Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Önüme Geçen Araç Durunca Panik Ön Frende Asfaltla Buluşmam-Fotolu

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
    ALLAH’IN SELAMI TÜM MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE OLSUN
    GÖNDERİLEN PEYGAMBERLERE SELAM OLSUN

Sizlere motosikletle olan ilk kazamı anlatmak istiyorum
    Düşenin dostu olmaz derler siz siz olun düşmeyin motordan

Malumunuz yeni başlayan motosiklet sürücüsü ön freni carp diye sıkar ve asfaltla tanışır
    Benimki de buna benzer oldu
    Tarih 21.05.2014 Çarşamba (kara Çarşamba da denir, felaketler genelde Çarşamba günleri gelir derler 2. Kazamı da Çarşamba günü yapmıştım)

bkz.

Saat gündüz 11 suları
    Adana dan Mersine motosikletle gezmek üzere yola çıktım. Şöyle Tarsus taki Yediuyurlar mağarasını ziyaret edeyim Mersine geçip denizin kıyısında konaklayayım diye saldım kendimi yollara
    Motorum mondial 100 mg prince
    Dizlik, dirseklik, ls2 kask gibi korumalıklarımı da takıp bir yaz günü keyf çıkarmak için yollardayım
    Daha yolun başındayım birkaç dakika oldu ve gol geldi sayın seyirciler
    Sabancı Merkez camii önünde sağa dönen yolda trafik sürekli tıkanır
    Ne biçim şehir planıysa artık!
    O bölgeye yaklaşıyorum
    Öndeki araçla epeyce bir takip mesafem var
    Hızım da her zamanki gibi saatte 40-50 km/h civarı (hız sınırı 70)
    Hacı soldan denyonun biri beni geçti tam önümdeki boşluğa zınk diye girdi tabakhaneye yetişiyor sanki
    Hatalı sollama yapmış oldu; normalde aynadan beni görecek kadar ilerlemesi gerekliydi
    Ben de kornaya uzunca basıp tepkimi göstersem mi yoksa takip mesafesinin uzaması için frene basıp da yavaşlasam mı diye düşünürkeeeen
    Trafiğin tıkandığı o bölgeye geldik önümdeki aracın önündeki araç da durunca bizim öküz de frene abandı. Baktım arabaya hızla yaklaşıyorum ön frene bir yüklendim
    Arabanın arka tamponuyla burun buruna ön tekeri kaydırıyorum
    Resmen cebelleşiyorum kayıp düşmemek için
    Freni bırakamıyorum burun burunayım çünkü bıraksam tampona değmem an meselesi
    Kaydı kaydı kendimi yerde buldum, motor altımdan fırladı gitti, ama düşük bir hızda düştüm. frende epey bir yavaşlamışım anlaşılan. Kafam yere değmedi bile. Yere değen elim ise çizilmedi bile yere tokat attım sadece
    Avuç içi acıdı biraz. Korumalı Eldiven yoktu elimde.
    Olup biten araba sürücüsünün hiç umrunda değil zaten bastı gidiyor
    Arkamdaki arabanın sürücüsü bir bağırdı nereye gidiyorsun dur bir geçmiş olsun de senin yüzünden kaza yaptı dedi. Öndeki araçtaki dingil Şahıs da yanıma gelerek bir çıkıştı bana:
    Önündeki araba aniden durmuş yok ben onu çok yakın takip ediyor muşum gibisinden hata bendeymiş falan eeeeeee!!!
    Bişe dememe fırsat kalmadı zaten . Birşeyim yok falan dedim motorda da ufak tefek çizikler oldu kenara çektim baktım çalışıyor Mersine geziye devam ettim
    Birşeyim yok dedim de
    Bir baktım pantolon lime lime olmuş
    Bu ne zaman oldu diyorum ben de içten dizliği giymiştim asfaltla altınyıldız nano kumaş birleşince nano kumaş naneyi yemiş
    Arka sağ cepte de cüzdan vardı cüzdanın ucuna gelen yerde yırtık olmuş
    Pantolonda ufak tefek yırtıklar var yine çeşitli yerlerde
    Çantanın yanı çizildi
    Egzoz koruması ve egzoz ucu çizildi
    Ne biçim egzoz korumasıysa artık yeterince koruyamadı
    Ayak koyma lastiğinin ucu çizildi azıcık yamuldu bir iki tekmeyle düzelttim
    Motosiklette araç kamerası olsaydı arabanın önüme zınk diye girdiği görünürdü
    Tedbirsizlik sonucu kazaya sebebiyet vermek, hatalı sollamak benim pantolon masrafı motordaki çizikler falan başına biraz iş alırdı 100-150 tl parası çıkardı tahminim ayrıca şikayetçi de olabilirdim kendisinden zararımı tazmin edebilirdim
    Motosiklette kamera lazım arkadaşlar ister gezinin güzelliklerini kayda alın
    İsterseniz başka bir motosikletliyle yarışınızı
    Bu gibi durumlarda da delil yerine geçebiliyor
    En azından kaçan şahsın plakasını tespit edebilme imkanınız oluyor

