Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ehliyetini kasaptan mı aldın lafı gerçekmiş harbi içeri buyrun arkadaşlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Bugün A2 ehliyet için bir kaç sürücü kursu ile görüştüm bir tanesi beni öyle bir şaşırttı ki ne diyeceğimi şaşırdım. Konuda bahsi olan kurs diğer kurslara göre 100 tl daha az kurs ücreti aldığını söyledi şahsen biraz daha ucuza kayıt olacagımı düşünmem (geçici süre) mutlu etti beni ama adama abi kaç saat direksiyon dersi veriyorsunuz dediğimde koca bir duvara çarpmış gibiydim yanıt şu " biz direksiyon eğitimi vermiyoruz fiyatlarımız eğitimsiz kurs ücretidir" dedi o anda ben ağzım açık adamı izledim ve şunu söyledim abi acaba burası sürücü kursumuydu yoksa yanlış mı geldim :D yanıt yok! ben anlamadım bu işi şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Fiyatı 100 lira pahalı olan kurslardan da birkaç tanesi direksiyon dersi vermiyoruz derse, ona da şaşırmayın bence... Birçok "kurs"un kurs anlayışı öyle zira...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bir çok kurs A2 ehliyet için direksiyon eğitimi vermiyor.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motosikletler için birçok kurs bu şekilde çalışıyor. Şaşacak birşey yok.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    bizim arkadaşa motorun varsa öyle yazalım demişler (motorsikletleri arızalıymış)
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Benim hiç motor geçmişim yokken gittim. Kursun motorunu arazide verdiler. 3-5 tur attım sorunsuz. Sonra sınava girdim geçtim. Kendi motorum olmadığı için o gün epey dolanmıştım boş arazide . kursa 150 vermiştim

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben E sınıfı ehliyetimi alırken onlardan bana birşey öğretmesini istemedim...
    zaten kamyon sürmeyi biliyordum...
    o yüzden diğer kursiyerler 500-550 ye yazılırken ben 350 ye yazıldım...
    kursa da gitmedim...asıl sınavdan 1 hafta önce gidip döküntü otobüslerine alışmak için 1 tur attım o kadar...

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı 100 lira pahalı olan kurslardan da birkaç tanesi direksiyon dersi vermiyoruz derse, ona da şaşırmayın bence... Birçok "kurs"un kurs anlayışı öyle zira...
    Benim merak ettiğim birşey var o kazandıkları paraları vicdanları rahat harcaya biliyorlar mı? Kursların neredeyse bir çogunda eğitim sıfır hizmetde öyleler uyuşuklukta diz boyu ama gel gelelim ki iş para geldi işler tamamen değişiyor...

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    ben daha direksiyon dersi veren sürücü kursu görmedim. konuşmaya 10 taneden fazla yere gittim. direksiyon dersine en yakını "tanıdığımız biri var, kursumuzun yönlendirdiğini söylerseniz indirimli ücret uygular" cevabıydı.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok kurs A2 ehliyet için direksiyon eğitimi vermiyor.
    ama vermeleleri gerekmiyor mu sinan abi? sürücü kursu olan onlar

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    A2 ehliyetimi almak için başvurdugum yerde biz sadece kullanmayı bilenlere sertifika veriyoruz demişti...
    işine geliyorsa kullanmayı biliyorsan kayıt edeyim seni demişti...ona göre diğer yerlere göre daha az ücret alıyorlardı...
    ben o sıra motor arıyordum...kursa kayıt oldum motorumu da aldım...
    sınava kadar cok güzel kullanmayı öğrendim...girdim geçtim...

