Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ölsek Gelirdiniz Belki.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ölürsek belki gelirler;

Okuyanların arasında polis olan varsa k.bakmasın en baştan.
    Oldum olası polisleri sevmem hatda son yaşadaığım olaydan sonra ( dün gece )
    nefret eder oldum.

Gelelim mevzuya:
    Gece evde oturuyorum 22:30 suları teras katında oturmaktayım çatıdan garip garip
    sesler gelmeye başladı kedidir dedim aldırmadım 5 10 dakka geçmedi bu seslerin insan adımı olduğunu anladım
    konuşma sesleride duyulmaya başladı dedim bir bakayım kapıyı açtım çatıya çıkıcam
    ama gördüğüm olaydan sonra çıkmaya tırsdım açıkcası bizim ve karşı komşunun kapısının dürbünlerine
    bant yapıştırılmış yerde çok ufak bir kan vardı ve merdiven vardı çatıya çıkış yolunda bu merdiven binada hiç yokdu bina
    sakinlerinden biride değildi.
    Çıkmak istemedim çünkü ney ile karşılaşcağımı bilmiyordum karşı komşu ve biz aile olarak biraz panik olduk
    hemen telefona sarıldım 155 i aradım durumu aynen anlatdım

Memur; Buyrun
    Ben ; iyi akşamlar kolay gelsin böle böle bir durum var.
    Memur;Ekip yönlendiriyorum
    Ben;Teşekkür ederim iyi çalışmalar

Aradan tam 25 dakika geçti ne polis ne bir haber öle bekliyoruz..
    Tekrar aradım 155'i ekip göndercektiniz dedim böle böle dir durum var
    Ekip gelmedi ben yönlendirdim ama tekrar irtibat kurayım 10 dakika orada olurlar dedi.
    tamam ama çatıda biri var acele ederseniz sevinirm dedim. Çat telefonu kapadı.

gece boyu gene ne gelen ne giden sinir stres haf safhada sonra yapcak bir şey yok diyerek
    yanıma aldım bi zopa çıkdım yukarı çatıya ney ile karşılaşcam hiç bir fikrim yok ama kimse yokdu bu seferde yukarda
    çatının kapağı açık bir kaç tuğla düşmüştü yukarı uzatdım kafamı kimse yok dedim iyi rahat uyicaz gece her halde yan binaya geçtiler
    binalar dib dibe ve çatı mesefeleri aynı çünkü.

Şimdi sorarım ben;

- Her köşe başında kimlik sorup kraldan çok kralcılık yapan polis
    - Suçsuz öğrencileri joblayan biber gazı sıkan polis
    - Her türlü rüşveti alan polis (Hepsi değil ama neyin ne olduğunu herkez biliyor)
    - NEREDELER ARADIĞIMIZDA GELMESİ İÇİN BİZİM İLLA ÖLMÜŞ YADA YARALANMIŞ OLMAMIZMI GEREKLİ.
    ya orda bir hırsız ya tecavüzcü olsaydı ya terör suçlusu olsaydı bize veya komşulara zarar verseydi?

bunları şunun için yazdım başınıza bu tarz bir durum gelirse aramayın polis falan kendi
    işinizi kendiniz görün zaten gelen giden olmuyor.
    sessizsakin ve Güzel Şale bunu beğendiler.
    Asayiş berkemal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Diyecek hiç birşey yok çok geçmiş olsun size birşey olmamış ya ona şükür

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadas aynisi bir bayan arkadasa oldu. Alt daireye hirsiz girmis.40 dkk beklr kimse yok.
    Memur zaten kacmistir acele etmeye gerek yok demis telefinda. Kiz daireye girince kaipinin arkasindan cikip kacmis herif.
    Oanda hersey olabilirdi.
    Bu neyin zihniyeti.

