Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belediye'nin ihmali'nin bedelini ödemek zorundamıyız

Motovento
    REKLAM ALANI
    tragedie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Selamlar arkadaşlar. geçen hafta iş çıkışı eve motorla gitmek için yola çıktım. yolda çok fena yağmur bastırdı. kask ve mont vardı ama ayakkabım ve pantolon su geçirdiği için daha az ıslanıyım diye biraz hız yaptım. yolu ezbere biliyorum nerede çukur var nerede set var. biliyorum. gündüz belediye komple yol boyunca yeni yapılmış asfalt'ı bir buçuk metreye bir buçuk metre kazmışlar tamirat yapıp içine mıcır doldurmuşlar ama derinlik 5 cm vardı sağ şeritten giderken yaklaşık 80 km ile buraya girdim su dolu oldugu için farketmedim motor acayip sarsıldı hepsi 1 saniye sürdü. frene bassam motor yatardı. iyiki fren yapmadım. bayağı bir şok geçirdim yolda. sonra çok sinirlendim. belediyeyi aradım. işte efendim kusura bakmayın vs şimdi asfalt ile kaplanmış. verilmiş sadakam varmış. motor devrilmedi motor sola devrilse sol şeritten gelen araçların altına girebilirdim ALLAH Korudu çok Çok şükür ona. ama bu hata değil bence cinayettir Derince belediyesine burdan ALLAH belanızı versin diyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Haklısınız ama su konuda haksız buldum,yolun neresinde çukur neresinde set var biliyor olmanız yagmurlu bir havada daha az ıslanmak için hız yapmak hiç dogru gelmedi.
    mehmetenis, 40yapar, Sinan Aksu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    o konuda haklısınız. bende onu düşündüm keşke biraz daha yavaş geçsem diye düşündüm ama. şuna emin olunki eğer o çukurdan. çukur mıcır dolu olduğu için söylüyorum 40 yada 50 ile geçsem motor yüzde yüz devrilirdi. buna şans diyin başka bir şey diyin.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı tragedie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o konuda haklısınız. bende onu düşündüm keşke biraz daha yavaş geçsem diye düşündüm ama. şuna emin olunki eğer o çukurdan. çukur mıcır dolu olduğu için söylüyorum 40 yada 50 ile geçsem motor yüzde yüz devrilirdi. buna şans diyin başka bir şey diyin.
    Ben yagmurda daha fazla ıslanayım diye daha yavas gidiyorum,bilmiyorum. Kaska vuran yagmur damlası sesi kadar hoş bir ses olabilir mi,iki tekerin üzerindeki her anın tadı başka aslında, şükür ki birşey olmamış - en azından ikaz birşey olsaymış..
    tragedie bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yagmurda daha fazla ıslanayım diye daha yavas gidiyorum,bilmiyorum. Kaska vuran yagmur damlası sesi kadar hoş bir ses olabilir mi,iki tekerin üzerindeki her anın tadı başka aslında, şükür ki birşey olmamış - en azından ikaz birşey olsaymış..
    Bende seviyorum yagmurluğum olsa acele etmezdim. dediğin gibi yagmur damlaları kask'a carpıp çıkardıgı ses paha biçilemez.
    mehmetenis bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    gecmis olsun

peki icimizden kac kişi belediyeyi telefonla arayip burada cukur var gelin tamir edin duzeltin, bir insana zarar verebilir dedi?

sikayetvar.com diye bir site var oraya da konu açılabilir
    foto da eklenebilir

belediye ekipleri yolda cukur arama tarama çalışması yapmıyor gordugum kadarıyla
    hatta kimi yerlerde vatandas cukura betonu kendi döküyor belli

bunlarin hepsi belediye çalışanlarının sorumsuz davranışlarını hakli göstermez. örneğin yeni tarihlerde ceyhanda belediye personeli oldugu iddia edilen kisi yada kişiler anayol kenarinda ot yakip yolu dumana bogmus ve akabinde zincirleme trafik kazasina sebep olmustu. ölenler vardi

cukuru tehlikeyi vb. lutfen arayip belediyeye haber verin
    tedbir alinsin en azindan
    tragedie bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kardeş kamu hatalarına karşı gönüllü çalışan avukatlar var. Nette bulabilirsiniz.
    Tavsiyem dava açın.

