Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk kaza - asfaltta ilk tanışma - uğursuz gün

Motovento
    REKLAM ALANI

Birkaç ay önce ilk motorumu (mt25) alarak motosiklete başlamıştım. Bugün 1000km bakımını yaptırdım. Sonra bir arkadaşla gezelim dedik. İkimizdede mt25 var. Artık 1000km oldu birazda özgüven geldi ya hemen büyük motor bakmalarda başladı tabii. Gittik bir harley baktık, bir ducati scrambler baktık. Test sürüşü fiyat konuşmalar seneye yönelik planlar yapmalar falan.

Neyse geri dönüş yolunda beşiktaş civarında dur kalk trafik ilerliyoruz. Hafif aşağı eğim var sağ şeritte yavaşça ilerleyen taksinin arkasından çarprazlmasına geçip sağdan devam edicem. Tam taksinin arkasından geçerken taksi aniden durdu. Çaprmamak için ön freni sıkmamla motorun kayıp düşmesi bir oldu. Motor sağa doğru yattı bende kendimi attım. Hızım 10km falandır belki daha az.

Kask, mont, eldiven, pantalon, çizme takım taklavat sürüyordum. Motor sağa yattı ama sol bacağım incindi onu nasıl becerdim bende bilmiyorum. Öyle sanıyorum ki motordan düşerken koruma takozuna falan vurdum. Tamda çizme ve dizliğin arasında denk gelen yerden vurmuşum. Şişti, biraz morardı ve ağrıyor ama bununla atlattık çok şükür. Bu kısmada bir futbolcu tekmeliği falan alıp takmam lazım heralde.

Sonrasında iki kaza daha atlattım. Birinde maslak civarında yine sıkışık trafikte bir tane passat arabayı geri kaçırdı ama öyle böyle değil 1 metre belki daha fazla geri geldi benim lastiğe çarptı gidon döndü falan korna falan zor durdu. Sonrada florya kavşağında telefonla konuşan biri Hummer marka jipiyle beni biçiyordu.

Çok şükür eve gelip motoru parkettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    1000 km tecrübe ile büyük motor bakacak kadar özgüven patlaması yaşamak.... Geçmiş olsun bu alette hiçbir zaman "ben oldum" demeyeceksin

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Yaklaşık 500 km tecrübe dolaylarında benzer bir hızda ön fren ve asfaltın tadına baktım.

Umarım ilk ve tek kazanız olur. Maalesef benim öyle olmadı.

teşekkür ederim.

@uzay_gemisi
    aslında özgüven patlamalık bir durum yoktu. Yani öyle ben bu işi kaptım veya çok güzel sürüyorum gibi düşüncem yoktu. Sadece a noktasından b noktasına ortalama bi sürüşle götürebiliyorum düşüncesine sahiptim ki hala da öyle düşünüyorum Büyük motor kısmına gelince motosikleti çok fazla kullanmıyorum yani 3 ayda 1000km yaptım. Seneye yaza kadar 3 bin anca olur ki muhtemelen kışın hiç binemem 2 bin bile olmaz. Motosikleti günlük ulaşım amaçlı kullanmadığımdan çok km yapma durumum 10 bin 20 bin km yapıp motor değiştirme şansım yok aslında. Neden büyük motor işine gelirsek Sürat vs. anlamında mt25 bana yetiyor zaten Harley sevdiğim için bi acaba mı olmuştu dersimi aldım oturdum gibi şimdilik :(

Ducati'de arkadaş için gitmiştik test sürüşü olunca ben de bi test edeyim dedim 400lük scramblerı test etmiş oldum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bayinin yerinde olsam size test sürüşü yaptırmazdım. Geçmiş olsun er ya da geç elbet düşecektiniz zaten.

Hocam test motoruyla değil kendi motorumla düştüm mt25'le.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayinin yerinde olsam size test sürüşü yaptırmazdım.
    Anlayamadım, kaza yapmış olmasi yuzundenmi yoksa sadece 1.000 km tecrubesi olmasindanmi test sürüşü yaptırmazdiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)