Bikac sene once bir kavga meselesinden dolayi sahilde bir yalidan karakolu arayip hirsiz var dediklerinde 5dkk icinde 3 araba geldi ve ben o an anladimki nereden arandigi cok onemli. Gerisi bos.
    Bu memlekette devletin tum imkanlari parasi olana. Digerlerinede keyifleri isterde zahmet ederlerse belki...
    Cok gecmis olsun. Riske girmemek en akillicasi olmus.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Evinizde pompalı av tüfeği yada havalı tabanca bulundurun..en azından kendinizi güvende hissedersiniz.çokta korkarsanız 2 tane sallarsınız havaya,ondan sonra çatıdaki zaten topuk olur yakayı ele vermemek için.
    Geçmiş olsun.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim evde bir pompalı bir çifte birde otomatik tüfek var 1 tanede tabanca aklı olan yaklaşmaz

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değilde konuya odaklanın adamlar ne yapmış olabilir çatıda birini öldürüp oraya saklamasınlar? kapı gözlerini bantlamanın nedeni: oradan başkasının görmesini istemeyeceği birşeyi geçirmeye çalışmaktır bence.Sen bi çık çatıya bacaların orayı bi kontrol et bence.Hadi Mt bu olayı aydınlatalım
    Başka bir teori:
    Binada oturan 3-5ergen, çatıda kafayı çekmeye çalışmış olabilir.Komşulara gözükmemek içinde kapı gözlerini bantlamışlardır.Yerdeki kanda elindeki yaradır.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde konuya odaklanın adamlar ne yapmış olabilir çatıda birini öldürüp oraya saklamasınlar? kapı gözlerini bantlamanın nedeni: oradan başkasının görmesini istemeyeceği birşeyi geçirmeye çalışmaktır bence.Sen bi çık çatıya bacaların orayı bi kontrol et bence.Hadi Mt bu olayı aydınlatalım
    Başka bir teori:
    Binada oturan 3-5ergen, çatıda kafayı çekmeye çalışmış olabilir.Komşulara gözükmemek içinde kapı gözlerini bantlamışlardır.Yerdeki kanda elindeki yaradır.
    Panpa o aklıma geldi zaten eve gidince detaylı bir arama yapıcam. Çatıyı tek biz kullanıyoz binada bir şey bırakırlar bizim başımız yanar lan
    Asayiş berkemal

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben maganda falan değilim.. tüfeğim ruhsatlıdır... ben böyle durumlarda havaya yada ayak diplerine ateş etmeyi tercih ediyorum.. hatta uzun yola ailem ile çıkarken tabancamı yada tüfeğimi bagajıma koyuyorum... öldürmek için değil kendimim korumak için.. ailemi korumak için.. 2 sokak ötemde eve giren hırsız 22 yaşındaki kardeşimizi öldürdü 5 sene önce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Uploaded with ImageShack.us
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Yahu arkadaşım Faruk
    verilmiş sadakan vaqrmış
    ya o polisler sen çatıya çıktığında geleydiler??
    mazallah seni vurup iş yaptım diye kasılırdı ortalıkta,
    ne arabın yüzü nede şamın şekeri
    boşver dokunma polise nöbetini bitirsin işini geçirsin maaşını kapsın
    memlekete yiyici lazım.
    zeda3000 ve Ufuk İnkaya bunu beğendiler.

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşım Faruk
    verilmiş sadakan vaqrmış
    ya o polisler sen çatıya çıktığında geleydiler??
    mazallah seni vurup iş yaptım diye kasılırdı ortalıkta,
    ne arabın yüzü nede şamın şekeri
    boşver dokunma polise nöbetini bitirsin işini geçirsin maaşını kapsın
    memlekete yiyici lazım.
    memlekte yicek bir şey kaldımı ya ampül yedi bitirdi bizi varsa bize nasiplenek
    Asayiş berkemal

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memlekte yicek bir şey kaldımı ya ampül yedi bitirdi bizi varsa bize nasiplenek
    Olmazmı yahu bak konu bile açılmış
    buyur burada http://www.motosiklet.net/forum/konu...-ucabilir.html

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Yıllar önce, kapımın önünde çocuğun biri, bi kızın boğazına bıçak dayamıştı evden çıktığımda... ben yokmuşum gibi kızı tehdit etmeye devam etti... ya benimle gelceksin yada burda doğrarım seni demekteydii...

