Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yapınca korkmayın hakkınızı arayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110
    Günaydın arkadaşlar.3 gün önce bilenleriniz vardı muhakkak avcılar haramidere civarı beysan sanayi sitesi girişi ile iski arıtma tesislerinin arasında geçen sarı zeybek caddesinde kaza yaptım.Avcılardan beylikdüzü istikametine giderken hızım 65 km. Tır garajının orda ışık bana yeşil yanıyordu aniden tır sag daki yola girmek,geçmek için önüme kırdı! ve mutlu son arka ön frenle kızaklayarak tıra yandan çarptım.1gün önce 2 tekeride değişmiştim sıfır ince dişli kışlık lastik tırın sasesine çarpmayla ön çamurluk far çerçeve grenajı kırıldı motor sağa sola düşme yatma yok lastiklerin avantajı bende hasar yok ertesi gün sabah zor kalktım sağ omuzumu vurmuşun o an gün içinde hissetmedim ertesi gün fark ettim kafayıda çarmışım kaskta derin çizikler vardı.Çarpmayla berabe tır durdu döndüğü için hareketsiz sayılır çok yavaştı geri geri tırın altında çıktım yolu açması için ileriye alıp bekle diye bağırdım motoru kenara aldım.indi amcam haklıymış gibi bağırmaya başladı niye geçmişim ona yeşil yanıyormuş banada yeşil yanıyordu orası gidiş gelişli bölünmemiş yol karşılıklı yeşil yanar.sağa girecek ve geri istikamete dönecek araçlar için aynı noktada dönemeç cep yapılmış o yol özellikle tırlar için yapıldı herkes ordan dönerken amcamız umursamadan ordan geriye dönecekti hayatımla oynadı neyse bişeyin yok diyerek tıra biniyor amcamız hop nereye motorumda hasar var haklı ol olma rapor tutacağız dedim .yok işi varmış benle uğraşamazmış.camımı kurtardığıma şükret sadak ver diyerek atladı tıra gidiyor o anda 155 aradım telefon çalarken tır hareket etti gidiyor y....k tırmandım asıldım aynasında boğuşuyoruz durdurmaya çalışıyorum kolumu aynanın demirine geçirdim öbür elimle mücadele ediyorum 50 60 metre götürdü öyle durdurdum geçtim tırın önüne 155 durumu anlattım adam kaçıyor durduramıyorum dedim verdim plakyı hala pişmanım ağzını burnunu dağıtmadığım için.polisle konuştuktan sonra çekildim kenara şimdi s....r git dedim zaten gidiyordu . 6 dakikaya ekip geldi adam kaçtığı için bişey yapamayız dediler anons geçti ekiplere kaçtığı bildirildi .polis adam kaçtığı için mahkemeyle hakkını arayacaksın dedi tırın üstünde firması yazıyordu .telefonla biyeri arayarak fabrikanın yerini öğrendiler silivri yolunda mimarsinanda eriş un aracı. Bastım gitim yakınında tır garajı vardı girdim içeri kimseyi dinlemeden tırlara tek tek baktım bulamadım. Bulsam parçalayacaktım fabrika girişine gittim anlattım durumu lojistik bölümüne yönlendirdiler anlattım durumu müthiş böyle beklemiyordum çok iyi ilgilendiler tır 2 ci bir garaja girmiş tırın kamera gürüntülerini ruhsat ehliyeti istediler beraber olayın oluşunu izledik zaten haklıydım.raporu tuttuk lojistik müdürleri geldi oda ilgi alak gösterdi çıkarken talimat verdi şöförün işine son verilmesi için .yaptılarmı yapmadılarmı bilmiyorum.işimi halledip tamircinin yolunu tuttum.bıraktım motoru dün eksper baktı 700 lira cıvarı hasar tespit edildi yürüründe sorun yok.Sonuç hakkımı aramasam olan bana olacaktı sonuçta önce sağlık ama malda canın yongasıdır. çekinmeyin sonuna kadar hakkınızı arayın haklı haksız olsanızda. Eminim motor kazalarında istismalar hariç 100 de 80 oramnıda motorlar haklı.... korumanız ehliyet ruhsat trafik sigortasız yola çıkmayın.
    seigen, mhmtesk, Salih_T ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi ETX
    Geçmiş olsun, mahkemeye de verseydiniz keşke.

Motosikleti
    Sağol .Fabrikada ilgilenmeselerdi zaten gidecektim suç duyurusunda bulunacaktım mala cana zarar vermekten.
    VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR BİR HİLAL UĞRUNA. YA RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    çok geçmiş olsun bence durumun tamamen takipçisi ol işten çıkarılıp çıkarılmadığını denetle ...

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş geçmiş olsun. Gerekeni yapmışsın. Geçenlerde bir araç park halinden (trafiğin aktığı yönün tersine parketmiş) önünde kocaman bir transit olmasına rağmen egsozdan vurdu ve sola düştüm. Olaya isyan etmeye başlıyordum ki adamın yola devam ettiğini gördük. Sağolsun arkadaş fark etti de durdurdu hemen. Şerefsiz hemen tekrar park haline aldı arabayı. Fotoğrafları çektik,tutanağı tuttuk, bakalım neye karar verecekler.

Şunu demek için yazdım bunları. Senin çarptığın tırın kamera görüntülerini kullanarak tutanak tutulmuş. Benim de Allahtan yanımda arkadaş vardı da olaya müdahale edip,tutanak tutmamı sağladı. Ya tek başımıza kameranın olmadığı bir yerde bir kaza yapsak

Geçmiş olsun tekrar. Umarım en yakında parçaların değişir.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    hakkımızı aramamız lazım.... her koşulda..

Motosikleti
    kuba kb100
    geçmiş olsun yapılması gerekeni yapmışsınız Allah beterinden korusun.

Motosikleti
    tşk ederim ordan çıkarsalar başka yerde cellatlığa devam edecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

çok tşk amin hepimizi korusun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

tşk erderim .tek başın kaza yapanlar iş zor sanırım toplumun çoğunluğu motosiklet kazalarında motorcuları suçlu görüyor
    VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR BİR HİLAL UĞRUNA. YA RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.

abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    Geçmiş olsun şimdiye kadar atlattığım kazalar hep motoru araçtan saymamalarından kaynaklanıyor .Dediğiniz gibi kazaların %80 inde motor sürücüleri haklı.Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    cok iyi yapmissiniz. gecmis olsun tekrardan

Motosikleti
    CRF 250 L
    ne biçim ülke adam çarpıp kaçıyor polis mahkemeye git diyor

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    bir büyük arac şoförünün sözü
    "arabayla yaptigimiz kazayi kazadan saymayiz"
    motoru ne derece hesap ederler siz düşünün
    benzinlikten fırlayan tirlara kamyonlara cok dikkat edin
    hiiiiicc bakmadan yola fırlıyor duuuuuut korna geri saga çekiyor.
    aynadan bakmaya gelen araci beklemeye zorsunuyor

simdi duracak yola bakacak tekrar araci hareket ettirecek yakıtı artırıyor

uzun yolda şoför degisimini bile arac hareket halindeyken yapıyorlar
    e niye
    dur kalk yaparsan yakit artar diye
    haa
    peki insan hayatı!!!

tira kamyona extra dikkat edin
    yakitta %40 tasarruf edecegim diye tirin 2 metre gerisinden gitmeyin

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keske paragraflari da kullansaydin cunku okuyamadim. Ilk cumleden anladigim kadariyla kaza gecirdin gecmis olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)