Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yollardaki çukurlar ve yol açtığı kazalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende yamaha delight var, geçen yolda çıkan çukurdan dolayı yan yatma durumu oldu, şerit şeklinde boylamasına uzanan çukura girdim malum tekerler küçük benimde ilk motor deneyimim olduğundan çukurdan çıkmaya çalışırken yan yattım ve motorun yan tarafı sürtünmeden dolayı boyası da kalktı. Ve artık yollardaki çukurlar benim fobim oldu. Artık karşıma aniden çukur çıkınca içimden artık yapıcak bişe yok sıkı tutunup çukurdan kazasız belasız çıkmaya çalışıcam diyorum. Hatta bazen yoldaki şeritler bile beni ürkütüyo, şerite değmemeye çalışıyorum, dengemi bozar kayarım diye. Siz bu çukur, tümsek vs. ile nasıl başa çıkıyorsunuz özellikle ufak tekerli scooter cılardan öneriler bekliyorum, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    http://hizliresim.com/vnJ1yR

Hocam baksana şu hale. Aynı sorundan yanıyoruz

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ben scooter kullanmıyorum ama motorun yerden yüksekliği 6 santim olan biri olarak konuşayım.Eğer çukurdan kaçıcak mesafen kalmamışsa, geç görmüşsen veya kaçacak yerin yoksa kaçma gir çukura ve girmeden önce yavaşlayabildiğin kadar yavaşla çukura girmeden öncede freni bırak,gidonu aşırı sıkma.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    çukurdan geçerken gazı kesme , hafif gazla geç ve toto yu az kaldır, sarsıntıyı az hissedersin

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Besmele cekmeyi unutma

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    işte küçük tekerin dezavantajları , her ne kadar küçük motorlara daha güvenli vs deselerde tam tersi daha güvensizlerdir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)