Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lütfen Acil!... Yardımcı Olun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Arkadaşlar kısaca İzmir Foçada motosiklet kazası yaptım.Bende de motorda da pek bişey yok.
    Görüntüyü atmıyorum çünkü adli vaka olabilir.Nedenini aşağıda izahat etmeye çalışayım.
    Bana çarpan araç kaçtı.Kaskta Gopro var görüntüyü plakayı v.s. karakolda izledik.
    Vatandaşa ulaştık dedik gel.
    Adam yarım saate karakola geldi.
    Dedi kasko var bozulmasın bilmem ne yan çizdi falan kabul ettim adam masrafları karşılayacak tutanak alkol testi falan yapıldı.
    Şimdi olay şu...
    Görüntüyü telefondan izlediğimiz için ekran küçük şöför belli değil.
    Eve gelince büyük ekranda şöförün tutanak tuttuğımuz adam olmadığını öğrendim.Adamlar change yapmış AQ.
    Şimdi İstihbaratçı bir abimize ulaştık dedi ki;
    Videoyu CD ye atıp savcılığa versem vatandaşa suçluyu kaçırma ve polise yalan beyandan adama fena giydireceklermiş.
    Bu adam bana çarptı ve dip dipe en az 5 sn korna çaldım.Beni görmemiş duymamış.Klima açıkmış müzik dinliyormuş falan salladı.Adama fena ayarım yani.Adam kaçtı arkasına bile bakmadı.
    Adamı aradım dedim birader şöför sen değilsin bak büyük ekranda izledim.Savcılık muhabbetini anlattım.Adam haliyle yusuf yusuf oldu gel senin masrafını A'dan Z'ye karşılayacağım falan demeye başladı.
    Yarın izmir de adamla görüşcez tek ve boş gitmeyeceğim yine de fikri önerisi olan paylaşsın.
    Herkese şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    amacın ne? adamdan koparabildigin kadar para koparmak mı? adamı adalete teslim etmek mi?

önce sen ne yapmak istedigine karar ver bence..

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    görüşmene gerek yok. git savcılığa ver. yoksa adam sana parayı verir ve gece rahatça uyur.. ama savcılığa verirsen uzun bi süre uykusuzluk çekecek. doğrusu da budur gidip şikayetçi olun. zaten zararınızı karşılamak zorunda. üstüne de cezasını çeksin. vurup kaçmayı biliyorsa cezasını da çeksin.

Motosikleti
    Usta yok adamı ipe götüme gibi bir niyetim yok ben de hiçbir şey yok motorda koruma demirinde çizik var ufak tefek şeyler var o kadar.
    Olayın adli yönünü merak ettim böyle bir durumla karşılaşan var mı naptı falan.
    Öncelikle adli yöne yükleneceğim adam zaten tırstı.Şimdi Boş gitmememin nedeni karşı tarafa güvenmiyor olmak.Adamı gözüm tutmadı zaten.

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta yok adamı ipe götüme gibi bir niyetim yok ben de hiçbir şey yok motorda koruma demirinde çizik var ufak tefek şeyler var o kadar.
    Öncelikle adli yöne yükleneceğim adam zaten tırstı.Şimdi Boş gitmememin nedeni karşı tarafa güvenmiyor olmak.Adamı gözüm tutmadı zaten.
    adamla gorusmenin hic bir anlamı yok ozaman.. git bir karakola ya da savcılıga sikayette bulun top senden cıksın...

