Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk ciddi kaza cbr125

Motovento
    REKLAM ALANI
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Merhabalar öncelikle allah korudu beni fotograflaeı suan yuklıyemıyorum yataktayım telefon elimde sadece sabha10:30 civarında gerçekleşti kazam

İki seritli tol gidiş geliş köy yolu sag tarafa bir küçük köy yolu var donüş yapmaya calısan harfiyat kamyonu benim şeridimi kaplamış ben ise virajdan cıktım ve gördüm frene baatım 57 m önceden fren yapmısım viraj girişinde 7 m kaymıs arka teker ben bvırajda fren yaptıgımı hatırlamıorum ama kamyonu gorunce yaptim viraj girişinde kamyon gözükmüyo

Sanıesam hızlıydım frene bastım kaydı viraja öyle girdim gördügümde ise kamyon benim seridimdeyken bi sol ufaktan bı sag yaptı bende aynısnı yaprım sag yaprıgımsa o sol ben sol yyaptığımda kendı serısıne geçti bu arada sol farından geçtim sümük gibi üsrüne kask lazer yerine getirdi görevini

camda boya izi var kaputun göçmüş oralar motor zaten ön taraf yok arka teker bilsigin dönmüş 10 cm filan sola çıkmış :/

Yani benim şeridimdeki harfiyar kamyonuna vurdum duramayıp suçlu kim ne olur bi açıklarmısınız öntaraf ve sag sol grejlar param parça debirsaati yok param parca ama motor sanki on tarafı cokmüş aşşağı sanırsam asıl sorum lu abilerim karakolda ifade verdim ben sımdı bu kaza tutanagını nasıl alcam? Polisten honda servşsine götürücem filan tam olarak anlatırmısınız bne hastanedeyken babam fılan varken tutanak tutulmus adma dmeiş şeritteyim diye zaten fotograflardada şeritte benım telefonumdada var fotograflar eger bana cıkarsa kusur ıtıraz edicegim

Herkez diyor allaj korudu diye vallahide korudu
    Cbr 125 e tekrardan kavuştum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Harfleri biraz daha okunaklı kullansaydın daha kolay okuyabilirdim. Geçmiş olsun

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, anlamadık ama iyisindir umarım.
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Abi kısura bakmayın suan agrılarım var basımda çatlıyor olayın basıdı i gidiş gleişli yolda saga donmek ıcın benım serıdıme geçen kamyonete kafadan girdim@) suclu o olmuyormu şeridimi komple kapattı yani

ne yazdın çözemedim ama geçmiş olsun

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kısura bakmayın suan agrılarım var basımda çatlıyor olayın basıdı i gidiş gleişli yolda saga donmek ıcın benım serıdıme geçen kamyonete kafadan girdim@) suclu o olmuyormu şeridimi komple kapattı yani
    Bu kamyon vb araçlar büyük araçlar olduğu için normalde açıktan alırlar dönerken ki, eğer senin şeridine sinyaliyle geçip dönmeye uğraşıyorsa oradaki hata sendede değildir elindedir ve trafik hakimiyetindedir. Gazı usulca kapatıp kendine acılan yerden ufaktan geçip gidebilirdin

gidiş gelişli yolda frene basıp 57 metre boyunca duramadın mı? tam anlamadım burayı ama eğer durum böyle ise ya zemin çok kaygandı, ya lastiklerin veya frenlerin çok kötü, ya hızın çok yüksekti, ya da fren yapmayı bilmiyorsun.

geçmiş olsun. yazıyı yazdıktan sonra ne yazmışım diye bir oku ve harfleri düzelt. telefondan yazınca sürekli hatalı harfler çıkmış zor anlaşılıyor.

