Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kazam biraz tuhaf oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Selamlar...

Vedat Dalokay Nikah Salonu'nun karşısında bir kaza yaptım.

Gerideki pazar yerinin yanındaki ışıklardan hareket ettim. Yol boş ve sakin görünüyordu. Normal bir süratle Kurtuluş ışıklara doğru yol alıyordum.

Sağda park halindeki servis minibüslerinin arasından orta yaşlı bir kadın çıktı. Aramızda 100 metre kadar vardı.

İleri doğru bir iki adım attı, biraz gaz kestim.

İleri doğru bir adım daha attı, elimi manetin üzerine koydum.

Geri bir adım attı, "teyze bi karar ver artık" dedim.

20-25 metre kala perdeleme yapan bir basketbolcu gibi bana döndü ve ne tarafa kaçmaya çalışsam oraya doğru atlamaya başladı, ben de biraz panikledim sanırım.

O heyecanla gazı tam kapatamamış olabilirim. Frenlere asıldım ve soğuk havayı hiç sevmeyen Speed Demon'lar ve ön süspansiyonun kapanmasına müsade edecek yeteneğim ve zamanım olmadığından anında kaymaya başladı. Bir yandan ayağımı yere vurarak düşmemeye çalışırken bir yandan da çarpmamak için sağa bir manevra yapmaya çalışıyordum.

Teyze son anda yarım adım daha sağıma kaçarak bu çabamı da boşa çıkardı. Elimden geldiğince motosikleti sola çektim ama deviremedim.

Durmaya yakın bir süratle kadına çarptım ve sola devrildim. Dizimi yere vurdum ve sol ayağım motosikletin altında kaldı.

Hemen çevreden insanlar koşup geldiler. Bir kısmı bana bir kısmı kadınla ilgileniyordu. Yattığım yerde kendimi yokladım. Sol dizimin altından ayak bileğime kadar bir ağrı vardı. Motosikletin altında sıkışan ayağım o pozisyonda zorlanıyor olduğu için de bileğimde bir ağrı hissediyordum. Dirseğim, elim, kolumda bir sorun yok gibiydi. Kafam da bir yere dokunmamıştı.

Yanıma gelenlerden rica ettim motosikleti biraz kaldırıp ayağımı çıkarttılar. Bileğimi oynattım, sorun yok gibiydi. Ayak parmaklarımı da sorunsuz oynattım. Sonra biraz da korkarak bacağımı biraz katladım. Ağrı vardı ama dayanılmayacak gibi değildi. Yanımdakilerden yardım isteyerek ayağa kalktım.

Bu arada kadını orta tretuara oturtmuş bir kaç kadın iyi olup olmadığını soruyordu. Ambulans çağıralım dediler, tamam dedim. O sırada kadın ayağa fırladı "gerek yok ambulansa, benim bir şeyim yok" dedi ve karşıya geçip yürümeye başladı. Ben hala şoku tam atlatamamış olduğum için o anda tepki veremedim. Dönüp motosikleti yerden kaldırdım ve kenara çekeyim dedim. Kadın da nikah salonunun önünde bir banka oturmuştu o sırada. O tarafa gideyim de konuşayım dedim. Ben tretuarı aşana kadar kadın Kurtuluş Parkı'nın içine doğru yürümeye başladı. Ben de o tarafa gittim. Oradaki bir güvenlik görevlisi beni durdurup "abi bak bu kadın bir şeyim yok diyip gidiyor ama sonra bir şey olur falan, her yerde kamera var burada başın belaya girer bir rapor tuttur en azından bi doktora götür" dedi. Mantıklı geldi. Ben de sürdüm motoru parkın içine doğru, ileride yetiştim.

Ben : Teyze iyi misin? Bir yerinde ağrın sızın var mı? Gel bi doktora götüreyim seni, hastaneler hemen şurada zaten.
    Teyze : Yok evladım, sen de kusura bakma, birden heyecanlandım, ne yapacağımı şaşırdım. Benim bir şeyim yok, istemiyorum hastane falan.
    Ben : Yahu teyze ne kusuru, ama bak böyle olmaz bi kontrol ettirmek lazım.
    Teyze : Yok evladım ben zaten emekli hemşireyim, sol omzumda biraz ağrı vardı ama bir şey yok şimdi.
    Ben : Teyze tamam bari gelmiyorsun bi adını soyadını söyle, bi telefon falan ver de sonradan arayıp sorayım, içim rahat etmez şimdi.
    Teyze : Yok evladım ben veremem, doktora falan da gidemem, kocam dışarı çıktığımı bilmiyor, duyarsa daha salmaz beni dışarı, hiç gerek yok, sen hakkını helal et.

dedi ve döndü gitti. Ben de öyle afalladım kaldım. Artık dedikleri gerçek miydi, başka bir durumu mu vardı bilemiyorum.

Bindim motora bastım gittim kurtuluş kavşağa. Orada hem asayiş hem trafik polisleri duruyordu. Anlattım durumu. Kadın kaçtıysa yapacak bir şeyin yok, şikayetçiyim diyorsan bi rapor tutalım ama bir şey çıkması zor boşa uğraşırsın dediler. Benim de bacağım epeyce ağrıyordu neyse dedim atladım motosiklete doğru hastane. Röntgen ve muayeneden sonra sadece doku ezilmesi teşhisi kondu. Bi bandaj yaptılar, bi de kas gevşetici krem ve hap verdiler yolladılar.

Motosikletin sol ön çizildi, sol alt uç ve sol manet. Bir de ayağım araya sıkıştığı için sol arka X-City yazısının önünden kırıldı. Resimler şurada.