Motosikleti
    Alıntı maydin02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüşmene gerek yok. git savcılığa ver. yoksa adam sana parayı verir ve gece rahatça uyur.. ama savcılığa verirsen uzun bi süre uykusuzluk çekecek. doğrusu da budur gidip şikayetçi olun. zaten zararınızı karşılamak zorunda. üstüne de cezasını çeksin. vurup kaçmayı biliyorsa cezasını da çeksin.
    Ben de aynısnı düşünüyorum.Ben tam teçhizatlı kullanıyorum cihazı bir başkası olsa belki ölüme sebebiyet verecek.Adam arkasına bakmadı bile ve adamı kameradan plakayı aldık getirttik yemin billah ediyor ben seni görmedim ben kazaya karışmadım bi yanlışlık var bu işte diye.
    Sonra kamera görüntüsünü izlettim tabi adam şok oldu.Teknoloji çok gelişmiş falan demeye başladı mal oldu ama hala inkar etti ben görmedim seni diye.Adam haklı hakkaten görmemiş çünkü arabada 3 kişi varmış.Araç sahibi arabada değilmiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamla gorusmenin hic bir anlamı yok ozaman.. git bir karakola ya da savcılıga sikayette bulun top senden cıksın...
    Şimdi olayın o yönü de çok uzun uzadıya geçecek savcılık prosedürler falan ben para meraklısı da değilim aylık güzel miktarlar kazanıyorum.
    Adam yanar döner zaten cezası neyse çeksin benim ilk düşüncem de bu.
    Bu ve buna benzer bir olay yaşayanlardan açıklama bulmam lazım emsal teşkil etmesi için.
    Niyetim tamamen bu.
    Ve çok acı kazadan sonra 2 li 3 lü tekli 10 dan fazla motorcu geçti.
    Hiçbiri durmadı araba durdu içinden 4 genç indi.
    Bizim dayanışmamız da buraya kadarmış.Çok koydu hakikaten...

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ben de aynısnı düşünüyorum.Ben tam teçhizatlı kullanıyorum cihazı bir başkası olsa belki ölüme sebebiyet verecek.Adam arkasına bakmadı bile ve adamı kameradan plakayı aldık getirttik yemin billah ediyor ben seni görmedim ben kazaya karışmadım bi yanlışlık var bu işte diye.
    Sonra kamera görüntüsünü izlettim tabi adam şok oldu.Teknoloji çok gelişmiş falan demeye başladı mal oldu ama hala inkar etti ben görmedim seni diye.Adam haklı hakkaten görmemiş çünkü arabada 3 kişi varmış.Araç sahibi arabada değilmiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Şimdi olayın o yönü de çok uzun uzadıya geçecek savcılık prosedürler falan ben para meraklısı da değilim aylık güzel miktarlar kazanıyorum.
    Adam yanar döner zaten cezası neyse çeksin benim ilk düşüncem de bu.
    Bu ve buna benzer bir olay yaşayanlardan açıklama bulmam lazım emsal teşkil etmesi için.
    Niyetim tamamen bu.
    Ve çok acı kazadan sonra 2 li 3 lü tekli 10 dan fazla motorcu geçti.
    Hiçbiri durmadı araba durdu içinden 4 genç indi.
    Bizim dayanışmamız da buraya kadarmış.Çok koydu hakikaten...
    Gecmis olsun hocam adli olarak git bosver bulusma 2-3 cizik diyosun agir olsaydi 5yerine10 al derdim (kacmayi bildigi icin) eger illada gidicem dersen yaninda polis bir tanidik goturmen ses kayit cihazi acip 'isim soyisim neydi hocam selamun aleykum' tarzinda bir giris yapman yararli olur heralde
    Her motorcuyu bir tutma misal olarak abartmiyorum e-5 kartal yonunde otobanda honda 125ace'ye kamyonet yandan carpti zart zurt otuyordu ben yoldayken belliydi yani tartisiyorlardi bende hemen gittim geldigimi gorunce hemen kacti (kaza yapan arkadasi tanimiyordum) sagligini sordum full korumaydi biseyi yoktu debriyaj maneti kirilmisti halat varsa cekmeyi yada hastaneye gitmeyi teklif ettim tesekkur etti.
    Gozumun onunde pizzaci motoru altindan kaydirdi dustu ona bile hastaneye gidelim dedim.
    Dandik kanuni motorla arkadasima carptilar ben gitmeden once sagolsun goldwingdi hatirladigim kadariyla motoru olan bir abimiz yardim etmis hemen (maltepe park avmnin orda)
    Ben kendi adima yolda kalan motorcuya yada kaza yapan motorcuya yardim ettim, fakat artik kaski olmayan egzozu delik olan vsvs kisaca apaci olanlara 2. Ye bakmiyorum bile.
    Sana yardima gelmeyenlerinde yarin birgun basina ayni olay gelir hic sikinti degil
    Allah beterinden korusun, kazasiz belasiz surusler