Arkadaşım napıyosun filan desem belki sırf o yüzden bıçaklayacak kızı.. gözü dönmüş...

Yanlarından geçerken birşey yapmadım. görmezden geldim. köşeyi döner dönmez polisi aradım...

Çocuk ve kız tam yarım saat benim kapımın önünde kavga ettiler. kız bırak gideyim... çocuk benimle gelmiceksen kesicem seni...

Dayanamayıp çocuğa seslendim... kız çocuğun boşluğunu yakalayıp kurtuldu elinden ve koşmaya başladı bi yöne... çocuk ta peşinden...

Onlar gittikten sonra moralim bozuldu çok feci... yarım saatten fazla olmuştu ve polis gelmemişti... halbuki karakol 2 sokak aşağıda!!!!

Eve girdim geri... ben eve girdikten 45 dakika sonra bir polis arabası geldi evin önüne... sirenlerini açtı öyle duruyor... çıktım...

Bıçaklı bi olay varmış arabanın camını açarak...

Evet dedim... tam 1 saat önce koşarak şu sokağa doğru gittiler...

Tamam dedi memur... penceresini kapattı ve gazladı ...

Bana polis ve adalet sistemi demeyin ...

Şu ülkede bütün polis teşkilatını kapatsan bile, suç oranı en fazla %5, bilemedin %10 artar...

Yukarda bazı arkadaşlar, polislerin aralarında düzgün karakterlilerin olabileceğini belirtmiş...

Ben buna inanmıyorum...

Öyle karakterli birisi, o meslekte, o meslektaşlarıyla uzun süre devam edemez bence...
    -------------------------------------

Olmasın diye umut ediyorum ama, bir gün adalet sistemine ihtiyaç duyarsam, güveneceğim adalet sistemi polis ve adalet bakanlığı olmayacak büyük ihtimalle....

Çünkü polis, d*tü'nü korkutana, adalet sistemi cebini doldurana çalışıyor ...
    !?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polislerin hepsi böyle demem yanlış olur ancak %99,9 u kendine ve zenginlere çalışıyor

şu memlekette hırsızdan çok polisden hukukçudan korkar oldum. artık polisler halkı hırsızdan koruyacağı yerde hırsızı halka karşı koruyor. aynı durum teröristler içinde geçerli.

hele birde kanunları kendilerine göre cımbızla çekip don lastiği gibi esneterek nasılda kendilerine çıkar sağlıyorlar yaz yaz bitiremem.

polislerinde hukukçularında aldığı maaş haram! biz vergilerimizle adamların maaşını ödiyelim. ama adamlar ne çalınan motosikletimizle ne evimize giren hırsızla ne de başka suçlarla ilgilenmesin. bu nasıl adalettir! sonra insanlar neden silahlanıyor neden adam yaralama olayı ayyuka çıktı vs vs diye medya o çok yüksek seviyesiyle bu konuları tartışsın! o programlarda bu konuları tartışanlardan birininde totoşu yesinde bu ülkede adalet yok herkes kendi adaletini sağlamaya çalışıyor desinde görelim...

kısaca kendilerine hukuk bize gelince guguk!
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce, kapımın önünde çocuğun biri, bi kızın boğazına bıçak dayamıştı evden çıktığımda... ben yokmuşum gibi kızı tehdit etmeye devam etti... ya benimle gelceksin yada burda doğrarım seni demekteydii...

Arkadaşım napıyosun filan desem belki sırf o yüzden bıçaklayacak kızı.. gözü dönmüş...