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı onursakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha direksiyon dersi veren sürücü kursu görmedim. konuşmaya 10 taneden fazla yere gittim. direksiyon dersine en yakını "tanıdığımız biri var, kursumuzun yönlendirdiğini söylerseniz indirimli ücret uygular" cevabıydı.
    saçlarımı yolmak üzereyim! :D tüm türkiye de kurslar ciddi ciddi bu halde ise vay halimize hani atomu parçalayacak kadar şey öğretsinler istemiyorum sadece üzerlerine düşeni yapsınlar be kardeşim

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Derslere gelmesek olmaz mı? işimiz gücümüz var..." diyen bizler değil miyiz?
    Olcay Avşar bunu beğendi.
    112ciyiz

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    wallahi ben a2 yi aha 15 gün sonra alacam mersinde hiç bir kurs direkson eğitimi vermeden kayıt yapmıyor hatta aldığı paranın içinde kurs parası dahil alıyor
    Sen kursa gitmesende o para hocalara gidiyor
    Sado

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Lafta eğitim veren kursların verdiği, "eğitim" olduğunu iddia ettiği şey bile yarardan çok zararı olan, sınavdaki formalite 20 saniyelik sürüşü sağlamasının dışında, genellikle kişinin ilerideki sürüş tarzı için de yanlış temel olan bir şeyken, hangisini savunsam bilemiyorum.

Neyse ki, vicdanlarından arınıp bu işi yapanlar(!) bizim kadar dert etmeyip rahatça kazanıp harcayabiliyorlar paralarını...

Kendi adıma konuşacak olursam ehliyetimi aldığım kurs da beklediğimden fazla ve iyi bir direksiyon eğitimi vermiş, ondan sonra kursla alakam olmasa da Gelişim'in direksiyon derslerine "yamanarak" orada da yeterli ve faydalı bir eğitim süreci geçirerek, birçok kişiden şanslı bir direksiyon eğitimi dönemi geçirmiştim.

Denetimsizliğin ve boşvermişliğin bu kadar ileri aşamalarda olduğu bir durumda, sadece kursa katılacakların inisiyatifinde sanki bu tip yerlere prim vermeyerek, işini düzgün yapan yerlerin ayakta kalmasını sağlayabilmek.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bu iş öyle garip ki 150tl ye de ehliyet kursu var 450tl ye de (a2 için)

150tl olanın kendi motosikleti bile yok. Genelde ya başka yerden öğren gel diyen yada bilmiyorsan kayıt mayıt yok diyen kurslar

450tl olanlar (izmirde belirli sürücü kursları için konuşuyorum) ciddi manada vitesli vitessiz dersleri veren teori derslerinde devamsızlığı ciddi takip eden kurumlarda vardı

Bense ortalama bir sürücü kursundan 300tl gibi bir ücrete sınırsız direksiyon dersi aldım. Aslında ders dediğim hocanın başımda bulunduğu süre hepsini toplasan 4 saat anca ederdi. Genelde motosikleti bana bırakır turala işte ya der giderdi adam. Sonra motosikleti de kursa ben geri getirirdim zaten koca kursda bi direksiyon eğitimi diye tutturan ben vardım gerisi sınavdan 1 gün önceki izdihamda ne kadar sürdüyse okadarla sınava girdi.

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yalan söyliyim hiç şaşırmadım. Ehliyet kursları Türkiye'de aracılık için var. Yani sizin için dosyanızı MEB'e gönderiyorlar. Bundan ötesini beklemek yanlış olur.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Adamlar biz direksiyon eğitimi veriyoruz , gidon eğitimi yok müfredatımızda derse de şaşırmayın

Yok bu memlekette hala bişeylere şaşıranların kalmış olmasına şaşırıyorum
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hayır abi benim anlamadığım, bu adamlara yasal bir yaptırım, denetleme vs. olmuyor mu ?
    Bu kadar rahat olmaları imkansız gibi geliyor bana.
    Adam gibi direksiyon eğitimi veren tek bir kurs gördüm şu ana kadar (a2 için).
    O da İzmir Alsancak'taydı...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    bende a2+b aldım hiç dreksiyona kursa falan gtmedim herkezle aynı parayı ödedim way anasınıı hemde dreksyonada kendi jawa style450ccmle grdm 900 tl para ödedim :(:(:( sene 2010

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)