Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

FSM Köprüsü'nde teker yapan motosikletli kazada hayatını kaybetti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, motosikletin ön tekerini kaldırarak gitmeye çalıştığı sırada kaza yapan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi.

Kaza, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde(FSM) gece saat 22.00 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre, 34 DSU 607 plakalı motosikleti kullanan ve ismi öğrenilemeyen sürücü, Ankara istikametinde motosikletin ön tekerini kaldırarak ilerlemeye çalıştığı sırada kaza yaptı.

Kaza sonrası motosiklet köprü üzerinde yaklaşık 250 metre sürüklenirken, sürücü ise köprü korkulukları ile bariyer arasına savrularak ağır yaralandı.

Köprüde görevli koruma polis ekipleri kazanın olduğunu görünce durumu sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiğini belirledi.

Kaza sonrası ikinci bir kaza yaşanmaması nedeniyle polis ekipleri köprüde önlem alarak trafiği tek şeritten sağladı. Polis ekiplerinin olay yerindeki incelemelerinin ardından sürücünün cansız bedeni ambulans ile olay yerinden kaldırıldı.

Kaza sonrası sürüklenen motosiklet de çekici yardımıyla bulunduğu yerden kaldırıldı. Polis ekipleri yolu tamamen araç geçişine açtı. Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/turkiye/fatih...0UG2rLEY0jiCUA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Topragi bol, mekani cennet olsun.

Motovlog olaylari yayginlasti, teker yapma sevdasi cok artti. Henuz youtube'un olmadigi zamanlarda universite zamanlarimda, bi motosiklet grubumuz vardi 17-18 kisilik. Kimsede teker yapma sevdasi yoktu.

Yazik vallahi yazik..
    espresso ve Atincozkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yani.

Ekşisözlükte de pek çok yorum yapılmış. Hata yaptı ve canıyla ödedi. Kendisinin bir youtube kanalı var mıydı acaba? Belki sürekli böyle kullanıyordu veya ilk defa denedi.

Özeleştiri olarak çok fazla hatalı süren, konumlanma, risk analizi yapmayan, hatta rahatsızlık yaratıo benim de sinir olduğum bir motosikletli güruhu var. Paketçi falan değil yanlış olmasın. Sivil, normal motorcular. Ve sayıca çoğunlukta. Yolda görünce ben sinir oluyorken diğer 4 tekerlilerden merhamet ve naziklik beklemek yanlış. Hatta konuyla ilgili "motosikletlilere sinir oluyorum" diye başlık bile açtım.
    Yazık. Allah rahmet eylesin. Anne-babası, sevdikleri ne haldedir kim bilir. Ne için öldü?
    Üzücü
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah be güzel kardeşim, su aletleri düzgün sürün. ananız babanız karınız cocugunuz derbeder oluyor sonra.

Allah rahmet eylesin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    FB gruplarında arkadaşın kim olduğu paylaşılmış. Allah rahmet eylesin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kazayla ön teker havalanıp kaza yapmadıysa bir doğal seleksiyon vakasıyla daha karşı karşıyayız. Allah rahmet etsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FB gruplarında arkadaşın kim olduğu paylaşılmış. Allah rahmet eylesin.

https://i.hizliresim.com/733z44r.jpg
    Allah rahmet eylesin.

İlan detayında apaçilik yapılmamıştır yazıyor...

Apaçilik yaparken öldün be üstad. Mekanı cennet olsun...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Youtube da aradım arkadaşın bir kanalı yok sanırım. Gerçekten yazık değmeyecek bir şey uğruna can vermek.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim anlamadığım teker yaptığı nasıl tespit edildi. Belki yorgunluk halsizlik vs vardı gazı fazla açtı ve motor altından gitti. Hava nasıldı bilmiyorum belki rüzgardan hakimiyetini kaybetti. Her mt07yi teker yaptı diye yorumlamak saçma. Haberde de iddia edilen yazmışlar, kim iddia ediyor belli değil. Sırf haber olsun diye yazmış bile olabilirler. Allah rahmet eylesin.
    Ekrem_06, mattiadestro ve Ali Mert bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabrılar versin.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım teker yaptığı nasıl tespit edildi. Belki yorgunluk halsizlik vs vardı gazı fazla açtı ve motor altından gitti. Hava nasıldı bilmiyorum belki rüzgardan hakimiyetini kaybetti. Her mt07yi teker yaptı diye yorumlamak saçma. Haberde de iddia edilen yazmışlar, kim iddia ediyor belli değil. Sırf haber olsun diye yazmış bile olabilirler. Allah rahmet eylesin.
    Öncelikle Allah rahmet eylesin. Kesinlikle katılıyorum. Motor biraz şekilli oldu mu hemen "teker yapılıyor, çok tehlikeli kullanılıyor" oluyor. Belki başka bir arıza oldu.Görüntü veya şahit yoksa tamamen atmasyon, halkımızın motora bakışı hatta diğer motorcuların bile bakışı değişebiliyor.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabırlar dilerim.
    Yalan haber yapmanın meslek sayıldığı bir ortamda teker yapmaya çalışıldığı haberine kuşku ile bakıyorum. "İtibarlı" bir şahsiyet tarafından sıkıştırıldığı ortaya çıkarsa hiç şaşırmam.
    Ali Mert bunu beğendi.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Marifet iltifata tabidir.

