Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"dallas" gibi kaza (saçmalık, rüşvet, garibanlık, mahkeme vs)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    merhaba

Ben 8 mayıs 2014'de kaza yaptım. kazayı levent metro çıkışının yaklaşık 100 metre yakınında yaptım. ara sokaktı. Kaza aynen şöyle oldu: levent'te viraj alıp otobana girmek için hızımı 20'ye düşürdüm (bunu takometreden net olarak gördüm) . virajdan bi 5 metre içeride bi tali yol vardı. Bir tane araç tali yoldan ana yola fazlasıyla hızlı şekilde tali yolda ana yola çıkarak bana sağ taraftan çarptı.

8 Mayıs'ta beni ambulans önce şişli etfal'a götürdü. Burada hastane polis'i ifademi aldı. Şişli etfal , hijyen açısından inanılmaz kötü bir yer olduğu için tanıdık vasıtasıyla Marmara üniversitesi Pendik eğitim ve araştırma hastanesi'ne gittim 9 Mayıs'ta . Ekim 2014'e kadar hastanede yattım (Yaklaşık 5 ay)

Kaval kemiklerim (tibia ve fibula) kırıldı. Çok parçalı kırık ve açık yara vardı. Şu anda kırık kaynadı ama uzun süre kullanılmadığı için eklem yeterince açılmıyor ve kısa mesafeleri topallayarak yürüyorum. uzun mesafelerde yürümek çok sayıda dinlenme ile olabiliyor. Yoksa çok acıyor. Şimdiye kadar 16 seans fizik tedavi gördüm ama pek fazla açılma olmadı. Topal kalma riski mevcut şu anda.

İşin dallas kısmına gelince

Hani normalde kaza sonrası bi kaza tutanağu olurya kaza şöyle oldu diye. Benim olayda da kaza tutanağı tutuldu. (Bu tutanak ile ilgili Ayazağa polis karakolundan bi polis beni hastanede yatarken 2 sefer aradı. "Ehliyet ruhsatınız karakolda gelip alın" diye). Ehliyet ve ruhsatla beraber kaza tutanağını almak için bi arkadaşım ve daha sonra avukatım karakola gitti. Sonuç ne sizce? Karakolda kaza olduğuna dair hiç bi evrak yok. Tüm evraklar karakol personeli tarafından yırtılıp atılmış.

(Şimdi söylemeden edemeyeceğim. Uyuşturucu, cinayet , organize suçlar gibi olayların yanında trafik kazası küçük bi olay. Bu kadar küçük bi olayda daha büyük suçlarda polis ne yapıyordur diye vatandaş olarak düşünmeden kendimi alamıyorum. benim vicdanımda ergenekon, balyoz, paralel gibi şeyler şimdiden geçerliliğini yitirdi.)

Şimdi olayın en b*ktan/saçma kısmına geliyorum. Kaza sonrası bana çarpan herif polis tarafından alınmış . Çarpan kişi ve babası şişli etfal'e gelmiş. Çarpan kişinin babası ve benim bi arkadaşım kaza sonrası bi kaç hafta konuşmuş sağlık durumum ile ilgili. ve numaranın kayıtlı olduğu telefon bozulduğu için numara ortada yok. telefonu tamir ettirmeye uğraşıyoruz şu anda. Çarpan kişinin ara sokak'ta hızlı gitmesinin nedeni memleketlerine giden otobüs'e bidon yetiştirmeye çalışmasıymış (anadolu'da böyle bi durum vardır. istanbul'dan boş bidonlar otobüslerle memlekete gider dolu olarak (peynir, yoğurt vs) geri gelir.) çarpan kişi hem böyle gariban hem de polise rüşvet verecek kadar namussuz biriymiş

Şimdi avukat hem kaza tutanağının yırtılıp atılması hem de görevi kötüye kullanmak ile ilgili 2 tane suç duyurusunda bulundu. Belli olunca buradan yazarım.

Daha fazla ne yapabilirim? Sizin aklınıza bir şey geliyormu?
    bilginozi ve hellboys bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Polisi sevmiyorum abi bi şu türkiyeyi terk etsem varya bir dahada öldürseler gelmem bu nasıl bir ülke ya
    sardokar ve leventgocukl bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun.En büyük kabuslarımdan birisi polise işimin düşmesidir.Herbiri farklı bir egoda, resmiyet yok, ciddiyet yok, ne olduğu belli olmayan karmakarışık bir sistemle yürüyor oralar.
    Shrieker bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    sana çok geçmiş olsun. benim kolumda açılmıyordu o zamanlar fizik tedavinin f si yok babam beni bağırta bağırta düzeltti kolumu çok şükür sıkıntısı kalmadı.
    umudunu kaybetmeden bol bol çalışma sonucu düzelecektir. gönlünü ferah tut.

ayazağa karakolunda normal şeyler bunlar...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu olayın benim gözümde kaza geçiren adamın cebinden parasını , eşyasını almaktan farkı yok
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Çok gecmis olsun bu kaza olayini bende anlamiyorum bebde kaza yaptim ambulansla hastaneye kaldirildim polisler iki foto cektigini gordum ne kaza tutanagi ne bilgi kim.kacta kac kusurlu hicbir bilgi verilmedi savci kalemine gittim biz sizi aricaz dediler bende birsey cikmayacagini anladim gittim pasa pasa masrafimi karsiladim turkiye boyle isliyor malesef olanda bizim gibilere oluyor

