Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başımdan geçen kaza, fotoğraflı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba kb100, Mondial Mg125dx, Honda Crf 250
    Arkadaşlar benim başımdan da bir kaza geçti, bunları size örnek olsun diye yazıyorum. Motorsikletli kuryelikte yaptım, aktif araba sürücüsüyümde, inanın kazadan sonra etrafımdaki insanları motorsikletlileri farketmeleri için uyarmaya başladım, hatta arabamın arkasında motorsikletleri fark edin yazısı astım.

Neyse olaya gelicek olursam;
    Yıl 2011, Denizli. Motorsikletim 2011 model Mondial Mg125 Deluxe'di. Sahibinden.com'da satış ilanını vermiştim. Aydın Kuyucak kasabasından bi amca motorumu almak için Denizli'ye geldi. Anlattım motorsikleti dürüstçe ön amotisorlerde problem var dedim, kendiside test etti beğendi almak istedi. Buraya kadar herşey güzel. Notere gittik. Amca parayı notere verdi, ben anahtarları ve ruhsatı verdim. Satış sözleşmeleri imzalandı ve motorumu sattım.

Amca ile helalleştikten sonra, Amca arkamdan seslendi. "Beni Denizli - Aydın yoluna çıkarabilir misin? bende ordan evime gideyim sürerek, Buraların cahiliyim ben ana yolu bilmiyorum dedi" Bende oo amca insanlık ölmedi hadi gidelim dedim, hemde sonkez severek kullandıgım motorumu sürmüş olurum dedim.

Tam Denizli kayalık caddesinden, hacı kaplanlar cami'nın yanından Emniyet müdürlüğü istikametine döndüm. Tam o yolda ilerlerken bende film koptu.

Bu saatten sonra ne oldugunu bilmiyorum, hayal meyal hatırlıyorum. polsilerin ve amcanın anlattığı kadarıyla:

Biz caddede 40km/h hızla ilerlerken karşıdan gelen bir minibüs bizim sağımızdaki sokağa girmek için, önümüze kırmış ve ben fren basmaya fırsatım olmadan minibüsün sağ tarafına çarpmışım.

Kaza anında hissetlilerim; Çok büyük bi acı hissettim, minibüsü farkedemedim bile. Bir kalabalık hatırlıyorum, yavaş yavaş diyolardı. Kimisi abulansı arayın kimisi motorun kontağını kapatın, kimisi ah be oğlum falan diyorlardı, Bende sadece kask var ucuz 25tl'lik amcada koruma yok. Ambulans geldi, ATT görevlileri, nerelisin? adın ne? kaç yaşındasın? konuş bişeyler söyle gibi sorular soruyorlardı, sonra hatırladıgım sedyede beni hızla bir yerlere götürüyorlardı, heralde 2 saat sonra uyandım, tişörtüm, pantolonom hep kan içinde. dudağım patlamış(kaskın içinde) diş etim soyulmuş, sağ bacağım ciddi sıyrıklar içinde, ve ben bilnicmi kaybetmişim motoru sattıgımı unuttum.

Elimi cebime attım çok para ve satış sözleşmesi çıktı, hatırladım motoru sattıgımı ama kime sattım? sonra dan aklıma geldi bi amcaya sattım amca Pamukkale üni hast. ben Devlet hastanesine kaldırılmısım. Polisler geldi, tutanak tutmuşlar 8/8 minibüsü çok ağır bi şekilde suç vermişler.

arkadaşım beni hastaneden aldı sağolsun, karakola gittik. ama hala amcadan haberim yok, içim içimi yiyor kendi derdimi bıraktım amcayı düşünüyorum. Karakola gittik. Amca'da orda pek bişeyi yok kaşı yarılmış, Sürücüyü göz altına almışlar.

Polis sordu, sen bu adamdan şikayetçi misin? adama baktım düşünüdm garip mazlum birisi, kim bilir buna ne dedilerde acele ediyodu kargoyu yetiştirmek için evine ekmek götürüyodu diye o an düşünceler geldi, değilim dedim. Polis 3-4 kez sordu hatta dedi tazminata davası aç 2000tl alırsın bundan dedi, davacı olmadığımı söyledim. ama bi şart koyduk motorun hasarı giderilmezse hukuki süreci başlatacağım diye.

