Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Sonrası Sigorta Şirketinden Tazminat Almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba Arkadaşlar,

2012 senesinde ciddi bir kaza geçirdim. Omurgamda 5 kırık ve sol elimde fazlaca parça kırıklar oluştu (platin ve 15 saatlik mikrocerrahi ameliyatı ile toparladı).

Kazada haklıyım. Motorumun parasını 8 ay sonra zar zor aldım.(dandık bır sıgorta fırmasına denk geldım mudur ımzalıcak o ımzalıcak fılan)
    Neyse buraları gectım. Telefonumdan benı arayıp gelın tazmınat alalım fena para alırız o olur bu olur dıyenler mevcut. Arastırdıgımda ıse bu kısıler ıcın dolandırıcılar fılan yazılıyor. Bu olay nasıl oluyor ? yapan varmı ? yada Konu hakkında guvenılır bır fırma varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir avukata danışmalısınız. Geçmiş olsun.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    savcılıktaki evraklardan birer suret alıp hukuk mahkemesine dava açıyorsunuz.
    duruma göre sigorta şirketi size yüklüce bi miktar ödeme yapıyor (100 bin ile 300 bin arası rakamlar duyuyorum)
    sonrasında sigorta şirketi size ödediği bu parayı kazaya karışan diğer taraflardan almak için onlara dava açıyor.

Motosikleti
    Forza 250
    Öncelikle bu taminat olaylarında zaman aşımı süresi var. Sizin yaralamalı kaza olduğu için kamu davası açılmıştır. Öncelikle bu davaya taraf oldunuz mu ? Dava görülüp karşı taraf ceza aldıysa eğer bu sizin elinizi güçlendirir. Karar duruşma tarihinden itibaren bütün rapor evrak, trafik kaza tutanakları, alkol testleri vb. ve mahkeme kararı ile karşı tarafın sigortası hangi firma ise onun genel müdürlüğüne talebinizi anlatır bir dilekçe ile 1 yıl içinde başvurmanız gerekiyor. İlgili sigorta genel müdürlüğü size bir danışman atıyor, artık dosyanızı onunla takip ediyorsunuz.
    Sigortadan alacağınız tazminat bedelini etkileyen zilyon tane etken var ve aktüer denilen özel hesap uzmanları tarafından hesaplanıyor. Bu etkenlerden en önemlisi sizin maluliyet oranınız yani iş gücü kaybınız. Yani kaza sonrası ne gibi bir iş gücü kaybınız oldu ? Bunun belirlenmesi için sigortaların kabul ettiği tek kurum Adli Tıp kurumudur. Diğer kurumlardan alacağınız iş gücü kaybı raporlarını kabul etmezler. Adli Tıpta işgücü kaybınızı tespit ettirmeniz için sağlık kuruluna girmeniz gerekiyor. Ne gibi sıralar ve işkenceler olabileceğini siz tahmin edin.

Bu süreç cidden meşakkatli bir süreç, takip işlerini yapan firmalar var doğru birçoğu da hukuk büroları. Maddi manevi tazminat davaları da tabiki açılabiliryor ama onlarla ilgili de zaman aşımı var. Sizin gibi ben de yaralamalı bir kaza geçirdim ve sol el bileğimde parçalı kırık oluştu. Kazaya sebebiyet veren şahıs 6 ay hak mahrumiyeti ve 2200 TL para cezası aldı. Bu süreçten sonra yaklaşık 10 farklı hukuk bürosu ile görüştüm. Benden davalar için 10-15bin civarında paralar talep ettiler ve bunun sonucunda ne karşı taraftan ve sigortadan alabileceğimiz miktarlar hakkında ne de davanın ne kadar süreceği hakkında net bir bilgi veremediler. Hakimin taktir hakkıdır dediler. Ben de bu işten vazgeçtim
    artemis99 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

2012 senesinde ciddi bir kaza geçirdim. Omurgamda 5 kırık ve sol elimde fazlaca parça kırıklar oluştu (platin ve 15 saatlik mikrocerrahi ameliyatı ile toparladı).

