Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

FSM Köprüsü'nde teker yapan motosikletli kazada hayatını kaybetti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bahsi geçen arkadaşın Instagram profili

https://instagram.com/bygastroo?igshid=udxep8mv3qj6

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    iki teker

Allah rahmet etsin :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşın instagram profili ile sahibinden.com ilan açıklamasına bakınca, bu ülkede neden 2.el alınmamalı'nın cevabını açıklıyor.
    Alman_ bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bile bile lades olmuş. Gitti pisi pisine. Çekirge bir sıçrar iki sıçrar misali. Face'de orda burada tek teker sürmeyin diye yorum yaptığımda apaçi savunucularının hepsi bana laf yapıyor. Sonuç ortada. Verdiği ilandada apaçi olmadığını kastetmiş. Buda ayrı trajikomik.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bence bu işte bir iş var. Videolarına falan baktığımda teker yapmayı gayet biliyor arkadaş. İlk defa teker deneyen birisi değil. Muhtemelen tekere aldığı sırada önüne bir araç atladı ve onun paniği ile düşmüş olabilir. Keşke bu hatasının bedelini canı yerine malıyla ödeseymiş. Belki birkaç kırıkla atlatınca akıllanırdı. Allah rahmet eylesin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu işte bir iş var. Videolarına falan baktığımda teker yapmayı gayet biliyor arkadaş. İlk defa teker deneyen birisi değil. Muhtemelen tekere aldığı sırada önüne bir araç atladı ve onun paniği ile düşmüş olabilir. Keşke bu hatasının bedelini canı yerine malıyla ödeseymiş. Belki birkaç kırıkla atlatınca akıllanırdı. Allah rahmet eylesin.
    FSM köprüsünde bazı yerlerde metal mazgallar var, oraya da denk gelip kaymış olabilir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ne olursa olsun tehlikeli hareketler yapmak kazaya davetiye çıkarmaktır. Kaza olunca hayatta kalma şansımız azalır.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım teker yaptığı nasıl tespit edildi. Belki yorgunluk halsizlik vs vardı gazı fazla açtı ve motor altından gitti. Hava nasıldı bilmiyorum belki rüzgardan hakimiyetini kaybetti. Her mt07yi teker yaptı diye yorumlamak saçma. Haberde de iddia edilen yazmışlar, kim iddia ediyor belli değil. Sırf haber olsun diye yazmış bile olabilirler. Allah rahmet eylesin.
    Yazili/Gorsel basin kendilerini garantiye almak icin "iddia edildi, iddiasiyla vb." kelimeleri cok kullanir. Sonucta ABD'deki gibi degil bizde yargi ama basi agriyabiliyor basin calisanlarinin iddia/iftira durumlarinda. Onlar da isin kolayini bulmus, "iddia edildi, bize oyle haber geldi" diyebiliyor. NTV'de haberi DHA'dan almis gorunuyor. DHA muhaberine nasil bilgi verildi o da ayri konu.

Ajans muhabirlerinin (ozellikle emniyet muhabirlerinin) adamlari olur, emniyette savciliklarda filan. Bunlari arayip, "Sami abi, nasil olmus olay? diye sorarlar, bilgi aldigi kisi de, "yaw teker yapiyormus diyorlar" der, muhabir de "on tekeri kaldirarak yolda gitti iddia edilen" diye yazar.

6 yil boyunca calistigim gazete haberleri kendi yazmazdi, ajanslardan alirdi, ajanslardan alinan haber metnini de degistiremezdin, degistirsen olay olur. Copy/Paste haberciligi iste.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsi geçen arkadaşın Instagram profili

https://instagram.com/bygastroo?igshid=udxep8mv3qj6
    Böyle tiplerin ölme sıklığının gerektiği kadar yüksek olmadığını düşünüyorum.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    MT-07'nin satışı ülkemizde yasaklanması lazım. Nerede apaçilik varsa altından 07 çıkıyor. Efendi gibi düzgün kullanan birisini göremedim bu motorda. Allah rahmet eylesin.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen gerçekten insan ölümünü kendisi çağırıyor.
    barkın abinin tracer 700 videosundaki "bak şimdi tek teker edeceem" repliği geldi aklıma istemsizce.
    allah rahmet eylesin

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek tekeri bilmek kaza yapmamaya engel değil. 2 tekeri bilenler de bu durumda kendı kendıne kaza yapmamalı ama yapıyorlar.

tek tek motorun dinamiğine ters, belki araç cıkmıştır belki başka birşey. Ama apaçilik yapmasaydı bunlar olmazdı sonucta.

Tabi yaptı mı emin değiliz.

Sonucta ölen bir insan var, umarım bu konuyu okuyan 1 - 2 kişiye örnek olur.

Tekrardan allah rahmet eylesin

Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle tiplerin ölme sıklığının gerektiği kadar yüksek olmadığını düşünüyorum.
    Bence senin gibi tipler daha çok ölmeli dünya daha güzel bir yer olur Ayıp ayıp

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ölünün arkasından kötü konuşulmaz derler.Biraz düşününce biz motora binerken riskli olduğunu bilerek biniyor ve vaz geçemiyorsak.O da adrenalin ve teker yapmaktan vaz geçemiyor olabilir.
    Düzgün süren motorcu ölse işte motora biniyor zaten riskli diyen grupla Teker yapan adam ölünce zaten teker yapıyor ölür tabi demek benzer mantıkta.

