Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk sürüş ilk kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün arkadaşımla 70 km lik yola çıktık ilk keskin virajda açık alayım derken sanırım mıcıra kaptırmış haliyle arkayı kaydırmış kendisi acemidir ısrarı üzerine çıktık 2 motor drift ve mcx önden ben gidiyordum tehlikeli yerleri 4 lüyle haber veriyordum lakin virajda otobüsün arkadasında da olması sebebiyle kaydı bariyerlere yuvarlandı eldivenini takmamış görmedim takmadğını kaskı kafasındaydı kaskı görevini yaptı tam alın tarafı deforme olmuş elleri soyuk kolları soyuk ve dizleri soyuk için de kaza anını hatırlamak istemiyorum toz dumanı görünce hemen döndüm arkadaş ayağa kalktı şoktaydı yürümeye çalıştı yatırdım hemen bildiklerimi yaptım ama şoka girdi kendinden geçti o sırada yoldan geçen tüm arabalar durdu malesef yolumuz çok tenha bi yoldu. Arabadan diş doktoru bi bayan kontrol etti bişiyi yok dedi ama bi an çok korktum bakıyordu ama konuşamıyordu su filan döktüm kendine geldi Allah kimseyi boş bi yerde yardımsız yalnız bırakmasın ambulans geldi aldı gitti akşama doğru hastaneden çıktık şuan birşeyi yok unutmayın kasksız eldvensiz dizliksiz montsuz yola çıkmayın hele ki acemi biriyle sürüş yapmayın aynı yolu 2oo km gidiş 2oo km dönüş gece 2 de yolculuk yaptım gayet tehlikeli bi yoldu onun için arkadaşı gündüz sürüşüne ikna ettim ama olacağı varmış bu da ders oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öncelikle gecmis olsun ama kardesim siz bombanin pimini cekmis adama vermissiniz resimde bakiyirum zaten on lastik diye birsey kalmamis lastiklerde ne dis kalmis nede baska birsey kayar bu lastiklerle neyse ucuz atlatmis ne diyeyim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçmiş olsun, 70 tehlikeli sürat. Kaza yapanlara bakıyorum da genelde viraja 60-70 girip uçuyorlar. Acemiler 40km hızı geçmemeli düzde bile olsa. Motorda çok bişey yok yaptırılır arkadaşınız iyi olsun da.

@ayzek Bende tam anlayamadım neyden düştüğünü lakin belli lastiklerden ötürü bende driftte pilot street var sınırlarına kadar zorluyorum kayma yok mcx'in arka tekeride normalinden kalın inazuma mı ne lastiği takmışlar.

@mengu16 Yok yol mesafesi 70 km hızı da o civarlarda sanırım rampa aşağı viraja giriliyordu. Arkadaşın durumu iyi bide polislik jandarmalık olma durumu var ehliyetsizlikten

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk sürüş derken motorsikleti ilk sürdüğü gün yola çıkıp 70le mıcıra girip kaza mı yaptı orasını anlayamadım, eğer öyleyse ehliyeti de yoktur, 2. sürüş 2. kaza başlığını bekliyorum

Geçmiş olsun, tecrübe okunarak kazanılmıyor, ucuz atlatmışsınız/atlatmış.

İlk sürüş değil tabi ki 1 aydır sürüyor ondan önce de scooter vardı onu pert etmişti sanırım bazı şeyler yetenek . Bu motosiklet bana güven vermiyordu sürüş esnasında gidon yağ gibi kayıyordu. Motosiklet kültürü zayıf kişilerden almıştık arkadaş bir de tek teker yaptığını ballata ballata anlatıyordu

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Acemiyle bende çıktım maalesef oda düştü. Gerçekten pişince çıkın sıkıntı olur.Bu demek değil ki sen düşmez misin başkası düşmez mi? 2teker bu herkes düşebilir ama riski azaltmak icin motoru taniyanla çıkmak lazim

Viraj keskindi ama arkadaş sanki motogp de açık alayım derken oldu diyo.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sürüş değil tabi ki 1 aydır sürüyor ondan önce de scooter vardı onu pert etmişti sanırım bazı şeyler yetenek . Bu motosiklet bana güven vermiyordu sürüş esnasında gidon yağ gibi kayıyordu. Motosiklet kültürü zayıf kişilerden almıştık arkadaş bir de tek teker yaptığını ballata ballata anlatıyordu
    CG nin arka lastiğini öne takmışlar
    ondan ön kayıyor olabilir

ön tekeri de arkaya takıyor bazıları
    geçmiş olsun
    ALLAH şifalar versin

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e başlıkta ilk sürüş demişsin ?
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    ybr125
    Acemiyle zor yola gidilirmi mutlysundur umarım

HayırsızOğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Kardeşim geçmiş olsun. Arkadaş neyin kafasını yaşıyor anlamadım. Ehliyetide yok onun değil mi? Yakında bende uzun yola çıkacağım gozumu korkuttun çok sağol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)