Motosikleti
    Şimdi ben seritten kaçmaya kalkıstım sola oda sola yaprı sag yaptım oda sag yaptı kaçış manevrası kontrası yaptım oda kurtarmak için yaptı kurtaramadı sinyal filanda yokru yanı o 57 mrtre onceki bence ben yapsam bile o izi şöyle bişey var brnc eben viraja hızlı girdim girmedne önce hızımı düşürdüm çıktım virajdna adamı gördüm yani viraj öncesi adamı görmeden öncei yaptıgım hız yada yoldaki kayma nasıl olaya karışır ? Karışması için yanlıyarak kaza yapmam lazım

Ama hatırlamıyorum yanı fren yaprıgımı filan

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    eğitim al kardeş , belli eğitimsizsin.

pulsar_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    gecmiş olsun... sanırım kamyon tali yoldan koy yoluna cıkıyor ve bu esnada donerken senin seridine giriyor. sende virajdan cıkıyorsun ve kamyonu gordukten sonra ikinizde manevra yapıyorsunuz ama kurtaramıyorsunuz. Anladığım kadarıyla olay boyle gerçekleşti.
    Tekrar geçmiş olsun Allahim acil şifalar versin...
    jackonbir bunu beğendi.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben bisey anlamadim

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Benim anladığım kadarıyla yüksek hızdan dolayı olmuş bir kaza.Emniyetli sürüş kurallarını uygulamadığını düşünüyorum.Geçmiş olsun umarım bundan büyük bir ders çıkarırsın..

Motosikleti
    Hepinize teşkkür ederim değerli abi ve kardeşlerim biraz daha kendıme geldim

Normal 2 şerit düşünün ben sagdan oda sagdan gidiyo ortada çizgi filan yok bu viraj çıkısında kamyon tali yola giricek ve açıktan girmeye çalısıyor benım şeridimi kapatıp şeydede yazıyor tutanakta babamın dedigi bne onun seridini kapattım demiş öyle bende virajı tamamlıyorum benım seridimde sag sol yapıyorum oda yapıyor bende en sonuncu hamlede dşreksiyonu sıkıca tutuyorum ilk motor vuruyor sonra ben kask ile yapışıyorum kaputa

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Dediğinden hiçbişey anlamadım ama geçmiş olsun. Kamyoncuyla konuşup suçu kabul ettir nasılsa sigorta ödeyecek sen ödemeyeceksin falan de.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Anlattığına göre yolda da suç var. 2 şeritli gidiş dönüş yolda, kamyonu göremeyeceğin kadar keskin viraj var. Ve hemen virajın bitiminede karşı yönden gelen araçların girebileceği sapak var. Geçmiş olsun.
    Yada yanlış anladım,kamyon sağındaki sapağa dönecekken geniş alıp senin şeridine girmişse bilemem.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun yazdiklarini okudum ama anlamadim hem adam sag seritte hemde sen ve adama kafadan girdin ? Nasil oldu bu

Motosikleti
    İki şeritli yol işte bu benım şeridime giriyor açıktan alıyor benım şeridime giriyor sagdakı tali yola giiryor bende virajdan cıkarken daha tali yola girmeden çarpıştık öyle yanı acaba motor perte çıkarmı onden vuruldu zaten sıkıntılı olcak satarken

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Sanki iki tarafta şerit ihlali var doğru mu anladım ki?
    Öyleyse farklı bir kusur yoksa taraflarda suçlu ikiniz oluyorsunuz sanırım

Motosikleti
    Ben sımdı kendı serıdımde gittimi düşünün aram karşıdaki geliyor ama benım şeridimde bende caroıyorum ben serıdımden hiç çıkmadım o geldi benım şeridimden bildigin benım şeritten geliyordu ıfadesındefe serıdını kapattım zaten demiş

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Anladım. Yasal olarak Kamyon tabiki suçlu. Senin şeridini kaplamış ve kazaya sebep olmuş. Sana belki hız ve yanlıs konumlamadan suç bulurlar. Yolada bağlı biraz. Sonuç olarak. Poliste gelmiş tutanak tutmuş. 2-3 gün sonra trafik şubeye gideceksin tutanağı alacaksın. Orada kimin % kaç suçlu olduğuda belirlenmiş olacak. Servise götürüp tutanağı vs. teslim edeceksin motorun karşı tarafın trafik sigortasından yapılacak. %50 %50 verirlerse suç oranını yarısını sen karşılayacaksın servis masrafının. Satarkan oluşan değer kaybınıda trafik sigortasından alabilirsin daha önceden kazan yoksa.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)