Yanlarından geçerken birşey yapmadım. görmezden geldim. köşeyi döner dönmez polisi aradım...

Çocuk ve kız tam yarım saat benim kapımın önünde kavga ettiler. kız bırak gideyim... çocuk benimle gelmiceksen kesicem seni...

Dayanamayıp çocuğa seslendim... kız çocuğun boşluğunu yakalayıp kurtuldu elinden ve koşmaya başladı bi yöne... çocuk ta peşinden...

Onlar gittikten sonra moralim bozuldu çok feci... yarım saatten fazla olmuştu ve polis gelmemişti... halbuki karakol 2 sokak aşağıda!!!!

Eve girdim geri... ben eve girdikten 45 dakika sonra bir polis arabası geldi evin önüne... sirenlerini açtı öyle duruyor... çıktım...

Şu ülkede bütün polis teşkilatını kapatsan bile, suç oranı en fazla %5, bilemedin %10 artar...

Yukarda bazı arkadaşlar, polislerin aralarında düzgün karakterlilerin olabileceğini belirtmiş...

Ben buna inanmıyorum...

Öyle karakterli birisi, o meslekte, o meslektaşlarıyla uzun süre devam edemez bence...

Olmasın diye umut ediyorum ama, bir gün adalet sistemine ihtiyaç duyarsam, güveneceğim adalet sistemi polis ve adalet bakanlığı olmayacak büyük ihtimalle....

iskenderunda polis harika çalışıyor telefon et 5-10 dakikada en fazla geliyorlar birazda yönetimle alakalı baştaki git derse mecburen anında geliyorlar en basit olayda bile anında polis gelmesi gerçekten çok güzel adamlar hiç salla gitmeyelim yapmıyor teşekkürler iskenderundaki tüm polislere...

Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben buna inanmıyorum...

hocam böle bir kaç olay daha yaşadım bakma belki vardır dediğime bende inanmıyorum adam gibi polis olduğuna paran varsa adalet var bu ülkede

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmazmı yahu bak konu bile açılmış
    buyur burada http://www.motosiklet.net/forum/konu...-ucabilir.html
    bunu okudum yuh dedim zeten laf yok.
    Asayiş berkemal

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Kadir'im sen aradığında bir saat sonra gelmişler
    ben Van için konuşuyorum diğer illeri pek bilmem
    burada 155 i aradığımda en fazla 1.5 dakika içinde direk geliyor polisler
    bu polisin işini iyi yaptığından değil her 1-3 sokakta 1 devriye aracı mevcut
    neredeyse vatandaştan çok polis var
    ama suç oranı en yüksek şehirlerden biri Van
    yani polisin 1.5 dakika içinde gelmesi bişey ifade etmiyor
    polislerin olması da bişey ifade etmiyor
    çünkü kanun yanlış kardeşim
    polisin yerinde olsam bende gelmem niye mi?
    sen hırsızı yakaladın kanun eğer biri şikayetçi olmazsa adamı serbest bırakıyor
    ee arıyon 155 i ihbar ediyon şikayetçimisin
    sıkıysa şikayetçi ol kanun senide korumuyor adamın yakınları gelip seni oyma ihtimali var
    ee ortada şikayetçi yok polis sabaha kadar uğraştığıyla kalıyor
    ondan sonra ne uğraşacam sabaha kadar kardeşim diyip gelmiyor
    Güzel Şale bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kisisel silah tasimak bu isin cozumu degil. Bugun nefsi mudafa icin kullanilan o silah yarin sinir aninda cok farkli sebeplerden kullanilabilir. Hic birimiz profesiyonel polis filan degiliz. Sahsen Turkiyede daha yeni yeni maganda kursunlari azalmaya baslamisken canlandirmanin alemi yok.

Ama polis in 25 dk degil 5 dk geciktirmeden gelmesi lazim. Essek yuku ile vergi aliyorlar, Yunuslar da en iyi motorlar var, polisimiz en iyi otomobili ve silahi kullaniyor. Olay aninda telefon acip gelmiyorlar ise yapacak olana birakacaklar o meslegi.

