Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Basit Kask Çarpma Testi

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir kask testi de bizden gelsin bakalım pahalı kasklar gerçekten değerini hak ediyor mu?
    mhmtesk, ercan41, acayüp ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ls2'yi birkaç rus gencin uğraşa uğraşa kıramadıkları bir video hatırlıyorum. ls2 2000tl'ye satılmalı o zaman. kaza sırasında beyin travmalarının büyük bölümü, beynin kafatasına çarpması sonucu oluyor. yani ani hareket.kaskın dışının nasıl sağlam olduğundan çok, içindeki kafaya temas eden maddenin bu kuvveti nasıl sönümlediği önemli. bu testler benim için birşey ifade etmiyor. isterse kırılsın. araba camlarındaki özel bir katman, kaza anında camın içeri doğru patlamasını önler, içten dışa doğru hafifçe itseniz çatlak camı, tuz buz olur. dolayısıyla kaskın kırılıp kırılmaması çok önemli değil, içteki güç sönümlemesi önemli. aytron senna (ra) vakti zamanında kaza sırasında sapa sağlam kaskının içinde, sapa sağlam sürücü kabininde beyin travmasından öldü.
    twona, dovahhkin ve burakragaa bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    siz niye kırdınız kaç paralık kaskı anlamadım bence en az 2-3 sene kullanılırdı ayrıyeten shoei kaskı test etmeye ne gerek var

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Haid ağzından burnundan getirin adamın. Konuyu açtığına açacağına videoyu çektiğine çekeceğine pişman edin. Arada birbirinizlede dalaşın , forum çıkışıda biyerde buluşur kasklarla girersiniz birbirinize

Bunuda seyredin
    https://www.facebook.com/photo.php?v...167568&fref=nf
    burakragaa bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2'yi birkaç rus gencin uğraşa uğraşa kıramadıkları bir video hatırlıyorum. ls2 2000tl'ye satılmalı o zaman. kaza sırasında beyin travmalarının büyük bölümü, beynin kafatasına çarpması sonucu oluyor. yani ani hareket.kaskın dışının nasıl sağlam olduğundan çok, içindeki kafaya temas eden maddenin bu kuvveti nasıl sönümlediği önemli. bu testler benim için birşey ifade etmiyor. isterse kırılsın. araba camlarındaki özel bir katman, kaza anında camın içeri doğru patlamasını önler, içten dışa doğru hafifçe itseniz çatlak camı, tuz buz olur. dolayısıyla kaskın kırılıp kırılmaması çok önemli değil, içteki güç sönümlemesi önemli. aytron senna (ra) vakti zamanında kaza sırasında sapa sağlam kaskının içinde, sapa sağlam sürücü kabininde beyin travmasından öldü.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/100588/ayrton-sennanin-hayatini-kaybettigi-kaza-1994

O yarışla ilgili kısa bir video buradan durumu görebilirsiniz.
    Hız 200 üzeri olduğu yazılmış.

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/100588/ayrton-sennanin-hayatini-kaybettigi-kaza-1994

O yarışla ilgili kısa bir video buradan durumu görebilirsiniz.
    Hız 200 üzeri olduğu yazılmış.
    Ee?

Profil resmime bakarsan o kazayla ilgili her turlu goruntuyu izlediğimi tahmin edersin. Kask sağlam. Kokpit sağlam. Senna ölü
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Ee?

Profil resmime bakarsan o kazayla ilgili her turlu goruntuyu izlediğimi tahmin edersin. Kask sağlam. Kokpit sağlam. Senna ölü
    Allah rahmet eylesin üzülmüştüm bende çok Kasklık durum değil. Gidip 3 milyarlık kask alıp Ölmem ben düşüncesine girmeyelim. Ters bir düşüş her türlü ekipmana rağmen hayatı kaydırır :(
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senna nın kafasına süspansiyondan kopup fırlayan bir parça saplandı bu yüzden öldü yani darbenin şiddetinden değil yanlışlık olmasın

Suspansiyonun darbesi olumcul değildi. Kaskın yan tarafına hasar verdi. Yuzundede yarası var ama o yarayla değil olum. Yoksa massa'nın yediği suspansiyon daha fenaydı

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    öyle kask testi mi olur
    saatte kac km hızla vurmuş o kaski yere?

arkadaslara katılıyorum
    icindeki malzeme önemli
    ls2 de de ic malzeme olarak strafor denilen buzdolabi köpüğü kullanılıyor üstüne siyah boya sıkılmış fark o
    5 yıldız kaskta da o malzeme var
    15 tl lik kaskta da strafor mudur poliuretan mıdır o var ışte
    bildiğin yalıtım malzemesi, buzdolabı icinde de kullanılan
    beyaz esya kutusundan çıkan madde

eva denilen darbe emici sünger ise vucut koruma ekipmanlarinin iç kaplama maddesi

motorcuda 15 -20 tl
    shoei de 1000 tl

shoei nin iç malzemesini çıkarıp da kiyaslayan gördünüz mü
    anca show yapılıyor
    reklam kokan hareketler mayk bunlar
    ticari durumlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haid ağzından burnundan getirin adamın. Konuyu açtığına açacağına videoyu çektiğine çekeceğine pişman edin. Arada birbirinizlede dalaşın , forum çıkışıda biyerde buluşur kasklarla girersiniz birbirinize

Bunuda seyredin
    https://www.facebook.com/photo.php?v...167568&fref=nf
    hemen paylaştım kafada o kask olmasa o adam ikiye öblünürdü bu videoyu kaydedir kazalra örnek derleme yapamyı düşünüyorum bu bildiğin kadir gecesi doğmuş :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)