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    öncelikle geçmiş olsun kardeşim . Benım tavsiyem sen kendini 5 para etmez adamlarla bir tutup ustun dolu olsada yanında ordu olasada karşıdakının ne yapacagı bellı olmaz o adam yerıne bırı gelır bı rbıçak saplar başka şeyler olur ulkenın adleti çok iyi mi diyorum hayır degil ama senin canının dusunursek herşeyden degerli o zaman ver savcılıga ve işinide takip et kim suçluysa cezasını bulsun .bir gün o adamın çarptıgı sen degil ben olurum bunu engellemek elindeyken sen kendini kurtarmaya degil motorcu akrdeşlerimizi kurtarmaya çalış. tabi yanından geçip kazayı görmemezlikten gelen motorcu arkadaşlarımızıda kınıyorum . belki bir kaçı bişey yetiştiriyor belki bazılarının hastası var belki kan taşıyor ama 10 tane motorcunun hepside hayat kurtarmayacak ya ? biriside mi durmaz

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Arkadaşlar kısaca İzmir Foçada motosiklet kazası yaptım.Bende de motorda da pek bişey yok.
    Görüntüyü atmıyorum çünkü adli vaka olabilir.Nedenini aşağıda izahat etmeye çalışayım.
    Bana çarpan araç kaçtı.Kaskta Gopro var görüntüyü plakayı v.s. karakolda izledik.
    Vatandaşa ulaştık dedik gel.
    Adam yarım saate karakola geldi.
    Dedi kasko var bozulmasın bilmem ne yan çizdi falan kabul ettim adam masrafları karşılayacak tutanak alkol testi falan yapıldı.
    Şimdi olay şu...
    Görüntüyü telefondan izlediğimiz için ekran küçük şöför belli değil.
    Eve gelince büyük ekranda şöförün tutanak tuttuğımuz adam olmadığını öğrendim.Adamlar change yapmış AQ.
    Şimdi İstihbaratçı bir abimize ulaştık dedi ki;
    Videoyu CD ye atıp savcılığa versem vatandaşa suçluyu kaçırma ve polise yalan beyandan adama fena giydireceklermiş.
    Bu adam bana çarptı ve dip dipe en az 5 sn korna çaldım.Beni görmemiş duymamış.Klima açıkmış müzik dinliyormuş falan salladı.Adama fena ayarım yani.Adam kaçtı arkasına bile bakmadı.
    Adamı aradım dedim birader şöför sen değilsin bak büyük ekranda izledim.Savcılık muhabbetini anlattım.Adam haliyle yusuf yusuf oldu gel senin masrafını A'dan Z'ye karşılayacağım falan demeye başladı.
    Yarın izmir de adamla görüşcez tek ve boş gitmeyeceğim yine de fikri önerisi olan paylaşsın.
    Herkese şimdiden teşekkür ederim...
    Kardeş sana çok net olayın benzer versiyonu otomobil ile başıma geldi. Anlatayım; Kırmızıda beklerken arkadan onun bunun çocuğu bir Mercedes çarptı kaçtı. Adamın kaçarken plakasını aldım ve polise şikayet ettik. Bende kasko vardı ve hasar 12.000 tl idi. Araç sahibini karakola çağırdılar adam sarhoş ve dediki arkadaşım aracı kullanıyordu. Neyse uzatmayayım. Mobeselerden adam tesbit edildi. Yalan söylediği ortaya çıktı. Adamdan şikayetçi olduk çünkü aracımda yaralananlar vardı. 1 sene süren dava sonucunda adama 6 ay hapis cezası verildi. Sonra bu 5 aya ve daha sonra 3000 tl para cezasına döndü. Dava kamu davası idi. Önce uzlaşma mahkemesinde olayı çözmeye çalışıyorlar olmadı davanın seyri değişiyor.

Şimdi böyle kazalarda isterse aracını perte çıkartsın eğer yaralanma veya ölüm yoksa hiçbir şey önemli değil. Bizim amacımız adamın hüküm giymesiydi oda oldu. Ama eğer kaçmasa idi alkollü olarak yakalansa idi olay bambaşka bir hal alacaktı. Tabii Allah büyük. Kaçtığı iyide oldu. Yoksa o anki şok ve sinirin etkisi ile ben adamı öldürebilirdim bile.

