Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gezi sonrası Islak hava ve Cbr 125 ile talihsiz bir kaza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Merhabalar yaptıgımız bir gezi sonrası aniden bastıran yağmur nedeniyle arka teker kaydı ufak bir frenleme yüzünden. motoru viraja tekrar sokamadım ve kaçınılmaz son oldu. Hızlı olmamama rağmen kafamı çarptım. Kask olmasaydı halim kötü olacaktı. Yinede şükür Allah korudu,

Grenajlara hiçbirşey olmadı sadece sol ayna kırıldı değişecek nasıl oldu anlamadım ama sadece bu şekilde atlattım.

Herkeze Kazasız sürüşler.

Bu arada gezimizin linki;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3446819
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun .

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun. Tekrarını yaşamamanız dileği ile. Yağmur ilk yağdığında her zaman dikkatli olun. Mümkünse sağa çekip durun

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Lastikler iğrenc marka galiba.

O lastikleri 3 sene kullandım. Bir an önce değiştir. Dandik Unilli'ler bile daha iyi. Gerçi yağmurda ikisi de berbat...
    dovahhkin ve zulu bunu beğendiler.

Çok büyük bir tehlike atlatmışsınız. Sağ virajda dışarıya savrulmak karşıdan gelen olduğu taktirde ölümcül bir sonuç doğurur. Başka senaryolarda kaymalara düşmelere benzemez. Düşmenizin sebebini iyi irdeleyip yeniden başınıza gelmemesi için değiştirmeniz gereken şeyleri değiştirmelisiniz. Motor yatıkken sertçe ve sadece arka freni mi sıktınız, lastikleriniz mi kötü bilmiyorum ama şansınız yaver gitmiş. En çok korkmamız gereken kaza bu türden sağ virajlarda karşı şeride kaydıklarımız. Sizin düşmenize neden olan her ne ise mutlaka bulup elimine edin ki bir daha böyle bir şey başınıza gelmesin. Yağmur yağması düşmeye gerekçe değil. Yağmur yağınca motora binmeyecek olsak vay halimize...
    mehmetenis ve dovahhkin bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük bir tehlike atlatmışsınız. Sağ virajda dışarıya savrulmak karşıdan gelen olduğu taktirde ölümcül bir sonuç doğurur. Başka senaryolarda kaymalara düşmelere benzemez. Düşmenizin sebebini iyi irdeleyip yeniden başınıza gelmemesi için değiştirmeniz gereken şeyleri değiştirmelisiniz. Motor yatıkken sertçe ve sadece arka freni mi sıktınız, lastikleriniz mi kötü bilmiyorum ama şansınız yaver gitmiş. En çok korkmamız gereken kaza bu türden sağ virajlarda karşı şeride kaydıklarımız. Sizin düşmenize neden olan her ne ise mutlaka bulup elimine edin ki bir daha böyle bir şey başınıza gelmesin. Yağmur yağması düşmeye gerekçe değil. Yağmur yağınca motora binmeyecek olsak vay halimize...

Lastikler Shrieker arkadaşımızın dediği gibi iğrenc marka.

Virajın sert ve cok ıslak olduğunu gördüğüm anda ani olarak ibreye baktım hızım 43 tü.

Sert değil (panik yapmadım düşerken dahi) yavaşça dokundum arkaya kademeli olarak bastım ön frenide yavasca cekiyorduuuuuuum birde baktım arka yanıma geldi frenden ayağımı kaldırıp tekrar bastım ama hala kayıyordu en son freni bırakıp (hala viraji izliyorum karşıma düştüğüm yere en son an baktım ve motorun üstünden atladım) gaz verdim hafiften ama arka bi türlü durmadı motosiklet viraja dönmedi.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r
    yolun kalitesi de baya kötü duruyor yağ gibi kayıyordur o asfaltın üstünde dandik lastikler yani sizin kullanımınızla alakası olmayabilir
    mehmetenis bunu beğendi.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    geçmiş olsun, Allah korumuş.

