamışım.
    benimle sidik yarıştırma khutuckcan;
    memleketi arenaya çevirmeye davet etmek senin minik sidik yarışı oyunlarını aşan çok tehlikeli bir söylem.
    sarıdev bunu beğendi.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Biz sadece Atatürk'ü anlayabilseydik te, zararı yok paranın üzerinde resmi olmayaydı. En azından bugün bu durumda olmazdık.
    dreamkiller bunu beğendi.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  siyaset içerikli mesajlar
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)