Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Işıklarda nasıl durulması gerektiğini gösteren çok önemli bir kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kaza Tayvan da olmuş ancak bizim ülkemizde de her an görebiliriz. Belki bu kadar feci olmamıştır ama buna benzer kazalar mutlaka yaşanmıştır.
    Işıklarda öne geçin ve sağ yada sol tarafta beklemeye çalışın...http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/t...2?hid=27489177

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    gerçekten çok feci bir durum..

böyle bi duruma karşın sürekli aynaya bakıyorum.. araç aralarında durmaya çalışıyorum..
    mehmetenis ve çağın bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    aynen. şehir içinde dolaşırken dahi sürekli aynaya bakarım.
    çağın bunu beğendi.

Allahım O Ne Kötü Bir Kaza.Allah Tüm Kardeşlerimize Ölümünde Hayırlısını Versin:(

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazık.. tırcı neden sağa kırmadı direksiyonu acaba? göz göre göre gitti

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Riskleri azaltmak elimizde tabi ki,ama kaza videolarına bakın,ışıklardayken araba yanında,arasında,kaldırıma yakın,en önde ,arabanın arkasında kazanın ne zaman geleceği belli olmuyor.motora özel bir durum değil arabada da oluyor aynı kazalar.Bize düşen ekipmanlarımızı tam giyip,Güvenli sürüş tekniklerini uygulayıp gerisini Allah'a bırakıp hayatımıza devam etmektir.Ama kadercilik yapıp ta 300 km hızla gidersen bu senin seçimin olur ve sonucu kaçınılmazdır.Bu tip kazaların olma ihtimaline karşı motordan ya da arabadan yada ulaşım araçlarından vazgeçmek olmaz tabiki.Hayat böyle,ölüm kaza kader hastalık sağlık mutluluk hüzün ,dünya işleri arasında sadece sıkıştığımızda değil her fırsatta Allah'a sığınıp ondan istemek gerekir bence.Allah hepimizi korusun,Bizlere ailelerimize acı yaşatmasın.
    EKONOMİ ve fusuy364 bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ışıklarda veya trafik kitlendiğinde genelde şeritlerin ortasında dururum ne olur ne olmaz

ışıklarda en sağda dururken hemen dibimdeki aracın milimetrik olarak bana yaklaştığı çok oluyo. tabi arkamı dönüp bağırıyom ezcen mi diye. bi gün sinirlendim kaputa bi koydum adam neye uğradığını şaşırdı. noldu diyo üstüme mi çıkcan kırmızı yanıyo dedim. çıldırıyorum ben de alcam bigün birinin aynasını

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah'ım sen hepimizi koru. Çok çok kötü bir ölüm ya...

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Öyle paranoyak oldum ki bırak motosikleti artık otomobil sürerken bile ışıklarda dikiz aynası, yan aynalar ve karşıdan gelen araçlara bakıyorum, savrulacaklar mı, durabilecekler mi diye.
    Trafik adabının mutlaka ülkede yerleşmesi için çalışmalar yapılmalı.
    Yoksa buna benzer kazaları daha çok görürüz.
    Paranoyak yaşantımıza da devam ederiz.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    sol seritte seyrederken kirmizi isik yandi az mesafe kala sert frenle durdum arkadan şahin araba frenleri koklemis kaya kaya geldi birkac metre gerimde durdu
    baktim el kol hareketleri tripler "ben de gececen sandim" diyor
    yanina vardım dayı hem suclusun daha bir de şöyle böyle diyon diye bağırdım
    sinirlendim halbuki el kaldirsa kardes kusura bakma gibisinden bise dedigimiz yok daha bir de laga luga yapıyor

birinde de bisikletle isikta bekliyorum dolmus bir dokundu kafayi çevirdim el falan yapıyor manyak az geride dursana tevbe tevbe

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Öyle bi duruma geldik ki kırmızı ışıkta dursak mi diye düşünür olduk çünkü biz dursak arkamızda ki duracak mi endişe eder olduk sürekli aynaya bakmak dan önüme konsantre olamıyorum çoğu zaman .s

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Kırmızı ışıkta dururken önünüzdeki aracın kaporta hizasında durmayın,arkadan bir şey gelirken kaçacak yeriniz kalır. Hem de önünüzdeki araç dikiz aynasından baktığında sizi görür. Sürücü aynası hizası iyidir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık.. tırcı neden sağa kırmadı direksiyonu acaba? göz göre göre gitti
    motoru küçük araç görüyorlar üzerindekinin insan olduğunu unutuyorlar bu sebepten dolayıdırki, sağ kırıp büüyk tehlike yerien büyük ihtimalle o kaar şiddetli olacağını düşünemedi,

ben bu gibi durumlardan kamyon vs den uzak duruyorum ışıklarda kontrol çok önemli mümkünse en sağda durunki birisi sizi alıp ezemesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)