Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kartal Sahil Köpeğe Çarpıp Öldüren Motosikletli Şahısa Sesleniyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R - 2011
    Çok geçmiş olsun dostum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para ile satın alınabilecek tek hayvan insandır.
    Diğer canlılar para ile alsanızda sokakta bulsanızda dostluk eder size.
    geocitys, 40yapar, soa ve 17 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya birakin bu isleri kopek ne olucak carparsan verirsin parasini, insanla hayvan nasil kiyaslanabilir? Benim mantigim almiyor, en degerli varlik insandir, hayvanlar zaten insanlara hizmet icin yaratilmislardir bir eksik bir fazla farketmez. Adam cezasini en agir sekilde cekmeli ama kopek icin degil, carpip biraktigi teyzemiz icin.
    Bu forumda böyle insanlık dışı yorum yapmak yasak değil de, küfür neden yasak? Ben bu adama ağzıma ne gelirse söylemek istiyorum, ama yaparsam ben banlanacağım o kalacak. Yok arkadaş.
    FalconX, glock, murad13 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ya birakin bu isleri kopek ne olucak carparsan verirsin parasini, insanla hayvan nasil kiyaslanabilir? Benim mantigim almiyor, en degerli varlik insandir, hayvanlar zaten insanlara hizmet icin yaratilmislardir bir eksik bir fazla farketmez. Adam cezasini en agir sekilde cekmeli ama kopek icin degil, carpip biraktigi teyzemiz icin.
    Sana parası neyse verip insanlık satın almak isterdim ama böyle bir şey mümkün değil ne yazık'ki.
    FalconX, murad13, Emrah Düzgit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    O kadar çok şey yazdım ki az önce, kazalardan, motorculardan, birlikte yaşama sorumluluğundan, hayvanlardan, tanımazsınız ama eskilerden Dobi'den, Boncuk'tan, Pırtık'tan, Kamyon'dan, Linda'dan; şimdikilerden de Velet'ten, Badem'den, Lollar'dan, Kıymık'tan ve henüz birlikte aynı yaşam ortamını paylaşmadığım ama her gün sokaktan gözlerinin içine gülümsediğim ve yumuşak bir ses tonuyla "çocuğuuum" diye seslendiğim onlarca hayvandan... sonra yazdıklarımı okudum, içimdeki nefreti, kini kusmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyeceğini gördüm yazdıklarımın, sildim hepsini. Hayatı boyunca hiçbir karşılık, zerre geri dönüş beklemeden, kendisi dışında hiçbir şeyi sevmemiş ve aslında gerçekten de sevilmemiş insanlardan tutup da bir hayvanı sevmesini beklememeliyiz aslında. Sokaktaki bir kediden, bir köpekten daha güçlü diye, sırf kafası ondan çok az biraz daha fazla çalışıyor diye ona her şeyi yapabileceğine inanan, onun yaşam hakkına saygı duymayıp da tamamen kendi ilkel ihtiyaçlarını gidermesi için yaratıldıklarını düşünen, onları dikiz aynası gibi, tampon gibi, kutu kola gibi ve hatta daha değersiz gören o kadar çok beden dolaşıyor ki aramızda. Beden diyorum, zira o bedeni "insan" yapan bilinç ve evrensel medeniyet mirası yoktur bunlarda. Bunlar fazlalar... çok fazlalar... düşündüğünüzden daha fazlalar, gerçekten. Ama biz de az değiliz... Hiçbirinizi tanımıyorum, muhtemelen tanışmayacağız da, hatta önünüzde yavaş kaldım diye kızacaksınız belki yarın beni sollarken. Ama en basitinden, köpeğinin parası neyse vereyim sus ya cümlesine bile bu kadar medeni bir şekilde tepki gösterdiniz ya, başta yukarıda ismen andığım çocuklarım adına hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Sizleri tanımıyorum ama seviyorum... Tüm motorcuların, çarpıp kaçan dahil, tekeri düz bassın. Ama sizinkiler daha bi düz bassın dostlar!
    kaanklky, FalconX, Lucas ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Soylediklerimi yanlis anlama konusunda uzerinize yok! Ben hayvan dusmani falan degilim aksine dogayi seven birisiyim. Fakat hayvanla insanin kiyaslanmasina bozuluyorum , ne alaka insanla hayvan bir kabul edilirmi hic? Orada bir yarali var hayvanimi dusunecegiz? Kedidir, kopektir birsuru var etrafta carptiysak ne olucak? Veririz parasini diyoruz bunuda begenmiyorsunuz!sanki nesli tukenen kutup ayisina yada bengal kaplanina carptik olayi bu kadar buyutmenin alemi yok, sonucta insan en degerli ve en ustun varliktir butun hayvanlar alemini toplasaniz bir insan degerinde olamaz. Sonucta bu dunya bizim, hayvanlar misafirimiz tamam, ama misafir diyede burnumuzun dibinde sokagimizda evimizde yasayacak halleri yok, onlara ayirdigimiz alanlarda yasasinlar, kimse karismaz orada onlara, onlarda gelip insanlari rahatsiz edemez. Sonucta bende hayvani ve dogayi seviyorum ama once insan diyorum.