Bu arada dip not, av tufegini ruhsatli sahi olsa nefsi mudafa da kullanir iseniz mahkede suclu sayilabilirsiniz. Tasima yada bulundurma ruhsati ile av ve spor silah ruhsati ayni degildir. Saka amacli bos Av tufegini birine dogrultsaniz ve sizden sikayetci dahi olsa ciddi bir ceza alabilirsiniz.

O yuzden silah degil kanun ile isi cozmek lazim. Ama once Polisin gorevini yerine getirmesi lazim. Malesefki cok gormezlikten geliyorlar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisisel silah tasimak bu isin cozumu degil. Bugun nefsi mudafa icin kullanilan o silah yarin sinir aninda cok farkli sebeplerden kullanilabilir. Hic birimiz profesiyonel polis filan degiliz. Sahsen Turkiyede daha yeni yeni maganda kursunlari azalmaya baslamisken canlandirmanin alemi yok.

Ama polis in 25 dk degil 5 dk geciktirmeden gelmesi lazim. Essek yuku ile vergi aliyorlar, Yunuslar da en iyi motorlar var, polisimiz en iyi otomobili ve silahi kullaniyor. Olay aninda telefon acip gelmiyorlar ise yapacak olana birakacaklar o meslegi.

Bu arada dip not, av tufegini ruhsatli sahi olsa nefsi mudafa da kullanir iseniz mahkede suclu sayilabilirsiniz. Tasima yada bulundurma ruhsati ile av ve spor silah ruhsati ayni degildir. Saka amacli bos Av tufegini birine dogrultsaniz ve sizden sikayetci dahi olsa ciddi bir ceza alabilirsiniz.

O yuzden silah degil kanun ile isi cozmek lazim. Ama once Polisin gorevini yerine getirmesi lazim. Malesefki cok gormezlikten geliyorlar.
    adam elinde silah tutarken ya da bıçak sallarken kanun kitap aklına gelmiyor insanın kanunda bir yere kadar insan her zaman tedbirli olmalı ben herkes eline silah alıp gezsin demiyorum ama Allah gerek etmesin birgün hayatımızıda kurtarabilir

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Çocukluğum TRT'de 911'in ihbarlara nasıl anında müdahale ettiğini izlemekle geçti, akranlarım hatırlayacaktır.
    Ama 112'nin 155'in telefonlarının açılmadığını, 112den ambulans isterken, telefondaki sesin bana başka bir hastanenin numarasını vermeye çalıştığını görerek büyüdüm.
    Gençken yaşadığım 3-5 polis-karakol deneyimim de memlektte işlerin nasıl yürüdüğünü anlamaya yetti.
    Artık 30lu yaşlarda, kendi güvenliğimi kendimin sağlamak zorunda olduğunu, işimin bu üç haneli telefonlara kalmaması için dua etmekten başka elden birşey gelmeyeceğini biliyorum. Herkese bol bol şans diliyorum, ihtiyacımız olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sırf bu sistemde güçlü olmak için tekrar üniversite sınavına girip hukuk okumaya niyetliyim.Diploması bulunsun,işe yaradığı yerler oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben maganda falan değilim.. tüfeğim ruhsatlıdır... ben böyle durumlarda havaya yada ayak diplerine ateş etmeyi tercih ediyorum.. hatta uzun yola ailem ile çıkarken tabancamı yada tüfeğimi bagajıma koyuyorum... öldürmek için değil kendimim korumak için.. ailemi korumak için.. 2 sokak ötemde eve giren hırsız 22 yaşındaki kardeşimizi öldürdü 5 sene önce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

http://img42.imageshack.us/img42/5007/sam0715y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Aga hemen ardında tıraş bıçağı var yerde Ne alaka?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)