Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Haklıyken haksız duruma düşmek !

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçtiğimiz ay iki şeritli caddenin sağ şeridinde takribi 30 km\h la seyr ederken sol şeritteki araç birden en sağa üzerime direksyon kırarak bana çarptı kask çene kısmı ikiye ayrıldı çarpma etkisinden bir Allah'ın kulu gelipte bir şeyin varmı demedi çarpan aracın sahibi direkt aracına yöneldi ayağa kalktım şoktan çıkınca bana ilk dediği sen suçlusun demek oldu bende dedim tamam ben suçluyum (halbuki değilim) tutanaklarımızı dolduralım sende sigortamdan aracın hasarı karşılanır sorun kalmaz dedim o sıra cepten resim çekmeye başladım kaza anı için teli aşşağıya bir indirdim hangi ara binmişte aracına gitmeye başlamış anlamadım kısacası kaçtı gitti 155 i aradım olayı anlattım trafik ekip geldi tutanak o tuttu sigorta şirketleride çakal bana adamın numarasını bulmuş aranızda halledin diyor arkadaş halletsek zaten sorun kalmayacak neyse elimde resimler rapor tutanak vs sadece anı olarak kaldı yok mahkemeye ver vs uğraşmadım resim yükleyemedim isteyene resimde atarım kaza ile ilgili poliste beni haklı buldu evraklarım ekipmanlarımda tam 270 liraya yaptırdıgım sigortadan da beş kuruş fayda göremedim bu bana tecrübe oldu fakat seviyesiz birininde seviyesine inemiyorum NEREDE ADALET devletine milletine bağlı dürüst insanlar magandalara katlanmak zorundamı illa bizde efendiliğimizi bozup eşkiyamı olmalıyız bilemedim kediye çarpsan en öncelikli yapman gereken şey kedinin hayatıyla ilgilidir kaldıki İNSAN !
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Yüzde yüz kazanacağınız bi mahkemeyi neden açmıyorsunuz. Sizin cebinizden bi para çıkmayacak ki, Avukatla konuş, benim motosikletin parasını sigortasından alalım, onun haricinde ne alırsan senin de avukat iliğini kurutur o adamın.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Geçmiş olsun. Motorunuz neydi

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazanacaginiz bir dava ise açın avukat tüm masrafı karşı taraftan alıyor

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    dava açmak işime gelmedi deyip ardından da adalet aramak? sizin soru tarzınızla nerede mantık?
    MotorKafa ve kittyhawk bunu beğendiler.

Kazadan hemen sonra başta ailem 1.derece tanıdıklarım sigortacılar ne kadar muhatap olduklarım varsa soruna sorunla gittiler söz konusu motorsklet olunca, başka bir motorcu beni görünce durdu 155 i aradı felan yoksa onuda yapamayacak haldeydim sorun bende mahkemeye vermedim kafam attı motorda mondıal cup öyle ahım şahım bi şe değil bende boşverdim artık zaten kazadan bir gün sonra her yerim ağrımaya başladı sınavlarda yaklaşıyor felan allaha havale ediyorum dedim peşinde durmadım açıkcası birde dayak yiyeceğim diye çok korktum hemen ayağı kalktım üşüştüler başıma sen suçlusun sen suçlusun diolar dedim tamam ben suçluyum polisi arıyalım veririz artık 100 er lira baktım boş bakışlar eşliğinde geri vites motorcuya vatan haini diye bakan ne kadar çeşit varsa başımdaydı tabir yerindeyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır ben hatalıyım evet sizin başınıza gelirse (ki gelmesin) siz benim yaptığım hatayı yapmayın

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde yüz kazanacağınız bi mahkemeyi neden açmıyorsunuz. Sizin cebinizden bi para çıkmayacak ki, Avukatla konuş, benim motosikletin parasını sigortasından alalım, onun haricinde ne alırsan senin de avukat iliğini kurutur o adamın.
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazanacaginiz bir dava ise açın avukat tüm masrafı karşı taraftan alıyor
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dava açmak işime gelmedi deyip ardından da adalet aramak? sizin soru tarzınızla nerede mantık?