Trafikte tek teker sürenleri alkışladığımız sürece bu işe heveslenenler bitmeyecektir.

Allah rahmet etsin. Üzgünüz.
    espresso ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Haberde bahsedildiği gibi gerçekten köprüde teker yaparken kaza yaptıysa hiç rahmet dilemeyeceğim. İki teker üzerinde bu kadarda cesur olmasınlar.
    Alman_ bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Bu isin Ustası bile uğurda can verdi Allah taksiratını affeylesin

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bildiğim kadarıyla FSM köprüsünde rüzgar nedeniyle iki teker üzerinde giderken bile rüzgar motoru şerit değişimine zorluyor. Bu arkadaş teker yaptıysa ve o anda yandan esen rüzgar dengesini bozmuş olabilir. Allah rahmet eylesin üzücü.
    Kerem34_ bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Allah rahmet eylesin, sevenlerinin başı sağ olsun.

Teker yapmak çok mantıksız bir hareket, estetik de değil. Teker yapmayı öğreneceğim ama yarın bir gün güçlü bir motosiklet aldığım zaman devri kaçırıp tekere geldiğinde elim ayağım birbirine dolaşmasın diye öğreneceğim. Motosiklet dediğimiz alet ekipmanları da giyince yeterince havalı bir alet zaten, robocop gibi geziyoruz ortalıkta, gerek yok böyle hareketlere. Köprüde kamera kaydı olmaması gibi bir ihtimal yok, kamera kaydı yok diyorlarsa direkt cinayetten şüphelenirim zaten. Hiçbir kamera çalışmasa girişteki kameralar çalışıyor, yoksa parayı alamazlar zaten. Kamera çalışmasa bile gece gündüz hep insan olur köprüde, bir şahit vardır illa.

Yamaha şu motosiklete bir iki elektronik destek koysa, istense bile tekere gelmese Yamaha CEO'su o gün garantiler cenneti. Ne kadar sürmeyi bilmeyen, ben teker yapacaaağm diyen adam var altında mt-07. Barkın abinin videosu geliyor aklıma her mt-07 gördüğümde

https://youtu.be/TOYGEN_lAYY
    espresso ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    youtube da bir video var, eğer dogru ve videodaki aynı kişi ise arkadaş genel olarak tek teker videoları paylasıyormus.

kulaklıgım olmadıgından dınleyemedım vıdeodakı hareketlerı yenı mı eskı mı bılemıyorum ama tespite göre genel olarak yaptıgı birşeymiş bu hareketler.

Sokağa cıkma yasagında bıle boyle davranıyorlarsa cidden ne diyebiliriz ki.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtube da bir video var, eğer dogru ve videodaki aynı kişi ise arkadaş genel olarak tek teker videoları paylasıyormus.

kulaklıgım olmadıgından dınleyemedım vıdeodakı hareketlerı yenı mı eskı mı bılemıyorum ama tespite göre genel olarak yaptıgı birşeymiş bu hareketler.

Sokağa cıkma yasagında bıle boyle davranıyorlarsa cidden ne diyebiliriz ki.
    O kişi ile aynı değil motor da farklılıklar var.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla FSM köprüsünde rüzgar nedeniyle iki teker üzerinde giderken bile rüzgar motoru şerit değişimine zorluyor. Bu arkadaş teker yaptıysa ve o anda yandan esen rüzgar dengesini bozmuş olabilir. Allah rahmet eylesin üzücü.
    Bak bu gelmedi aklıma, daha birinci köprüyü bir kez geçtim onda da havanın çok sakin olduğu bir gündü, çok etkilemedi.

Ümraniye kavacık arasında kavacık çıkışına gelmeden bir köprü var, kısa bir köprü. Orada bile şerit içinde gezdiriyor beni rüzgar. Son 4 gündür İstanbul çok rüzgarlı, sıcaklıklar da çok düştü, son bir yağış bekleniyor. Tekere kalkınca sert bir rüzgar orta şeritten bariyere vurur motosikleti. İki lastik yerdeyken bile terse kontra vere vere zor duruyor motosiklet çizgisinde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)