Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2 günde 2 kaza (Depo tokatlama)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı düşünemediğimin farkındayım,kafam çok karışık bunu da biliyorum.Fakat şuanda tek düşündüğüm ailemin hatta benim şuana kadar ne kaskoyla ne sigortayla herhangi bir işimiz çok şükür olmadı.Verdiğimiz paralar zaten cabası özellikle kasko,evet bu kazayı ben yaptım fakat bir araçta geldi daha sonra bana çarptı , bir şehirde 40 tl lik sigortaya başka bir küçük şehirde 150'tlye yaptırıyorsun..Bana göre sigorta şirketleri hiç insanlara adil davranan bir ilahiyat fakültesi değil .
    Hirsi senin evininden bjseyler calsa, sende o caldi diye gidip hirzlik yapsan, sen suc islemis olmayacakmisin?

Bosver yaptir bin motoruna, o huzura hicbir sekilde paha bicilemez,

Ama diger turlu 2 teker uzerindeyken, devamli bi huzursuzluk icinde olacagindan emin ol.

Bu sefer Allah onuda cikartir daha buyuk kaza yaparsin,

Tenezzul etme, durstluk paradan cok daha onemli,,,, saygilar,,,,
    dovahhkin ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun da.. 110 km çok ciddi bir hız. Bu hızda kafanızda hangi kask, üzerinizde hangi mont vardı?
    DALGIC_800 bunu beğendi.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.aman kul hakkı yeme.Allah bana her şey ile gelin ama kul hakkıyla gelmeyin diyor.Allah her şeyi affeder fakat kul hakkına karışamaz.tekrardan bol geçmiş olsun.en büyük kazaniz bu olur inşallah
    Konuyla alakasız olacak belki ama görüpte yazmasam bana hakkı kalcaktı, kusuruma bakmayın bu sebeple. "Allah her şeyi affeder fakat kul hakkına karışamaz" söylemi çok yanlış. Allah herşeye kaadirdir. Karışamaz söylemi yanlış anlaşılabilir. Evet kul hakkı önemlidir, adeletle hareket etmemiz ve hüküm vermemiz emredilmiştir. Ama En büyük günah kuranda bildirildiği şekliyle Allah'a şirk koşmaktır. Allh tüm bildirimlerini Kur'an vasıtası ile yapmıştır. "Allah bana her şey ile gelin ama kul hakkıyla gelmeyin diyor" söyleminde kur'an da yer almıyor. Şirke ve iftiraya düşüyorsun gibi düşünüyorum. Takdir senin tabiki.

Bunun dışında Kardeşim geçmiş olsun, Hayatta ve sağlıklı olduğun içim şükret bence. Mal gelip geçici biraz daha çalışır daha güzel motorlarda alırsın Allah'ın izniyle. Evet sigorta şirketleri bankalar vs. hepsi çok güzel düdüklüyorlar bizi, ama yanlış hareketlerimize bir bahane etmeyelim bence onların hatalarını. Boş ver sen en adaletli dürüst insan ol ödülünü her zaman alırsın, bu dünyada da sonsuz olanda da. Maddi olarakta manevi olarakta. Geçmiş olsun tekrar.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet.ilahiyat.net
    Sonuçta kaza yapmışsınız ve motoru yaptırmış olsaydınız zaten hasar alıcaktı motosiklet. Madem içiniz rahat etmeyecek kaza da yere değen parçaları tespit esip onun parasını alırsınız.
    Geçmiş olsun, daha dikkatli sürüşler
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Malesef ulkemizde bir cok sigorta sirketi nasil bahane bulalaimda yapmayalim sistemi uzerine kurulu. Sadece trafikte degil her turlu sigortada durum boyle. Ama ciksin bir yerlerinden. Etik olmayan halleri etikmis gibi algilaniyor. Ilk basta zorunlu trafik sigortasi adi altinda farkli fiyatlar cekiliyorsa devletle el ele calisiyoar demektir. Hem zorunlu olacak hem de kafalarina gore fiyat olacak. Ayip yahu. Kendi hasarinada hic bir faydasi olmamasi cabasi. Yaralanabilmek icin illaki baskasina mi carpmak lazim. Bana hep mantiksiz gelir bu olay. Kendimizde yaralanmiyoruz karsi tarafin hasarini yaptiriyoruz. Zaten carpmadan birine trafik kazasi olmuyor di mi
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Benim görüşüm hiç bir eksper o hasarın bu çarpışmayla olacağına inanmaz, arabada hiç bir şey yok...
    DALGIC_800 bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    tutanakta motora vurdu ve motorla yere düştüm dersiniz olur biter.

