Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Park eden otomobilin kapısına çarpma..

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba henüz üye olalı 5 dakika olmadı sürç i lisan edersek affola. Size ilerde işinize yarayabilecek önemli bir konu anlatmak istiyorum;

Daha bir hafta önce park halindeki bir otomobilin aniden kapısını açması sonucu aracın kapısına çarparak aslında büyük bir kaza atlattım çok şükür ufak tefek yaralamayla atlattım tabi bu kazadan sonra yaşadıklarım bana ders oldu siz de bilgilenin,

-bir kere kesinlikle soğuk kanlılığınızı koruyup (şayet sağ çıkarsanız) hemen ilk iş kaza yerinin ve ortamının fotoğrafını çekmek olsun ondan sonra motorunuzu bir kenara kaldırabilirsiniz.
    -yaralanma varsa ki büyük ihtimalle olacaktır kesinlikle ama kesinlikle polisi arayın.
    -kazadan sonra insanın aklı başından gittiği için kendinizi toplamaya çalışın ve tutanakta bir eksik varsa ekleyin ondan sonra imzanızı atın.
    -ben polise haber verme olayından bir haber olduğum için beni hastaneye kapısına çarptığım adam götürdü ama siz polisi ararsanız sizi hastaneye polis götürecek ve ilerde karşı tarafın sigortasından yaralanmanızla ilgili tazminat isteyebileceksiniz.

çok şükür ki benim kazayı yaptığım yolda park yasağı vardı, esas olarak bu sebepten dolayı karşı tarafın %100 kusurlu çıktığını düşünüyorum, neden böyle düşünüyorum çünkü sigorta firması acentesi olan bir büyüğümü arayıp bilgi aldığımda bana benim kusurlu çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi ama iş tramere giderse 2/8 gibi bir haklılık payımın çıkma olasılığı da varmış.

siz siz olun şehir içinde yol sizin dahi olsa aman arabalardan uzak durun gideceğiniz yere 10 dk geç gidin ama sağlam gidin.

umarım bu bilgiler birileri için faydalı olur eksiğim varsa affola, kazasız belasız sürüşler dostlarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sağolun öyle aynaya bakmadan kapı açanlar çok 18 le 22 arası şehir içine tır girebilir oldgu için giderke tır yolun ortasında aniden durdu indi aşşağı markete gitti geldi bindi tıra gitti yani direk yolu kapadı böyle adamlarda var
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Parketmis iki aracin arasindan cikan amcaya carpmamak icin bende dkoterla yerin tadina bakmistim,panik fren neticesinde o gunden beri park etmis sraclar ilede mesafemi korumaya calisiyorum.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Seni hastaneye kimin götürdüğü trafik sigortasından hasar karşılanması olayını etkilemez,yanlış bilgi vermeyelim.

Kendinde gitsen,polis de götürse,karşı taraf da götürse tutanakta neyse ona göre ödeme alırsın

Bide eskisi gibi 2/8 kusur gibi oran artık yok, sen tutanağı tutarsın tramer 2 tarafın Sigorta şirketi ile mutabakat yapar ona göre yüzde 0-50-100 gibi oranda suçlu olursun, ona görede ödeme alırsın

benim orada bahsettiğim hasar ödemesi değil yaralanmadan kaynaklanan tazminat. yüzde olayında haklısın 0-50-100 olarak belirleniyor artık orada yanlış bilgi vermişim.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Tamam işte karşı tarafın sigortasından tazminat almanıda engellemez kimin götürdüğü

Ortada kazanılmış bir hak varsa hem aracının hasarı hem de senin tazminatın ödenir
    tolga4 ve dockerengin bunu beğendiler.

geçmiş olsun..bende bugün kaygan zeminde düşük süratte dönüş yaparken(sarıda geçtim acelem vardı)
    ön lastik demir mangalda kaydı...virajı açıktan aldım büyük aptallık.düştüm motosiklet bir iki metre kaydı.
    kask ve pantalon vardı sağ bacağımın üstüne düştüm.bacağım şişti.allahtan kırık çıkık yok.buna şükür.
    arka fren magneti yamuldu bi kaç çizik...
    sizede geçmiş olsun yağmurlu havada inanılmaz kaygan oluyor zemin

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Geçmiş olsun..

Akan trafiğe kapı açan taraf %100 kusurludur,sigortacı tanıdığınız yanlış bilgilendirmiş..

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Biz motorcuların en çok karşılaştığı tehlikelerden biridir,araba kapıları..Ben arabamdan inmeden önce dikiz aynasından kontrol ederim arkayı gelen var mı diye.Ne yazık ki herkes o kadar tedbirli olmuyor,geçmiş olsun kazasız sürüşler dilerim..

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bir bu kapı açmalar,ikide sinyal vermeden pat diye dönenler geneldede kadınlar oluyor bunlar :D

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    En korktuğum durum. Geçmiş olsun.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Geçmiş olsun.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Adam kapıya girmekle kalmamış,neredeyse eziliyormuş...

bu konu ile ilgili bende bir anımı paylaşayım.

Taksideydim sağ arka koltuğa oturdum gideceğim yere geldiğimizde kırmızı yandı... tek şeritli yoldu... ben parayı verdim ve direk kapıyı açtım kırmızıda ve bir motor sağdan taksiyi geçmek isterken direk kapıya çarptı... ve düştüler... artcısıda vardı. ben ne olduğunu anlamadım ilk başta indim bir baktım iki kişi yerde scooter yan yatmış kapıyı kapatmak istedim kapanmadı... gittim yanlarına şöför hemen kalktı, ama arkasındaki yerde yatıyordu, yanına gittik bacağım bacağm diyordu. ben hemen ambulansı aradım kimseye sormadan ne oldu dediler motora çarptık dedim o an şokdan, adres falan verdim motorcuda diyorki tamam polisi aramayın biz aramızda hallederiz falan dedi. taksici sağdan geçmeye çalışıyordun sen suçlusun dedi motora, ben bilmem bu konuları o yüzden sesimi çıkarmadım neyse, ambulans geldi arkasında polisde var dedi adam ya kim aradı polisi falan dedim ben aramadım taksicide ben aramadım dedi, neyse ambulans geldi düşen cocuğu aldılar ambulansa götürdüler, taksiciye geldiler ehliyet ruhsat, motorcuya geldiler ehliyet ruhsat, motorcuda ehliyet yok. dedi işte polisde memur bey biz aramızda hallederiz gerek yok falan dedi, polisde dediki yaralanmalı kaza bu adamı ambulansla hastaneyede götürmüşler, bu saatten sonra aranızda halledemezsiniz dedi, eğer ambulans ile yollamasaydınız kendi aranızda hallederdiniz neden yolladın dedi adama, en son ben dedim gitmem lazım benlik bişey varmı diye sordum yok gidebilisiniz dediler, ama polis adama keşke yollamsaydın kendin götürseydin şimdi sana en az 3000 TL ceza kesecem artı motoruda bağlayacam diyordu...

artık nerde olursa olsun ilk arkayı kontrol ediyorum arabadan inerken, ama şöföründe beni uyarması lazımdı,

aman arkadaşlar çok dikkat edin,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler