Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

AVM otoparkında kaza. yardım edin!

Motovento
    REKLAM ALANI
    thebalatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Bugün avm'den çıkarken önümde bir araç yavaş ilerliyordu. Çıkışa geldiğimizi farketmedim sollayayım dedim adam sinyal vermeden sola döndü fren yapma imkanı yoktu. Ön tampona çarptım tampon düştü(kırıldı). çarptıktan sonra duvarın önündeki demir çubuklara çarpıp durdum. Adam indi kızdı bir şey demedim. Dizimde biraz sıyrık var o kadar. Motora hiçbir şey olmadı allaha şükür. Adam dedi tutanak tutmayalım yarın falan yere gel orada hallederiz dedi. Karısı çocukları vardı. Ehliyeti ve sigortayı sordu ikisi de var dedim. Öğrenci kartımı ve numaramı aldı.

araç toyota bir şeydi pahalı bir araçtı. Adamın kaskosu var. Şimdi benim sigortam mı karşılar yoksa onun kaskosu mu? Bir arkadaş dedi 'adam kaskosunu deldirmez' diye. Benim sigortam karşılarsa bir dahaki sefere daha çok mu para öderim sigorta içi? Ne yapalım yardım edin, akıl verin.?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Sen haklı isen onun sigortası senin masrafını karşılar , onun kaskosu onun masrafını karşılar; o haklı ise senin sigortan onun masrafını karşılar .

Masrafı karşılayanın sigorta primi artar .

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Olay yerinde tutanak tutmanız gerekiyotdu. Hallederiz demek verdiğin hasarı ödersin demektir.

Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay yerinde tutanak tutmanız gerekiyotdu. Hallederiz demek verdiğin hasarı ödersin demektir.
    Param olmadığından dolayı ödeme gibi bir sıkıntım yok. Motoru satsam da o tamponun parasını ödeyemem. Yarın tutanak tutsak olmaz mı yani? Hatalı oysa onun kaskosu öder, yoksa benim sigortam. Kasko deldirme meselesi ne bu arada?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Kaza yerine polis çağırıp tutanak tutturmadığınız için sanırım karşı taraf hasarını size cebinizden ödettirecek . Dikkatli olun . Kaza vb. olaylar olduğunda karşı taraf ne derse desin polis çağırın ve kaza testip tutanağınızı tutturun . Geçmiş olsun ...
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sigorta trafiğe açık karayollarındaki kazalarda sorumlu bildiğim kadarıyla. avm otoparkında ödeme yapmayabilir, masraf başına kalabilir.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl
    Çok safsin be kardeş niye veriyorsun ki öğrenci kartını neyse boşver kartı kendine yenisini alırsın adam ararsa işim var de sonra gelirim de salla öyle dikkatli ol birdaha aynı hataya düşme öyle yerlerde sakin olman gerekir

Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta trafiğe açık karayollarındaki kazalarda sorumlu bildiğim kadarıyla. avm otoparkında ödeme yapmayabilir, masraf başına kalabilir.
    Param yok yani benim hatam da değil açıkçası ben nereden bileyim adam sola dönecek. Kaskosu karşılasın adamın da onun prosedürü nedir benlik bir durum var mı onda? Ve kasko deldiirme nedir biri açıklayabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok safsin be kardeş niye veriyorsun ki öğrenci kartını neyse boşver kartı kendine yenisini alırsın adam ararsa işim var de sonra gelirim de salla öyle dikkatli ol birdaha aynı hataya düşme öyle yerlerde sakin olman gerekir
    Hukuki bir şey yapmaz mı peki? Dava vs gibi?

Motosikleti
    honda cgl
    Boşver herşeyi beni dinle eğer ararsa işim var daha sonra gelirim falan de kazma herif sinyal verseydi mk

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı thebalatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Param yok yani benim hatam da değil açıkçası ben nereden bileyim adam sola dönecek. Kaskosu karşılasın adamın da onun prosedürü nedir benlik bir durum var mı onda? Ve kasko deldiirme nedir biri açıklayabilir mi?
    Karşı taraf suçlu olduğu halde neden kabul ettiniz ki adamın yarın falan yere gel demesini . Karşı taraf sigortasını şişirmemek için size kitleyecek kaporta masrafını haberiniz olsun . Tek başınıza gitmeyin adamın yanına . Paramda yok diyorsunuz . Allah korusun insanlar 3 kuruş için adam öldürüyor ...
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    geçmiş olsun.eğer ki gidersen yanında feleğin çemberinden geçmiş uyanık bir arkadaşınla git.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Adamın full kaskosu var ise yıllık mini onarım hakkı vardır. Mini onarım kasko primini etkilemez. Bulunduğunuz bölgede adamın kaskosu hangi firmadansa onun mini onarım işlerini yapan yere gidin, eğer mini onarımın karşılayacağından daha büyükse hasar farkını ödersiniz. Hasar daha büyük birşey değilse ve adam da acırsa hiçbir şey ödemezsiniz. Avm otoparkı adam tabiki yavaş gidecek, avmden çıkarken niye sinyal versin. Suç sizin, o yüzden tatlı dilli olun tatlıya bağlansın.