Sonuç olarak trafikte kaza yapmamak lazım. Kanunlar maddi hasarlı kazaları hiç tınlamıyor bile. Geçmiş olsun.
    aslan557 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kendi kendine poliscilik, dedektifçilik oynama. Polis'e başvurmuşsun zaten işlemi devam ettir gerisine karışma.

Motosikleti
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun hocam adli olarak git bosver bulusma 2-3 cizik diyosun agir olsaydi 5yerine10 al derdim (kacmayi bildigi icin) eger illada gidicem dersen yaninda polis bir tanidik goturmen ses kayit cihazi acip 'isim soyisim neydi hocam selamun aleykum' tarzinda bir giris yapman yararli olur heralde
    Her motorcuyu bir tutma misal olarak abartmiyorum e-5 kartal yonunde otobanda honda 125ace'ye kamyonet yandan carpti zart zurt otuyordu ben yoldayken belliydi yani tartisiyorlardi bende hemen gittim geldigimi gorunce hemen kacti (kaza yapan arkadasi tanimiyordum) sagligini sordum full korumaydi biseyi yoktu debriyaj maneti kirilmisti halat varsa cekmeyi yada hastaneye gitmeyi teklif ettim tesekkur etti.
    Gozumun onunde pizzaci motoru altindan kaydirdi dustu ona bile hastaneye gidelim dedim.
    Dandik kanuni motorla arkadasima carptilar ben gitmeden once sagolsun goldwingdi hatirladigim kadariyla motoru olan bir abimiz yardim etmis hemen (maltepe park avmnin orda)
    Ben kendi adima yolda kalan motorcuya yada kaza yapan motorcuya yardim ettim, fakat artik kaski olmayan egzozu delik olan vsvs kisaca apaci olanlara 2. Ye bakmiyorum bile.
    Sana yardima gelmeyenlerinde yarin birgun basina ayni olay gelir hic sikinti degil
    Allah beterinden korusun, kazasiz belasiz surusler
    Eyvallah usta eksik olma benim de başıma geldi apaçi yolda 10 takla attı esofmanla terlikle sürüyordu hemde ben durdum.ehliyeti de yoktu ambulans çağırmayın diyordu 5-10 dakikaya heryeri kasıklarına varasıya morardı.Ambulansı aradım tabi ambulansa kadar adrenalinle ayakta kaldı.
    Ambulans gelince bayıldı.
    Ben rencide olmaması için internete yüklemedim.
    Ama yalan kaza yapmış olmak adamın kaçması değil en çok o koydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı otobeygir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sana çok net olayın benzer versiyonu otomobil ile başıma geldi. Anlatayım; Kırmızıda beklerken arkadan onun bunun çocuğu bir Mercedes çarptı kaçtı. Adamın kaçarken plakasını aldım ve polise şikayet ettik. Bende kasko vardı ve hasar 12.000 tl idi. Araç sahibini karakola çağırdılar adam sarhoş ve dediki arkadaşım aracı kullanıyordu. Neyse uzatmayayım. Mobeselerden adam tesbit edildi. Yalan söylediği ortaya çıktı. Adamdan şikayetçi olduk çünkü aracımda yaralananlar vardı. 1 sene süren dava sonucunda adama 6 ay hapis cezası verildi. Sonra bu 5 aya ve daha sonra 3000 tl para cezasına döndü. Dava kamu davası idi. Önce uzlaşma mahkemesinde olayı çözmeye çalışıyorlar olmadı davanın seyri değişiyor.

Şimdi böyle kazalarda isterse aracını perte çıkartsın eğer yaralanma veya ölüm yoksa hiçbir şey önemli değil. Bizim amacımız adamın hüküm giymesiydi oda oldu. Ama eğer kaçmasa idi alkollü olarak yakalansa idi olay bambaşka bir hal alacaktı. Tabii Allah büyük. Kaçtığı iyide oldu. Yoksa o anki şok ve sinirin etkisi ile ben adamı öldürebilirdim bile.

