Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hem kaza hem soru (ne yapacagım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Technico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150
    arkadaşlar dün kaza yaptım tvs apacheyle seyir halindeydim herşey yolundaydı ancak hakmarın oraya geldim anahtarı aldım elime ve motordan indim karşıya gecmek icin niyetlendim bir scooter motor bana carptı gözümü hastanede actım bayılmışım Saat 22.00 civari motoru süren kişi ise 14 yasında cıktı ampulleri yok motorun ruhsati plakası yok bana ceza gelirmi ? karakola gittik ifade felan verdik geldik cocuga sanırım iyi ceza gelicek ama bana gelirmi merak konusu sizden sorayım dedim belim ayağım şişti coluga cocuga motorv eriyorlar Allahtanki motorumla kaza yapmadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Karşı tarafın ehliyeti yok, motoru trafik için uygun değil (aydınlatma) + herşeyi geçtim ruhsat plaka yok...
    Size bir ceza geliceğini sanmıyorum. Karşı tarafın ehliyeti vs bir şeyi olmadığı için sanırım her şey ona kitlenicek...

Avukata danışıp dava açın. Alabiliyorsanız sağlık raporuda alın mutlaka. Piskolojim bozuldu, iş göremez oldum, sakat kaldım, hamile kaldım büssürü şey uydurup dava açın sürünsün veled-i zina
    APALA, TATLIHIZ, shrek ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    TVS Apache 150
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı tarafın ehliyeti yok, motoru trafik için uygun değil (aydınlatma) + herşeyi geçtim ruhsat plaka yok...
    Size bir ceza geliceğini sanmıyorum. Karşı tarafın ehliyeti vs bir şeyi olmadığı için sanırım her şey ona kitlenicek...

Avukata danışıp dava açın. Alabiliyorsanız sağlık raporuda alın mutlaka. Piskolojim bozuldu, iş göremez oldum, sakat kaldım, hamile kaldım büssürü şey uydurup dava açın sürünsün veled-i zina
    cocugada acıyorum ekmek parası icin dönercide calısıyormuş altına bi motor almış onada yazık-

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

o kadarda vicdansız değiliz

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Technico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cocugada acıyorum ekmek parası icin dönercide calısıyormuş altına bi motor almış onada yazık-
    Elaleme acırsan, acınacak duruma düşersin... Sakat kalsaydın ne olucaktı ? Veya yarın bir gün bir başkasına çarpsa ve bu kaza ölümle sonuçlansa...

Olaya farklı açılardan bakmalısın birde... Bu durumda düşene sende vuracaksın. Ehliyeti yok, yaşı tutmuyor+velet, plaka ruhsat hatta farı bile yok

Dua etsin bana yanlışlıkla çarpmamış... Hayatını karartırdım, süründürürdüm yıllarca...
    maxi97, adonis84, Technico ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Öncelikle geçmiş olsun. Çocuğa o motoru veren iş yeri sahibinde de suç var bence cezasını çeksinler Allah korusun daha kötü bir şekilde sonuçlansaydı kaza ve sen burada bunları yazamıyor olsaydın ne olacaktı? Hiç çekinmeyin davanızı açın bence, ilerde bu tipler yüzünden başkalarının başına da kaza gelebilir. O kişiler bu defa sizin kadar şanslı olmayabilir
    Technico, tr_select ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache 150
    ÖYLEDE BENDE 18 YASINDAYKEN Bİ CUP VARDI EHLİYET YOKTU BMWYE CARPTIM 7B TL HASAR CIKTI COK SERT VURDUM ADAM KASKOSU VAR DEDİ BİRŞEY YAPMADI ALLAHTAN SADECE MOTORDA 200 MASRAF CIKTI O AKLIMA GELİYOR DOGRU ASLINDA O ŞEKİLDEDE DÜŞÜNMEK GEREK YA DAHA SONRA BENİM KARDEŞİME VEYA BASKASININ BACISINA CARPARSA ODA DOGRU SENDE HAKLISIN AMA İNSAN OGLU ACIYOR İŞTE

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Sen bu kafayla gidersen, sana çok çarparlar
    Technico ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache 150
    Sen bu kafayla gidersen, sana çok çarparlar
    :D bu son olur 1 sefer affettim :D

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    ÖYLEDE BENDE 18 YASINDAYKEN Bİ CUP VARDI EHLİYET YOKTU BMWYE CARPTIM 7B TL HASAR CIKTI COK SERT VURDUM ADAM KASKOSU VAR DEDİ BİRŞEY YAPMADI ALLAHTAN SADECE MOTORDA 200 MASRAF CIKTI O AKLIMA GELİYOR DOGRU ASLINDA O ŞEKİLDEDE DÜŞÜNMEK GEREK YA DAHA SONRA BENİM KARDEŞİME VEYA BASKASININ BACISINA CARPARSA ODA DOGRU SENDE HAKLISIN AMA İNSAN OGLU ACIYOR İŞTE
    Oğuz un da dediği gibi acımayacaksın. Yanlış anlama kardeş 1 musibet 1000 nasihatten iyidir. O çocuk o işyerinde çalışmaya devam edecek. Maksimum 1 ay patron motosiklet kullandırmayacak. Sonrasında yok çok paket var vs. filan derken o çocuk motosiklet kullanmaya devam edecek. Daha 14 yaşında düşünün.
    maxi97 bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    arkadaşlar dün kaza yaptım tvs apacheyle seyir halindeydim herşey yolundaydı ancak hakmarın oraya geldim anahtarı aldım elime ve motordan indim karşıya gecmek icin niyetlendim bir scooter motor bana carptı gözümü hastanede actım bayılmışım Saat 22.00 civari motoru süren kişi ise 14 yasında cıktı ampulleri yok motorun ruhsati plakası yok bana ceza gelirmi ? karakola gittik ifade felan verdik geldik cocuga sanırım iyi ceza gelicek ama bana gelirmi merak konusu sizden sorayım dedim belim ayağım şişti coluga cocuga motorv eriyorlar Allahtanki motorumla kaza yapmadım.
    Darp raporu + mobese kayıtları ile avukatınız sağlamsa en az 50bin tazminat alırsınız.
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache 150
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darp raporu + mobese kayıtları ile avukatınız sağlamsa en az 50bin tazminat alırsınız.
    cocugun cebine baksan 5 kuruş cıkmaz 50bini neresinden cıkartıcak diycemde :D cocugu savuncak gibi olcak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğuz un da dediği gibi acımayacaksın. Yanlış anlama kardeş 1 musibet 1000 nasihatten iyidir. O çocuk o işyerinde çalışmaya devam edecek. Maksimum 1 ay patron motosiklet kullandırmayacak. Sonrasında yok çok paket var vs. filan derken o çocuk motosiklet kullanmaya devam edecek. Daha 14 yaşında düşünün.
    cocugu attılar. işyerinden