Bu da böyle bir anıydı.

Epeyce ders çıkarılacak şey var.

Özellikle panik frenleme konusunda ciddi çalışmam lazım.

Bir de bu lastik konusu var ki X-City'lerde ciddi sıkıntı. Ebat yok diye 3 markaya kaldık. Onlar da pek iç açıcı değil.

Son olarak da ABS sanırım olmazsa olmazlarım arasında olacak bir dahaki satın almada.
    jackonbir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Gecmis olsun hem size hemde teyzeye allah daha buyugunu vermesin bunlar hep tecrube belkide sizi daha buyuk kazalardan kurtulmanizi saglayacak. Allah daha buyugunu gostermesin insallah iyi gunler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çk geçmiş olsun

Motosikleti
    4. motor Honda
    çok geçmiş olsun...

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Senin olayina benzer bir olayi ben de yasadim.adam soluna bakmadan devam etti beni gorunce dondu kaldi.. sansim ise ben duracak mesafedeydim 1 metre kala durdum 3-4 saniye adamla bakistik.

devam etti ama sagina soluna bakmadan dalan cok var ozellikle motosiklette daha fazla oluyor araba olsa dikkat ediyorlar ama motosiklet olunca nasil olsa durular diyolar atliyorlar yola.

Cok dikkatli olmamiz lazim..

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Herkese teşekkürler. Bu seferlik biraz diz ağrısı ile atlattık.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben böyle bi karışıklık oldumu yaya dursa bile hemen frenleyip yayadan 3-5 metre uzağa doğru manevra yapıyorum, işim şansa kalmamış oluyor.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Orda gondermeyip hakkinda sikayetci olacaktin kardesim. Gecmis olsun
    Kimse burda beni topa tutmasin ama adam noktadan virgule kadar hakli. Hergun onlarcasiyla karsilasiyorum sola bakiyor beni goruyor yola adimini atiyor yolu ortaliyor ve ortada duruyor hadi gel bana carp der gibi. olan sana olmus bidahakine dikkat etmelisin

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Gecmis olsun,
    Sanada teyzeye de bisey olmamasi sevindirici.
    Yalniz bir Diger konu aklima takildi,
    Hastaneye gittiginde ne dedin. Motosiklet kazasi yaptigini mi soyledin. Rapor falan tuttularmi.

Ben dustugumde, cok yavas dusmutum ha, kendi kendime sokaga girerken dustum, sadece kolumdan 5 cm deri yuzulmustu, mikrop kapmasin diye, dedim muayene ettireyim.
    Muayene ettirdim, noldu dediler, dustum motosikletten dedim, haydaa ondan sonra polis geldi, karakola gonderdi, rapor ifade falan verdik. 3 saatimi yediler.
    Bir daha boyle durumda yururken dustum diyecegim.

Gecmis olsun dostum tekrardan.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    ben motosiklete ilk bindigimde garibime giden şeydi,yayalarin bile motorlari iplememesi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motosiklete ilk bindigimde garibime giden şeydi,yayalarin bile motorlari iplememesi
    çocuğun tekine kızdım ben neden çekilmiyorsun :D motor çarpsa ne olur dedi :D çocuğun 300 kiloluk bir aracın yumruk kadar bir alan ile bedenine çarpınca kemiklerini kırılacğaını bilmemesi çok garip :D

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gecmis olsun

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Geçmiş olsun. Yaradan beterinden korusun. Valla yayaya çarptın mı bir vay haline. Suçlu büyük ihtimal sen olursun AlimAllah.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Çok geçmiş olsun. Teyzedeki gizem the x files'a bir bölüm olur yeminle :D Allah beterinden korusun. Ben de aslında tvs apache'yi beğenirdim fakat bir lastik bakayım dedim aynı ebatlarda bir tek irc vardı (yada ben bulamadım) vazgeçtim. Lastik önemli iş.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yayalar gercekten garip davraniyor.Gecmis olsun.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam geçmiş olsun

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bir kez bir yayaya hafif şekilde dokundurdum, yola çıkacağını anladığım an normalin biraz üstünde frenlemeye başladım, kornaya iki kez kısa batım, sağ sol dolu olduğu için manevra yapmayı düşünmedim, çizgimi hiç bozmadan freni yaklaştıkça arttırdım, en sonunda 20 km falan bir hızla vurdum, ben ve motor ayakta kaldık, yaya düştü, ilgilendim, doktor falan dedim, dayısı esnafmış yolun kenarında, tamam sen git işine dedi, ayrıldım oradan.
    yani demem o ki, no panic...

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Geçmiş olsun, çok şükür korkulacak birşey olmamış. Dikkat edelim aman panik anında kimsenin ne yapacağı belli olmuyor trafikte...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Bartas3010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Teyzedeki gizem the x files'a bir bölüm olur yeminle :D Allah beterinden korusun. Ben de aslında tvs apache'yi beğenirdim fakat bir lastik bakayım dedim aynı ebatlarda bir tek irc vardı (yada ben bulamadım) vazgeçtim. Lastik önemli iş.
    forum müdavimlerini seviyorum :D teyze kocamdan habersiz çıktım diyor sonra parka gidiyor daha sonra izini kaybettiriyor :D

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    bende dün birinin içinden geçiyordum iki kişi biri bayan biri erkek . Önce ikisi durdu sonra bayan sallamadı koşmaya başladı ama yavaş çekimde koşuyor . Yani yaya bayan gördünüz mü sakın güvenmeyin mümkünse durun napçakları belli değil. Karanlıkta çok uzaktaydılar ben göremdim cinsiyeti koşmaya başlayınca mevzu belli oldu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)