Kazada haklıyım. Motorumun parasını 8 ay sonra zar zor aldım.(dandık bır sıgorta fırmasına denk geldım mudur ımzalıcak o ımzalıcak fılan)
    Neyse buraları gectım. Telefonumdan benı arayıp gelın tazmınat alalım fena para alırız o olur bu olur dıyenler mevcut. Arastırdıgımda ıse bu kısıler ıcın dolandırıcılar fılan yazılıyor. Bu olay nasıl oluyor ? yapan varmı ? yada Konu hakkında guvenılır bır fırma varmı ?
    Sizi incitmeyecekse bu izah ettiğiniz tedaviler nasıl bir kaza sonucu oluştu ?

Sorunuzun cevabı Maddi yaralanmalı kazalarda sizin sigorta şirketine iş gücü vs gibi birçok konuda yaralanma sakatlanma gibi kazalarda şikayetçi olma hakkınız doğar ve ölümde 300 bin tl ye kadar davaalar açılabilir

bir konuya dikakt bu şirketler tabiki her dosyaya atlamıyor sizin dosyanızı haklılık payınızı inceleyip davacı oluyor olay burada başlıyor size %50 gibi bir tazminatan pay alacğaız diye kağıt imzalatıyorlar sizde nasıl olsa ben bu işleri kovalayamam onlar yapsın birşeyin yarısı hiçbirşeyin %100 ünden daha iydir diyorsunuz sonra 2-3 sene dava bitiyor .. onalr paranın yarısını haşırt alıyor,

Nerden biliyorum evel zamanda sigorta şirketi çalışanıydım Motor kurye olan bir adamın eşi benzer kişilerle çalışıp dava açtırmıştı kocasının ölümünden 280 bin tl hak kazanmışlardı lakin 150 bin tl sini avukatlar cuppa etmişti kadın bayağı ağlamıştı ev parası bu diye,

güvenirlir bir avukatla görüşüüp siz takip etseniz menfaatinize olucaktır.

Nasıl bir ülke burasî paran yoksa hakkında yok

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    O şahıslar avukatır daha önce alınmış sonuç örnekleriyle sizin adınıza baş vuru yapip alınan tazminatın çoğunu kendine azını size veriyor gidin tanıdığınız bildiğiniz düzgün bir avukata baş vurun evet alına biliyor ölümlü kazada sakat kalmada platin kırılmada hastane masrafları çalışamadığınız ayların parası baya bi tanzim ediliyor maddi manevi işte
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi incitmeyecekse bu izah ettiğiniz tedaviler nasıl bir kaza sonucu oluştu ?

Sorunuzun cevabı Maddi yaralanmalı kazalarda sizin sigorta şirketine iş gücü vs gibi birçok konuda yaralanma sakatlanma gibi kazalarda şikayetçi olma hakkınız doğar ve ölümde 300 bin tl ye kadar davaalar açılabilir

bir konuya dikakt bu şirketler tabiki her dosyaya atlamıyor sizin dosyanızı haklılık payınızı inceleyip davacı oluyor olay burada başlıyor size %50 gibi bir tazminatan pay alacğaız diye kağıt imzalatıyorlar sizde nasıl olsa ben bu işleri kovalayamam onlar yapsın birşeyin yarısı hiçbirşeyin %100 ünden daha iydir diyorsunuz sonra 2-3 sene dava bitiyor .. onalr paranın yarısını haşırt alıyor,

Nerden biliyorum evel zamanda sigorta şirketi çalışanıydım Motor kurye olan bir adamın eşi benzer kişilerle çalışıp dava açtırmıştı kocasının ölümünden 280 bin tl hak kazanmışlardı lakin 150 bin tl sini avukatlar cuppa etmişti kadın bayağı ağlamıştı ev parası bu diye,

güvenirlir bir avukatla görüşüüp siz takip etseniz menfaatinize olucaktır.
    Merhaba,
    Aniden sol seritten orta seride gecerek once bana sonrada sol seritteki araca arkadan carpmis.ben kazayi hatirlamiyorum aracin tavanindan ucmusum ve sonta yerde taklalar atarak orta seritte baygin halde durmusum. gozumu actigimda ambulansi gordum ve Sonrada eldivenin icinde tersine donmus sol isaret parmagimi.inanin o an ne oldugunu anlamiyorsunuz sicagi sicagina anlamazsin mantigi gercekten dogruymus