din imana girecek olursak orada kaçmaya kalkışan sürücüyü ne yapmalı?
    DALGIC_800 bunu beğendi.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen bence kendine ve etrafa daha fazla zarar vermeden önce bu işleri komple bırak. Hidayete er.
    DALGIC_800 ve GP500-1st bunu beğendiler.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun da.. 110 km çok ciddi bir hız. Bu hızda kafanızda hangi kask, üzerinizde hangi mont vardı?
    Nitro kask vardı daha önceki kaskımda nitroydu..Bunu da egeturunu çıkmadan önce almıştım .Ceketde 4riders yazlık.Başımı omzumu kollarımı taşlıklara vurdum çok şükür korudular hatta kaskı çıkarttıktan sonra başımın kanayıp kanamadıgını sormuşum.Böyle test etmek kimseye nasip olmasın.

Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız olacak belki ama görüpte yazmasam bana hakkı kalcaktı, kusuruma bakmayın bu sebeple. "Allah her şeyi affeder fakat kul hakkına karışamaz" söylemi çok yanlış. Allah herşeye kaadirdir. Karışamaz söylemi yanlış anlaşılabilir. Evet kul hakkı önemlidir, adeletle hareket etmemiz ve hüküm vermemiz emredilmiştir. Ama En büyük günah kuranda bildirildiği şekliyle Allah'a şirk koşmaktır. Allh tüm bildirimlerini Kur'an vasıtası ile yapmıştır. "Allah bana her şey ile gelin ama kul hakkıyla gelmeyin diyor" söyleminde kur'an da yer almıyor. Şirke ve iftiraya düşüyorsun gibi düşünüyorum. Takdir senin tabiki.
    Bunun dışında Kardeşim geçmiş olsun, Hayatta ve sağlıklı olduğun içim şükret bence. Mal gelip geçici biraz daha çalışır daha güzel motorlarda alırsın Allah'ın izniyle. Evet sigorta şirketleri bankalar vs. hepsi çok güzel düdüklüyorlar bizi, ama yanlış hareketlerimize bir bahane etmeyelim bence onların hatalarını. Boş ver sen en adaletli dürüst insan ol ödülünü her zaman alırsın, bu dünyada da sonsuz olanda da. Maddi olarakta manevi olarakta. Geçmiş olsun tekrar.
    Çok teşekkürler hocam bende bu çelişkiye düştüm. Derler ya Allah kulunu sevindirirken önce eşeğini kaybettirir sonrasında buldurur diye kafam o yüzden çok karıştı ama bir yandan da bu 2. fırsatın da imtihanım oldugunu düşündüğüm için sigorta işinden vazgeçtim bu imtihandan başarılı geçmem gerekiyor ki ,acaba mı diye demeyelim ileride.

Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef ulkemizde bir cok sigorta sirketi nasil bahane bulalaimda yapmayalim sistemi uzerine kurulu. Sadece trafikte degil her turlu sigortada durum boyle. Ama ciksin bir yerlerinden. Etik olmayan halleri etikmis gibi algilaniyor. Ilk basta zorunlu trafik sigortasi adi altinda farkli fiyatlar cekiliyorsa devletle el ele calisiyoar demektir. Hem zorunlu olacak hem de kafalarina gore fiyat olacak. Ayip yahu. Kendi hasarinada hic bir faydasi olmamasi cabasi. Yaralanabilmek icin illaki baskasina mi carpmak lazim. Bana hep mantiksiz gelir bu olay. Kendimizde yaralanmiyoruz karsi tarafin hasarini yaptiriyoruz. Zaten carpmadan birine trafik kazasi olmuyor di mi
    Orası zaten ucu açık bir konu trafik sigortasından yararlanabilmemiz için ya ölmemiz yada yaralanmamız gerekiyor çok saçma.