Begenmediğin motor 2 aylık maaş. Kesin psikologdur o, şoktasın ya.

Arkadasları dinle

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Keşke resimleri yükleseydin, biraz küfredip rahatlardık. Sonra o da bizi mahkemeye verir, ekonomiye can verirdik.
    ozkanil bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

İşte benim anlatmaya çalıştığımda bu frene dahi basamadım çatırt diye bir ses hatırlıyorum birde asfaltı gördüm hani düşerken ani refleks olurya ellerinizi yere doğru ya da yuzunuze doğru kapatırsınız felan o reflekstende hızlı yapışmışım yapışmışım ki avucumun içi değil dışı soyuldu uzun lafın özü Allah kimseyi darda bırakmasın evet haklıyım fakat mahkemye vermemekle suçluyum ama düşünün motorskletin M sinden anlayan ya da beni anlayıpta destek olacak kimsem olmadı kaza anında ve sonrasında 1 ay geçti kazadan düşünün buraya üye olmama rağmen daha yeni sizlerle paylaşıyorum Hani burada paylaşma sebebim böylede bir vaka var ve kaza şokuyla haklı olduğu halde hakkını savunmaktan vazgeçen nacizhane vatandaşınız var gibisinden paylaşım olsun diye paylaştım

Nasreddin hocayla köylüler Timurlenk ten fili köylerinden geri almasını isteyecekler önde Nasreddin hoca arkadaki köylüler kaçmış kimse yok
    HAH işte o kaçan köylüler varya ilk kaçan sensin birde Utanmadan nerede adalet diyorsun sana çarpıp kaçan adam nekadar öküz ise sende o kadar öküzsün işte bu yüzden canından oluyordun keşke sana çarpan aracın hasarını da ödeseydin
    Okadar sinirliyim ki sana bolca küfür ediyorum ve sana bakıp bütün motorcular böyle değildir diye umut ediyorum

Bakın olayı tam anlamıyla anlatsam sayfalarca uzar gider bu yüzden dolayıda mümkün mertebe kısa tutdum haliyle anlaşılmadı böyle tepki verdiniz saygı duyarım.Malumunuz motosklet surucusu kaza anında onu savunacak sözcülüğünü yapacak duyarlı bi vatandaş ya da arkasından gelen başka bir motorcu o an için olacak benim o an kimse destekçim olmadı bu bir .ikincisi bana çarpan araç sahibi elleri cebinde doğrudan aracına yönelip bana kardeş bi şeyin varmı demeden sen suçlusun sen şölesin bölesin atarlanmaya başladı resimde de gözüküyor resim atabilirim ve bende onun davranışına hayret ettim konuyu uzatmadım dedim ki kurallara uyalım tutanaklarımızı dolduralım bi kaç kişi de belirdi yanımda sen suçlusun hiç uzatma felan adamı destekliyorlar şimdi benim pskolojimi düşünün orada tam resim çekmeye başladım çektim de o sıra adam aracına binmiş aracı hareket edince farkettim

cebimde 20 liram vardı kaza anında polisi çağırsak kişi başı 100 lira (kaza yaptıysan kendin hallet)
    sigortacıma ulaştım adamın cep nosunu bulmuş ara aranızda halledin (kaza yaptıysan kendin hallet)
    aileme kaza yaptığımı böyle bir olay yaşadığımı söyledim sen ölmedin ya boşver gitsin diye cevap aldım
    ve bu bahsettiklerim kazanın hemen ardından olan şeyler en yakınımı aradım şu bana çarpan araç sahibiyle iletişime geçermisin ben görüşmek istemiyorum diye bunda bir şey yok ara tane tane konuş cevabını aldım ondan sonra lanet olsun dedim peşine düşmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

