Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kaza +18 grafik + (gif)

Motovento
    REKLAM ALANI
    toprakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar 03.03.2016 tarihinde Mecidiyeköyden Eyüp tarafına gidiyordum havanın yağmurlu olması sebebiyle hızım düşüktü en sağ şeritteydim tam sütlüce sapağının orada emniyet şeridine girecekken öküz bir otomobil sürücüsü arkadaşımız aniden sapağa girmeye karar verdi ve neredeyse üstüme çıktı, ön frene asılışımı ve arabaya ön tekerin değişini hatırlıyorum sonra yerdeydim ayağa kalktım bir şeyim yoktu pek korumalıklar işlevini yerine getirdi, dizliği takmıyordum şuan dizim ağrıyor kalçamda ve dizimde kanama vardı hafif, tam arkamda motosikletli polis vardı yanıma geldi hemen otomobil sürücüsüne biraz çıkıştı sonra ekip otosu geldi tutanak tutuldu adam bütün kusur bende yazdı tutanağa hatasını kabul etti zaten bende bende hiç bir kusur yoktur yazdım sonra çekici geldi motoru aldım servise götürdüm evrakları verdim ve ailemin yanına döndüm Pendik'e 1 ay motosikletsiz kalacağım şimdi... kaza anında kendimden çok motosiklete üzüldüm o halde görmek üzdü gerçekten çok zor almıştım...

Pisman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Oncelikle gecmis olsun. Lakin bu gife gore tek suclu otomobil surucusu degil.
    Eger siz sapaktan donuyorsaniz haklisiniz. Ancak sapaga girmeden duz gidiyorsaniz sizde de bayagi hata var.
    yasdal bunu beğendi.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Sizin -nispeten- hafif atlatmış olmanız sevindirici, polisin olayı görmesi de büyük şans olmuş.

Araç sağa dönmeye çok geç kalmışsa motosiklette bir kusur yok, fotoğrafta motosikletin durduğu yere bakılırsa araç düz gidecekmiş gibi ilerleyip son anda sağa kırmış gibi görünüyor.

Tekrar geçmiş olsun, en büyük ve tek kazanız bu olsun.

toprakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Gifde tam belirtememden kaynaklanıyor sanırım sağ şeritten emniyet şeridinin birleştiği yerdeydim tam emniyet şeridine girecektim emniyet şeridinin böldüğü sapağa giden tarafta değildim en sağda arabanın arkasından emniyet şeridine doğru tam geçerken adam frene asılıp sağa kırdı arabayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Sizin -nispeten- hafif atlatmış olmanız sevindirici, polisin olayı görmesi de büyük şans olmuş.

Araç sağa dönmeye çok geç kalmışsa motosiklette bir kusur yok, fotoğrafta motosikletin durduğu yere bakılırsa araç düz gidecekmiş gibi ilerleyip son anda sağa kırmış gibi görünüyor.

Tekrar geçmiş olsun, en büyük ve tek kazanız bu olsun.
    Aynen öyle polisin görmesi çok iyi oldu, evet aynen öyle oldu dubaların tam yanından dönmeye kalktı yani benim motorun önü arabaya 90 derecelik açı yapıyorken arabanın açısı 45 50 civarıydı neredeyse tam kırdı direksiyonu
    umarım en büyük kazamız böyle olur... sağ tarafa sapağa doğru sürüklensem şuan bunları yazabilecek durumda olmazdım kamyon varmış arkamda çünkü polis onun altına gidip öleceğimi düşünmüş falan.
    The PAIN you feel today will be the STRENGTH you feel tomorrow...