Alıntı Onur Ozdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin kullanımınızla alakası olmayabilir
    Ben de tam bundan bahsediyordum. Eğer böyle düşünüyorsanız yaşadıklarınız başınıza yeniden gelecektir. Tekrarında bu kadar şanslı olmayabilirisiniz...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçmiş olsun. Daha beteri başıma gelmişti. Tecrübe kesene 1 puan ekledin.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Öncelikle geçmiş olsun... o lastiklerden acil kurtulmanı tavsiye ederim pcx 150 kullanıcısıyım lastikler gerçekten (I)ğ(R)en(C) ıslak zeminde yol tutuşu berbat hatta yok... şahsen ben yarın kurtulup city grip'e geçicem.
    mehmetenis bunu beğendi.

ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    Geçmiş olsun.Benzer bir olayı ben de yaşadım kısa süre önce.Ülkemizin asfalt kalitesi malum dikkatli olmakta fayda var.
    mehmetenis bunu beğendi.
    İstanbul (Güngören-Bakırköy) / 2014 YAMAHA YZF-125R MAT GRİ / İnstagram : ilkerakdaag

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Geçmiş olsun.
    Nazar çıkmış olsun.
    Allah daha beterlerinden sakınsın.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde baktım arka yanıma geldi
    Anılarım depreşti yav İrc yapar öyle. Gerçi iyi lastikle de yeterince sert basarsan olur. Bence paraya kıy iyi bi set michelin veya pirelli al. Eski kasa cıbıra kıyasla yenisinin (senin kullandığın) lastikleri daha geniş, dolayısıyla o motora uyan kaliteli marka bulmak çok daha kolay. Hem daha çok zevk alırsın motoru sürerken.

Onun haricinde geçmiş olsun. Ufak tefek kırılmalar büyük depremlerden iyidir, fazla can yakmaktan uyarır Motor da yapılır, çok dert etme sende bi şey yoksa.
    mehmetenis bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bugün birlikte gezerken yaşadı Alper bu kazayı.

Açıkçası kazanın biyük suçlusu lastikleriydi.
    Ben daha hızlı girmeme rağmen frene bastığımda kaymadan yavaşlayıp viraja girerken , Alper dokunduğu an kaymaya başladı.
    Ha Alperin hiçmi suçu yok. Belki biraz daha yavaş olabilirdi.
    Gerçi önden ben gidiyordum belki bana yetişiyim diye de biraz fazla hızlanmış olabilir.
    Gerçi hızımızda en fazla 50 idi.

2 sonuç var.
    Biri acil lastiklerin değişmesi gerekiyor.
    Diğeri yağışlı havada bir tık daha yavaş kullanmak gerekiyormuş her ihtimale karşı.
    mehmetenis, dovahhkin ve Shrieker bunu beğendiler.

mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    geçmiş olsun, Allah'tan ciddi birşey olmamış ama sana tecrübe katmış bu kaza, hataları ve eksikleri görmene yardımcı olmuş.
    mehmetenis bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Çok geçmiş olsun

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun. Gezi raporunuzu okurken gördüm tadım kaçtı ama sizlerde bir şey olmaması iyi.

Bu arada naçizane şunu söylemek isterim. Yağmur yağarken fırsat ve zamanınız varsa bir yerde oturup bekleyin. Yok eğer vaktiniz yok ve sürmek zorundaysanız da, yağmurun ilk yere düştüğünde kesinlikle sürmemeye çalışın yağmurun ilk bir kaç dakikası en tehlikeli olduğu zamandır malum. Bu nedenle 5-10 dakika oturup bekleyin asfaltın yüzeyine çıkan pislik nispeten temizlensin sonra çıkın yola. Zaten kaskı eldiveni bir defa çıkarıp takana kadar geçer bu süre

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Kuru Fasülye bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)