ilk kazamdı ne yapacağım hakkında bilgim yok bana çarpan araç son model kıa arazi tipi 4 çeker bi araç içerisinden inen şahıs takım elbiseli agresif o an dedim birde üstüne dayak yemesem bari yaşadığım duygular bu yöndeydi şimdi pc başında oturuyorum bana deyin ki şurda bi motorcuya çarpmışlar gelin destek olalım koşarak gidipte maddi manevi kanunuyla onu savunazsam başarılıda olmassam onun lehıne adam değilim ama kazazede bizzat kendim olunca şimdiki şuurum yerinde olmadı he başkasının başına gelir benim yaşadıklarımı bizzat aynısını yaşar ama benim gibi sonuçlamaz ama banada tecrübe oldu işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

burada da iş işten geçmiş neden paylaşıyorum en azından forumda hiç kaza yapmamış biri veya birileri okur bilinç altında yer eder asla o sürücüyü bi şekilde bırakmaması gerektiğini öğrenir diye, he diyelim bunu öğrenmesine gerek yok bu zaten bilinir bi durum o zaman da benim gibi salak ta varmış oluyormuş derler herhalukarda bir bilgidir diye paylaştım

taki]pppppppppp

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarıyla davada kaçma vs olduğu için direk sen kazanacaksın, mahkemede avukat masrafını dahi ödemek zorunda, en azından bir avukata söyle para almadan dava açılıyorsa açsın maddi manevi neyse dava açılsın ne kadar olur bilemem de sen de para alırsın avukat masrafında ödenir,
    bunları geçtim en azından. Bir avukatla konuşmazsan bu .... birisine çarpıp kaçabilmenin yanına kar kaldığını görücek ve aynen başka insanların canına kast edecek. araba olur motor olur umrunda değil, eğer sen en azından dava açarsan hatta cebinden para çıkarsa (sanırım 3000 tl en az öder psikolojimi bozdu vs olursa belki 10 bin bile) hiç yoksa avukat parası ödese bundan sonra daha düzgün sürecek ve birine çarpmamaya dikkat edecektir bu .... bi şekilde dava açmamakla (%100 kazanılacak halde anlattığına göre) bir magandaya cesaret veren kişi oluyorsun, yarın birgün birine çarpıp öldürürse bunda senin de payın olacak unutma!

dava açmak için tahmini 600 tl önden ödeme yapman gerekecek bro,davayı cok buyuk ıhtımalle kazanırsın senın avukatın parasını da onlar karsılayacak ve o önden verdiğin paranın da mahkemece kullanılmayan kısmını gerı alabilirsin. Bu arada yanlış anlama ama boyle bı olayı aklım hafsalam almadı çok net suç seviyesonde karsı taraf haksızken senın ustune ususup haksızsın demelerı ılgınc geldı. takım elbıselı değil değerli cb miz sayın erdoğan çarpsa bana ben yıne gosterırdım tepkımı. ınsallah karakolda da şikayetçi değilim demedin. ben de kaza yaptım kaza raporunca haksız bulunmama rağmen kaza raporu ıcın ve sıgorta odeme yapmadıgı ıcın dava acmaya hazırlanıyorum. hukuk öğrencisiyim bu arada

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı sao tome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dava açmak için tahmini 600 tl önden ödeme yapman gerekecek bro,davayı cok buyuk ıhtımalle kazanırsın senın avukatın parasını da onlar karsılayacak ve o önden verdiğin paranın da mahkemece kullanılmayan kısmını gerı alabilirsin. Bu arada yanlış anlama ama boyle bı olayı aklım hafsalam almadı çok net suç seviyesonde karsı taraf haksızken senın ustune ususup haksızsın demelerı ılgınc geldı. takım elbıselı değil değerli cb miz sayın erdoğan çarpsa bana ben yıne gosterırdım tepkımı. ınsallah karakolda da şikayetçi değilim demedin. ben de kaza yaptım kaza raporunca haksız bulunmama rağmen kaza raporu ıcın ve sıgorta odeme yapmadıgı ıcın dava acmaya hazırlanıyorum. hukuk öğrencisiyim bu arada
    hocam parası olmayan adam 600 lira ödeyemicek mi? dava açamicak mı? adalet sadece parası olana mı var?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)