Sonuç olarak trafikte kaza yapmamak lazım. Kanunlar maddi hasarlı kazaları hiç tınlamıyor bile. Geçmiş olsun.
    Aynen usta ben de ondan korkuyorum işte.
    Tamamen haklı olduğum konuda çok kazık yedim.Emin ol devlete adalete zerre kadar güvenim yok.
    Olay yaralamalı olarak da geçmedi maddi hasarlı o da çizik hepsi o.
    şimdi Adam alkllü tespit edilmiş 3000 TL mercedes sahibine koyar mı?Yıllık vergisi o kadar tutmaz.
    Ben de adam tespit edilmedi alkol kesin var gelişini görseniz şaka gibi çünkü.
    Emsal teşkil eden olay benim olaydan daha fazla kanıt olduğu halde 1 senede 3000 TL ye çözülmüş.
    Siz olsanız yine de uğraşır mısınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kendine poliscilik, dedektifçilik oynama. Polis'e başvurmuşsun zaten işlemi devam ettir gerisine karışma.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta haklısında sebep sonuç ilişkisi ortada kanunlar ortada oto beygir arkadaşımız emsal olayı anlatmış.
    Bunu aklı selim şekilde okuyup yine de devlete adalete güvenebilir misin,?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun kardeşim . Benım tavsiyem sen kendini 5 para etmez adamlarla bir tutup ustun dolu olsada yanında ordu olasada karşıdakının ne yapacagı bellı olmaz o adam yerıne bırı gelır bı rbıçak saplar başka şeyler olur ulkenın adleti çok iyi mi diyorum hayır degil ama senin canının dusunursek herşeyden degerli o zaman ver savcılıga ve işinide takip et kim suçluysa cezasını bulsun .bir gün o adamın çarptıgı sen degil ben olurum bunu engellemek elindeyken sen kendini kurtarmaya degil motorcu akrdeşlerimizi kurtarmaya çalış. tabi yanından geçip kazayı görmemezlikten gelen motorcu arkadaşlarımızıda kınıyorum . belki bir kaçı bişey yetiştiriyor belki bazılarının hastası var belki kan taşıyor ama 10 tane motorcunun hepside hayat kurtarmayacak ya ? biriside mi durmaz
    Türk Adaletine güveneyim usta eyvallah ama sonuç ne olacak.benim olayım bu.Para derdinde değilim.Düzen affedersiniz orospu düzeni olmuş.Mercedes şöförü adam alkollü 3000 TL yemiş.Bende yaralanma da yok karşılıklı anlaştığımıza dair tutanak var sadece o kadar.
    görüntüyü versem savcılığa hakkaten ufak bir inancım vardı onu da arkadaş saolsun yıktı..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Adam sana zerre kadar değer vermemiş çarpmış ve de kaçmış.

Orda kamera olmasa ve sende yaralanmış ölmüş olsan adamın yaptığı yanına kar kalacak.

Benzer olay başıma geldi ve en ufak kanıt bulamadığım için yapanın yanına kaldı.

Senin elinde kanıt var ve sonuna kadar gidip bu yaratıklara motosiklet üzerindekilerinde insan olduğunu anlamalarını sağlayacak bir ceza verdirtmen gerekli.

Maddi manevi veya sağlık kaybın yok ama diğer sürücüler için kurtarıcı ve caydırıcı olabilecek imkan var elinde.

Hukuki yollar dışında gireceğiniz her uğraş size - olarak geri dönecektir.
    İster topla tüfekle git
    İster topla tüfekle gelsin

Motosikleti
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam sana zerre kadar değer vermemiş çarpmış ve de kaçmış.

Orda kamera olmasa ve sende yaralanmış ölmüş olsan adamın yaptığı yanına kar kalacak.

Benzer olay başıma geldi ve en ufak kanıt bulamadığım için yapanın yanına kaldı.

Senin elinde kanıt var ve sonuna kadar gidip bu yaratıklara motosiklet üzerindekilerinde insan olduğunu anlamalarını sağlayacak bir ceza verdirtmen gerekli.