Redbulcu tayfanın yaptığı adrenalin sporlarını bende yapmak isterim ama yapamam.
    Wingsuitçileri anlatan bir belgesel seyretmiştim.
    Programa konu olan adamın hayatını nasıl başladığını öncesinde hangi aşamalardan geçtiğini atlayışlarını falan işliyorlardı.
    Ölüm oranı en yüksek spor dalıymış.Programda bir resim paylaştı 25 30 kişilik bir grup atlayış öncesi uçağın önünde çekilmiş.Bu resim altı yedi yıl önce çekildi.Bu resimdekilerin yarıdan çoğu öldü dedi adam.Kendimde öleceğim muhtemelen ama yapmaktan vaz geçemem demişti.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölünün arkasından kötü konuşulmaz derler.Biraz düşününce biz motora binerken riskli olduğunu bilerek biniyor ve vaz geçemiyorsak.O da adrenalin ve teker yapmaktan vaz geçemiyor olabilir.
    Düzgün süren motorcu ölse işte motora biniyor zaten riskli diyen grupla Teker yapan adam ölünce zaten teker yapıyor ölür tabi demek benzer mantıkta.

Redbulcu tayfanın yaptığı adrenalin sporlarını bende yapmak isterim ama yapamam.
    Wingsuitçileri anlatan bir belgesel seyretmiştim.
    Programa konu olan adamın hayatını nasıl başladığını öncesinde hangi aşamalardan geçtiğini atlayışlarını falan işliyorlardı.
    Ölüm oranı en yüksek spor dalıymış.Programda bir resim paylaştı 25 30 kişilik bir grup atlayış öncesi uçağın önünde çekilmiş.Bu resim altı yedi yıl önce çekildi.Bu resimdekilerin yarıdan çoğu öldü dedi adam.Kendimde öleceğim muhtemelen ama yapmaktan vaz geçemem demişti.
    Ekstrem sporlara benim bakisim benim yapmayacagim ama yapanlar icin tercih meselesi oldugu yonunde. Ancak kacirdigimiz su, ekstrem sporlar cogunlukla bireysel yani zararlari olsa bile, genelde, kendilerine oluyor. Baskalarina zarari olmadikca banane diyebiliyorsun, ki bunu yamac parasutunden is arkadasi hayatini kaybetmis biri olarak soyluyorum.

Tek tekercilerin yaptigi ise gosteristen, sidik yarisindan baska bir sey degil. Halka acik bir yolda baskasinin kaza yapmasina sebep olabiliyorlar, sorun burada. Trafik olmayan alanlarda istediklerini yapabilirler.
    espresso, okanbagiscan, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekstrem sporlara benim bakisim benim yapmayacagim ama yapanlar icin tercih meselesi oldugu yonunde. Ancak kacirdigimiz su, ekstrem sporlar cogunlukla bireysel yani zararlari olsa bile, genelde, kendilerine oluyor. Baskalarina zarari olmadikca banane diyebiliyorsun, ki bunu yamac parasutunden is arkadasi hayatini kaybetmis biri olarak soyluyorum.

Tek tekercilerin yaptigi ise gosteristen, sidik yarisindan baska bir sey degil. Halka acik bir yolda baskasinin kaza yapmasina sebep olabiliyorlar, sorun burada. Trafik olmayan alanlarda istediklerini yapabilirler.
    Senin bakış açına katılırım o tarafı başka bir konu.Benim demek istediğim bir adam neden tek teker yapar.Yada bir adam neden motora biner.
    Tam olmasa bile ortak noktaları var.Teker yapmayıp hız yapan yada viraj yapan içinde söylenebilir aynı şeyler.

Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence senin gibi tipler daha çok ölmeli dünya daha güzel bir yer olur
    Sadece kendisini değil, trafikteki herkesi tehlikeye atan biri hakkında istatistiksel bir düşünce paylaşıyorum. Sen ise sırf düşüncemi beğenmediğin için ölmemi temenni ediyorsun.
    Kim ölürse dünyanın daha güzel bir yer olacağını tekrar düşünmek ister misin?

Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp ayıp
    Bu konuda zerre kadar mantığı olan bir rasyonelin varsa duymak isterim.

Sadece kendisini değil, trafikteki herkesi tehlikeye atan biri hakkında istatistiksel bir düşünce paylaşıyorum. Sen ise sırf düşüncemi beğenmediğin için ölmemi temenni ediyorsun.
    Kim ölürse dünyanın daha güzel bir yer olacağını tekrar düşünmek ister misin?

Bu ülkede trafikte tek teker yapan gençten çok daha tehlikeli o kadar şey varki sıra ona gelmez ikinci olarakta senin düşünceni beğenmediğim için ölmeni istedim değil motorsiklet tutkunu rahmetli bir gencin arkasından hepsi ölsün dediğin için insan olduğunu düşünmedim ayıp dediğime gelirsekte bir insan için ayıp.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öyle veya böyle gencecik bir insan feci bir şekilde can vermiş. Bu yazılanları varsa annesi, babası, kardeşi, eşi, nişanlısı, sevgilisi, sevenlerinin görme ihtimali var... Yazık değil mi?

Her şey bir yana, teker yapmanın cezası nedir? İkinci el ilanı verirken yalan söylemenin cezası nedir? Ölüm müdür? Ki zaten adam ölmüş yahu... Üstüne bir de "oh olsun" çekmek nedir?

Hayır, yakın zamanda bir apaçinin sebep olduğu kaza sonucu bir sevdiğinizi yitirmişsinizdir, acınız tazedir, kızarak böyle bir şey yazmışsınızdır, anlarım. Ama öteki türlü bu derece bir nefret çok normal değil bence.
    Mr.wind, tommygun ve YasinC bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)