Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sabah Sabah Kaza!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Merhaba arkadaşlar,

Bu sabah yine her sabahki gibi (sıkıldım İstanbul'dan ) evden çıkıp işe gitmekle meşguldüm... Malum İstanbul trafiği, yolum uzun, yağış da var... Haliyle sıkı giyinmek lazım deyip uzun motosiklet botlarımı, tekstil motosiklet pantolonumu, kışlık tekstil montumu, balaklavamı, kaskımı ve eldivenimi aldım yanıma ve çıktım yola... Yağmur da olunca bir de bunların üzerine alt-üst yağmurluk takımımı da geçirdim, hafif bir müzik; her şey harika... Ta ki Maslak'tan TEM'e bağlanan viraja gelene kadar... Bilenler bilir, 2 şerit halinde döner ve Seyrantepe mevkiinden TEM'e bağlanırsınız. Ben soldaki şeritten viraj çizgimi tuttum ve dönüyorum... Tem bu esnada sağ şeritteki araç sürücüsü önündeki aracı virajda sollamak(!) için aniden üstüme kırdı aracını... Yerler ıslak, lastiklerim her ne kadar iyi olsa da (pirelli diablo rosso II) yatmış pozisyondaki motorda frenleme yapmak akıl karı değil, solumda bariyerle baş başa kaldım... Yol kenarında şeritlerin dışındaki zeminin daha kaygan olduğunu bildiğim için o noktaya kadar çıktıktan sonra frene hiç dokunmadım bile, hafifçe motoru dikleştirdim ve sol tarafımdan bariyerlere çok sert olmamak kaydıyla çarptım... 50.000 Km'lik motosiklet serüvenimde bu ilk bariyerle tanışmamdı... Motorun nasıl bir tepki vereceğini düşünmeye fırsat bulamadan etki-tepki prensibi sonucu çarptığım bariyerden tekrar şeride doğru savruldum... Motor bir sağa bir sola yalpaladı ve zor da olsa topladım... Az ilerideki cepte durdum, adam durmadan bastı gitti... Peşine düşsen napacaksın??? İndirip dövsen başına bela... Bir de onu yakalamak için alacağın başka riskler var... Adrenalin zaten tavan yapmış... Neyse yaktım bir sigara önce üstümü başımı sonra motoru kontrol ettim... Sonuç: Motosikletin sol karenajda bol miktarda çizik... Benim yağmurluğun paçaları lime lime olmuş... Allah'tan bacağımı tamamen koruyan botlarım ve pantolonum üzerimdeydi... Bende en ufak çizik bile yok... Tecrübe ettiğim bunca Km'nin sayesinde daha kötü bir sonuç doğmadan kazayı atlattım. Sizlere tavsiyem mümkün olan en kaliteli ekipmanları kullanın ve özellikle ıslak zemin ve yağışlı havalarda sizin dışınızdaki faktörleri tekrar tekrar değerlendirin... Eğer 10 metre geriden viraja girmiş olsaydım hiçbir şey olmayacaktı...

Sabah sabah başınızı ağrıttım kusuruma bakmayın.

Saygılar, sevgiler...

Tekeriniz düz bassın....
    Markopaşa, agrasiwe, caneroz ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun. İstanbul'da o kalabalıkta motosiklet kullanmak bana göre daha zor. Tekrarını yaşamamanız dileği ile.
    ugurcan88 bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Geçmiş olsun, plakasını aldıysan şikayet et.
    ugurcan88 bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Geçmiş olsun. insan bi durur birşeyin var mı motorcu kardeşim,kusura bakma,yapabileceğim bir şey var mı falan der.Allah'tan hala iyi insanlar var da onların hatırına dövmüyoruz bunları.
    40yapar ve ugurcan88 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Olayın şokuyla ve canımı kurtarmanın sevinciyle plakasını almak aklıma gelmedi :( hadi ben alamadım, olayı gören onca araçtan hiçbiri de almamış olacak ki durmadı (!) ne duyarsız toplumlara sebebiyet veriyor bu metropoller :(

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok geçmiş olsun.İstanbul trafiğinde artık motor sürmek çılgınca!
    ugurcan88 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun yagmur oldugu icin amcam muhtemelen arabanin icinde dunyadan bir haber buhulu camlar ardinda seyir ediyodu seni farketmedi iyiki sana bisey olmamis...
    ugurcan88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Gene karsimiza o ayni iyi aile cocugu cikmis. Size gecmis olsun. Ne yazik ki yollar bu iyi aile cocuklari ile dolu :(
    ugurcan88 bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Virajı da bildiğimden gözümde canlandı sahiden, çok geçmiş olsun hocam, iyi atlatmışsın.
    ugurcan88 bunu beğendi.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Verilmiş sadakanız vardmış
    O anda hiç beklenmedik bir durum oluşunca insan 1-2 sn içinde kafasında okadar çok düşünce ile dolu oluyor ki en az riskli olanı tercih ettiğini zannedip bazen hatalı karar da verebiliyor
    Kazadan kurtulmak için yapılan manevralar her zaman iyi sonuç vermeyebiliyor
    Yola herzaman dua ile çıkın derim
    Başınıza o gün muhakkak bir musibet gelecekse bile onun zararını azaltır
    ugurcan88 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Çok geçmiş olsun , Allah daha kötü kazalardan korusun . İstanbulda motosikletlilere saygı göstermeyenlere yapmak istediğim ;

ugurcan88 ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim... Allah kimsenin başına vermesin, aynen dediğiniz gibi verilmiş sadakamız varmış...

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    geçmiş olsun üstat sabah ve akşam trafiginde istanbulda cok dikkat etmek gerekiyor. yagmurdan cok daha tehlikeli akşam trafigi
    ugurcan88 bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Çok geçmiş olsun, tecrübeniz sayesinde ciddi bir kazadan kurtulmuşsunuz..
    ugurcan88 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Gecmis olsun
    ugurcan88 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    geçmiş olsun öncelikle. hafif müzik demişsiniz motosiklet özellikle şehiriçi kullanırken mi müzik dinliyorsunuz? bir de bir uyarı yapmak isterim km tecrübeniz benden fazla fakat ben kendi alışkanlığımı size aktarayım -virajlarda özellikle- düz yolda da araçların yanlarından seyretmem ya beni görebilecekleri kadar önlerinden, ya da kaçış manevrası frenleme ve araçların görüş açılarında kalacağım şekilde arka çaprazlarından seyir ederim. bilginize. tekrar geçmiş olsun. iyi günler.
    ugurcan88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Teşekkür ederim tavsiyeniz ve geçmiş olsun dileğiniz için... Ben de aynı dediğiniz şekilde seyir halindeydim zaten bu tür sürüş tarzı kişisel benimsemelerden çok tüm motosiklet kullanıcılarının sürüş şekli olmalı, bu nedenle dediklerinize harfiyen katılıyorum... müzik konusuna gelince; kaska takılan intercom kullanıyorum, dolayısıyla kulaklık takmadığım için dışarıda olan biten her sesi duyabiliyorum, o konuda sıkıntı yok ayrıca çok keyifli oluyor... zaten dediğiniz gibi konumlanmış olmasaydım araç bana çarpardı, ya da ben bariyerlere doğru motoru kaydırarak yerde sürüklenip girerdim, belki de kolum,bacağım, kafam falan kopardı giyotin bariyerler sağolsun umarım hiç bir motorcu bu tür zor durumlarda kalmaz... virajda ıslak zeminde 2 metreden fazla mesafede sağınızda seyreden araç üstünüze atlayınca pek bişey yapılamıyor maalesef... tabii ki daha yavaş olup en azından viraj bitene kadar aracın sol arka çaprazında araç hızında devam edebilirdim... hata sadece tek tarafta olmaz zaten hiç bir zaman... tekrardan saygılar, sevgiler
    telike bunu beğendi.

çok büyük geçmiş olsun,olay birebir gözümde canlandı çok daha kötüsü olabilirmiş.bariyerle temas etmene rağmen kontrolü sağlayabildiğine göre demek ki yinede kontrollü gidiyormuşsun,defansif kullanım herzaman işe yarar.
    ugurcan88 bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.
    ugurcan88 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Böyle havalarda motoru bırakıp metrobüsle gitmek en iyisi. Soğuk dert değil ama ıslak yol her zaman motorcu için büyük tehlikedir.
    Geçmiş olsun.
    ugurcan88 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)