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tutanakta motora vurdu ve motorla yere düştüm dersiniz olur biter.

din imana girecek olursak orada kaçmaya kalkışan sürücüyü ne yapmalı?
    Evet ki örnekleri çok ülkemizde , plakanı aldım mahkemede görüşürüz o zaman deyince kendi arkamdan geldi zaten, insanlarda allahtan korkmakta kalmadı artık.

Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bence kendine ve etrafa daha fazla zarar vermeden önce bu işleri komple bırak. Hidayete er.
    İlk kazamda sadece kendime zarar verdim ikincisinde ise geldi ve bana çarptı hatta kaçmaya kalktı,insanlara zarar vermekten çok pişman oldum şimdi siz böyle deyince ! Arkadaşım okumadan yorum yazmayalım önyargılarınız için teşekkür ederim yinede.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gçmiş olsun. Sigorta dolandırıcılığı ile sadece sigorta şirketine değil, pirimlerin artmasına sebebiyet vererek tüm motorcu kardeşlerine zarar veriyorsun. Yapma. Motorunu garaja koy üzerini ört. Önce kendin iyileş sonra paran olunca motoru yaptırırsın. Tekrar geçmiş olsun
    krd bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben o niyetle söylemedim ozelden konuşalım yanlis anlasilma olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

http://www.fetvalar.com/sorularla-cevabi-2371.html
    Ayrıca buyrun burada yaziyor
    DALGIC_800 bunu beğendi.

erhan540 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Geçmiş olsun arkadaşım..
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

110 Km/h ile kaza yapıp ardından motosiklete hemen binebilecek kadar az hasarla kazayı atlatmanız büyük mucize.

Allah korumuş sizi çok geçmiş olsun.

Ancak 2. kazaya, 1.kazanın faturasını çıkartmak olmamış. Bu sigorta şirketini dolandırmaktan başka birşey değil. Kazanın şoku ile böyle bir karar vermiş olabilirsiniz ancak bence vazgeçin.

Araba sürücüsünün kaçmak istemesi onun vicdansızlığı..

Ve elbet yaptığı bu davranış ondan aheste aheste çıkardı şayet durmasaydı ve kaçsaydı.

Velhasıl;motosiklet her şekilde alınır,yeniden tamir edilip toplanır ama sağlık giderse hiçbir malın,mülkün anlamı kalmaz. Sizin şu anda sağlığınız yerinde ise en önemli kazancınız budur.

Allah beterinden korusun,tekrar çok geçmiş olsun.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    ekpertiz diye bir şey var, adamın mesleği bu
    benim arabaya kamyon hafif bir şekilde çarptı
    arka çamurluk göçtü tampon ufak tefek kırıldı
    tamponda da önceden kırmızı bir araba sürtmüş kırmızı boya lekesi vardı, kırıklar yoktu
    ekspertiz çamurluğu yazdı tampon önceden vurulmuş kırmızı boya var kamyon beyaz dedi
    tamam dedik ama kırıklar kamyonun çarpmasıyla oldu adam inanmadı hakkımı da ona helal etmiyorum
    vel hasıl adamlar dedektif gibi yemezler
    arabanın tamponuna bakar göçük bile yok senin motor pert olmuş şağı solu çamurlu falan

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce geçmiş olsun.

Sonra eğitimlerin tam olsaydı o kumu daha erken görürdün. Ve bunlara neden olan hızda olmazdın.

Diğer taraftan, Mübarek Ramazan ayı gelmiş kapımıza niyetlerimizi ettik elimizden geldiğince gereklerini yerine getirmeye çalışırken senin sorduğun soru nedir böyle?