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Technico,

Çocuk 18 yaşından küçük yani ceza ehliyeti yok. İstesen bile o çocuktan davacı olamazsın. ama ailesinden ve o motorun sahibinden davacı olabilirsin. Sonuçta o motoru çocuğa kim verdiyse ondan davacı olmalısın. 14 yaşındaki bir çocuğa motor verip onu kurye olarak kullandıramazlar. Bu olay bu kadar ucuz bitmemeli. Bu gibi sorumsuz insanların yüzünden bir çocuk yaşamını yitirebilirdi. İlla oğlun/kızın ölünce mi dava açacaksın? Karına çarpsalarda bir ömür boyu dizinin dibinde sakat kalsa daha mı iyi ? 14 yaşındaki bir çocuk ekmek parası kazanmak zorunda da değil, çok ihtiyacı varsa ailesi onu devlet himayesine versin. Bunlar bahane olmamalı. Ailesi muhtemelen dikkatsizlik yüzünden hafif para cezasına çarptırılacak ama motorun sahibi yani o dükkan iyi bir avukat tutarsanız bir daha motorun yanından bile geçmeye cesaret edemez.

Motosikleti
    TVS Apache 150
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Technico,

Çocuk 18 yaşından küçük yani ceza ehliyeti yok. İstesen bile o çocuktan davacı olamazsın. ama ailesinden ve o motorun sahibinden davacı olabilirsin. Sonuçta o motoru çocuğa kim verdiyse ondan davacı olmalısın. 14 yaşındaki bir çocuğa motor verip onu kurye olarak kullandıramazlar. Bu olay bu kadar ucuz bitmemeli. Bu gibi sorumsuz insanların yüzünden bir çocuk yaşamını yitirebilirdi. İlla oğlun/kızın ölünce mi dava açacaksın? Karına çarpsalarda bir ömür boyu dizinin dibinde sakat kalsa daha mı iyi ? 14 yaşındaki bir çocuk ekmek parası kazanmak zorunda da değil, çok ihtiyacı varsa ailesi onu devlet himayesine versin. Bunlar bahane olmamalı. Ailesi muhtemelen dikkatsizlik yüzünden hafif para cezasına çarptırılacak ama motorun sahibi yani o dükkan iyi bir avukat tutarsanız bir daha motorun yanından bile geçmeye cesaret edemez.
    haklısın aslında 1 seferlik affetmek zorundayım şimdi araştırdım sanırım 5000 6000 felan ceza gelicek gibi işyerine ama orasıda kücük yer 5000 ceza gelirse kesin kapanır büyük ihtimal ben istemezdim böyle birşey olsun ama üzgünümm

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    büyük geçmiş olsun, umarım kısa zamanda iyileşirsiniz, şu ülkem ne zaman bilinçlenecek çok merak ediyorum, 14 yaşında çocuğa farı olmayan motosiklet vermek hangi akla mantığa sığar anlamadım..
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İs kazası oldu diye adam koskoca harıl harıl calısan fabrikayı bile kapatıyor

Dükkan sahibinie ruhsat sahibine gırla ceza gelir zaten

Maddi manevi tazminat davalarıda acarsan duman edersin hepsini

Uzun vadede düsünmek lazım böyle seyleri

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    onu affetmek demek, diğerlerinede cesaret vermek demektir. halbuki şöyle sağlam bir ceza kitlense bunu duyan çevre esnaf ta aynı salaklığı yapmaka kalmışmaz, başkalarının canı da tehlikeye atılmış olmaz.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    O kadar cevap verdim ama idrak edemediğim bir durum var. Başlığa ne yapacağım yazmışsınız... Zaten yapacağınız şeyi kafanıza koymuşsunuz. Onca baskı yapıldı şikayet etmeniz konusunda fakat siz AFFETTİM diyebiliyorsunuz gülerek... O zaman neden konu açtın arkadaş

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bence davanı aç dersini alsın çocuk ve o motora o şekilde binmesine izin veren o çocuktan sorumlu kişiler. Sen şimdi dava açınca çocuğun çalıştığı yerede soruşturma açılır. Böle insanlarda küçük çocuklara 2 kuruş para verip köpek gibi çalıştırmazlar. Yani senin bi acıman neleri düzelticek veya şikayet etsen neleri düzelticek bunu düşün.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    gecmis olsun ikinizede..

hakkiniz neyse almaya bakin, ama abartip fazlasini koparma isine girmeyin derim. hakkiniz neyse o..
    allah muhafaza cikar yoksa hakkiniz olmayan sey aci bir sekilde..

elantronikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift

The Machine bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)