Aynı davadan karayolların da açılmalı.
    Görevi ihmal sözkonusu
    tragedie bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek ki neymiş çukuruna kadar bildiğimiz yerler bile her an değişikliğe uğrayabilirmiş?
    Bu değişiklik asfaltın kazınması da olmayabilirdi. Yerde yağ, v.s. bir şeylerde olabilirdi. Görüşün az olduğu yağışlı havalarda hızımızı düşürmemiz gerekirken sen az ıslanayım diye hız yapmışsın bu da doğru değil maalesef.

Birde hızlı gidenin daha az ıslandığı ile ilgili konuyu anlayamadım ben?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun

peki icimizden kac kişi belediyeyi telefonla arayip burada cukur var gelin tamir edin duzeltin, bir insana zarar verebilir dedi?

sikayetvar.com diye bir site var oraya da konu açılabilir
    foto da eklenebilir

belediye ekipleri yolda cukur arama tarama çalışması yapmıyor gordugum kadarıyla
    hatta kimi yerlerde vatandas cukura betonu kendi döküyor belli

bunlarin hepsi belediye çalışanlarının sorumsuz davranışlarını hakli göstermez. örneğin yeni tarihlerde ceyhanda belediye personeli oldugu iddia edilen kisi yada kişiler anayol kenarinda ot yakip yolu dumana bogmus ve akabinde zincirleme trafik kazasina sebep olmustu. ölenler vardi

cukuru tehlikeyi vb. lutfen arayip belediyeye haber verin
    tedbir alinsin en azindan
    Arkadaşlar, bilginiz olsun, İstanbul Büyükşehir Belediye Beyaz Masa'nın twitter hesabı var çok aktif bir şekilde kullanıyorlar. Anında dönüş yapılıyor ve konuyla ilgili işlem yapıyorlar. Ben çok kere fotoğraf da ekleyip şikayette bulundum, konu ne ise anında müdahalede bulundular. Twitter kullanıyorsanız @ibbBeyazmasa adresinden beyaz masaya bu gibi durumları bildirebilirsiniz. Aynı durum Kadıköy belediyesi için de geçerli, adresi de @kadikoybelediye
    tragedie bunu beğendi.

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ben de işyeri ve ev güzergahını çukuruna kadar ezbere bildiğimi düşünüyorum ancak her gün yeni bir çukurla çökmüş mazgalla tanışıyorum. O yüzden kontrolü ve dikkati elden bırakmamakta fayda var.
    tragedie bunu beğendi.

Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki neymiş çukuruna kadar bildiğimiz yerler bile her an değişikliğe uğrayabilirmiş?
    Bu değişiklik asfaltın kazınması da olmayabilirdi. Yerde yağ, v.s. bir şeylerde olabilirdi. Görüşün az olduğu yağışlı havalarda hızımızı düşürmemiz gerekirken sen az ıslanayım diye hız yapmışsın bu da doğru değil maalesef.

Birde hızlı gidenin daha az ıslandığı ile ilgili konuyu anlayamadım ben?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    refleks değilmidir mesala yolda yağmura yakalandığın zaman koşmazmısın ? anlaşılmayacak bir şey değilki. ayrıca max 60 görüşün açık olduğu yerde 80 km hız yüksek hız değil ayrıca o çukura 20 km ile girilse bile kaza olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Ayrıca derince belediyesi ve Kocaeli büyükşehir belediyesi saçma sapan işler yapıyorlar. ara sokakların hali vahim bırakın yollar delik deşik çukurlara gire çıka sürüşten soğudum. yeni asfaltlanmış yol görüyorsun seviniyorsun 1 ay sonra delik deşik olmuş... trafiğemi bakacaksın süpriz çukurlarımı kovalayacaksın. işimiz çok zor...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ELLEME ADAMLAR YOL YAPIYORLAR ;)
    tragedie bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Sadece bizim memleket de böyle ya 1şerit bitsin sonra ötekini yap yok arkadaş 3şeriti birden kes yolu tali yola ver millet girsin birbirine.Özellikle de şu yeni kesim aleti ile yapılan yerler motoru düz götürmek büyük marifet gerektiriyor ön bi yere arka bi yere gidiyor bide teker küçük uğraş dur !
    tragedie bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)