Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ziverbey tarafında kaza 01.04.2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Herkese merhaba,

Bugün iş dönüşünde kadıköy belediyesi tarafından göztepeye doğru giderken ziverbey migros'un önünde bir motosiklet kazası olduğunu gördüm. Motosiklet sağ şeridi kapatmıştı o yüzden yolda sıkışıklık vardı. Ben gittiğimde kaskı çıkarmışlardı (en büyük hata), ayaklarını oynatıyorlardı (hata üstüne hata)! Kaza yapan arkadaş şoktaydı ve hafiften titriyordu. Minibüs yolunu bilen o yolun akşam vakti sıkışıklığını tahmin eder. Motorlu arkadaş belediye otobüsünün sağ tarafında giderken caddeyi geçmeye çalışan servis minibüsüne yandan çarpmış. otobüs servisi görünce yol vermek için durmuş. bu arada motorlu arkadaş sağ tarafta kaldığı için minibüsü görmemiş ve yandan vurmuş. ben kazayı görmedim fakat muhtemelen çarpışmadan önce motor yana yatmış. motor kawasaki er-6f gibi birşeydi. direksiyon iki büklüm olmuş. motoru yoldan yana çekmeye çalışırken baya zorlandım. biryerlerden hidrolik yağı geliyordu ve ön teker çok zor dönüyordu.

Bu tip kazalar minibüs yolunda çok oluyor. Lütfen dikkat edin. ayrıca ilkyardım konusunda kursa mı gidersiniz başka bir şekilde mi eğitim alırsınız eksiğiniz varsa kapatın. bugün o kaskı çıkarırlarken boyununa zarar verebilirlerdi. ayaklarını oynatırken beline zarar verilebilirdi.

Kaza yapan arkadaşı ambulansa bindirdik ve göztepe ssk hastanesine gitti. ben de peşinden gittim. o arada arkadaşın abisi gelmiş hastaneye. gerekli malumatı verdim. olay yerinin fotoğraflarını çekmiştim onları mail attım. Kaza yapan arkadaşın bilinci açılmıştı. Durumu daha iyi görünüyordu. Daha sonra hastaneden ayrıldım.

Umarım bir sıkıntı olmamıştır ve kaza yalnızca maddi hasarla atlatılmıştır.

Arkadaşlar lütfen dikkatli olun.

Güvenli sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Umarım bir şey olmaz :(
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bana araba çarptığında da millet üstüme saldırmıştı resmen neyseki kimseyi elletmeden küfür kıyamet tutabilmiştim insanları

çok şükür sadece kask ve omurilik korumasına rağmen serçe parmaktaki çatlakla kurtardım ( hayatımda ilk defa tam giyinmemiştim ve deneyim kötü olmuştu... )
    samet10 bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    geçmiş olsun yaa aman dıkkat etmek lazım mınibüs yolunda cok dikkatli olmalıyız arkadaşlar
    motor kullanırken fren yokmuş gibi kullanalım cok buyuk faydası var....

güvenli sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)