Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik sigortası rücu konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhabalar, aralık 2019 ayında kusurlu bulunduğum karşılıklı yaralanmanın olduğu bir kazaya karıştım . Sigortam karşı tarafa 7500 tl civarında bir ödeme yapmıştı. Dün evime Sgk tarafından borç bildirim belgesi geldi. Borcun doğuş tarihi kısmı 31/03/21 tarihi ve 3000 tllik bir borç gözüküyor. Fazla veya yersiz ödemelerin tahsiline ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümlerine göre ödenmesini rica şeklinde bir açıklama yazısı mevcut. Teminat bilgileri kapsamında baktığım zaman sigortamın ödeme limiti çok çok üst düzeylerdeyken şimdi neden benden böyle bir şey talep ettiklerini anlayamadım açıkçası, muhattap da bulamadım. İtiraz edeceğim avukatım aracılığıyla fakat belki deneyimli arkadaşlar vardır bu sebeple sizlerle paylaşmak istedim bu konudaki deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Dipnot olarak: Kaza, arka tekerimin kitlenip karşı şeride taşmam ve karşıdan benim şeridime çok yakın gelen kuryenin koruma demirime takılması vesilesiyle oldu. Hiçbir ekipmanı olmadığı için yaralanan taraf karşı taraf oldu. Herhangi bir alkol , ekipman eksikliği gibi sigortamın ödemeyi karşılamayarak benden rücu etmesini gerektirebilecek bir etmen mevcut değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Sigorta şirketinin borçtan haberi var mı?

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta şirketinin borçtan haberi var mı?
    Sigorta şirketi ile görüştüğümde dosyanın kazadan sonraki ay kapanmış olduğunu, böyle bir şey gözükmediğini detaylı bilgiyi genel müdürlüklerinden öğrenebileceğimi söylediler sonrasında bir muhattap bulamadım. İtiraz merciinde belirtilen sgk birim yetkilisiyle görüştüğümde ise belgeden bahsettiğimde, bunu sigorta şirketimin benden rücu etmek istediğini belirttiler. Bir garip durum içerisindeyim açıkçası. O zamanki sigortamı yapan sigortacım detayları yarın öğrenip bana yardımcı olmaya çalışacak sonrasında bir an önce itiraz aşamasına geçeceğim fakat kafam allak bullak oldu açıkçası. Eğer sigortanın talebiyse bu durum, neden böyle bir meblayı benden almaya çabalıyorlar? Sgk, hastane masrafı vb. için istiyorsa neden sigortamdan istemiyor da direkt olarak benden istiyor bunu da çözebilmiş değilim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    karşı taraf hastahene masraflarını ve iş göremezlik parasını almıştır senden sgk.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, aralık 2019 ayında kusurlu bulunduğum karşılıklı yaralanmanın olduğu bir kazaya karıştım . Sigortam karşı tarafa 7500 tl civarında bir ödeme yapmıştı. Dün evime Sgk tarafından borç bildirim belgesi geldi. Borcun doğuş tarihi kısmı 31/03/21 tarihi ve 3000 tllik bir borç gözüküyor. Fazla veya yersiz ödemelerin tahsiline ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümlerine göre ödenmesini rica şeklinde bir açıklama yazısı mevcut. Teminat bilgileri kapsamında baktığım zaman sigortamın ödeme limiti çok çok üst düzeylerdeyken şimdi neden benden böyle bir şey talep ettiklerini anlayamadım açıkçası, muhattap da bulamadım. İtiraz edeceğim avukatım aracılığıyla fakat belki deneyimli arkadaşlar vardır bu sebeple sizlerle paylaşmak istedim bu konudaki deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Dipnot olarak: Kaza, arka tekerimin kitlenip karşı şeride taşmam ve karşıdan benim şeridime çok yakın gelen kuryenin koruma demirime takılması vesilesiyle oldu. Hiçbir ekipmanı olmadığı için yaralanan taraf karşı taraf oldu. Herhangi bir alkol , ekipman eksikliği gibi sigortamın ödemeyi karşılamayarak benden rücu etmesini gerektirebilecek bir etmen mevcut değildir.
    Geçmiş olsun.
    Yaralanmalı kaza sonrasında mağdur taraf hastane/tedavi giderleri ve çalışamadığı süre zarfında uğradığı gelir kaybına istinaden sigortadan tazminat talebinde bulanabiliyor. Ancak sigorta bu tazminatı belli limitler dahilinde karşılıyor. Tazminat teminat limitini aşıyor ise aşan kısım hukuk yolu ile kusurlu taraftan talep edilebiliyor. Böyle bir durum oluşmuş olabilir. Sigortanız ile görüştüğünüzde kaza sonrası BEDENİ HASAR DOSYASI açılıp açılmadığı sorabilirsiniz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Koruyucu ekipman olmaması seni kurtarmaz kaskın olup olmadığına bile kafa yaralanmaları hariç bakılmıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)