Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehliyetsiz kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ehliyetsiz kaza yaptım motor babamın üstüne ve sigortası var sigorta bunu karşılar mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Sigorta kazada hasar alan karşı taraf için ödeme yapar yani senin dediğin şey kasko zt sigortası bunu ödemez. Ehliyetsiz de dolaşmak mantıklı değil kısa zamanda edin. ehliyetsiz sürücü her şekilde kusurlu çıkar unutmamak lazım

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Ehliyetsiz olduğun için ne trafik sigortan karşı tarafın hasarını öder, ne de kaskon varsa bile senin hasarın kasko tarafından karşılanır.

Hiç üzülme. Ehliyetsiz araç kullanmaya cesaret ettiysen bunları göze almışsın demektir.

iyi tarafından bak. Birisinin ölümüne neden olsaydın hayatın bitmişti. Kusura bakma çok üzülemeyeceğim..
    ilkeronat, dental_land ve ocbedir93 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ne kazadaki, ne bu konudaki hasarın karşılanmaz. Az sonra başlar

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Buraya hiç yazmıyaydın iyiydi

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Iyi yapmışsın

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Sana bişey olmamış şükür.

Bugün masraflar senden malesef. Kasko da sigortata karışmaz.

Motosikleti
    BMW R1200CL
    Senin aracının sigorta senin masrafını, sigorta sözleşmesindeki ehliyetsiz ve alkollü araç kullanımıyla ilgili maddeye ihlal ettiğin için ödemeyecektir. Ancak karşı tarafın sigortası(eğer başka bir araçla kazaya karıştıysan) karşı tarafın hasarını sana rücu etmek isteyecektir. Bu noktada kazanın oluşu önemlidir. Senin ehliyetinin olmaması seni suçlu yapmaz.

Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Alıntı blgtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin aracının sigorta senin masrafını, sigorta sözleşmesindeki ehliyetsiz ve alkollü araç kullanımıyla ilgili maddeye ihlal ettiğin için ödemeyecektir. Ancak karşı tarafın sigortası(eğer başka bir araçla kazaya karıştıysan) karşı tarafın hasarını sana rücu etmek isteyecektir. Bu noktada kazanın oluşu önemlidir. Senin ehliyetinin olmaması seni suçlu yapmaz.
    Bilgi tamamen yanlış. Ehliyetsiz taşıt kullanan birisine arkadan bile çarpsanız asli kusurlu. yani 8/8 kusurlu arkadan çarptığınız, ehliyetsiz sürücülü araçtır. Ehliyetsiz trafiğe çıkılmaz. Hiçbir poliçe, ister kasko, ister trafik sigortası olsun, ne sizin, ne de karşı tarafın hasarını ödemez. Daha doğrusu, sizin trafik sigortanız tüm masrafları size rücu eder.

Evet. Sigortacıyım...

Motosikleti
    BMW R1200CL
    Alıntı tt768 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi tamamen yanlış. Ehliyetsiz taşıt kullanan birisine arkadan bile çarpsanız asli kusurlu. yani 8/8 kusurlu arkadan çarptığınız, ehliyetsiz sürücülü araçtır. Ehliyetsiz trafiğe çıkılmaz. Hiçbir poliçe, ister kasko, ister trafik sigortası olsun, ne sizin, ne de karşı tarafın hasarını ödemez. Daha doğrusu, sizin trafik sigortanız tüm masrafları size rücu eder.

Evet. Sigortacıyım...
    Ehliyetsiz araç kullanmanın yaptırımı ayrıdır ve ehliyetsiz araç kullanma ile kaza arasında illiyet bağı yoktur, kaza ehliyetsiz araç kullanıldığı için değil, kural ihlali, teknik bozukluk vs. sebeplerle meydana gelir.

Konuyu araştırmanı tavsiye ederim. Yanlış bilgi ile yanlış bilgilendirme yapıyorsun

Ehliyetsiz olman seni %100 kusurlu yapmaz. Hatta ehliyeti bıraktım 108promil'e kadar alkollü iken kaza yapsan bile %100 kusurlu olmazsın. Aslolan kazanın oluş sebedidir. Alkollü iken yaptığın kazaya gelince, kazanın alkolün tesiriyle olduğunun ispat edilmesi lazım. Bu durumda kaza bilirkişiye gider, bilirkişi eğer bu kaza alkol olmasaydı da olurdu derse kusur tekrar ona göre yapılır.

Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Alıntı blgtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz araç kullanmanın yaptırımı ayrıdır ve ehliyetsiz araç kullanma ile kaza arasında illiyet bağı yoktur, kaza ehliyetsiz araç kullanıldığı için değil, kural ihlali, teknik bozukluk vs. sebeplerle meydana gelir.

Konuyu araştırmanı tavsiye ederim. Yanlış bilgi ile yanlış bilgilendirme yapıyorsun

Ehliyetsiz olman seni %100 kusurlu yapmaz. Hatta ehliyeti bıraktım 108promil'e kadar alkollü iken kaza yapsan bile %100 kusurlu olmazsın. Aslolan kazanın oluş sebedidir. Alkollü iken yaptığın kazaya gelince, kazanın alkolün tesiriyle olduğunun ispat edilmesi lazım. Bu durumda kaza bilirkişiye gider, bilirkişi eğer bu kaza alkol olmasaydı da olurdu derse kusur tekrar ona göre yapılır.
    Sanıyorum bir hukukçu ile fikir alışverişi yapıyorum. Uzun bir yanıt yazacaktım ama gerek duymadım. Gelin şöyle yapalım. Siz özel aracınızla 108 promil alkol alıp trfiğe çıkın. Ben de bir araç kiralayıp size arkadan çarpayım. Sizin alkollü olmanız kazanın nedeni olmayacak bu durumda. Bakalım hasarınızı karşılayabilecek misiniz? karşılayamayacak mısınız?

Sonra aracınızı yaptırın. Bu defa ehliyetsiz bir yakınınıza verin aracınızı. Ben gene kırmızı ışıkta arkadan çarpayım. Gene sonucu görelim.

Şunu anlatmaya çalışıyorum. Ehliyetsiz ya da alkollü iken, sizin aracınızın trafikte bulunma hakkı yoktur. Sizin otoyolda olmanız dahi hasarlarınızın ödenmemesi için yeterli bir sözleşme ihlalidir.

Ayrıca bu konuyu açan kardeşimden özellikle rica ediyorum. Sonucu buradan bizimle paylaşabilir mi?
    pistolpitt bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)