Shamy, bekledim güzel çocuk belki soylediklerinde hatalı olduğunu kabul edersin diye ama nafile! Haklısın insanla hayvan kıyaslanamaz. Özellikle insan olarak senin gibi bir varlığı ele alıyosak. Hayvan ondan çok daha değerlidir. Keşke senin gibilerinde parasını verip yerine yenisini, daha iyisini alabilsek. Bak güzel çocuk, sana bir kaç şey oğreteyim de unutma, öncelikle insan en değerli varlık falan değildir. Bu Kur:an'da bile geçer. Yaratılanların bir çoğundan daha ustun olduğumuz söylenir. Dikkatini çekiyorum:bir çoğundan. Yani insandan daha ustun,daha değerli varlıklar vardır. İkincisi, Dünya insanın falan değil, nerden çıkardın bunu! Bu dünya da misafir olan asıl bizleriz. Bunu anlamak için tarih bilmek ve biraz akıl sahibi olmak yeter. Son olarakta, senin birşey sevdiğin falan yok, kendini kandırma, ve mümkünse sen kimseyi de sevme.
    oyunageldim, glock, seckin_ ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Konuştukça daha beter düşünceler çıkıyor içinden. Bu dünyada bütün canlılar aynı değerde ve seviyededir. Senden geçmiş ama umarım gelecek nesillerin bu bencil zihniyete sahip olarak yetişmezler.
    oyunageldim bunu beğendi.

texas16nb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha 2008 fazer s2
    Soylediklerimi yanlis anlama konusunda uzerinize yok! Ben hayvan dusmani falan degilim aksine dogayi seven birisiyim. Fakat hayvanla insanin kiyaslanmasina bozuluyorum , ne alaka insanla hayvan bir kabul edilirmi hic? Orada bir yarali var hayvanimi dusunecegiz? Kedidir, kopektir birsuru var etrafta carptiysak ne olucak? Veririz parasini diyoruz bunuda begenmiyorsunuz!sanki nesli tukenen kutup ayisina yada bengal kaplanina carptik olayi bu kadar buyutmenin alemi yok, sonucta insan en degerli ve en ustun varliktir butun hayvanlar alemini toplasaniz bir insan degerinde olamaz. Sonucta bu dunya bizim, hayvanlar misafirimiz tamam, ama misafir diyede burnumuzun dibinde sokagimizda evimizde yasayacak halleri yok, onlara ayirdigimiz alanlarda yasasinlar, kimse karismaz orada onlara, onlarda gelip insanlari rahatsiz edemez. Sonucta bende hayvani ve dogayi seviyorum ama once insan diyorum.
    Motosikletimle gidiyorum yolda 2 canlı gördüm yaralı senin bu düşüncelerin yüzünden insanı bırakır hayvanı veterinere götürürdüm.
    FAZER 600 S 2
    KARA PANTER.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    arkadaşm geçmiş olsun dersin ins bulursn yapanı. ben hayvana merhamet etmeyen birinin insana gerçek anlamda merhamet edeceğini düşünmüyorum. abiler kardeşler afedersiniz ama bu hayvanlara eziyet yapan veya hayvandr sie şerefsizliğini yapan allahsızlara tahammülsüzüm geçen yolda kediye çarptı adam bi çeker bakar kenara ha tamam kazadr bilmem ne der be şerefsiz dön bi bak ne pog yedin diye. yok insanlık yok işte neden bahsediyoruz. bu arada birilerinin banlanmasını rica ediyorum anlayan anladı.
    seckin_ bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşm geçmiş olsun dersin ins bulursn yapanı. ben hayvana merhamet etmeyen birinin insana gerçek anlamda merhamet edeceğini düşünmüyorum. abiler kardeşler afedersiniz ama bu hayvanlara eziyet yapan veya hayvandr sie şerefsizliğini yapan allahsızlara tahammülsüzüm geçen yolda kediye çarptı adam bi çeker bakar kenara ha tamam kazadr bilmem ne der be şerefsiz dön bi bak ne pog yedin diye. yok insanlık yok işte neden bahsediyoruz. bu arada birilerinin banlanmasını rica ediyorum anlayan anladı.
    Kardeşim öncelikle yazım tarzını düzelt, ne anlatmak itediğin belli değil. Türkçeyi doğru dürüst kullanamıyorsun birde burada gelmiş akıl veriyorsun! Öncelikle Ana dilinde yazmayı öğren. Çok İnançlı ayaklarına yatıyorsun İnandığın Allah'ın bile adını birleşik ve küçük harfle yazıyorsun. Ben ne diyeyimki sana daha?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    ama tüm insanlar değil. bağzılarının fiyatı yoktur. onlar namuslarını ve görevlerini satmazlar lütfen unutmayalım. ;)
    gençtim cep telefonu teklif ettiler, biraz büyüdüm 5 yıldızlı otelde tatil teklif ettiler, biraz büyüdüm para teklif ettiler, biraz daha büyüdüm araba teklif ettiler, biraz daha büyüdüm ev teklif ettiler, biraz daha büyüdüm vururuz dediler ( hem de ev teklif edilen işin onda biri için hay Allahım...) Ama yapmakla görevli olduğum işten maaşım dışında çıkar sağlamnadım. maaşımı aldım elimden geleni yaptım.
    bir sıfırlayamadık evi.. çık çık..

