Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dün (14.05.2014) yaptığım kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Gidiş-geliş yönü olan bir yolda ilerlemekte iken hastane acil çıkışından bir araç burnunu uzatıp durdu. Tam önüne vardığımda bir anda yola çıktı ve ben aracın sol ön lastiğine çarptım. Neyseki ekipmanlarım tamdı. Eldivenim soyulmuş, montum o kadar sürtünmeye dayanmıştı. Kırık, çıkık, kanama vs. yok ama sağ omuzum çok ciddi olarak ağrıyor. Ambulansla hastaneye götürdüler. Saydıklarım dışında çok şükür birşey yok. Motorumun ve kaza tutanağının resimlerini ekliyorum. Şayet elimde eldiven olmasaydı galiba elim hamur gibi olacaktı.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    geçmiş olsun allahtan size bir zararı olmamış böyle ö.k ler çıkıyor malum. Tüm masrafları karşı tarafın sigortası karşılayacaktır.

Motosikleti
    honda ıntegra
    çok gecmiş olsun..

yvzipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    geçmiş olsun, Allah beterinden korusun inşsllah.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    geçmiş olsun arkadaşım

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Çok geçmiş olsun dostum. Arabalara hiç özellikle de kadınlara güven olmuyor.Benzer bir şeyde benim başıma geliyordu.

Çarptığında tahmini süratın ne idi? Arabanın üzerinden uçtun mu yoksa motora bağlı mı kaldın ve sağ sola mı düştün?

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH KOLDA BİR ŞEY YOKTUR.

RESİMLER İÇİN ÇOK TEŞŞKÜRLER. İLKDEFA BÖYLE BRŞEY GÖRDÜM

Motosikleti
    Gittiğim yol bir caddeyi bir başka caddeye bağlayan bir sokak. Sokakta özel bir hastanenin acil girişi de var. Sokakta şeridimin sağ kısmında gidiyordum. Kavşaktan yeni çıkmıştım o yüzden pek hızımı bilmiyorum. Bir baktım beyaz bir şahin acil çıkışından burnunu uzattı ve durdu. O an yola çıksa ben durabilecek mesafe ve hızdayım. Ancak adam bir anda yola fırladı, o kadar yakındım ki fren yapacak mesafe yoktu. Kurtarmamın da imkanı yoktu. Ben de direk çarpmak veya sola yatırıp arabayla motorun arasında kalmak yerine sağa motoru yatırdım ve gözümü kapattım. Sağ omuzum hizasında sürüklenmeye başladım. Sanırım bir ara motor da bana çarpmış olabilir tam hatırlamıyorum. Sağ tarafım daha fazla hasar görmesin diye yuvarlandım. Sadece sağ omuzumda acı vardı. Yolun ortasına uzanıp hiç kımıldamadım. Olası bilinç kaybı için kask kilidini (ismi aklıma gelmedi, çeneye bağlanan kemer) çözdüm ve gözlüğümü de çıkardım. Ambulans gelip hastaneye götürdü. Çok şükür bir şeyim yoktu. Kaskta birşey yok, montum o kadar sürtünmeye dayanmış, yani sağlam. Ama buna rağmen kolumda azıcık da olsa sıyrılma var. Eldiven biraz kötüydü. İçindeki korumaları baya sürtünmeye maruz kalmış. O olmasa ellerim nasıl olurdu bilmiyorum. Allahıma hamd olsun iyiyim. İyi ki korumalarımı her zaman giyiyorum.
    Motora binmenin en önemli kurallarından biri de nasıl düşüleceğini bilmek olduğu bir kez daha tescillendi. Kusurun kimde olduğu önemli değil, keşke hiç olmasaydı. Mevlam beterinden saklasın. Sanırım güzel izah etmişimdir.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    bu kazanin aynisini yasadim, karsi taraf %100 sucluydu ve karsi tarafin sigortasi tum masrafi karsiladi. kanunen karsi taraf %100 suclu olsada ben kendimde suc bulmustum, acele etmeyebilirdim bekleyebilirdim :p

gecmis olsun.
    Sadık1453 bunu beğendi.

Motosikleti
    mesajımda da bahsettim. o an yola çıksa dururum. ancak duran arabanın önüne kadar gelmiştim. yapılabilecek birşey yoktu. raporda tüm kusur karşı tarafa verildi. ancak mesajda bahsettiğim gibi kusurun kimde olduğunun kaza olduktan sonra bir önemi yok. Keşke hiç olmasaydı.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    çok geçmiş olsun. benzer bi kazayı geçenlerde bende yaptım. şükür bendede bişey yoktu. karşı tarafın sigortasından hasarın tamamını aldım.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    salkano wolf
    geçmiş olsun

Motosikleti
    Café Racer
    Geçmiş olsun. Ekipmanların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış buluyoruz. Bilinçliliğinden dolayı şahsım adına teşekkür ederim. Tekerin daima düz bassın!

Motosikleti
    Bu tür kaza yapan arkadaşlara soruyorum. Şimdi motordaki hasarın yanında mont, kask, eldiven ve pantolon gibi giyim aksesuarlarımız da hasar görüyor. Karşı tarafın sigortası bunları da karşılıyor mu?

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Normal şartlarda karşılamalı ne de olsa motosiklet ekipmanı.

Ben kaza yaptığımda motosiklet pantolonum yırtılmıştı bende aynı soruyor sormuştum ve ''zor iş, uğraşman, belgelemen gerekir'' gibi yorumlar almıştım. Ama uğraşan biri, bence tüm maddi ve manevi maduriyetini sigorta şirketinden almalı ve alabilir de!

Eğer inanın kaskım ve diğer kıyafetlerime çok para verseydim ve hasar görselerdi peşinden koşturdum.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Geçmiş olsun kardeşim yaklaşmadan korna sellektör de yapmak gerekiyor aslında mümkün olduğunca farınızı yakın faydası var

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    ön çatal ve beraberindeki hasarlar çok sıkıntı değil motor bloğula şasiye zarar gelmediği sürece... Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim yaklaşmadan korna sellektör de yapmak gerekiyor aslında mümkün olduğunca farınızı yakın faydası var
    farlarım daima açıktır. ayrıca adam beni göre göre yola çıktı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)