Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşmeyen motorcu yokmuş gerçekten 😕

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Arkadaşlar merhaba... ağustosta aldığım pcx'im ile dün ufak bir kaza yaptım... Bu forumu takip etmeye başladığımdan beri en sık duydugum sözlerden bir tanesi "düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmeyen motorcu vardır" sözüydü.
    Ben düşmücem dikkat edecem diyor ve hep pür dikkat kullanıyordum. Ama dün bir anlık dikkatsizlik ve hatam sonucu kaza yaptım.
    Kazada asıl kusurlu bendim büyük ihtimalle. Cunku aracı kavşakta sağlamaya kalktım -kendime bu konuda çok kızıyorum zaten, bh noktaya cok takılmayın- bir daha yapmam kesinlikle!

Olay şöyle oldu: 3 arkadaş dün uzun bir tura çıktık. Benim de yaptığım en uzun turdu. En acemi ben oldugum için arkadşlarımdan biri önümde biri arkamda gidiyordu. Ben normalde kavşaklarda falan çok dikkatliylen, grup sürüşünün verdiği bir dikkatsizlikle, öndeki arkadaşımın kavşaktan önce sağdan geçtiği aracı ben de tam kavşakta sağdan geçmeye çalıştım. Dediğim gibi normalde çok dinkat ederim ama heralde yol uzun ve sürü psikolojisi diyeceğimiz bir durumdan dolayı kavşağı farketmemiştim bile 😔. İşte tam bu anda arabanın sağa kırmasıyla benim motoru yana yatırıp arabaya sürüklenmem bir oldu. Neyse ki arabaya hafifce dokundum ve adam ses duyup durduğu için ezilmedim. Motorumda diğer tarafa kaydığı için arabaya çarpmadı.
    Bende ve motorda çok hasar yok. Benim omuzum hafif ağrıyor. Motorumunda artçı ayak pedinin altı kırıldı. Onun dışında pek bir hasar görünmüyor

Sadece motordan yatarken az bir sıvı aktı. Benzin kokuluydu veya yağ gibi birşeydi. Ama yağına baktık eksik görünmüyordu (ayrıca yağ bir gün önce 1000 bakımında değişti). Benzin kapağından da yakıt sızmamıştı. Delik olsa yakıt durdugu yerde eksilirdi. Radyatör suyu diyecem ama yağ gibi bir maddeydi. Kaza sonrası biraz kontrol edip, biraz dengesizlik varmı diye baktıktan sonra, motoru kaldırdık ve istanbula doğru bir 300 km daha kullandım. Herhangi bir sıvı akıtma durumu yok. Sizce bu akan sıvı ne olabilir.

Bu hafta hep seyahatte olacağım için motoru ancak haftaya cumartesi kontrol ettirebileceğim. Ama akan sıvının ne olduğu ve motorun bir hasar alıp almadığı aklıma takıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Geçmiş olsun benzin tahliye hortumundan gelmiş olabilir.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    o akan sıvı büyük ihtimalle benzindir motor yana yatınca yakıt deposundaki tahliye hortumuna benzin gitmiştir oradan yere akmıştır

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Karbiratordendir..
    Büyük geçmiş olsun..
    Kaza, iyi bir şey değil ama bir kaza 10 bin km den fazla düz yolda edinecegin kadar tecrübe katar insana.. iyi analiz yapmani tavsiye ederim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grup sürüşü öyledir. siz kaza yapmasanızda arkadaşınız yapar

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bendede pcx var yan yatınca benzin akitabiliyor tahliye hortumundan, normaldir sıkıntı edilecek birşey degil.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede pcx var yan yatınca benzin akitabiliyor tahliye hortumundan, normaldir sıkıntı edilecek birşey degil.
    motorda pek bir sıkıntı yok aslında. Servise götürmem gerekir mi sizce?

Düşene kadar herkes ben düşmem diyor zaten

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    düşmez kalkmaz bir allah
    actros1 bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Acemiyim diyerek büyük mütevazilik göstermişsiniz buna rağmen hatanızı da biliyorsunuz. Takdir edilecek bir husus olduğu kanısındayım. Sürüş deneyiminizin az olması motosiklet mekaniği konusunda da bilginizin tam seviyede olmadığını işaret edebilir. Bakınız 'eder' demiyorum, edebilir dedim. İşinizi şansa bırakmayınız, imkanınız var ise bu gibi durumlarda motosikletinizi yetkin bir serviste kontrol ettiriniz.

Geçmiş olsun dileklerimle...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    o kadar dikkat ettim ama ne olduysa durduğum yerde üzerime araba çıktı kısacası ne yaparsan yap o araba vuracak motosiklet yatacak

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Abi geçmiş olsun. Level atladınız sayılır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)