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Bu tarz sağa tarafa ayrılan yollarda özellikle sağdan gitmemek orta şeridi kullanmak gerekiyor. Bırakın sağ şeridi orta ve sol şeritteki adam bile birden sağa sapmaya karar verip direksiyonu kırıp frene asılabiliyor. Özellikle İstanbul'da bu tarz hızlı yol ayrımın olduğu yollar çok var.
    BlackGhost, Selcuk89, fedos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Allah beterinden korusun... Her zaman motosiklet kullanırken 2 kat dikkatli olun diye boşuna demiyorlar... Etrafta dangalak çok. Çok geçmiş olsun yine...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    cıks
    Çok geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin
    Rabbim Her işte bir hayır verir...

sadi81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart
    Büyük geçmiş olsun kardeş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende kartaldayım bayrampaşada yoltaki taşa çarpıp uçtum bende birşey yok hasbelkader senin kadar soyulma var ,
    motor 10 tane daha alırsın sağlığın yerinde olsun bu herşeyden daha kıymeli

ben kazadan sonra gece motor kullanmama grup sürüşlerine ağırlık verme kararı aldım ayrca hızlı sürmeme

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Çok geçmiş olsun +18 diyince istemsizce direk konuya daldım

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Geçmiş olsun, ucuz yırtmışsın.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    geçmiş olsun. Yolu izlerken sürekli yaptığımız bir şey var aslında. Kazaya karışmamak için "orada olmamak". Ahkam kesen adam intibası vermeden ufak bi hatırlatma yapayım. konuyu okuyan arkadaşlardan biri bile önemserse faydamız dokunur. Sürüşte ileri bakarız, neden sağda yol mu birleşiyor, soldan yola atlayabilecek köpek mi var, ilerde sol şeritte çalışma, yerde çukur, bi taksi durağı, benzinci çıkışı, bir kavşak mı var bunları fark etmek için. Hepimiz maşallah bu saate kadar hayatta kaldıysak bunları fark ediyoruz demektir. İşte kazaya karışacak adamla daha az kaza atlatan adamın arasındaki çizgi, bunları görünce ne yaptığıdır. Çok basit bir kural. Risk gördüğün yerde güvenlik balonunu koy hemen arana. Sağdan yol mu birleşiyor, gördüğün anda daha 500 m bile olsa bi gidon hareketi hop orta şerittesin, solda trafik karışmış mı, daha 300 m mi var küt er ağırlığını sağa bi şerit açıl daha gelmeden yanına. Çünkü göktaşı gibi kazanın olabileceği yere yaklaşırsan her saniye riski büyütüyorsun. Yok artık o zaman herkes her gün ölürdü diye düşünebilirsiniz. MEvzuyu çok abarttığımı da. Ama inanın birileri bu şekilde karıştıkları kazalarda ölüyorlar. Sizin de bir hakkınız var. Düğmeye basıp "here comes a new challanger" yazmayacak ekranda. Bir adam sürekli şöyle kaçtım böyle kurtuldum, süper sürüyorum kimse beni tehlikeye sokamıyor falan diyorsa, orada büyük bir problem var demektir. Bu adam sürekli kaza ile burun buruna yaşıyorsa yanlış yerde demektir. Dediğim gibi küçük bir kural ama sizi daha o tehlikeye girmeden onlarca metre önce tehlikeden uzak tutar. KAldırdın kafayı riski gördün. Hemen konum değiştir. 10 m sonra değil, yaklaşınca değil, hemen. 3-4 risk birden mi var. Sırala, konumun yanında hızını da ayarlaman gerekiyorsa ayarla, çok da gerekiyorsa dur çek sağa bekle. Riskin boyutuna sen karar vereceksin.

kafa ütüledik biliyorum. MAzur görün.

istanbu_gezg, Draconian, saykem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun kardeşim . Trafiğe çıkarken bende tek akıllı benim kontrollü olmam gerekiyor ,diye düşünürüm .

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Gecmis olsun, bu sekilde son anda hatta son an bile gectikten sonra ani donus yapanlar malesef cok

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Polis ceza'da kesmiştir inşallah.

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Çok geçmiş olsun hocam

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    +18 gif diyincik neymiş la diye baktım geçmiş olsun gardasim

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Büyük geçmiş olsun. Bu tarz konulardan ders çıkarmak hayati önem taşıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)