Yapmak istediğin şeyin dolandırıcılık olduğunun farkın damısın? Hadi diyelim ki şeytana uydun ve yapmaya kalktın bu motora ve resimlere bakan eksperin bunu yemesi için geri zekalı olması lazım. Bence sen başını belaya sokmaya çalışma. Motorunun olması gereken kısmını trafik sigortasından (çarpan adamın) kalan kısmını da kendi cebinden yaptır. Sonra da şu bahsettiğin eğitim tekrar al. Belli ki ilki çok faydalı olmamış.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gçmiş olsun. Sigorta dolandırıcılığı ile sadece sigorta şirketine değil, pirimlerin artmasına sebebiyet vererek tüm motorcu kardeşlerine zarar veriyorsun. Yapma. Motorunu garaja koy üzerini ört. Önce kendin iyileş sonra paran olunca motoru yaptırırsın. Tekrar geçmiş olsun
    Dolandırıcılık yapmıyorum,sadece bunun bizim hakkımız olup olmadıgını,dogru olup olmadığını soruyorum tabi tamamen okuduysanız ? bir önceki mesajımda zaten,kafamın karışık oldugunu ne yapmam gerektiğini bilmediğimi ve arkadaşların önerileri doğrultusunda,dogru olan şeye karar verdiğimi yazdım teşekkürler yinede .

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 Km/h ile kaza yapıp ardından motosiklete hemen binebilecek kadar az hasarla kazayı atlatmanız büyük mucize.

Allah korumuş sizi çok geçmiş olsun.

Ancak 2. kazaya, 1.kazanın faturasını çıkartmak olmamış. Bu sigorta şirketini dolandırmaktan başka birşey değil. Kazanın şoku ile böyle bir karar vermiş olabilirsiniz ancak bence vazgeçin.

Araba sürücüsünün kaçmak istemesi onun vicdansızlığı..

Ve elbet yaptığı bu davranış ondan aheste aheste çıkardı şayet durmasaydı ve kaçsaydı.

Velhasıl;motosiklet her şekilde alınır,yeniden tamir edilip toplanır ama sağlık giderse hiçbir malın,mülkün anlamı kalmaz. Sizin şu anda sağlığınız yerinde ise en önemli kazancınız budur.

Allah beterinden korusun,tekrar çok geçmiş olsun.
    Çok teşekkürler,zaten kafam karısık oldugu için konuyu buraya açtım , ve yanlış bişey olduğunu farkettim,hepimizde olabilir 1.sini atlatıyoruz 2.de ise daha 5 dk olmadan aracın teki geliyor tam noktasından çarpıyor,o an sanki insan kendisine verilmiş bir fırsat olarak görüyor bunu ama derin düşününce tabi ki de yanlıs bişey. Bir nevi dolandırıcılık işine giriyor,zaten buda hem kendimize hem de motorcu kimliğimize yakışmaz.

Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekpertiz diye bir şey var, adamın mesleği bu
    benim arabaya kamyon hafif bir şekilde çarptı
    arka çamurluk göçtü tampon ufak tefek kırıldı
    tamponda da önceden kırmızı bir araba sürtmüş kırmızı boya lekesi vardı, kırıklar yoktu
    ekspertiz çamurluğu yazdı tampon önceden vurulmuş kırmızı boya var kamyon beyaz dedi
    tamam dedik ama kırıklar kamyonun çarpmasıyla oldu adam inanmadı hakkımı da ona helal etmiyorum
    vel hasıl adamlar dedektif gibi yemezler
    arabanın tamponuna bakar göçük bile yok senin motor pert olmuş şağı solu çamurlu falan

Aynen öyle hocam biz onları en iyisi kendi hallerine bırakalım,alınları dik gezsinler.Ben olsam bende hakkımı helal etmezdim.Size de kamyonun kırdığı tamponun bilançosunu çıkartmıslar çok geçmiş olsun .

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce geçmiş olsun.

Sonra eğitimlerin tam olsaydı o kumu daha erken görürdün. Ve bunlara neden olan hızda olmazdın.

