Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ne ilk kazamdi nede son olacak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Merhaba arkadaşlar bende hafif olan bir kazalar silsilesi anımı anlatayım da herkes dikkat etsin
    Tekirdağ ergene de yaşıyorum yaşım 28
    O zamanlar daha çocuk denecek yastayız ilk motosiklet ile tanışmam bir arkadaşımın mobilet tarzı motoru ile tür atmam ile başladı sona ilk motosikletimi Java 250 cc fena bir makina aldın yıl 2005 teknik bilgi sıfır koruma allaha emanet nereden yağ konulur ne yapılır nasıl gidilir bütün bilgiler sıfır deli gibi sürüyoruz
    bu yaşımıza göre belki normal ama o yaşta 110 km hızla yapmak biraz yürek istiyor ama bizde cahillik bolca mevcut neden ne olduğunu bilmediğim bir sebepten dolayı gamdan hatırlamıyorum ama arka fren E-5 trafiğinde kitlendi metrelerce yerde sürüklendim şükür ki ufak tefek yaralar ile atlattım uzun süre yasaklandı ama sonra yine bu defa 97 model bir mz onunla kaza yapmadan arıza yaptı ve onu verip bir scooter aldim
    bu defa yaşım 24 çorlu merkezde bir biraneden çıkmışım 3 bira içmişim çok mu güzel değil ama yaptım
    üzerimde koruma adına sadece bisiklet için kullanılan hafif kalın bir mont var birden iki araç arasından çıkan bir bayana çarptım ikimizde havada savrulup yere düştük bende ehliyet yok ruhsat plaka hiç Bir şey yok alkol var ama o an heyecan yada korku neden bilmiyorum ama kactim
    ilk bir ay boyunca uyuyamadım sonra yaş geldi 28 e şu anda ilk motorum olan zealsun zs 150-19 model bir motor kullanıyorum
    Tekirdağ ergene de marmaracik köyünde mezarlık güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum bir kaç ay önce bir kaza meydana geldi ve cenazeler bizim görev yaptığımız mezarlığa geldi içeri girdim sonra 30 dakika aradan sonra gözlerimi açtım
    kişilerin üzerinden hafriyat kamyonu geçmiş paramparça olmuşlar poşet içinde gömüldüler şu anda ehliyetim var plaka ruhsat tam teçhizat koruma ekipmanı herşeyi var ama artık eski cesaretim yada cahilliğim yok
    inanın hiç bir şey için değmez görüyorum nasıl hizlandiririm nasıl tork üretim boşver ağa boşver akşam eve sağlam git gerisini boşver

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sadece motosiklet kullanmayarak herşeyi çözdüysen okey :D

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arada bir ENTER, VİRGÜL, NOKTA, PARAGRAF, SATIR BAŞI-SONU felan kullanmayı deneseydin keşke

Afakanlar basıyor, paragraf sorusu gibi bu ne böyle..
    medusa_0302 ve yürekçe bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    3 defa okudum. bazı yerlerin üstünden 5 defa geçtim.
    Noktalama işareti önemli.

Özet isteyenler için.: arkadaş gençlik yıllarında jawa alıp apaçilik yapıyor. sonra mz, sonra scooter. en son da zealsun 150 alıyor. Onu kullanıyormu satıyormu bilemedim. Sonra mezarlık görevlisi olarak çalışırken, ölü bedenler geliyor. Bu da baygınlık geçiriyor yarım saat. Paragrafın sonunda da; Boşverin motosikleti, akşam sağsalim gidin diyor.
    Ocanner35, ZümeR, SAZMAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada bir ENTER, VİRGÜL, NOKTA, PARAGRAF, SATIR BAŞI-SONU felan kullanmayı deneseydin keşke

Afakanlar basıyor, paragraf sorusu gibi bu ne böyle..
    Eve sağlam git gerisini boşver diyor
    yürekçe ve ZümeR bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Özet süperdi teşekkürler..
    sey_47 ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motosiklet kullanmayarak herşeyi çözdüysen okey :D
    Sadece motosiklet kullanmayarak çözülmedi dostum zaten böyle bir çözüm bulduğumu söylemedim benim bahsettiğim dikkatli olmak ; )

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Valla arkadaşlar ne diyim helal olsun süper özet olmuş mobil olarak girince ve ilk defa bir foruma üye olunca neyi nasıl yazarsın pek önemsemiyor ama biraz daha yapıcı olarak tavsiye vermenizi tercih ederdim bu şekilde tiye almaktansa

Çarptığınız bayanın durumu nasıldı merak ettim,yaptığınız bu hareket hem suç hemde toplum nazarında ,korkaklık ve bencillikdir .Zaman zaman bir çoğumuz feci,dehşet verici kazalara şahit olabiliyoruz yada bir şekilde haberleri bize ulaşıyor.Bence bilinçli bir sürücü değilsiniz ,motorlu araç kullanmamalısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Umarım geçmişten ders alıp ,aynı hataları tekrarlamazsınız.Kaza konusu ise ;hayatımızın her döneminde başımıza gelebiliyor gerek ütü yaparken ,gerek patates soyarken,gerek press makinası ile çalışırken elektrik tesisatı ile uğraşırken her yerde başımıza gelebiliyor.Önlem alır kuralına göre uygularsak kazaları önlemiş oluruz.

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    Çarptığım bayanı kaldırdım kaldırıma yatmasını söyledim şu getirdiler içmesi konusunda uyardım.
    Fakat benim kaçma sebebim kadının çingene olup evine yakın bir mekanda olayın olmasından ve benim alkollü ve ehliyetsiz olmamdan.Bayanın durumu iyiydi bir kanama kırık çıkık vs yoktu zaten süratli bir çarpma olmadı sanırım 30 40 km ile kaza oldu.
    Evet gördüğüm haberler var çarpıp durmadan kaçanlar vs kızarım hatta küfür ederim.Yaptığım bu hareketi yada benzer şeyleri asla savunmuyorum.Hata her ne kadar karşı tarafta olsada benim yaptığım hiç bir şekilde bir bahane vs olamaz.
    Ama dediğim gibi hem linç edilme hemde yüksek ceza yeme olasılığım olduğu için bir anlık panik ile yapılmış bir yanlıştı.
    Şu anda hala motosiklet kullanıyorum iki hafta önce iki gün ara ile kaza geçirdim ikisindede karşı taraf suçlu çıktı.
    Herkeste bilir ki bizler ne kadar dikkat edersek edelim, illa ki bir şekilde kaza meydana gelebiliyor.Yaptığım her hata bana bir arti tecrübe oluyor.Benim anlatmaya çalıştığım şey, motosiklet kullanmayın vs demek değil kullanırken hız denemesi,tek teker,akrobasi gibi şeylerden kaçınarak daha dikkatli,temkinli ve emniyetli sürüş tekniği ile ilerleyin demektı.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba dan sonrası ben de yok :(

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    mikemmeldiiii..
    daha iyi anlatılamazdı
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)