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    sebep olanların, ahlaksızlık edip sümen altı edenlerin çocuklarının başına gelsin. sanada geçmiş olsun :(
    40yapar ve efendy06 bunu beğendiler.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun dostum. Tez zamanda toparlamanı ve eski sağlığına kavuşmanı dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Anlattıklarının doğru olduğunu farz ediyorum. Tipik Türk polisi gayet normal. Geçmiş olsun.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun kardeş . Onca zahmetin ardından bide böyle bir şerefsizlikle uğraşmak zorunda kalman üzücü. MAlesef polisler bu şeyleri çok seviyor. Benimde başımdan başka sebeple delil karartma geçtiği için nefret ederim. İmkanım olsa denk getirdiğim her yerde buna sebep olanları tokatlamak geliyor içimden. Ama malesef güzelim yurdumun adaleti işte. Allah sabır versin

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Bu işler böyle bizden de Okmeydanı Hastahanesinde hasta bakıcı ve polis rüşvet istemişti . şikayet sonucu elde var 0

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Valla polise isin düştüyse geçmiş olsun herşeyi öğretmişler de şeref kavramı yok olmuş usta.. Adam neredeyse sakat kalacak polise bak sen evrak yirtiyor ...neyse küfür etmeyeyim simdi...
    Sonuna kadar git kardesim ihmalin istismarın garibanligi olmaz ya karşısına çocuk çıksaydı.. Bidonmus.. Sokarlar öyle bidona.. Bi de rüşvet veriyo şerefsiz...
    Shrieker ve computeus bunu beğendiler.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    bu olay çok sık tekrarlanıyor kaza sonrası evrak kaybolması benimkilerde kaybolmuş tu masrafların karşılanması için gerekliydi ama bana verilen tutanak harici karşı tarafın ehliyet ve ruhsat örneklerini kaza tutanağını falan bulamamışlardı araç teslim belgesi bulununca biyerlerden çıkmış sonra
    aslında altın elbiseli adam bi ara bi avukat çıkartmıştı programa motosiklet kazalarında madem çok ciddi hasar alıyoruz bizde avukatlık sigortası gibi birşey yapsak aylık cüzi bir miktar odesek sigorta gibi oda bu para ödeyenlerin haklarını korumak gerektiğinde hemen müdahil olsa bir fon gibi dernek gibi sendika gibi gerçi böyle bi oluşum var mı yok mu hiç bi fikrim yok

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Oncelilkle geçmiş olsun. Telefon numarasını şu şekilde bulabilirsin. Telefonu yaptirmaniza gerek yok çünkü görüşme hat üzerinden yapıldığı için hattın konuşma yani arama geçmişine internetten veya müşteri hizmetlerinden kayıtlı dökümanları isteyerek ve o kaza dönemine ve sonrasına bakarak bulabilirsin.

Ya da başka bir durum var ben mi anlayamadım.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı YasinG34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisi sevmiyorum abi bi şu türkiyeyi terk etsem varya bir dahada öldürseler gelmem bu nasıl bir ülke ya
    Aynen ben bu ülkeden defolup gideceğim de anne var, yoksa dakika durmam. Kanser ve ben ilgileniyorum.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Çok geçmiş olsun.

İnşallah eklemdeki sorun hiçbir şekilde kalıcı olmaz ve düzelir. Azim ve kararlılıkla fizik tedaviye devam edersen az da olsa çok da olsa hatta belki tamamen iyileşme olacağını tahmin ve temenni ediyorum.

Sağlık dışında da benim tek dileğim bu olayın sonuna kadar gidilmesi ve sorumlu olan, ihmal yapan, hele düzenbazlık yapanın hak ettiği cezayı alması. Burada bir insanın sağlığı, canı söz konusu.

Tekrar çok geçmiş olsun, umarım her şey gönlünce olur.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Çok geçmiş olsun Kaza sonrası birde bu durumlarla uğraşmak çok can sıkıcı.. Polis için birşey diyemiyorum..İnşallah yaptığı duruma kendide maruz kalır..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Hyosung GV650
    çok geçmiş olsun böyle polisler neyazıkki mevcut bana şöyle bir durum olmuştu tabi ozaman motosikletim yoktu arabayla oldu. sabah kalktım işe gideceğim evimin önünde park halinde duran (ara sokak herkesin parkettiği yer) aracıma gözümün önünde vergidairesinin minibüsü çarptı. herneyse polis filan geldi kaza tespiti şu bu sonra elime ceza bir geldi 8'de 7 ben suçluymuşum hatta öyle bir göstermişlerki ben ters yönden gelerek duran minibüse ben çarpmışım. o günden sonra bu ülkede ne adalete nede asayişe güvenim var.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    sonra diyolarki motorcu durduk yere otomobil şoförünü dövdü...
    Sana büyük geçmiş olsun, fizik tedaviyi sakın bırakma şimdikinden çok daha iyi olucaksın ve motorunla yollara geri dönüceksin, O adamında peşini bırakma avukatın varmış iyi akıl etmişsin, Olayında peşini bırakma avukat sana yardımcı olacaktır evet Dosyalar kaybolabilir, sümen altı edilebilir herşey olabilir ama her şeyinde bir bedeli vardır ve bunu bilen biri çok rahat ortaya çıkartır.. Er yada geç bu durumda ortaya çıkar, olay çözülür ve suçlular cezasını çeker ama peşini bırakırsan bezersen bu iş olmaz.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    herkese tekrar merhaba

fizik tedavi sırasında aynı ayak tekrar kırıldı :( ve doktorlar ilizarov diyor yeni bir ameliyatla. 3 ay kadar hastanede kalmam gerekebilir .

benim terrier cinsi bir köpeğim var. onunla ilgili yardım edebilirmisiniz ya da yardım edecek birini tanıyormusunuz?

onunla ilgili bir konu açtım http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/140774-terrier-bakimi.html adresinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)