Allah a emanet olun
    Bu gibi durumlara karşı dikkatli ve hazırlıklı olun

DEISIS ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Geçmiş olsun gene pek bişey olmamış motoruna tekrarını yaşamazsın inşaallah
    EKONOMİ bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Vealeykumselam , Geçmişolsun kardeşim, Allaha emanet ol
    EKONOMİ bunu beğendi.

geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, Allah bir daha kaza bela vermesin inşallah.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Nazarlık olarak kabul edin şükür ki size bir şey olmamış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Kusura bakma ama bu kafayla gidersen daha çok kaza yaparsın. Allah Peygamber cami kara çarşamba hoca moca falan bunları bir kenara bırak da gerçek dünyaya bak biraz. Dikkatini topla yoksa Allahım sana geliyorum dersin bir dahakine. büyük geçmiş olsun. örnek koyduğunuz cübbelinin videosunu izlemedim bile onun komedyen olduğunu herkes biliyor. Bu forumda da yeri yok bunların.
    Mengu16, krd, C.Kaan ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Panik fren çalışın millet ne hızlarda duruyor 40 50 de böyle bir kaza yaparsanız İstanbulda hergün 70 80 ile önünüze kıran araçlar gibi ordada kırarlarsa fazla yaşıyamazsınız, eğitim alın mumkun ise.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama bu kafayla gidersen daha çok kaza yaparsın. Allah Peygamber cami kara çarşamba hoca moca falan bunları bir kenara bırak da gerçek dünyaya bak biraz. Dikkatini topla yoksa Allahım sana geliyorum dersin bir dahakine. büyük geçmiş olsun. örnek koyduğunuz cübbelinin videosunu izlemedim bile onun komedyen olduğunu herkes biliyor. Bu forumda da yeri yok bunların.
    allah peygamber cami bir kenara bırak da gercek dunyaya bak! diyosunya peygamber efendimiz burda olsaydi veya karsinda allah azze ve celle ; o zamanda söyleyebilecekmiydin bu yazdiklarinin aynisini. Söylerim diyosan allah hidayet versin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Allahi peygamberi bir kenara biraktigimiz icin insanoglu ölüyor kenara birakmassan ölmessin asıl !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Allahi peygamberi bir kenara biraktigimiz icin insanoglu ölüyor kenara birakmassan ölmessin asıl !
    DEISIS ve EMRE_R19 bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

boşver kardeş milletimiz bu kafayla giderse daha çok akıllı telefon parmaklayıp yabancının selesine poposunu koyup hastalandığında yabancının hapını içer uzay çağındayız ancak yazık
    Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Dostum sen şaka falan mısın? Avatarı cübbeli yapmış motoru yobaz marka şehir mars.

Motosikleti
    Aleykumselam gecmis olsun !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver kardeş milletimiz bu kafayla giderse daha çok akıllı telefon parmaklayıp yabancının selesine poposunu koyup hastalandığında yabancının hapını içer uzay çağındayız ancak yazık
    Uzay cagimi kim cikmis uzaya ?
    Uzay cagi deyil ahir zaman cagindayiz

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

meğer sen uzaylıymışısn ya
    Acil112 bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim marsta olduguma inaniyormusun veya niye mars yazdigimi biliyormusun veya niye yobaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Sen uzay caginda yasamaya devam et .
    Niye mars biliyormusun. Cunku dunya diyesim gelmedigi icin dunya kirlendigi icin kavga gürültü savas vs..
    Marsta kavga yok savas yok insan yok hayat yok. Marsı bu yuzden yazdim .

mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    kardeşim tebrik ediyorun seni süper kafadasın

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    geçmiş olsun

barodi takip ettigim kadariyla cok normal beyefendi bir insandin.cubbeli gibi ataturk ve cumhuriyet dusmaniyla ne isin olur senin ben anlam veremedim.saka falan sandim basta ama ciddisin herhalde......herhangi bir gunun ugursuzlugu olurmu arkadasim hangi kafadasiniz ya?gun dedigin dunyanin kendi etrafinda attigi bir tam tur ne isi olur ugurla ugursuzlukla?bu kafayla devam edin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Seni öpen öpmüş zaten sen asfaltı öpmekten bahsediyorsun.

Mengu16 bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Her açtığınız konuda şu başlangıç ile polemik yaratmaktan bıkmadınız'mı ?

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    İşte bu konudanda anlıyoruz ki bu kafa BONZAİ kafası.Bonzai yasaklansın bizde rahat edelim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler