Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Brakial Pleksus ve Motor Kazası Hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun, inşallah tez zamanda sağlığına kavuşursun inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmiş olsun bu azim ve gayretinle tez zamanda iyleşirsin inşallah
    teşekkürler inşallah zamanla

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, inşallah tez zamanda sağlığına kavuşursun inşallah.
    teşekkürler çok sağolun

İlkay Bey geçmiş olsun, burada durumunuzu paylaşarak çok büyük bir cesaret örneği göstermişsiniz ayrıca motorcu ruhunun nasıl olması gerektiğini bize gösterdiğiniz için teşekkür etmek istiyorum.

Brachial Plexus yaralanmalarıyla ilgili durumunuza faydası olabileceğini düşündüğüm bir kaç makale paylaşmak istiyorum burada;

1- Phrenic (diyafram kasını kontrol eden sinir) ve İntercostal (kaburgalar arasındaki sinir) sinirlerden alınan greftlerin dirsek fleksiyon motor kontrol (dirseği bükmemize yarayan kasların hareketi) üzerindeki etkisini araştırmışlar. Sonuçlar ise şu şekilde; phrenic sinir greft etkinliği %83, intercostal sinir ise %70 olarak gösterilmiş(1). Ancak videonuzdan gördüğüm kadarıyla dirsek fleksiyonunuz geri gelmeye başlamış yani %70lik başarılı kısımdasınız, Bu güzel bir gelişme.

2- Kolun dışa dönmesi (external rotasyon) için alt trapez kasından yapılan greftlerin %58 başarılı olduğu gösterilmiş(2). Bu hareketi de yapabildiğinizi görüyorum. Cerrahınız gerçekten güzel iş çıkarmış. Zor kısmı atlatmışsınız, bundan sonra aziminizi hiç kaybetmeden çalışmaya devam edin lütfen ve en kısa zamanda güzel haberlerinizi bizimle burada paylaşın.

Kaynaklar:
    1- Comparative study of phrenic and intercostal nerve transfers for elbow flexion after global brachial plexus injury.
    Liu Y, Lao J, Zhao X.

2-Trapezius muscle transfer for external shoulder rotation: anatomical study.
    Gracitelli ME, Assunção JH, Malavolta EA, Sakane DT, de Rezende MR, Ferreira Neto AA.
    ///MPOWER ve adonis84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı FztUygar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay Bey geçmiş olsun, burada durumunuzu paylaşarak çok büyük bir cesaret örneği göstermişsiniz ayrıca motorcu ruhunun nasıl olması gerektiğini bize gösterdiğiniz için teşekkür etmek istiyorum.

Brachial Plexus yaralanmalarıyla ilgili durumunuza faydası olabileceğini düşündüğüm bir kaç makale paylaşmak istiyorum burada;

1- Phrenic (diyafram kasını kontrol eden sinir) ve İntercostal (kaburgalar arasındaki sinir) sinirlerden alınan greftlerin dirsek fleksiyon motor kontrol (dirseği bükmemize yarayan kasların hareketi) üzerindeki etkisini araştırmışlar. Sonuçlar ise şu şekilde; phrenic sinir greft etkinliği %83, intercostal sinir ise %70 olarak gösterilmiş(1). Ancak videonuzdan gördüğüm kadarıyla dirsek fleksiyonunuz geri gelmeye başlamış yani %70lik başarılı kısımdasınız, Bu güzel bir gelişme.

2- Kolun dışa dönmesi (external rotasyon) için alt trapez kasından yapılan greftlerin %58 başarılı olduğu gösterilmiş(2). Bu hareketi de yapabildiğinizi görüyorum. Cerrahınız gerçekten güzel iş çıkarmış. Zor kısmı atlatmışsınız, bundan sonra aziminizi hiç kaybetmeden çalışmaya devam edin lütfen ve en kısa zamanda güzel haberlerinizi bizimle burada paylaşın.

Kaynaklar:
    1- Comparative study of phrenic and intercostal nerve transfers for elbow flexion after global brachial plexus injury.
    Liu Y, Lao J, Zhao X.

2-Trapezius muscle transfer for external shoulder rotation: anatomical study.
    Gracitelli ME, Assunção JH, Malavolta EA, Sakane DT, de Rezende MR, Ferreira Neto AA.
    Araştırmanız ve ilginiz için çok teşekkürler..