Cevredekilerin ve carpan kisinin anlatmasi bu sekilde. Tek hatirladigim arkadasimi bekledigim icin hizli gitmedigim. Carpan kisi avukatti ve her turlu cirkinligi ve pisligi yapti. Kaza sonrasi bu hareketlerinden dolayi sikayetci oldum fakat nasil olduysa savci dava acma geregi duymadi (?). Twitter da facebook da twit ve yazilarimi savciya gostererek makas atarak geliyordu bana carpti demis ki kaza raporunda kazanin olusumu araclarin pozisyonu belli. Iki polisin imzasi mevcut.

Allaha cok sukur ailemi tekrar ikna edebildim su an halen daha motora aktif olarak biniyorum.
    Sigortadan gelicek para benim cektigim ve cekmeye devam ettigim acilarada care olmayacagi icin hic umrumda da degil. Allaha cok sukur ne kadar kotu gunler gecirsemde kalan gucumle calismaya devam ediyorum

konuyu sadece merak ettigimden sordum. Fazlaca kez bu kisiler tarafindan arandim. Bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkurler.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Oğlumun yolcu olarak bulunduğu servis aracı kaza yaptı, karşı taraf alkollüydü, bu tür avukatlık büroları gayet düzgün çalışıyorlar davayı almak için para filanda almıyorlar sadece alınacak olan tazminatın % 25 ini avukatlı ücreti olarak kesmelerine dair muvafakatname imzalıyorsun, yaklaşık 1.5 sene sonra tazminatı aldılar ve % 75 ini oğlumun banka hesabuna yatırdılar 31.500.- TL olan tazminatı 23.800.- TL olarak oğluma ödediler. Bilgilerinize sunulur.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlumun yolcu olarak bulunduğu servis aracı kaza yaptı, karşı taraf alkollüydü, bu tür avukatlık büroları gayet düzgün çalışıyorlar davayı almak için para filanda almıyorlar sadece alınacak olan tazminatın % 25 ini avukatlı ücreti olarak kesmelerine dair muvafakatname imzalıyorsun, yaklaşık 1.5 sene sonra tazminatı aldılar ve % 75 ini oğlumun banka hesabuna yatırdılar 31.500.- TL olan tazminatı 23.800.- TL olarak oğluma ödediler. Bilgilerinize sunulur.
    Bilgi olarak yazıyorum size, manevi tazminat davalarında Talep ettiğiniz tazminat bedelinin %5-10 gibi bir kısmını yatırmanız gerekiyor. Benim tazminat talebim 150bin TL civarındaydı, gerisi matematik, hesaplarsınız artık. Sigortadan alınacak maddi tazminatla ilgili söylediğiniz doğru, bürolar benden %30-%45 arasında değişen oranları talep ettiler.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Çok geçmiş olsun, her işte olduğu gibi bu işte'de dolandırıcılar mevcuttur herkesin dediğine inanma bir avukatla görüştüğüne emin ol öncelikle.

Biz bu işi yapıyoruz sana yardımcı olabiliriz.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında 10 yıl geriye dönük tazminat hakkı vardır, ölümle sonuçlanmış trafik kazalarında 310.000 TL'ye kadar tazminat hakkı doğuyor.

Yaralanmalı kazalarda olayın ne şekilde gerçekleştiğine göre değişir durum.

Yardımcı olmamı istersen özelden ulaş telefonda görüşelim.