Motosikleti
    honda cgl
    Hiçbir bok yiyemez unut gitsin derslerine çalış hatta dinle beni sen ondan şikayetçi ol beni sıkıştırdı diye sonra da zorla öğrenci kartımı aldı de bundan sonra sinyal vermeyi öğrenmiş olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Ben sana gerekeni söyledim dinle pişman olmazsın
    mozgur bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın full kaskosu var ise yıllık mini onarım hakkı vardır. Mini onarım kasko primini etkilemez. Bulunduğunuz bölgede adamın kaskosu hangi firmadansa onun mini onarım işlerini yapan yere gidin, eğer mini onarımın karşılayacağından daha büyükse hasar farkını ödersiniz. Hasar daha büyük birşey değilse ve adam da acırsa hiçbir şey ödemezsiniz. Avm otoparkı adam tabiki yavaş gidecek, avmden çıkarken niye sinyal versin. Suç sizin, o yüzden tatlı dilli olun tatlıya bağlansın.
    Sinyal vermesi gerekiyordu çünkü düz yol başka yere de çıkıyordu. Yani çıkış ana yoldan sokağa girer gibi bir yerde. Düz devam etme imkanı varsa kesinlikle sinyal vermeli. Adam zaten öğretmendi öyle zorba biri değildi. Tamirci bi abi var onla gideriz yarın inşallah tatlıya bağlar hallederiz. Ciddi manada verecek 1 lira param yok yani. Hoş tutanak da tutmadık, çok zorlarsa çeker giderim yani umursamam. Plakamı vs de almadı. Hele bakalım hayırlısıyla hallederiz inşallah

RS383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift
    Bence bir avukat gibi birine danış bu işin geri dönüşü var mı de zorla el koydu de tazminat alırsın belki paran olur ;) Ha illa zorlayacaksada sokakta yetişmiş bi arkadaşın yanına al tamponu musait bi yere

Motosikleti
    Artık bir motorum yok
    Alıntı RS383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bir avukat gibi birine danış bu işin geri dönüşü var mı de zorla el koydu de tazminat alırsın belki paran olur ;) Ha illa zorlayacaksada sokakta yetişmiş bi arkadaşın yanına al tamponu musait bi yere
    :D gerek yok ya o kadarına. Yaeın haberdar ederim olan biteni inşallah.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarın sanki kaza anında tutulmuş gibi tutanak tutun. Adam kabul etmez ise yürü git.şikayetçi olursa durumu anlat, adam tutanak tutmadı kaçtı de. Öğrenci kimliğini okuldan alırsın bir daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Cebinden para verme. Alıyorsanız sigortadan de. Belki o suçlu bulunur. Tutanak tutmaya çalış, sakin para ödeme. Sıkıntı çıkarırsa polisi ara. Yanında arkadaşinla git, sakin kimlik veya ruhsat falan verme. Fotokopi de verme. Tek çıkarın tutanak tutma.

Motosikleti
    honda cgl
    Allah kimsenin başına en ufak kaza vermesin allahın gücüne gitmesin ama Ben olsaydım ondan en az 1000 tl para almadan bırakmazdım onu

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam öncelikle alışveriş otoparkı çıkışı sanırım ve genellikle tek araç çıkacak şekilde oluyor ve siz adamı beklememek için soluna girmişsiniz.. Malum adamda görmeyip çarpmış.. Büyük ihtimalle haklı olan araç sürücüsü.. Çünkü otopark çıkışları dar oluyor genellikle.. Eğer olay böyle olduysa diye tahmin ediyorum..

Ayrıca örnek vermek gerekirse 2 ay önce park halindaki aracımın dikiz aynasına bir kamyonet kasasını takıp kırdı.. Saolsun kaçmayıp aracın sahibi kimdir diye araştırmış ve neticede ben öğrenip aracın başına geldim.. Onun hatası olduğu için tutanağımızı tuttuk kendi trafik sigortasından karşılanacağı için ve hasarsızlık indirimini delmemek için cebinden yaptırmayı teklif etti.. Kabul ettim.. Sonuçta bende aracımda dikiz aynası yüzünden hasar gözükmesini istemem.. Servise giderim çok pahalı değilse cebinden yaptırırsın yoksa yapacak birsey yok sende zarar görme diyerek tutanaktan yaptırırız dedim.. 300 tl'ye kadar cebinden ödeyeceğini söyledi.. Servisine gidip fiyat alıp 310 tl olduğunu öğrendim ve söyledim ücretini aldım ve yaptırdım.. Parayı alırken de tutanağı kendisine teslim ettim..

Yani her ne olursa olsun tutanak tutun.. Haklıda olsanız haksızda elinizde bir resmi kağıt olsun..

Bu arkadaşta haklı olduğunu bildiği için tutanak tutmamış ve aracında hasarı senin sigortandan dahi yapılsa hasar kaydı görüneceği için tutanak tutmayıp senden parasını alıp yaptırmanın peşinde..

Sen bunun bir kaza olduğunu ve isteyerek yapmadığını belirtip tutanak tutup olay yeni olmuş gibi yapıp tutanak tutmayı iste ve masrafın sigortandan karşılanmasını istediğini söyle.. Haksızsan senin trafik sigortan onun masrafını karşılar.. Kaskosunu delmez.. Yalnız aracında hasar kaydı görünür.. Onu istemediği için tutanak tutmamiş..

Geçmiş olsun..
    Zuzuuw, Oguz K. ve Dodin bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Olay AVM de olduysa trafik bakmaz o işe.Ayrıca bu bölgelerde tabelalar,şeritler, tek yönler vs. de anlamsız bir yaptırımı yok mahkemede. Polis çağırsan bile gelir bakar benim bölgem değil der gider. Üniversite kampüsünün içinde başıma geldi seneler önce oradan biliyorum.

Kaza tutanağını tutun kalanı trafik sigortaları kendi aralarında anlaşır hallederler. Boşuna para ödemiyorsun sigortaya. Kafanı da takma. Ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi yalnız gitme. Yaptıralım vs. olayına da girme.

Tutanağı tut.İkinizde kendi bildiğinizi yazın evrağa. Birer kopyasını mutlaka alın. Kalanı sigorta halletsin.

Ve kesinlikle aklında bulunsun. %100 suçlu bile olsan kimseye kimliğini verme. Öğrenci kimliği bile olsa bu bir suç.
    Zuzuuw bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)