İlk başta frenik siniri yani diyafram sinirini alıp eklemeyi çok düşündük hocamızla fakat ileride nefes almada sıkıntı çıkaracağı için vazgeçip kaburgaların arasından 2 tane sinir almayı tercih etti ve birini parmaklara giden sinire radialdi sanırım diğerinide dirsek bükmek için biceps kasını çalştıran sinir dalına ekledi c5 oda yanılmıyorsam. İç rotasyon daha belirgin kolumda dışta yukarı çekerken oluşuyor. Faydalı bilgiler yazmışsınız çok teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Biraz önce bu videoya denk geldim gerçekten moral verdi, sağ kolu brakial pleksus lezyonu olmuş 3,5 yıl içinde geliştirip tekrardan motosiklet kullanmış.

adonis84 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kanka videoyu yeni görebildim. efsane geliştirmişsin kolunu süper olmuş düzelecek inşallah. çok zayıf ve kas gücü yeterli değil sanırım.
    i.canver bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Aman Allahim çok gecmis olsun.Allah bizi ailemizi sevdiklerimi butun motorcu kardeslerimizi kazadan beladan korusun

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Son durum nedir üstad?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Çok Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın inşallah. Böylesine ağır operasyonlar ve kayıplar sonunda sağlığının düzelmeye başlaması ve daha önemlisi moralinin çok iyi olması bu yazıyı okuyan herkesi sevindirdi bundan emin ol.

Motosikletini yaptır ve kenara koy. Ümit ediyorum ki önümüzdeki 1-2 yıl içinde tekrar motora binecek kadar iyi olacaksın.

ayberk16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuan ilk sayfadan itibaren inşallah geçmiştir inşallah bir düzelme vardır diye okudum iyiyede gidiyor görünen o ki , moral herşey o da sizde var çok çok geçmiş olsun ben istiyorum ki tekrar motorunuzun üstünde bir fotoğraf , o günler gelsin gelecektir de azminiz ve tutkunuz sayesinde . Tüm iyi dileklerim sizinle . Ve unutmadan bir dövme daha ; all is well
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman Allahim çok gecmis olsun.Allah bizi ailemizi sevdiklerimi butun motorcu kardeslerimizi kazadan beladan korusun
    Teşekkürler. Amin

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son durum nedir üstad?
    Hala bir değişiklik yok aynı, gelişmeler uzun sürüyor çok. Teşekkürler ilginize.

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın inşallah. Böylesine ağır operasyonlar ve kayıplar sonunda sağlığının düzelmeye başlaması ve daha önemlisi moralinin çok iyi olması bu yazıyı okuyan herkesi sevindirdi bundan emin ol.

Motosikletini yaptır ve kenara koy. Ümit ediyorum ki önümüzdeki 1-2 yıl içinde tekrar motora binecek kadar iyi olacaksın.
    Sağolun teşekkürler, moral konusunda sıkıntı yok moralin yüksek olması tabii ki çok şey katıyor. Tekrardan motora binmek benim için çok büyük zafer olacak

Alıntı ayberk16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan ilk sayfadan itibaren inşallah geçmiştir inşallah bir düzelme vardır diye okudum iyiyede gidiyor görünen o ki , moral herşey o da sizde var çok çok geçmiş olsun ben istiyorum ki tekrar motorunuzun üstünde bir fotoğraf , o günler gelsin gelecektir de azminiz ve tutkunuz sayesinde . Tüm iyi dileklerim sizinle . Ve unutmadan bir dövme daha ; all is well
    Teşekkürler düzelmeler yavaş yavaş ilerliyor çok büyük bir hasar var kolumda, İnanıyorum ki o günde gelecek all is well
    linkinpark20 ve yanakadam bunu beğendiler.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Çok büyük geçmiş olsun kardeşim. Başından sonuna kadar okudum azim, moral budur dedirttin bana.
    Allah acil şifalar versin. Paylaş bizimle gelişmeleri.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Dostum güzel haberlerini bekliyoruz. Takipteyiz..
    Çok büyük geçmiş olsun