O saatten sonra kazaya karışan araç sürücüsü kayıplara karıştı, çalıştıgı şirkette muhatap bulamadık, kovdular bizi. motoru otoparktan çıkardık parasını ben verdim, amca motoru kamyonete yükleyip aldı. motoru hurdaya çıkarmışlar, parasını iade etmişler son aldıgım habere göre.

Benim bacağımda ise kalıcı hasar oluştu, şuan sağ bacağımın diz ile ayak bileği arasında kalan bölümü hissetmiyorum, yani hiç his yok, dokununca su dokunce falan hiç his yok, ama bu olaylar bana büyük bir ders oldu. Motoru almadan koruma alacağım, korumasız motoru çalıştırmam bile bu saatten sonra..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Geçmiş olsun

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Öncelikle geçmiş olsun ama siz yararlanmaya davetiye çıkarmışsınız. Kask desen kask değil kafaya tencere geçirsen daha çok korur, dizlik mont zaten hiç yok,umarım dersinizi bu şekilde bile olsa almışsınızdır. Hayırlı sürüşler..

ali1494 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125
    allah beterinden korusun ve o adam sizin iyi niyetinize rağmen kaçıp gittiyse oda allahından bulsun ne diyelim allah korumuş sizi..

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Geçmiş olsun. En azından ekipmanınızı takmanız gerektiğini daha kötü bir şey olmadan anlamışsınız. Umarım bir daha böyle bir şey başınıza gelmez.

Motosikleti
    teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için, geçekten bana büyük ders oldu. keşke bu şekilde almasaydım dersimi, çünkü bacağımın bu şekilde kalacak oldugunu bilmem üzücü elbette. sizlere tavsiyem değil sizlere ricam: lütfen korumalarınız olmadan binmeyin. bu 1000Tl 'lik cup motor içinde geçerli, 10000'tl lik scooter içinde.

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Geçmiş olsun. Karşı taraf tamam hatalı ama sen niye ondan şikayetçi olmadın onu anlamadım. Böyle adam uçar gider işte. Bari bir adres veya numara alsaydın...

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    çok geçmiş olsun ben de giderken bazen bi kaza hissi geliyor diyorum galiba kaza yapıcam . Korumalar çok önemli kaskından botuna kadar hepsini tamamlamak lazım.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Şikayetçi neden olmazsınız anlamıyorum.

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    benim bu olaydan çıkardığım ilk ders, ''ne olursa olsun, tanımadığın birine güvenme'' oldu. ondan sonra kask, dizlik vs.
    wampaa bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun ekipman çok önemli şansınız oluyo en azından.bendede tam korumalar olmasaydı işim zordu köprücük kemiğiyle yırtmıştım ekipmanda paraya kıymanızı tavsiye ederim motorunuz ne marka ne model önemli değil

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Siz doğrusunu yapmışsınız gerisini boş verin içiniz rahat olsun. Keşke herkes sizin gibi olsa.

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Motosikleti
    arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, kötü de olsa ders çıkardım. sizden ricam, ne olursa olsun korumalıkları giyin ve iyi niyetinizi 2. plana bırakıp davacı olun kazadan sonra

Motosikleti
    ybr125
    korumadaan kastınız dizlik felanmı ?

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun kader mi desem şansızlık mı desem bilemedim allah beterinden saklasın.

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

RS383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift
    Çok geçmiş olsun yerinizde olsam hasarımı sonuna kadar talep ederdim çünkü minibüs şoförleri geneli böyle kaza anında abicim kardeşim kazadan sonra hayırdır oluyor 2000 değil 20000 lira bile az ama şahsi fikriniz tabi bu devirde kimseye acımaya gelmiyor,neyse herşeyden önce sağlık umarım bir daha kaza yapmazsınız

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)