Diğer taraftan, Mübarek Ramazan ayı gelmiş kapımıza niyetlerimizi ettik elimizden geldiğince gereklerini yerine getirmeye çalışırken senin sorduğun soru nedir böyle?

Yapmak istediğin şeyin dolandırıcılık olduğunun farkın damısın? Hadi diyelim ki şeytana uydun ve yapmaya kalktın bu motora ve resimlere bakan eksperin bunu yemesi için geri zekalı olması lazım. Bence sen başını belaya sokmaya çalışma. Motorunun olması gereken kısmını trafik sigortasından (çarpan adamın) kalan kısmını da kendi cebinden yaptır. Sonra da şu bahsettiğin eğitim tekrar al. Belli ki ilki çok faydalı olmamış.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Öncelikle çok teşekkür ederim . Fakat burada eğitim konusunda bir takıntı yapmışsınız gibi hissettim,bence bu kadar takılmayın alınan eğitimi uygulamak kafidir,tazelemek'te güzeldir, Fakat alınan eğitimler malesef olacak kazanın önüne ne yazık ki geçemiyor. İlk eğitimi verenlerden Allah razı olsun ki burada şuan da yazabiliyorum.Sizede kazasız sürüşler .
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Geçmiş olsun rabbim daha beterinden saklasın ne diyelim. O arka lastiği de değiştir. Apache'nin orjinal lastikleri bildiğin kazaya davet
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok teşekkür ederim . Fakat burada eğitim konusunda bir takıntı yapmışsınız gibi hissettim,bence bu kadar takılmayın alınan eğitimi uygulamak kafidir,tazelemek'te güzeldir, Fakat alınan eğitimler malesef olacak kazanın önüne ne yazık ki geçemiyor. İlk eğitimi verenlerden Allah razı olsun ki burada şuan da yazabiliyorum.Sizede kazasız sürüşler .

Alınan eğitimi kimden ve nasıl aldın bilmiyorum. Yada eğitimin içeriği ve konusunu da. Ama "alınan eğitimler malesef olacak kazanın önüne ne yazık ki geçemiyor" bu cümlen bana aldığını eğitimin yanlış yada eksik olduğunu hissettiriyor. Çünkü eğitimler güvenli sürüş tekniklerini içerir. Ve kaza sırasında ne yapacağınızı değil kazaya dahil olmamak için öncesinde neler yapacağınızı öğretir.

Bu arada tespitin doğru eğitim konusunda takıntılıyımdır, bunu bir kaç yazıma bakan herkes bilir

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Mondial RX3
    Kardeş anlaşılan söylediğin gibi kafan iyice karışmış,doğru karar vermek için empati yapman yeter,mesela kendini sigorta şirketinin yerine koy o zaman haksızlık yaptığını anlayacaksın,eğer kendine sigorta şirketlerinin yaptığı sahtekarlıklardan tut şimdiye kadar ödediğin ama hiç karşılık almdığın sigorta masraflarına kadar onlarca savunma mekanizması geliştirebilirsin,hayatta hiç kimse yaptığı haksızlıkları haksızlık diye yapmaz hep bir savunma mekanizması geliştirir ama bu mekanizmalar ne bu dünyada ne öbür dünyada seni rahat bırakmaz unutma,paranı kaybet ama dürüstlükden ödün verme bir kere ödün vermeye başlarsan sınırları hep zorlarsın ve bunun sonu gelmez.Kusura bakma bunu sadece bir kardeşlik nasihatı olarak kabul et.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Öncelikle geçmiş olsun , buraya konuyu açıp onay araman hata olmuş bence, burdaki herkes sigortadan almaya çalışmana laf edecektir, sonuç olarak daha önceki masrafının sorumlusu sensin, eğer maddi durumun bu motoru toparladığında zora girmiyorsa bence hiç kalkışma bu işlere , ama bu motoru toplamak için gerçekten paraya ihtiyacın varsa sigortadan ne koparırsan kardır kimin ne dediğini boşver kendi doğrundan şaşma.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)