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Konuyu ilk açtığında görmüştüm, kötü bir durum yazacak bir şey bulamamıştım. Gelişme olması güzel, umarım en kısa zamanda geri dönersin iki tekere.
    Ben de Ayvalık'ta yaşıyorum. Motosiklet kullanmaya 10 yaşında başlıyorlar neredeyse ve ne kural ne koruma hiç bir şey yok. Nereden ne zaman çıkacakları belli değil ara sokaklarda son gaz grup halinde geziyorlar. Ama onlara hiç bir şey olmuyor ben de onu anlayamıyorum. Hayabusası olup parmak arası terlik jöleli kafayla artistlik yapana bir şey olmuyor. Bende cub var 2 tane kask taşıyorum diye dalga konusu oluyorum.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013 model
    cok geçmiş olsun allah şifalar versin sabrın sonu selamet

Gecmis olsun insallah en kisa zamanda eski haline donersin ne olacagi belli olmuyor hayatta hepimizin basina ayni sey gelebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

bu arada dikkatimi bişey çekti videoyu izlerken

şimdi kamera ch 4 senin hızlı gidişini gösteriyor saat 03:15:05 sıralarında sen yoldan çok hızlı bi şekilde gidiyorsun. ve sonra ch1 numaralı kameraya geçiyor sen gittin saniye 03:15:06 burada sorun yok. sonra kamera değişmiyor yani aynı kamera ch1 03:16:07 saatinde yani yaklaşık 1 dakika sonra çok yüksek hızla aynı yoldn geri dönüyorsun.çünkü kameranın gösterdiği çevredeki araçlar falan aynı dikkatinizi çektimi hiç. neden ilerden geri göndün o kadar hızlı bir şekilde?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun insallah en kisa zamanda eski haline donersin ne olacagi belli olmuyor hayatta hepimizin basina ayni sey gelebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

bu arada dikkatimi bişey çekti videoyu izlerken

şimdi kamera ch 4 senin hızlı gidişini gösteriyor saat 03:15:05 sıralarında sen yoldan çok hızlı bi şekilde gidiyorsun. ve sonra ch1 numaralı kameraya geçiyor sen gittin saniye 03:15:06 burada sorun yok. sonra kamera değişmiyor yani aynı kamera ch1 03:16:07 saatinde yani yaklaşık 1 dakika sonra çok yüksek hızla aynı yoldn geri dönüyorsun.çünkü kameranın gösterdiği çevredeki araçlar falan aynı dikkatinizi çektimi hiç. neden ilerden geri göndün o kadar hızlı bir şekilde?
    ilkay bazen giriyor foruma ben cevap vereyim. kavşaktan arkadaşını alıp dönüyor. bunun konumuzla alakası yok ama, yani neden döndün diye sormak suçlamayı çevirmek gibi bişey. bu yüzden açıkçası ben sormanızdan kıllandım.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay bazen giriyor foruma ben cevap vereyim. kavşaktan arkadaşını alıp dönüyor. bunun konumuzla alakası yok ama, yani neden döndün diye sormak suçlamayı çevirmek gibi bişey. bu yüzden açıkçası ben sormanızdan kıllandım.
    Kimseyi suclamiyorum kazadir olur.ne kadar dikkatli kullanirsaniz kullanin olacagi varsa oluyor. Cok uzuldum en kisa zamanda iyilesir insallah arkadas sadece videoyu defaarca izledim ve dikkatimi cekti sordum sadece acikcasi bu sekilde bi cevap almak beni cok uzdu.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseyi suclamiyorum kazadir olur.ne kadar dikkatli kullanirsaniz kullanin olacagi varsa oluyor. Cok uzuldum en kisa zamanda iyilesir insallah arkadas sadece videoyu defaarca izledim ve dikkatimi cekti sordum sadece acikcasi bu sekilde bi cevap almak beni cok uzdu.
    kusura bakmayın kötü bi cevap verdiğimi düşünmüyorum yani neden gittin neden döndün kesin bişey var gibi sorunca sadece ben değişik hissettim çünkü sorulması gereken başka sorular var. neden hızlıydın? o çocuklar neden yola fırladı. vs. gibi
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    çok geçmiş olsun seni tanımıyorum ama azimli birine benziyorsun bence başaracaksın . seni tekrar motor kullanırken görmek bana da çok mutluluk verecek dua ediyorum senin için .

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    İnşallah biran önce iyileşir ve eski sağlığına kavuşursun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)