Merhaba, ben bedeni hasar uzmanıyım. Sayfadaki yorumları okudun. Ancak genelde kulaktan dolma bilgilerle yazılmış... Kazayla ilgili sigortadan tazminatınızı, belgelerinizi tamamladıktan sonra, 2-3 ay içinde alabilirsiniz. Ne kadar alacağınız kazadan kaynaklanan özür durumunuzu gösteren heyet raporu ve buna bağlı yapılan aktüer hesaplaması sonrası netleşir. Eğer henüz işlem yapmadıysanız bu konuda firma olarak çalışma yapabiliriz... Hatta işlem yaptırdıysanız bile tazminatınızın eksik kalan kısmı için çalışma yapılabilir... Tekrar geçmiş olsun..

Tazminat hesaplamayı çok iyi yapmak gerekiyor.
    Bende bu sayfa üzerinden hesaplama yaptım: https://hesaplama.paratic.com/tazminat/

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bildiğim kadarıyla bazı sigorta acentaları da avukatları aracılığıyla bu işlerle ilgileniyorlar. Sanırım kaybederseniz sadece dava masraflarını ödüyorsunuz. Kazanırsanız da tazminatın önceden anlaştığınız yüzdesini veriyorsunuz. Şartlar tam böyle mi emin değilim. Bir de her sigorta şubesi uğraşıyor mu, bilmiyorum.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    sosyal medyada bazen rastlıyorum 2012 yılından bu tarafa olan yaralanmalı kazalarda tazminatınızı alıyoruz falan filan her sektörde olduğu gibi insanların umutlarıyla oynuyor diye düşnüyoum bu tür insanların.bi avukatla görüşmek en iyisi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hangi sektör olursa olsun, birisi garanti veriyor, mutlaka yaparız diyorsa oradan kaçarak uzaklaşmak lazım.

Trafik kazası tazminatı hesaplama yapmak istediğinizde hemen hemen her yer sizden bilgilerinizi istiyor. Daha sonra sizi arayarak bilgilendiriyor ya da bilgilendirmiyor. İnternette bunu yapmayan bir tek site var. Trafik Kazasına ilişkin bilgilerinizi giriyorsunuz ve direk sonucu görebiliyorsunuz. Ücretsiz Trafik kazası tazminatı hesaplama yapmak için https://garantikazatazminat.com/ bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. yaralanmalı ve ölümlü trafik kazaları için ayrı ayrı hesaplama modülleri var. Aynı zamanda iş kazası tazminatı hesaplama yaptırmak istiyorsanız onu da yaptırabilirsiniz. Trafik Kazası tazminatı hesaplama programı ile hesaplama yapmak istemiyorsanız sitenin size verdiği bilgileri kullanarak hesaplamanızı kendinizde yapabilirsiniz.

https://garantikazatazminat.com/tazminat-hesaplama-nasil-yapilir/

harabe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/noyan-dogan/vatandasi-kandirip-sigorta-tazminatini-nasil-aliyorlar-40863771

Alıntı Murat Uçar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kazası tazminatı hesaplama yapmak istediğinizde hemen hemen her yer sizden bilgilerinizi istiyor. Daha sonra sizi arayarak bilgilendiriyor ya da bilgilendirmiyor. İnternette bunu yapmayan bir tek site var. Trafik Kazasına ilişkin bilgilerinizi giriyorsunuz ve direk sonucu görebiliyorsunuz. Ücretsiz Trafik kazası tazminatı hesaplama yapmak için https://garantikazatazminat.com/ bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. yaralanmalı ve ölümlü trafik kazaları için ayrı ayrı hesaplama modülleri var. Aynı zamanda iş kazası tazminatı hesaplama yaptırmak istiyorsanız onu da yaptırabilirsiniz. Trafik Kazası tazminatı hesaplama programı ile hesaplama yapmak istemiyorsanız sitenin size verdiği bilgileri kullanarak hesaplamanızı kendinizde yapabilirsiniz.

https://garantikazatazminat.com/tazminat-hesaplama-nasil-yapilir/
    teşekkür ederim yararlı bilgi olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)