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para ile satın alınabilecek tek hayvan insandır.
    Diğer canlılar para ile alsanızda sokakta bulsanızda dostluk eder size.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Kardeşim öncelikle yazım tarzını düzelt, ne anlatmak itediğin belli değil. Türkçeyi doğru dürüst kullanamıyorsun birde burada gelmiş akıl veriyorsun! Öncelikle Ana dilinde yazmayı öğren. Çok İnançlı ayaklarına yatıyorsun İnandığın Allah'ın bile adını birleşik ve küçük harfle yazıyorsun. Ben ne diyeyimki sana daha?
    Adrese teslim edilmiş yazdıklarım. Dostum Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum sana burda şaheser yazmak durumunda değilim ve konuya duyarduyarlığın hiç iç açıcı değil. Sen benim küçük harfle yazmama takılıyorsun ama onun yarattığı cana önem vermiyorsun, buna ne demeli ? Biraz vicdan diyorum. ŞİMDİ ... git başımdan. Boşlukları okuyan arkadaşlarım istediği şekilde doldursun.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hayvanlar misafirmiş,hizmet için yaratılmış hahaaa Ha birde çamurdan yaratılıyorduk değil mi ? Bu arkadaşın ciddi troll olduğu hakkında şüphelerim vardı ama şimdi iyice emin oldum. Önceki mesajlarına da bakarsanız zaten ne denli ilginç psikolojiye sahip olduğunu görürsünüz. Yav he deyin geçin.

Hayvan sevgisi tatmayinca insan tabiki onlari degersiz gorur arkadasim hicbir hayvanin gorevi insana hizmet degildir hepsi birer canlidir yazik vazgecin bu dusuncelerden
    Arda_Karaca bunu beğendi.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Geçenlerde de söyledim yine söylüyorum EN ÇİRKİN HAYVAN İNSAN. bana kızmayın ama şu cahillik rezaletlik kokan yorumu yapan kişi benim gözümde hayvandır yolda görsem sana çarparım parası neysede ailene verir geçerim saygılar.
    seckin_, murad13 ve kaanklky bunu beğendiler.

Herkes çarpıp kaçabilir bunda artniyet yok.

Daha önce hiç kaza yapmamıştır panik olmuştur güdüleri ona hemen kaçmasını söylemiştir ve kaçmıştır. Artniyet besleyemeyiz.

Lakin ortada yaralı bir durum varsa iş değişir. İnsanlık güdüleri ağır basmalı ki sorumluluğu alasınız ve yardımcı olasınız...

Her şeyi iyi niyetle insanı boyutlarıyla düşünüyorum ancak sizin plakanız yoksa büyük ihtimal şu kıçı kırık skuterlerden kullanıyorsunuzdur. Plakanız yoktur çünkü her an suç işlerim kaçarım planına sahipsinizdir. Plakanız yoktur çünkü kanunları hiçe sayar kendi kanunlarınızı geçerli sayarsınız. Bu adamlar da insani güdüler yoktur. Bu adamlar vicdansızdır. Bu adamlara sağlam dayaklar atılmadıkça kanunen cezalar verilmedikçe de bu güdüler oluşturulmayacaktır.

Arkadaşınıza çok geçmiş olsun. Nasıl bir acıdadır tahmin etmek güç. Sabırlar versin Rabbim. Annesine de şifalar dilerim. Ülkede kanun namına bir şey kalmadı. 3 5 kişi toplanıp kim vurduya dövsünler ulu orta.

Çok da tatlı bir şeymiş yalnız gerçekten çok üzüldüm:( Yapabileceğimiz bir şey olursa çekinmeyin. Bi kaç avukat arkadaş var fikir alır yönlendirme yaparız en azından

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Be zekasını sevdiğim arkadaşım.
    En değerli en üstün varlık insandır demişsin ama insan olmayı bile beceremiyorsun.
    Hayvanlar senin misafirin değil, sen hayvanların misafirisin.
    Bu dünyada insanlardan önce hayvanlar vardı. Onlar, senin onlara ayırdığın alanda değil; sen, onların sana ayırdığı alanda yaşamak zorundasın.
    seckin_, Sinan Aksu, dockerengin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Üzücü bir olay. Teyzeye geçmiş olsun dileklerimle. O şerefsizin de yakalanır umarım . İnsana çarpıp kaçmak ne demek ? İnsan bir ambulans falan çağırır.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    insanların bu hale gelmesine mi yoksa o garibanın canından olduğuna mı daha fazla üzülsem bilemedim...

Teyzemize çok geçmiş olsun. Teyzemizin bişeyi yoktur umarım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)