Maddi manevi veya sağlık kaybın yok ama diğer sürücüler için kurtarıcı ve caydırıcı olabilecek imkan var elinde.
    Usta haklısın ben boşa kürek çekmek istemiyorum olay bu.
    Görüntü var kaza esnasında sürücü koltuğunda başkası oturuyor.Adam nedir kimdir alkollü mü bilmiyorum.
    Neyse şimdi polisle falan değilde avukatla görüştüm saolsun gece uykusundan uyandı 15 dakika dinledi beni.
    Sonuç sıcağı sıcağına şöförün o olmadığını ispatmak ve benim hastaneden rapor almam gerekirmiş.
    Aksi takdirde sonuç hüsran.ben davaya bakmam bakanı da bulamazsın bulsan da kaybeder dedi direkt.
    Sonuç bu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    zararın karşılanıyor mu karşılanıyor gerisine karışma bu ülkede adalet falan olduğunu da zannetme.
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zararın karşılanıyor mu karşılanıyor gerisine karışma bu ülkede adalet falan olduğunu da zannetme.
    Düşünmüyorum usta polisler bile adama küfür eder gibi konuştu.
    yanlış birşey yaparsan sonuclarına katlanırsın dedi direkt.
    Şöför muhabbetinden sonra olay farklı bir seyir aldı.
    Şu Mübarek Kadir Gecesi'nde Allah biliyor ya bu adamın ceza almasını en çok ben istiyorum.
    Malesef işimiz mahşere kalacak...

thebalatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Adamdaki bala bak, her türlü haklı ben kaza yapsam Allah korusun haklı da olsam haksız duruma düşer ceza yerim

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Ülkemizde adalet yok...

10.4.2015 de Konya Karatay Belediyesi önünde 16:20 de aracımla kaza yaptım, önüme sağ taraftan 2 kişi kırdı ani fren yapınca arkadaki geldi benim tamponu tamponu indirdi. Sıkışık trafikte kaçtı gitti.
    155i aradım (4 yolun ortası kızgın trafik sağa çektim aracımı) aracı oynatmışınız diye bakmadılar. Karakola gittim bu durum 155lik bizlik değil diye bakmadılar.Savcılığa gittim 1-2 ay soruşturma sürdü polis mobeseleri vermiş sonuçta "Plaka okunmuyor önüme kıran 1 siyah 1 beyaz araç arkamdan çarpan 1 beyaz araç, yaralamalı veya ölümlü kaza olmadığı için ve maddi hasar küçük olduğundan soruşturma kapanmıştır." diye bir tebligat geldi evime ki en basitinden ceza yazacak olsalar bile o plakayı illaki okurlar, veya koca Karatay Belediyesinin oradaki z*kindirik kameralar plakayı bile okumuyorsa biz o belediyeye bombayla füzeyle tankla dalsak görünmeyecek. Adalet arama yani güvenme. Fakat kamera görüntüsünden adamı savcılıkta yusuf yusuf ettirebilirsin. Boş vaktin varsa uğraş. Yoksa adamdan alabildiğini al ki birdaha motorları görmeyi öğrensin.

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amacın ne? adamdan koparabildigin kadar para koparmak mı? adamı adalete teslim etmek mi?

önce sen ne yapmak istedigine karar ver bence..
    adamsın tebrik ediyor ve katılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

adam kaçmak ile büyük terbiyesizlik yapmış ona kimse itiraz edemez cezasını çekmeli çünkü art niyetli allah korusun daha büyük bir kazada kazazedeye yardımcı olması gerekirken kaçarak belki de çarptığı şahısın hayatı ile oynayacak
    zararın madem yok zarar sadece çizik ise neden boş boş sorular soruyorsun yapacağın tek şey var adamı gerekli yerlere şikayet etmek
    yok amacım para koparmak diyorsan onu bize sorma çünkü bu hareket ne insanlığa sığar ne vicdana

Motosikleti
    Alıntı MiRiM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamsın tebrik ediyor ve katılıyorum
    Burada benm ne istedigim onemli olsaydi olayi adli boyuta tasir buraya yazmak zahmetinde bulunmazdim avukat hanimla muhabbetten sonra olay su noktaya geldi.
    Guzel ulkemizi adriana lima ziyarete gelir bi etkinlikte kendisini podyumda gorme serefine erisirim.Yanimdaki arkadasima su adriana ne guzel kadin diye hayiflandiktan sonra benm dangoz arkadasim,
    Seviyorsan git konus bence der!...
    Soru su adaleti hepimiz seviyoruz ama adalet kime verdi! su ana kadar?
    Kendinden parca kopana kadar savasip mahkeme koselerinde kaciniz yipranmadi eskimedi...
    Ulkesini adaletini cikari icin sevenler disinda insan evladi kaldi mi ulkede?
    Hadi konu kilit olabilir Allah'a emanet olun saglicakla....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)